Ako funguje EaseUS Partition Master

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Ako funguje EaseUS Partition Master

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Okt 2018, 21:24

Ahojte, stala sa mi jedna zvláštna vec pri úprave partícií cez EaseUS. Nedávno som si zohnal jeden 500GB disk, ktorý som hneď na začiatku rozdelil na 150GB nealokovaného miesta (keby som na to potreboval dať Windows keďže pôvodný 160GB disk s Windowsom nebol v 100% stave) a zvyšok som normálne formátoval a nahádzal tam súbory z predošlého dátového HDD. Dnes som kúpil SSD na ktoré som klonoval Windows z toho 160GB disku takže tých 150GB nealokovaného miesta na druhom disku už nepotrebujem. Len problém bol v tom, že ak som to chcel priradiť k tomu zvyšku tak Windows mi dal upozornenie že bude to môcť byť len ako logický disk (asi kvôli tomu že fyzicky by bolo na začiatku 150GB prázdneho miesta) tak som partície presunul cez EaseUS. Celé to trvalo asi 10 sekúnd, reštartoval som počítač, Windows sa hneď normálne zapol a pozriem do správcu diskov a bolo to presunuté. Už som len cez správu diskov normálne priradil tých 150GB nealokovaného miesta k pôvodnému a urobilo to bez upozornení. Na obrázkoch je to presnejšie znázornené:
disk.png
Podotýkam že celé tieto operácie trvali dokopy minútu, takže dáta sa fyzicky určite nepresunuli. Defragmentácia disku na D-čku ukazuje 0% fragmentované. Čo vlastne s tým diskom je teraz? Resp. ako sú súbory fyzicky uložené a nebude to niečomu prekážať?
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Ako funguje EaseUS Partition Master

Príspevok od používateľa mac26 » 24 Okt 2018, 23:40

Ja by som povedal, ze tie subory co si tam mal povodne su ulozene 150GB od zaciatku disku. Jedine co spravil je, ze presunul tabulku na zaciatok disku
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Ako funguje EaseUS Partition Master

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Okt 2018, 08:24

No a teraz sa vlastne nové súbory budú ukladať do tých prázdnych 150GB od začiatku?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok