Lenovo G50 recovery

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Lenovo G50 recovery

Príspevok od používateľa maher » 20 Nov 2018, 23:58

na NB Lenovo G50 mám pokazený windows, vyzerá to, ako by boli zmazané súbory z win adresára, chcel som dať recovery, ale na boku NB je tlačidlo, ktoré by malo slúžiť na vstup do biosu a recovery systému, ale keď ho stlačím, nič sa nedeje.
posielam obrazovku, do ktorej sa dostane po zapnutí, ďalej s nedá dostať systém nevidí žiadne programy, úlohy ani disky.
vedel by mi niekto stým pomôcť?
Prílohy
lenovoG50.png
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Lenovo G50 recovery

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Nov 2018, 00:07

A takto si skúšal? NTB vypnúť, stlačiť recovery tlačítko a držať - zapnúť NTB , po nábehu menu pustiť...
....Na youtbke to stlačil z vypnutého stavu....https://www.youtube.com/watch?v=f_9_Fg6 ... TricKiKnow
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Lenovo G50 recovery

Príspevok od používateľa maher » 21 Nov 2018, 01:12

skúšal, tlačidlo nereaguje, normálne nabutuje do tej obrazovky čo som tu dal (dlhšie to trvá) a ďalej sa nedá nikde dostať, nemôžem ani zmeniť poradie butovania a nabutovať z flešky
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Lenovo G50 recovery

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Nov 2018, 05:47

A čo toto?
Boot keys for Lenovo G50
Action Key
Boot menu: fn+F12 or power on by pressing «OneKey Recovery button»
Bios setup: fn+F2 or power on by pressing «OneKey Recovery button»
Bios flash:
Network boot:
OS recovery :
Other:
«OneKey Recovery button» near power connector.

-- Spojený príspevok 21 Nov 2018, 06:24 --
maher napísal:skúšal, tlačidlo nereaguje, normálne nabutuje do tej obrazovky čo som tu dal (dlhšie to trvá) a ďalej sa nedá nikde dostať, nemôžem ani zmeniť poradie butovania a nabutovať z flešky
Ty ale nemôžeš čakať,kým sa nabootuje z HDD do toho pošahaného Winu... NTB vypni a potom tým "tajným" tlačidlom (NOVO BUTTON)ho zapneš !
Druhá možnosť: Zapneš NTB tlačítkom POWER, hneď stlačíš klávesu " fn " a v krátkych intervaloch stláčaš klávesu F2 (F12).

Ak by ani to nepomohlo, odpoj NTB od nabíjačky, vyber batériu a podrž POWER stlačené aspoň 30 sekúnd. Potom založ batériiu, pripoj nabíjačku a skús ho zapnúť tl. NOVO, prípadne použi druhú možnosť.

Keď to bude bez úspechu a máš to po záruke, skús vybrať HDD a spraviť mu úplný SCANDISK v druhom PC (aj s vyhľadaním a opravou chýb)
Odpoj CMOS baterku , počkaj na vybitie kondenzátorov (aspoň kým sa spraví komplet SCANDISK ) poskladaj s5 a potom ho skús zapnúť...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok