IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2018, 12:37

Cavte,

Co je podla vas lepsie na upchaty nos ohrievat to IR lampou
https://image.ceneostatic.pl/data/produ ... erwien.jpg
alebo
horskym slnkom SITIUS
https://t2.aimg.sk/inzercie/ba_orig_335 ... 2145916800

Netreba mi UV svetlo.
Len chcem vediet co lepsie vyzaruje IR a viac ucinkuje na upchaty nos, ta ziarovka alebo tie odporove keramicke ziarice (alebo co to je).

SIRIUS maju nasi doma to mam odskusane, aj to hreje dost, no jednoduchsie sa mi vidi ta IR ziarovka, no s tou nemam skusenosti...takze neviem...
Ma to niekto z vas doma a pouzival tu ziarovku na upchaty nos?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Okt 2018, 13:03

romiadam napísal:Co je podla vas lepsie na upchaty nos ohrievat to IR lampou alebo
horskym slnkom SITIUS
Až je upchatie moc bolestivé - bez antibiotík to bude dlho trvať.
IR lampa pokiaľ je to origo veľká žiarovka Philips má liečivé účinky, ale Sirius sa mi zdá účinnejší. Mám odskúšané obe. Žiarovka nejakého iného výrobcu kúpená pred pár rokmi s novou lampou stála za :butthead:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Okt 2018, 14:00

Ja nemám síce Sirius, ale jeho staršiu verziu - zázrak z Chirany a je to účinnejšie, než tá žiarovková hujovina.
Snažil som sa nájsť datasheety od oboch žiaričov, avšak som na to nemal moc času a práca chvatná - málo platná (našiel som huvno).
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Príspevok od používateľa muziker » 02 Okt 2018, 14:52

No neviem, ale ak je nos upchatý, tak zrejme pôjde o nejaké zápaly (dutín ?) a pokiaľ dobre viem, tak na zápaly nie je dobré nahrievať ich lebo to ešte zhorší stav (to mi tvrdili lekári) - ale možno niekto iný má na to opačný názor.
Čo sa týka (červeno svietiacich) IR žiaroviek, mám len jednu, a to TUNGSRAM 230V/250W. Mám ju už asi 40 rokov a stále bezchybne funguje, čo asi od dnešných produktov už očakávať nemožno :). Naviac má asi aj menšiu (asi 1/2) spotrebu el. energie oproti IR žiaričom na Siriuse.
Horské slnko SIRIUS mám tiež asi 40 rokov a napodiv aj to funguje bezchybne. Ak by som mal porovnať oba "žiariče", tak myslím (aspoň sa mi to zdá), že tá žiarovka prehrieva viac do hĺbky tkaniva.
Inak tie spomenuté žiarovky sa bežne používali okrem zdravotníctva (napr.na odd. ORL som ich videl) niekedy v 70-tych rokoch aj v slepačích farmách - len neviem či v liahniach alebo na ohrievanie priestorov s jednodňovými kurčatami :D
0
muziker

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2018, 22:25

Dakujem za reakcie, asi kupinm ten SIRIUS. Este pockam na dalsie reakcie ak neake este budu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: IR Lampa vs horske slnko SIRIUS

Príspevok od používateľa helios » 02 Okt 2018, 23:01

Doma občas používam takúto nahrievaciu "žiarovku" https://www.ebay.com/itm/25-300W-Infrar ... SSUifvTrZg . Dám to do starej lampy s keramickou objímkou a nahrievam boľavé miesta. Moja má 250W.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok