aky kavovar

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

aky kavovar

Príspevok od používateľa misocko » 07 Dec 2018, 23:23

ahojte
tak v prvom rade preco nejdem na kavove forum - no lebo ma tam zrusia ako my neelektrikarov na našom fore :lol: (precitaj si, hladaj, je tu toho plno ...)
takze , kavu pijem zatial minimalne, vecisnou tie praskove rozpustne, zo zvyku, max 2 denne , no fuj :lol:
ale
mam starucky pakovy kavovar a obcas si spravim mletu, uplne malicku (do horucej salky, len kym tecie kava, potom vypnem a ked chcem viac tak dolejem teplu vodu - ja vecsinou nechcem viac , manzelka ano, takze jej dolejem), taku tu ze fakt "kava".
ale
som lenivy a tak si to doprajem iba obcas.
rad by som taku kvalitku, rano, po robote....
idealne samozrejme z cerstvo namletej kavy (mozem lavazzu, docela mi chuti), bez pakovania...
do 500€
mate skusenost co vybrat sebe pod stromcek? :lol:
ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Wili » 07 Dec 2018, 23:42

Kup si automaticky kavovar na espresso, v tej cene asi nebudes mat vela profi znaciek na vyber ale zrejme nejaky krups/delonghi/siemens a pod. Delonghi, chvali vela ludi lebo su lacne ale ja som s tou znackou nemal velmi dobru skusenost (mal som od nich fest drahy hriankovac za asi 100 eur a vybuchol, doslova...), mozno som mal len smolu, kto vie. Takze kavovar mam iny :D profi a manualny, lebo ma to bavi, kedze teba to nebavi a chces len dobru kavu kup si automaticky, ten to za teba namelie, zlisuje, uvari kavu, odprace bordel aj sa umyje, skoro :roll: len raz za cas dolnis vodu a vysypes/vylejes bordel.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2018, 00:09

Ak mozem OT, ale je to ohlaom kavy, tak (ak nie tak ma slovne upozornite):

V com spociva kuzlo dobrej kavy zo zomletych zrniek. Teraz nemam na mysli kvalitu a znacku zrniek - to je na inu temu. Skor ma zaujima technologia. Ja pijem turka co mi tiez chuti, len espresso je espresso. O co tam ide? O omnoho vyssiu teplotu ako 100°C ? Alebo len jemne nad 100°C ?

Ja sa bojim kupit si kavovar, lebo by som pil espresso kazdu hodinu.... :biggrin: a potom by ma trafil slak z tolkeho kofeinu. Teraz (ked nemam kavovar) si davamm niekedy aj 4 turkov za den.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Wili » 08 Dec 2018, 00:25

V espresse ide o tlak a sposob akym sa extrahuje kava. Ta voda praveze nema 100 stupnov a ani by nemala mat, ale menej zhruba 95, 92 a pod, je to rozne, ide o to ze je tam vysoky tlak (zhruba 15 barov) a je dolezite aby sa tam ten tlak vytvoril na zomletej kave, nie na sitku. Lacne kavovary alebo automaticke maju take sitka ktore maju regulator tlaku a bez ohladu na odpad co do toho zomelies to spravi stale 15 barov). Kvalitny kavovar ma obycajne sitko do ktoreho ak das spravne mnozstvo, kavy namletej spravnej zrnitosti so spravnou zbytkovou vlhkostou v zrnach tak pri konkretnej utlacenej davke dosiahnes ze ked sa kava zvlhci tak kladie pretekajucej vode taky odpor ze potrebujes zhruba tych 15 barov na to aby ta voda cez nu pretiekla. Toto si kazdy musi vychytat na svojom konkretnom kavovare na konkretny druh kavy aby to fungovalo a musis uvarit apson 10 kav naprazno kym trafis novu kavu, preto aj profi kaviarne casto varia len jeden alebo malo druhov kavy lebo nastavit to je dost problem. Da sa to aj oblbnut uz spomenutym sitkom a potom to je jedno. Tiez extrakcia espressa by nemala trvat dlhsie ako zhruba 20-30 sekund, lebo potom sa zacinaju z kavy uvolnovat skodlive a karcinogenne latky.

Len pre priklad ak navaris napr. z cerstvo namletej popradskej kavy espresso cez obycajne sitko, aj ked ju namelies na najjemnejsi prach a naplnis paku na max, tak voda cez nu preleti jak prehanadlo a ani nespravis vobec ziadny tlak a chuti to jak vykurene spaky.
Na druhu stranu ak zoberies cerstvu kavu z lokalnej praziarne musis ju namliet o dost hrubsie a velmi davat bacha na velkost davky inak kavovar ani nepretlaci cez nu vodu, kvoli tomu aku vysoku zbytkovu olejnatost a vlhkost maju tie zrna... tiez ma ovela viac napr. ovocnych alebo pre danu odrodu charakteristickych tonov (co ja napr. nemam rad).
Potom existuju take zlate stredy v dobrej cene pri relativne dobrej kvalite a to su Lavazza a Illy to su asi dve jedine "komercne" kavy ktore su ako tak pouzitelne. Tchibo je uz slabsia ale da sa najst par dobrych druhov, ale vzdy zlezi od toho kedy bola kava prazena. Vravi sa ze najlepsia je cerstvo prazena kava, to je trochu blud, lebo potrebuje trochu postat a stabilizovat sa aby sa z nej uvolnil zbytkovy oxid uhlicity po prazeni, najlepsia kava je cca 2-4 tyzdne po uprazeni do max cca pol roka ak je balenie kvalitne zabalene. Tie ventily napr. co casto vidiet na pytloch nie su na to aby si clovek pricuchol ku kave ked ju kupuje (co si ludia casto myslia) ale prave na uvolnovanie prebytocneho oxidu uhliciteho z kavy po uprazeni, keby ju napr. nabalili hned po uprazeni vybuchol by pytlik.

Este doplnim ze tiez velmi silno zalezi ako je kava namleta, nie len co sa zrnitosti tyka ale aj sposob, existuju tie take odstredive mlynceky na kavu co tym triestivym nozom rozmelu kavu, ano je to vzdy lepsie ako namleta kava z obchodu co je zvetrana ale ten sposob mletia nie je konzistentny a je tam od lupenov cez prach az po vacsie castice, ked z toho potom spravis turka ak ti tam plave bordel a dlho to sedimentuje. Najlepsi sposob mletia je cez "mlecie kamene" kde je hrubka zrna namletie absolutne konzistentna a su to mikro "hoblinky"

Romiadam ak chces lepsiu kavu a aj zdravsiu ako turka, kup si mokka konvicku, to je ten najjednoduchsi a najlacnejsi sposob pripravy kvalitnej kavy v domacich podmienkach.
0

daevid1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18 Jan 2013, 00:30
Bydlisko: Bratislava

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa daevid1 » 08 Dec 2018, 02:40

Ja som kúpil minulý rok v akcií Delonghi Caffé Corso v Tescu za 239€. To bol už výbehový model a ešte na neho dali akciu. Nerobí kapuccino, ale sparovacia jednotka je tam rovnaká, ako v modeloch za 500-600€. Ja som spokojný robí dobrú kávu, ako tvrdia aj rôzne recenzie na nete.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa technikus110 » 08 Dec 2018, 04:45

Ja mám doma model DeLonghi zo série ECAM22.3XX a dlhodobá spokojnosť. Len je to ako so všetkým, musíš sa oň starať. Nezanedbať proces odvápňovania sústavy a vymieňať vodný filter, podľa reálnej potreby.

Wili pekne popísal štúdiu o káve.
Zrno a tlak sú určujúcim faktorom pre chuť. Tak isto hrubosť zomletia v úmere k teplote praženia. Nie vždy "100% arabica" je tá najlepšia. Je to nič nevraviaci údaj z reklamy. Najhoršie je, že Čína naklonovala už odrody aj pre svoje podnebie.....

Bohu žiaľ spomínané Tchibo kúpené v SR má úplne inú chuť ako kúpené v AT alebo DE. Ale to je rovnaké pre všetkých výrobcov. My sme rok experimentovali a hľadali sme to, čo nám bude vyhovovať. Jemnosť/sila/vôňa/kyslosť zrna a.t.ď.

A dobrá rada je tá, že nesmieš piť stále tú istú kávu, lebo ti chutí. Časom si na ňu zvykneš a nedokážeš si ju vychutnať. Môj favorit je Ethiopia Dallmayr a Davidoff aj keď je to odnož Tchibo. A záruka kvality kávy nie je to, že si tam distribútor napíše ORO. (zlatá) Mal som aj takto označený totálny hnus.

Všetko je to o individuálnej chuti a nálade.
Prílohy
lacná, ale chuťovo dobrá
lacná, ale chuťovo dobrá
Davidoff má dva tri druhy zŕn v ponuke. Tá vysokoteplotne pražená nechutí každému, ale táto je môj favorit č.2
Davidoff má dva tri druhy zŕn v ponuke. Tá vysokoteplotne pražená nechutí každému, ale táto je môj favorit č.2
20170728_145020.jpg
20170819_141008.jpg
20170819_141235.jpg
môj favorit č.1
môj favorit č.1
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa daniel1212 » 08 Dec 2018, 07:58

mam doma tohto krupsa https://www.nay.sk/krups-ea816031-pisa- ... ky-kavovar už zachvílu rok, zatiaľ musím pochváliť perfektná vec, no je trocha hlučnejší. neviem či všetky mašiny sú také, kolega ma delongi či ako sa ta tomu nadáva a vraj to počuť aj cez zavreté dvere do druhej izby, tento našťastie až tak nie. Vyskúšali sme s manželkou viacero káv, od lavazy, popradskú, nejakú z tesca nepamäetám všetky značky, ake najviac chuťovo sa nám osvedčila z lidla bola asi 2-3 mesiace dozadu v akcií v kilovom balení len za 8€, créma, velmi chutná, aj ked prídu rodičia niekedy na návštevu otočia aj dve kávy po sebe. Stačí do mašiny iba dolievať čerstvú vodu a sem tam vysypať bordel. Raz za celý čas si vypýtala čistenie pomocou tablety, pribalené boli 2ks, ale dajú sa bežne dokúpiť. BTW myslím že tento je nastavený na vodu s teplotou 87 stupňov.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa hpeter » 08 Dec 2018, 09:22

kavovar nemam, preferujem "analog" vyrobu.
cize mokkapot a dzezvu. ma to vyhodu ze funguje bez elektriny, chata-hodis do pahreby alebo liehovy varic...
v praci frenchpress, lebo neni varic, len zdroj horucej vody. stale lepsie jak "kava" z automatu :ignore:
zo slovenskych celkom ujde, ostatne je :thumbdown: .
Obrázok
nalepsie z ebay tam je toho habadej.
Obrázok
nakup tu v obchodoch ma vyhodu, ze vidis datumy a mozes stlacit a ocuchat balenie cez ventil. ak smrdi kyslotou, neberem. mam dojem ze na sk trh balenia sa moc nelisia obsahom, len je to o inej etikete. :confused: :pain:
ladenie chuti--skorica, kakao(natural),kardamom,vajecny/mandlovy liker, nerafinovany kokos olej..atd (nie vsetko naraz)
dzezva zozere vsetko, mokkapot ma problem aj s malym objemom skorice/kakaa v kave, pripcha sa a extrakcia je v :butthead:
https://www.piccoloneexistuje.cz/
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Dec 2018, 14:29

Kamarát má Miele. Sú to síce pálky, ale za cca 10 rokov, čo ho má, nikdy nebol pokazený a slúži stále perfektne. Denno denne niekoľkokrát v prevádzke.
https://shop.miele.sk/INTERSHOP/web/WFS ... 6AQAvD_BwE
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa juraj77 » 08 Dec 2018, 17:00

Niekde som čítal že dobrý kávovar by mal mať tlak aspoň 20 bar.
Tiež rozmýšlam nad kúpou pákového kávovaru. V čom spočíva náročnosť v porovnaní s automatickým ?
Mimochodom, u nás sa robí turek len zaliatim kávy horúcou vodou. Na internete sú videá ako to robia v Turecku, varia kávu v medennej džezve. Treba vyskúšať
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Dec 2018, 17:53

Ked som prišiel do zamestnania pred pár rokmi, mali tam ETA cofe4you, ale stratili z páky ten plastový rozdelovač na dve výtokové trubky,takže to tieklo stále len z jednej.Bohužial, nová páka bola už drahšia ako nový kávovar a ani nebol a zohnaniu.
Našiel som doma nerezové sitko zo sieťotlače, odstrihol z neho asi 1cm široký na dlžku cca 10cm pásik a stočil ho do rolky,ktorú som nalisoval do tých výtokových trubičiek.Tým sa vlastne káva rozdelila na dva rovnaké pramienky ,le tiež sa zvýšil tlak potrebný na prekvapkanie.Keď som to vyskúšal,kolegyne sa čudovali ,odkial som im priniesol takú perfektne napenenú kávu ako so šlahačkou.
Každá návšteva sa pýtala, čo to máme za kávovar.Len sa čudovali, že značku McGyver nepoznajú. :wink: Mám si to varaj dať patentovať. :D Zatial je odložený ako rezerva alebo na občasné reprezentačné účely pri návšteve vrchného velenia firmy. :D
Raz odišiel na ňom termostat, tak som ho zohnal a opravil ale medzitým sme kúpili novýDeLonghi,ktorý vydržal asi rok a pol a išiel po tretej oprave na reklamáciu a vrátili nám peniaze.Potom sme kúpili nejaký Krups a tiež už bol raz v oprave, ale teraz ide asi rok OK .
Dcéra si kúpila pred 4mi rokmi nejaký Siemens,ktorý si aj namelie kávu,aj sa poumýva a je s ním spokojná a ked prídem na návštevu, dám si z neho rád perfektnú kávičku.
Takže proti gustu žiaden dišputát,niekomu stačí nesca,niekomu cigoria,niekto columbiu ,čiže záleží na tom ,akú prípravu preferuješ a podla toho si vyberieš stroj,pretože príprava kávy je fakt veda ako popísal Vili a ťažko je poradiť konkrétnu značku a typ.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa milan209 » 08 Dec 2018, 19:57

Mame tento: DeLonghi PRIMADONNA XS ETAM 36.365.M, stal asi 800e. Káva je z toho dobrá, samozrejme, treba tam dať nie uplný odpad. Výhoda je že naozaj vie urobit krásne napenené mieko na káve. Je tichý pri príprave kávy. A samozrejme treba ho odvapňovať a meniť filter. Nadobu s mliekom občas dôkladne vyčistiť, ale nie je to žiadna veda.
Ak je zadávateľ témy z Bratislavy viem dať kontakt na človeka, ktorý sa kávou zaoberá vyše 20 rokov, má vlastnú pražiareň, plantáž a ten Ti pri káve a o káve povie všetko.
EDIT: teraz som pozrel že si s Hlohovca. tak keby si mal cestu do BA... a hodinku času.
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa deepspace » 08 Dec 2018, 20:09

Mám vo firme Juru E6, skoro dva roky. Urobil odhadom 15.000 káv za ten cas. Pred pol rokom som jo mal rozobratu sparovaciu jednotku kvoli vycisteniu, inac ide ako hodinky. Niesom velky kavickar, rano pijen Nescu, ale za ten cas sa u nas premlelo niekolko sto ludi a nikto sa nestazovaval. Treba len pravidelne cistit a odvapnovat.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa misocko » 08 Dec 2018, 20:33

pani, ďakujem za reakcie , kupim teda nico automaticke , nebudem teraz nejako extra do hlbky studovat kavu, chcem ju iba pit :)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Dec 2018, 20:41

hlavne si sám nastavíš aká ti chutí , chce to trochu laborovania a najme naučiť sa kupovať správnu tebe chutnú zmes kávových zŕn. Ja mám takýto automat doma už cez 18 rokov. teda už mám druhý, ale ten pôvodný mi robí kávu v práci. V konečnom dôsledku aj hodne ušetríš, pretože cena 1kg kávy nemusí byť astrnomická a priam ti odporučím vyhýbať sa tým drahým. Tiež sa vyhýbaj tým bežným čo sú v bille, tescu a pod, tie mega továrne na mletú kávu majú aj zrnkovú úplne napi*u. v pohode dostaneš akúkoľvek 1kg od 12 - 20E prinajhoršom 25E, čo budeš mať tak na 1/2 roku .

Až pochopíš čo je to a ako chutí arabica a robusta a akú zmes potrebuješ, tak budeš nadmieru spokojný .... nikdy, ale nikdy nekupuj automaty na tie chemické sračky v patrónach a "nescu"
0

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Andrej152 » 08 Dec 2018, 22:20

trosku ot,

co toto ? :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa vosa » 08 Dec 2018, 22:51

Z tych automatickych odporucam znacku NIVONA. Tvaria sa ako svajciari. Su trochu drahsie, ale tie lacnejsie modely by boli len mierne cez tvoj uvadzany rozpocet. Mali sme ich vo vacsej spolocnosti viac pristrojov (jeden na asi 50-70 ludi). Potreboval raz za par mesiacov nastavit hrubost mletia. Ono sa po tych 50-150 kavach denne po case rozladil mlyncek a mlel to na hrubsie ako mal. Znovu-naladenie pomahalo na par mesiacov a tak dokola. Po par rokoch takeho intenzivneho pouzivania bola potrebna vymena mlyncekov. Samozrejme to nebol problem, kedze ide o dost leniveho vyrobcu a nove produkty neuvadza na trh nejako casto.
Co sa predajcov tyka, tak co sa da kupit v beznom obchode je dost hnus. Poobzeraj sa po lokalnych slovenskych praziaroch s eshopom. Je to velky rozdiel. Napriklad 9 Grams Coffee zo Ziliny, Veronia zo Serede alebo Green Plantation z Komarna. Vsetky chutia na mile daleko od Tchiba, Jacobsu a podobnych velkovyrobcov. Z komercie sa k nim len priblizuju rozne znacky, ktore ale stoja porovnatelne (niektore drahsie Lavazzy). Treba len lustrovat.
A okrem vsetkeho, kazda kava potrebuje spravnu hrubost mletia. Pre prvy nastrel to odporucam konzultovat s predajcom.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa elmoto » 08 Dec 2018, 22:53

Ahoj. Mne chuti zalievana turek. Ja skór hľadám kvalitný mlynček na kávu. Kupujem si pomletú od Jager cafe. Ale chcel by som prejsť na celé zrnká a mleť si doma.
0
nie som tu

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2018, 23:08

Romiadam ak chces lepsiu kavu a aj zdravsiu ako turka, kup si mokka konvicku, to je ten najjednoduchsi a najlacnejsi sposob pripravy kvalitnej kavy v domacich podmienkach.
Tato veta ma informuje, ze klasicky zalievany turek je nezdravy.... To som ani netusil.

Takze kava z kavovaru o ktoryc sa tu bavime, kde sa kava s vodou stretne lan na par sekund je zdravsia?
Ja pijem turka tak ze tam mam tu kavu na spodku salky cely cas az do vypitia kavy co je niekedy aj 15-20 minut. A ak zabudnem pit tu kavu (nieco robim) tak aj viac.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa alidedko » 08 Dec 2018, 23:15

Ja tiez pijem "na krasu", niekedy hrncek s gruntom stoji aj tri hodiny, len to na tu krasu nepomaha :D

Co dnes nie je karcinogenne? Uz aj posrata slanina ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok