pokuty za rychlost

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa misocko » 27 Dec 2018, 23:47

ahojte
v prvom rade , vodicak mam 25 rokov, aktivne jazdim asi 20 rokov.
za tu dobu som platil 3 pokuty (nemal som okuliare; nemal som trojuholnik - isiel som dost rychlo v meste Mlada Boleslav ale nemali dokaz , tak aspon trojuhonik nasli; a prekrocena rychlost v obci o 10km/h - 40€)
jedna buracka ked som nevidel auto na hlavnej ceste v Trnave pri nemocnici pod mostom - nedal som prednost (doteraz neviem ci je tam zrkadlo) :(
nejazdim pomaly ale nikdy neriskujem, dokazem ist za kamionom aj desiatky kilakov ked nepoznam cestu a neviem ci dokazem predbehnut (nedavno, Toyota hybrid z pozicovne na sluzobke, to si clovek nevybere, po okreskach je to potom za trest), ale necham miesto medzi mnou a kamionom nech ma mozu predbehovat..
na druhu stranu, ak poznam cestu a dialnice, to Vas urcite nezdrzujem
obec do 60 (asi 55 GPS)
do cca 120 mimo obce (tachometer)
dialnica , 150 bezne; obcas ked sa da do 180 - dnes (nestrazim, idem; tachometer). Nevybrzdujem, po nikom netrubim, ak aj "nesmrtelny" obieha kamion bez smerovky v 110km/h , davam pozor, zabrzdim, pockam tych 20km kym sa mu podari obist ten kamion :lol:
zatial sa mi dvakrat podarilo to ze ja som sice isiel 150 ale niekto so silnejsim motorom nezniesol to ze som ho zobral s Fabiou1 a tak na to pritlacil a policajti ktory uz hodnu chvilu isli za mnou a asi cakali ci pridam , zrazu mali niekoho , koho sa oplatilo zastavit :lol:
teraz s O3 uz asi rychlostou nena...rem nikoho a tak asi pojdu aj po mne.
Zaujimaly by ma Vaše skusenosti s pokutami:
- od akej rychlosti v meste , mimo mesto a na dialnici ste uz platili
- ake pokuty Vam prisli domov a po akom case
- funguju tie velke fotaky na dialnici medzi Hlohovcom a Žilinou (bo zatial nemam fotku a nie vzdy stihnem brzdit :lol: , respektive pribrzdim len malokedy)
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa oravan » 28 Dec 2018, 00:04

Prepáč ale je to na dobrú pokutu alebo preskúšanie ,tá pokuta je na mieste ,ja som cvakol za 30 rokov len jeden krát aj to parádne 13€ za prekročenie 70tky o 20 km a od vtedy si dávam super pozor aj keď motor mám 2,5 tak to neskúšam a ani na diaľnici nestojí za to .
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa marioo » 28 Dec 2018, 00:16

Pokuty su rozne... podla policajta, podla poslednych priestupkov za rok atd..
Natrafíš na blbca bez zmyslu pre humor a hrá sa na amerického hrdinu...

Skúsenosti... na dialnici do 160km sa dá ukecať na "napomenutím" ... pretože to môžu ale to musí byť naozaj policajt so zmyslom pre humor a samozrejme sa nehádať, že si tak rýchle nešiel :)

Naposledy išla priateľka asi 170 (medzi TT a BA na 110 km/h) ... policajti zastavili.. neustrojení, arogantní.. Najprv tvrdili, že išla 180, potom 170 .. chceli 400€ neponúkli ani možnosť zaplatiť kartou, keď povedala, že toľko pri sebe nemá.. potom som vyšiel von s telefonom, zapnutým nahrávaním, jeden policajt sa zlakol ked som sa ho spytal, prečo nie je usprojený.. druhy mu na to povedal, hadam sa teraz nebudeš obliekať.. nemal čiapku ani čislo..

Nechal som ho vypísať papiere .. potom sme do papierov napísali, že sú neustrojení, arogantní a že na výzvu aby povedali svoje čislo odpovedali "číslo kleso" .. napriek kamere .. proste arogantní blbci.. tak výsledok bol, že sme so skutkom na mieste nesúhlasili.. a vtedy nemôže odobrať vodičák (iba ak by to bola nehoda alebo stopka ) a pošle to na riešenie na okres...

Tam odpočítali tolerancie radaru, zohľadnili, že nemala priestupok za posledný rok a poslali šek na 200€ .... a aj to sme rozdelili na 2x 100€ a zaplatili im to v cca 60 dňoch... s poznámkou pre prijmimateľa " Prispevok pre arogantnych policajtov"
Dokonca pri niektorých pokutách stačí zaplatiť iba 2/3 pokuty ale to asi iba pri objektívnej zodpovednosti...


Takže strašenie, že " pošleme Vás na SPRÁVNE KONANIE" je hlúposť... tam väčšinou dostaneš menšiu(áno menšiu v najhoršom prípade rovnakú) pokutu ako na mieste... samozrejme, ak sa chce pán orgán dohodnúť na mieste a namiesto 50/100 ky si pýta 20 ku tak je asi lepšie sa dohodnúť :)




Na okrese vďaka tomu, že nemala žiadny priestupok tak
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa OHAJ » 28 Dec 2018, 09:36

16-11-2011-12-52-34-0.jpg
91 km/h v Chrabranoch ma stálo 250 EUR.-

PS: "Služobné cestné vozidlo s označením príslušnosti k Policajnému zboru bolo odstavené na miestnej komunikácii z dôvodu, aby netvorilo prekážku cestnej premávky na štátnej ceste I/64, kde je veľmi vysoká intenzita účastníkov cestnej premávky na trase Nitra - Prievidza a v prípade, že by služobné cestné vozidlo bolo odstavené na chodníku, bolo by to v rozpore s ustanovením zákona o cestnej premávke z dôvodu šírky chodníka. Z uvedeného vyplýva, že hliadka PZ vykonávala dohľad nad cestnou premávkou odkryte."
Prílohy
16112011(Chrabrany).jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Dec 2018, 10:05

Myslím, že policajti konečne pochopili, že určité vystupovanie z neho nespraví amerického hrdinu, ale debila a preto sa drvivá väčšina začala správať normálne, resp. princípom "ako Ty ku mne, tak ja k Tebe", takže keď slušne pozdravíš a budeš s nimi jednať ako s ľuďmi, tak sa s nimi dá aj dohodnúť.

Mňa zastavili len raz, po dodávkach nejak nejdú, ani na váhe som nebol, nevšímajú si ma dajak ale raz som obiehal jedného čuráka v Bielom Potoku (RK), lebo raz išiel 60, raz 30 a ja som háklivý na to, keď niekto nevie ísť rovnako rýchlo a v momente, keď som sa pred neho zaradil, tak ma zastavovali obďaleč. Prišiel, vypýtal doklady, overil, vrátil, poprial mi pekný zvyšok cesty, ja jemu pekný zvyšok služby. Kľudne ma mohol poťahať, že som šiel rýchlo, aj keď nemal fotku. Síce by som sa s ním potom hádal, ale skúsiť mohol.
Kolega mal tiež šťastie, nezapásaný, svetlá zhasnuté, odstavili ho v Mlyňanoch, v momente sa priznal, že nesvietil, nemal pás, koľko má platiť a ešte s ním srandovali, že chce silou mocou platiť pokutu. Dali mu len fúkať, nenafúkal, vrátili papiere...

Ja chodím po meste ca. 60 na tachometri, ca. 56 reálne podľa radarov a GPS. Diaľnica 140 - 150, z D1 mi neprišlo ešte nič. Veľakrát sa stalo, že som v tejto rýchlosti obehol aj policajné auto (dodávku), ktorá zaručene mala radar ale tam šlo asi o to, že daná hliadka nemala akciu, preto ma nezastavili. Je to prekročenie rýchlosti o 20km/h, to by pokojne mohli riešiť.

Najväčší gól bol, keď som poťahoval v zápche na prístavnom moste a v pruhu hneď vedľa bol policajt v dodávke. Vyhodil som špaka, on to videl, v momente sa otočil na druhú stranu hlavou. Niečo ako "nič som nevidel". Tak som aspoň zdvihol ruku, aby vedel, že to bolo nechtiac, potom sa pousmial.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 28 Dec 2018, 11:14

Chalani... peniaze z pokuty nejdu ani policajtom a ani PZ. Ale idu pekne do štátneho rozpočtu
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa muziker » 28 Dec 2018, 11:31

No zdá sa že každý vodič prekročí sem tam max. povolenú rýchlosť a pokiaľ ide o to o koľko ju prekročí zrejme súvisí s jeho príjmom. Dnes sa asi nikto nepozastavuje nad prekročením rýchlosti o takých 10 - 15 km / hod ak sa ide plynule v kolóne či jednotlivo. To je asi dôsledok dnešnej doby a hustejšej premávky. V dávnej minulosti policajt (vtedy príslušník VB /ZNB) pokutoval vodiča aj pri prekročení rýchlosti o 2 km/hod. Sám som platil v roku 1975 pokutu 30 korún za prekročenie rýchlosti v obci 40 km/hod. Vraj policajt ležal v kríkoch na začiatku obce za tabuľou na kuse celty aj s radarom RAMER a namerali mi až 42 km/hod.) :D
Ak niekto zarába viac, nerobí mu problém zaplatiť aj vyššiu pokutu (niekomu ani takých 800 € nerobí problém) po odhalení jeho skutku policajtmi. Na druhej strane ak by išlo napr. o dôchocu alebo o študenta z menej "movitej" rodiny bolela by ich iba podstatne nižšia suma o ktorú by prišli (tu je občas aj 30 € veľmi vysoká suma). Ak sa na to pozrieme prísne principiálne, potom to platí rovnako napr. aj pri takých nákupoch všeobecne ... Všetko je totiž o tom, kto má koľko na míňanie.
Čo je ale viac rozšírený nešvár a málo pochopiteľné konanie "ponáhľajúcich sa do pekla" ak sa pohybuje kolóna na okreske rýchlosťou 105 - 110 km/hod pričom je max. povolená rýchlosť 90 km/hod a takýto jednotlivec predbieha arogantne a bezohľadne všetkých pred sebou (často na starej šunke) napriek protiidúcim vozidlám, prípadne na členitej ceste (kopce, zákruty) keď poriadne nevidí ani na začiatok kolóny a poslednom okamihu si vynúti zaradenie sa aby sa vyhol čelnej zrážke. Najhoršie je ak sa nedodržiava bezpečná vzdialenosť medzi vozidlami. Potom je to často o prudkom brzdení a modlení sa aby ubrzdili aj tí za vami.
Takou perličkou je nepoužívanie smeroviek - veď predsa každý vie kam chce na križovatke odbočiž a ostatní to hádam ani nemusia vedieť. Typické je to na okreskách v trnavskom, bratislavskom kraji ale nie je to výnimka ani na východe Slovenska - a čo je paradox, dokonca sa tak správajú aj niektoré vozidlá polície !!! Ako príklad uvediem cestu 1/50 kde 2 križovatky tvaru "Y" pri nemenovanej obci (vyznačené dopravnou značkou aj dodatkovou tabuľou o tvare križovatky) - a za posledných 28 rokov som tam aj napriek hustej premávke nevidel jediného vodiča ktorý by zapol smerovky na týchto križovatkách ak poračujú po hlavnej ceste. Nepripadá mi to celkom normálne.
0
Naposledy upravil/-a muziker v 28 Dec 2018, 11:42, upravené celkom 1 krát.
muziker

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa OHAJ » 28 Dec 2018, 11:35

Takúto sumu vyzbierala polícia na pokutách za minulý rok:
Obrázok
Dopraváci:
Prílohy
POKUTY 2017.png
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 28 Dec 2018, 11:43

No sú aj jednotlivci, čo neváhajú na dialniciach testovať čo to auto zvládne. Bez problémov 200+ a k tomu kamera na tachometer.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Dec 2018, 11:47

Nie je to ani tak príjmom, aj keď človek má vedomie, že za prekročenie rýchlosti môže byť postihovaný.
Ide skôr o to, že sa na to človek cíti. Napr. na severnej D1, resp. D1 v úseku od TT do ZA sa dá pokojne ísť aj 150 bez najmenšieho problému. Cesta je dosť široká, je tam veľmi málo zákrut a žiadna nie je ostrá natoľko, že by si musel ubrať, pokiaľ máš teda technický stav auta v poriadku a nemáš rozmrdaný podvozok. Pridáš plyn preto, aby si ušetril pár minút z dosť dlhého výletu.
O takej R1 sa to moc povedať nedá, tam už 130km/h pripadá ako závod, zvlášť v okolí ZC po ZH, kde aj 110km/h pripadá dosť rýchlo a keď prší, tak je to na ešte menšiu rýchlosť vďaka ostrým zákrutám.

Ono je to tak, pokiaľ prekročíš maximálnu povolenú rýchlosť, budiš. Ale nesmieš ohrozovať ostatných účastníkov cestnej premávky. Toto by malo byť prísne trestané. Sám som bol svedkom veľkého frajera cestou do RK v klesaní z Donovál, kde vy.ebanec predchádzal do zákruty, žiadny rozhľad, na poslednú chvíľu sa vnútil na zaradenie a to mal šťastie, že žena idúca oproti šlapla na brzdy a strhla volant, inak by bol v jej čumáku. A paradoxom je, že jeho SUV by bolo to auto, v ktorom sa nič nestane. Ženština mala nejaký opel, neviem, či to bola zafira alebo niečo ešte menšie, tá by asi moc spokojná nebola.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Dec 2018, 12:00

Kurwa chlapi , ruku na srdce ... vedome porušujeme zákon... Za porušenie musí byť sankcia.
OHAJ napísal:91 km/h v Chrabranoch ma stálo 250 EUR.-
Za to by som zobral aj papiere min. na 3 roky.

Keď sa tu bavíme o elektrike, koľký z nás sú doslova nasraný, keď niekto poruší nejakú normu v elektrike, alebo prekročí napájanie či zaťaženie nejakého obvodu. LEBO IDE O ŽIVOT ! (alebo o súčiastky....)
A na ceste je to presne to isté. ĽUDIA = SÚČIASTKY. Prekročíš nejaký parameter a "dotknutý" to už nerozchodí...

Ináč Veselého Silvestra a šťastný nový rok. :agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 28 Dec 2018, 12:58

Až na to, že odpáliť súčiastku hoc aj drahú, a prísť o človeka je sakra rozdiel.
Ale áno je tam principiálna podobnosť.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa hpeter » 28 Dec 2018, 13:56

misocko napísal: ...
sa chvalis ci places ? kto porusuje zakon, zasluzi si po prstoch. :ignore:
vdaka ludom ktori sa nevedia zmestit do koze, budu povinne psychotesty aj pre soferaky b.
nechapem ludi co si honia pero ze kolko koni ma ich krabica na kolesach. nech si zaplatia okruh a idu robit bordel tam. nie v premavke ohrozovat ostatnych. :ignore:
nedavno v spravach- poliaci na sportiakoch sa pretekali a zabili nevinnych.. :confused:

za rychlost som nikdy nedostal pokutu, nie som sponzor policie. a to som roky dochadzal denne do prace 80km.
leto-zima, boli aj mnohokilometrove obchadzky lebo kamion vyblokoval cestu atd.
jediny raz som dostal pokutu, plna ciara v meste mimo centra, s polisom sa nedohadas, ze znacenie stoji za hovno... ze neni riadne viditelne.. tak som cvakal.

mali by ste ist do rakuska, ked je vysvietena na dialnici 100 IG-L, prekrocenie by vas vyslo draho. 200€ je hovno
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Dec 2018, 14:17

To bude asi tým, že väčšina z tých mládencov na rozdrbaných golfoch majú podradnú, namáhavú a mizerne platenú prácu, zlé vzdelanie, budúcnosť v riti a nejak zas musia zapôsobiť na žaby... :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa misocko » 28 Dec 2018, 15:23

hpeter napísal:
misocko napísal: ...
sa chvalis ci places ? kto porusuje zakon, zasluzi si po prstoch. :ignore:
nechvalim , neplacem, pytam sa ake mate skusenosti.
nejazdim jak hovado, nepredbieham ked nevidim (ano je vela takych ktorych ja osobne nechapem, behom polkilometra stihne dvakrat nebezpecne predbiehat ze oprotiiduce auto muselo brzdit, a to sme v jeho smere nesli predpisovych 90 ale pankovi to bolo zjavne malo tak riskoval, vzhladom na auto; asi skor zivoty protiiducich ako svoj)
na druhu stranu , zboznujem tych co idu 80 na tachometri aby nahodou neprekrocili 90 a pritom idu cca 70 GPS (v horsom pripade tuto rychlost drzi mimo obec aj v obci), potom sa nedivim ze niekto strati nervy a predbieha aj riskantne.
a kolegovci s radarom stoja na kopceku a su radi ze cela kolona ide 70a teda neprekracuju rychlost. Pravda , ked ides vedla do dediny tak je ti to sumafuk, ked mas pred sebou 500km tak mas radost. :(
a samozrejme tak ako pise Drakoush, niekde je cesta na rychlejsiu jazdu , niekde nie (ist 150 spodnou dialnicou kde je zatacka na zatacke, je nieco co fakt nerobim). Ak je to nebezpecne pripadne znackami znizena rychlost, nemam problem spomalit a ist tak aby sa nic nestalo. Ked uz je znizena rychlost , tak tu dodrziavam...., a prave na znizenej rychlosti vecsinou stoja radary a kasiruju.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Dec 2018, 16:26

ja som platil pokutu len raz, este ked som mal 100 konove auto. aj to len preto, lebo som na prazdnej ceste predbehol neoznacenych policajtov. Inak v meste sa snazim vzdy dodrziavat rychlost, lebo tam nikdy neviem kto mi skoci do cesty, mimo mesta - na usekoch, kde to poznam, tak som chodieval aj 110, ale inak som sa vzdy drzal v max. rychlostiach. Nie som ten, ktory si potreboval nieco dokazovat, ten vykon som sor pouzival na rozbeh a jazdu po meste, ked sa potrebujes rychlo dostat do nejakej skary medzi autami :) a samzorejme dialnica (o 4-5 rano v lete je celkom prazdna a da sa tam dupnut na plyn).
Dnes, ked vidim ako poniektori jazdia, tak by som bral vodicaky zaradom. Nedavno blondyna z vedlajsej cesty (kde je este stopka) bez pribrzdenia vyletela na hlavnu tesne vedla mna, nebyt toho, ze brzdim, tak ma vytlaci z cesty. A o par dni som sa docital, ze presne na tej krizovatke nejaka blondyna na suv nedala prednost a otocila na strechu oktaviu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa Wili » 28 Dec 2018, 17:26

ano porusovanie zakonov je jedna vec, ale najvacsi problem je v nekultivovanosti vodicov, v slabych autoskolach a nedostatku mozgu a logickeho uvazovania. Su useky v obci kde by som sa bal ist 50 ze vyleti decko alebo clovek spomediz aut, a aj 20 je tam vela a su useky kde sa da ist o dost viac ako 50 a je to cista buzeracia, a takto by sa dalo donekonecna pokracovat a tu je najvacsi problem, nemci na to prisli, ale u nas by to ludia nezvladali.

Tiez nie kazdy pochopi prekracovanie rychlosti ak sa nikdy neviezol v sportovom aute, na slabsom aute v usekoch kde moze byt uz 50-60 nebezpecnych je pocitovo na dobrom aute 90 s prsom v nose, z toho sa vela ludi vysmieva kym sa na takom aute nezvezie. Tiez na dobrom aute je 200+ podobne ako na obcajnom aute 130 a takto sa da donekonecna. Najvacsi problem je, ze dnesne auta su parametrovo niekde uplne inde ale jazdime podla zakonov z pred 30tich rokov...

Co sa tyka merania zalezi na koho natrafis, Sk policajti su kapitola sama o sebe ale oni za to nemozu ale ich nadriadeni, najhorsie co moze byt je policajtka + kramy, vtedy nemas sancu :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa E001 » 28 Dec 2018, 18:41

Citát: "Co sa tyka merania zalezi na koho natrafis, Sk policajti su kapitola sama o sebe ale oni za to nemozu ale ich nadriadeni, najhorsie co moze byt je policajtka + kramy, vtedy nemas sancu"
S tým, že za policajtov môžu ich nadriadení sa dá polemizovať. Občas natrafíš na takého, že po pár minútach pochopíš, že ťa chce iba skasírovať. Mne sa stalo, že som išiel na dovolenku s tromi deťmi do Tatier na Škodovke stovke. Za Bratislavou na začiatku diaľnice ma odchytili a chceli vidieť v akom stave mám rezervné koleso! To bolo dobre ukryté pod vrchovate naloženou batožinou. Tak som sa slušne opýtal, či by on šiel na dovolenku s deťmi, bez toho aby si skontroloval rezervu. Druhý taký podobný majster sveta ma zastavil kdesi za Rožňavou, obiehal som na dlhočiznej rovine nákladiak, čo sa horko - ťažko motal osemdesiatkou a smrdel jak šľak. Tak som ho obehol a spomalil na 90. Museli ma namerať tesne po predbiehacom manévri. Mladý mi začal dohovárať, že aké on videl smrtelné dopravné nehody, o mozočkoch na prednom skle a pod. Skoro som sa pustil do vysvetľovania, že to čo on najazdil, som ja nacúval - vtedy som mal čosi okolo 600k km najazdených. Tie dva prípady mi utkveli v hlave v rubrike, ktorej sme na vojenčine hovorili " čítať písať neviem, ale vojnu ti zrobím." Jednoducho IQ húpacieho koníka, ale dá ti pocítiť, aký je dôležitý. Ale stretol som sa aj z normálnymi. Posúvali sme sa v kolóne ráno v zápche a ja zamestnaný telefónovaním som si nevšimol, že vedľa mňa ide vo vedľajšom pruhu hliadka. Až som ho zaregistroval, ta si len pravou rukou siahol na ucho a s úsmeom mi pohrozil ukazovákom. Proste sú takí, aj takí. Ako to medzi ľuďmi býva...
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa martin knocik » 28 Dec 2018, 19:43

To bude asi tým, že väčšina z tých mládencov na rozdrbaných golfoch majú podradnú, namáhavú a mizerne platenú prácu, zlé vzdelanie, budúcnosť v riti a nejak zas musia zapôsobiť na žaby... :D
Frustratov v golfoch podla mna už akosi ubudlo (možno aj vďaka lacným korejským autám) ale výskyt frustrátov v bielych alebo strieborných oktávkach (pravdepodobne firemných) sa drží na rovnakej úrovni. Oktávky priťahujú debilov za volantom viac než 15 ročné ojazdené BMW .

Čo ich motivuje k nebezpečnej a arogantnej jazde netuším. Možno frustrácia z toho že lepšie auto než oktávku im nikto nikdy v práci nedá. možno je to frustrácia z neistej práce obchodníka, možno ho doma čaká hysterická zenská ktorá je každým dnom len hnusnejšia,
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: pokuty za rychlost

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Dec 2018, 19:55

Myslím, že každopádne sú to otázky psychického charakteru a to na elektro fóre asi nedoriešime :pain:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď