Kamera

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Kamera

Príspevok od používateľa medved » 22 Okt 2018, 11:54

Nazdár, isto sa tu niekto nájde, kto sa vyzná v kamerách. Pohrávam sa s myšlienkou zaobstarať si niečo lepšie na točenie videí mojich VN pokusov. Aktuálne používam Samsung S7, ktorý robí lepšie videá ako Nikon D3200. No chcelo by to čisto kameru na videá. Zatiaľ si robím prehľad no uvítam nejaké nasmerovanie a rady. Jedna vec je lákavá napr. tie GoPro kamery, za až veľmi prijateľnú cenu vedia točiť pri vysokých rozlíšeniach a vysokých fps, čo je dosť lákavé (xiaomi 4K/60fps alebo 1080p/240fps) alebo niečo mimo xiaomi aj 1080p/120fps čo je lákavé, ale mám obavy, že v tme, šere a zlých svetelných podmienkach to bude o hovne a celý obraz bude zašumeny a zrnitý. Optika asi žiadna sláva. Potom klasika kamery, tam ale už nie sú tak vysoké rozlíšenia a vysoké fps.. ak by som chcel 1080p/60fps tak idem skoro na 500€ a na 4K pri 60fps môžem zabudnúť... väčšina kamier len 50fps, sem tam aj 60fps som našiel, viac už nič a pri 4K chcieť ešte aj viac fps sú už úplne nereálne ceny :lol: ale tak počítam, že optika a svetelnosť už bude na úplne inej úrovni pre točenie v zlých svetelných podmienkach. Pravdaže chcel by som čím viac fps a kvalitný/prijateľný obraz v zlom svetle. Taktiež žiadne saturované a nereálne farby, ako majú niektoré GoPro kamery. A cena... no toho roku už isto kupovať nebudem, ale chcelo by to lepší prehľad a čo by bolo reálne. Žiadnu kameru klasiku ani GoPro som nemal v ruke a netočil aby som vedel porovnať. Hlavne teda netočil..
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera

Príspevok od používateľa technikus110 » 22 Okt 2018, 12:34

....ak by som chcel 1080p/60fps tak idem skoro na 500€....

Nehovorím, že táto by vyhovovala 100% tvojim požiadavkám, skôr tá cena.
Pokiaľ tam máš tmu a výboje, tak to nebude až také jednoduché aj kvôli expozičným časom. Prah prepnutia farba a ČB sa dá nastaviť, ale na hranici sa zrneniu pri priemyselných kamerách nevyhneš.
Prílohy
Snímka obrazovky (56).png
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Kamera

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Okt 2018, 13:07

Ale však on asi myslel, že tie "profesionálnejšie" kamery s takými FPS stoja 500€
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Kamera

Príspevok od používateľa Wili » 22 Okt 2018, 13:37

Bohuzial ak chces kvalitu musis platit peniaze, ty chces prave splnit ten najdrahsi paradox kt. je filmovat kvalitne v tme, a to dokazu len tie najkvalitnejsie kamery. Asi pre teba cenovo najdostupnejsim riesenim pri co najvyssej kvalite bude nejaka modernejsia zrkadlovka, kludne z druhej ruky, pretoze aby si mal nizky sum pri velkom iso kvoli slabemu svetlu tak potrebujes velky snimaci cip, co zrkadlovka prave ma a je cenovo celkom dostupna.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera

Príspevok od používateľa medved » 22 Okt 2018, 13:51

Pravdaze som myslel klasiku kameru, ako poslal Edgar a aj napr. presne na tuto som pozeral. Co je u mna jeden z adeptov. Avsak realne som nic podobne nemal v rukach aka bude realita a ani GoPro kameru.
Cim viac fps tym lepsie avsak zaroven aj s primeranou kvalitou obrazu v zlom svetle co uz pocitam, ze ta GoPro nebude splnat, ale neviem, chcelo by to otestovat. Pri viac fps rychlopohybujuca sa plazma vyzera uplne inak plus chcem moznost kvalitnejsieho slowmotion, ale zasa tiez nie za cenu zrnitosti obrazu a tmaveho obrazu. Chce to nejaky kompromis no tazko ak som nic nemal v rukach.

Wili: no prave to si zacinam uvedomovat, ako sa tak v tom hrabem a vidim tie ceny.. nad lepsou zrkadlovkou som vsak neuvazoval, pozeral som rovno kamery klasika a GoPro. Ten link co poslal Edgar sa mi aj pozdavala... ale mozno by som sa fakt mal aj po zrkadlovkach popozerat
0

Napísať odpoveď