Chod elektromotora pomoc

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 09:31

Zdravím vas pani... Potreboval by som poradiť ohľadom pred par dnami kúpenej male stolovej pili.. Ide o einhell TH-TS 820 a ja by som sa chcel opýtať vás technicky skúsenejších, či to môže byť normálne, že potočenie pili voľnov rukou ide ťažko, až s pocitom že ho niečo drhne... Môže byť tak skonštruovaný motor? Ide mi len o to, či mám výrobok vrátiť ako chybný (kým je zo zákona možnosť), alebo je to bežná vlastnosť, pripadne to chce nejaké zabehnutie..On inak ide ako ma hneď sa roztočí a píli, ale po vypnutí zastane asi za 3 sekundy Som v tejto oblasti laik a možno sa pýtam blbosť, ale bol by som vďačný za radu.. Dakujem
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 14 Okt 2018, 09:39

Pokiaľ je kotúč priamo na oske motora tak nemá dôvod ísť ťažko, keby je to cez remeň tak vtedy sa ti môže zdať, že ide trocha ťažšie pootočiť. A na druhej stránke, neriešil by som to. Aj tak by ti to neprešlo keďže to funguje ale voľnou rukou to ide ťažšie. Keď zhorí, pôjdeš si vziať druhý :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa juraj77 » 14 Okt 2018, 09:39

0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa marioo » 14 Okt 2018, 09:41

Choď sa pozrieť do obchodu na druhú a skús to na nej a budeš vedieť (ak máš obchod v blízkosti)
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Okt 2018, 09:44

Mám niečo podobné cca 10 rokov - Proma pílu. A áno, aj po tých 10tich rokoch to ide stále ťažko voľnou rukou pootočiť. Teda si myslím, že je to vlastnosť motora.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 09:47

Áno je priamo na oske.. No ono sa podľa videa zdá že to tak ma byt.. Aj tam zástava asi za 3 sek. čo celkom nechapem, lebo evidentne to je brzdene niečím.. (pri takých otáčkach by to malo isto dlhšie volne zastavovat) ...... Preto som to chcel vedieť, že je to kupované z netu, takže do 14 dní to mám možnosť vrátiť bez problémov.. Ale ozaj to asi tak ma byt aj ked je to kus divne.... Každopádne, veľmi pekne ďakujem za pomoc a rýchlu odpoveď paní... :)..
Inak som to teraz zapol a nechal ist asi 4 min na voľno a motor je pekne horúci (neudržateľne) .. Milos66 ak by si mal možnost skusit tak isto ho zapnúť ci sa zohreje tiez...
0
Naposledy upravil/-a Koloiduci v 14 Okt 2018, 10:11, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa rudko » 14 Okt 2018, 10:00

Povedal by som ze ten motor je brzdeny do odporu a tento zostava pripojeny aj pri vypnutom motore, preto je problem ho otacat
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 10:10

Rudko.. Ako to myslíš do odporu? On sa tak ťažko krúti stale aj ked nieje v sieti....
0

MisoTipek
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Mar 2016, 15:36
Bydlisko: ZS
Vek: 44

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa MisoTipek » 14 Okt 2018, 10:12

Nemá ten motor el.magnetickú brzdu? Malo by byť počuť cvaknutie pri zapínaní a vypínaní...
0

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 10:18

To neviem.. Ale nic nepočut ako cvaknutie
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa jezevec » 14 Okt 2018, 10:34

Co bys chtěl od pily za 1500kč? Za tuto cenu nekoupíš ani pořádný motor. Nevím, na co ji chceš používat, ale pokud na něco přesnějšího jak je zkrácení polínka do kamen, tak to budeš zklamaný.
Moje rada je pilu vrátit a našetřit na něco kvalitnějšího a samozřejmě dražšího.
0

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 11:15

Len to, že ak ju raz za polroka zapnem v garazi za účelom si odpilit nejakú látku, tak pôjde :)

-- Spojený príspevok 14 Okt 2018, 11:25 --

Tak zvedavosť dnes premohla rozum :) a asi som kus na to prišiel.. Viď obr.. :) na vrtuli sú dva vyčnelky, akoby uhlíkové, ktoré sa trú na sucho o zadnú plochu motora.. Zjavne oni brzdia motor a vydávajú ten šúchajúci zvuk :) zrejme brzda, aby sa kotúč po vypnutí dlho nekrutil.... asi kvôli bezpečnosti.. Z toho mi vychádza aj to vyššie zahrievanie z trenia :)
Prílohy
Snimka_obrazovky_2018-10-14-11-20-57-081.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 11:32

Podľa mňa je motor v :butthead: /špatný. Veď ide o klasiku - jednofázový s kotvou na krátko s rozbeh. kondenzátorom.... voľnobežné otáčky: 2950 / min , píla priamo na hriadeli.
.. a ešte keď sa pri voľnobehu tak obrovsky hreje...

EDITKA: no to je riadna haluzina :lol: :lol: :lol: to už akého výmyselníka napadlo ??? ... to je akože chabý pokus o odstredivú brzdu :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 11:40

No záleží, ako to myslíš, že v r..i.. Ak tak, že je pokazený, alebo prejavuje známky poruchy, tak ho vrátim, to je jasné. Ak tak, že on je konštrukčne riešený (evidentne kvôli malému rozpočtu) zle, resp. "lacno"... , tak mi to nevadí, keďže za 59€ mi to na moje účely (uvedené už vyššie), úplne stačí... Keďže, ako vidím, sú aj ľudia, ktorým takto riešeny lacný "stroj", slúži roky...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 11:52

Jasné, že bude dlho slúžiť, pokiaľ na ňom nebudeš šlipre píliť... Mám podobnú krabicu /rezačku na dlažbu používanú aj ako cirkulárik z dávnych čias a v pohode zvládla 4 domy a asi 15 prerábok kúpeľní a kuchýň. Stála vtedy 3000 SK. Zhodou okolností si ju bol nedávno požičať kolega... po zapnutí vydávala nepríjemný zvuk - pomohlo rozobrať a namazať predné ložisko...to bola prvá údržba po 18-tich rokoch.

Ja by som tú KVÁZI brzdu s tade vybral a iba odložil pre prípad reklamácie.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Okt 2018, 11:56

Nechaj to tam. Časom sa to aj tak vyšuchá a nebude nič počuť.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 11:59

Mr. dred.. To rád "počujem" :) tiež som počul už, také zážitky, že náradie z obchoďáku vydržalo roky a to aj pri častom hrubom zaobchádzaní, napr. ako aj ty píšeš, stavbe domu atď :) všetko je asi o tom, ako sa aj vec podarí :).. Tiež ma napadlo tie výčnelky nejak odstrániť, nech sa to tak nehreje a možno kus aj vo viere, že to pomôže výkonu aj životnosti... Myslíš, že okrem zamýšlanej bezpečnosti, ktorá sa s tým zníži, by mohol byť ešte v niečom problém, ak to odstránim? Záruka mi je jasná...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 13:08

Vrtula musí ísť stiahnuť, určite je len na 1000 hrane a zaistená na hriadeli nejakou segerkou - neni to dobre vidieť.... Vnútri bude len strunka a ten trecí válček. Vybrať a vrtulu znova nasadiť a zaistiť.
A čo sa týka bezpečnosti? budeš si musieť zvyknúť nepchať tam prsty, kým sa nezastaví kotúč.... a píla aj tak dokáže ufiknúť prst skôr ako za 3 sekundy :twisted: Obsluhovať drevo/kovo-obrábacie stroje si aj tak vyžaduje používať "rozum". Hlupákovi ani brzda nepomôže :mrgreen:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 13:14

To je pravda :D... Bude kus čas, tak to skúsim.. Tvoj (aj iných ) názor na to? Bude to podľa Teba na niečo prospešné? Napr. dôvody, ktoré som už uviedol predtým...
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Okt 2018, 13:19

Inak to je dobrá haluz, takto riešiť brzdenie po zastavení. Predpokladal by som, že je tam elektromagnet, (alebo čosi podobné), ktorý brzdu odbrzdí a potom zase zabrzdí. Ak si dáš pozor na prsty, tak tie "uhlíky" vyhoď ! S elektrikou určite nemajú nič spoločné, (veď sú rovno na kovovom kryte motora).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok