Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektrotechnick├ę minimum

Elektrotechnick├ę minimum

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Elektrotechnick├ę minimum

Odosla┼ąod technikus110 » 02 Jan 2019, 12:59

USO plat├ş od 21 do 24 bez ┼ípecifik├ície. ─îi┼że USO komin├írske s maturitou + 400 hod├şn nadstavby.
P.S. a komin├ír m├í aj sk├║┼íky na pr├ícu vo v├Ż┼íkach :P

Ak si pre─Ź├ştam body 508ky, tak s├║ identick├ę....┼żiadna bli┼ż┼íia ┼ípecifik├ícia ─Źi vyl├║─Źenie nadstavbov├ęho vzdel├ívana - rekvalifika─Źn├ęho kurzu.

┬ž 23
Elektrotechnik na riadenie ─Źinnosti alebo na riadenie prev├ídzky
(1) Elektrotechnik na riadenie ─Źinnosti alebo na riadenie prev├ídzky je fyzick├í osoba, ktor├í sp─║┼ła po┼żiadavky odbornej sp├┤sobilosti elektrotechnika a ktor├í m├í odborn├║ prax uveden├║ v pr├şlohe ─Ź. 11.

┬ž 24
Rev├şzny technik vyhraden├ęho technick├ęho zariadenia elektrick├ęho
(1) Rev├şzny technik vyhraden├ęho technick├ęho zariadenia elektrick├ęho je fyzick├í osoba, ktor├í sp─║┼ła po┼żiadavky odbornej sp├┤sobilosti elektrotechnika a ktor├í m├í odborn├║ prax uveden├║ v pr├şlohe ─Ź. 11.

Ak kuch├ír s maturitou bude 10 rokov robi┼ą elektrik├íra a kari├ęrne postupova┼ą po ukon─Źen├ş rekvalifika─Źn├ęho kurzu, m├┤┼że by┼ą v zmysle vyhl├í┼íky rev├şznym technikom!

LOGICKY: ak├Ż je rozdiel medzi par.23, ktor├ş riadi skupinu ─żud├ş a rev├şznym technikom? ┼ŻIADNY, oba subjekty MUSIA vedie┼ą detailne problematiku pr├íce, akur├ít ┼że rev├şzny technik m├í nadstavbu a vie aj p├şsa┼ą - d├í to na papier a potvrd├ş to so svojim podpisom. 23k├ír riadi ─żud├ş nielen po ─żudskej, ale aj odbornej str├ínke s vedomos┼ąami na ├║rovni reviz├íka. A na pracovisku m├í paradoxne komplexne v├Ą─Ź┼íiu zodpovednos┼ą, ako reviz├ík, ktor├Ż pr├şde ke─Ć je hotovo!

dobr├í 23 to vie urobi┼ą tak, aby to bolo zle, ale 24 to nena┼íla.....
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 423
Vek: 59.39
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Merak » 02 Jan 2019, 16:15

nejdem polemizova┼ą kto m├í v├Ą─Ź┼íiu zodpovednos┼ą a tak.
i┼ílo mi o toto, ─Źo je v pr├şlohe vyzna─Źen├ę
Pr├şlohy
priloha11.jpg
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6471
Vek: 39.47
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod technikus110 » 02 Jan 2019, 17:12

─Ź├şta┼ą tabu─żky viem, ale to nevyvracia moju predch├ídzaj├║cu prv├║ vetu a umoc┼łuje to ─Źas┼ą pojedn├ívaj├║ca o t├Żch 400 hodin├ích...

─îi┼że stredn├í hotelov├í odbor kuch├ír/cukr├ír s maturitou a 400 hodinami rekvalifik├ície.
Lebo osobne ak by som bol vyu─Źen├Ż USO elektro a mal by som par.22 na samostatn├║ pr├ícu, tak by ma profesijne ur├í┼żalo, keby mi velil kuch├ír s pek├írom. Nehovoriac o V┼á!
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 05 Jan 2019, 14:32

-technikus :
- USO plat├ş od 21 do 24 bez ┼ípecifik├ície. ─îi┼że USO komin├írske s maturitou + 400 hod├şn nadstavby.
P.S. a komin├ír m├í aj sk├║┼íky na pr├ícu vo v├Ż┼íkach :P

Mne sa to velmi nezd├í.... ┼że by vo vyhl├í┼íke nebolo ┼ípecifikovan├ę, ┼że USO je myslen├ę v├Żslovne- Odborn├ę= Elektrotechnick├ę vzdelanie ?
Na ─Źo by potom na Odbore ┼íkolstva boli vyslovene ┼ípecifikovan├ę ┼íkoly, ktor├ę maj├║ v procese odbornos┼ą s maturitn├Żm predmetom elektrotechnika a len t├ş absolventi m├┤┼żu z├şska┼ą opr├ívnenia podla paragrafov 21.... 508/2009.
Pr├íve kv├┤li tomu, ┼że SP┼á Ban├şcka nebola zaraden├í do kateg├│rie ┼ík├┤l s elektrotechnick├Żm vzdelan├şm ,
/hoci sa tam elelktrotechnika vyu─Źovala 3roky av┼íak bez maturity z nej/som musel absolvova┼ą Odborn├ę U─Źili┼íte Elektrotechnick├ę,
aby som mal z├íklad-v├Żu─Źn├Ż list v obore elektro ,in├í─Ź som ho nemal ako z├şska┼ą. :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8422
Vek: 63.22
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Jerry19 » 05 Jan 2019, 15:28

Na nic... To je cele len vtip... Podobne ako BOZP. Kludne si hocikto dorobi maturitu aj elektrotechnicke minimum a potom ┬ž21 a je taky isty elektrikar ako niekto kto chodil na elektro priemyslovku a potom na FEI... Je to len na to, ze niekto to skoli, je za to plateny a je to cele fraska... A este na to, ze firmy to musia tolerovat a starat sa aby zmestnanec mal ┬ž21 alebo aky potrebuje ┬ž a BOZP a zdravotnu prehliadku atd... aby ak sa stane nejaky uraz aby vedel dat od toho ruky prec a preukazat, ze to nie je jeho problem a zamestnanec bol vyskoleny a mal vsetko co mal mat...

Ale este lepsie je pre zamestnavatela brat ludi na zivnost... a potom sa nemusia o nic z toho starat.... Proste si najmu nie zamestnanca ale firmu resp. zivnostnika a ten je potom povinny si vsetko toto riesit sam a je za to zodpovedny on sam... A samozrejme je to vyhodnejsie aj z hladiska odvodov a dani atd... A samozrejme sa to zneuziva u nas stale...

A to aka je to fraska cele vidno aj na tom ako kazdy rok aspon jeden vytahar spadne do sachty alebo ho zabije vytah... A ked sa to riesi zisti sa, ze to bol mlady chlapec, prvy krat robil to co robil ked ho to zabilo atd... A koho zaujima ci mal alebo nemal nejaky paragraf alebo papier... Aj keby mal vsetko co mal mat nic to neznamena lebo na slovensku tieto veci su fraska, papier by kludne mohol mat aj s okruhlou peciatkou a vobec to neznamena, ze bol naozaj pouceny a ze niekto si aj overil, ze tomu rozumie a vie co a ako ma spravit a ze prvy krat to budepod dohladom atd... Nie nic z toho a potom to tak dopadne... pritlaci ho kabina alebo sa mu uvolni lano alebo brzda a spadne do sachty....

Nehovoriac o tom, ze v normalnej krajine by sa tak stare vytahy ako tu normalne este funguju sa uz ani neopravovali a ak by k tomu pustali niekoho tak len naozaj skuseneho stareho vytahara...

Tu je to tak, ze sa vyuziva to ze je to stary vytah a platia pre neho stare normy take ake platili v case ked bol dany do prevadzky... A to sa prave zneuziva... A donekonecna sa moze opravovat a relativne lacno a netreba do neho pridavat ziadne ochrany ktore by uz modernejsie vytahy museli mat...

Dalsia vec je, ze z vlastnej skusenosti viem, ze hociaky papier alebo diplom nic neznamena... Stretol som ludi, ktori mali len vyucny list a aj takycvh ktori ho mali z uplne ineho odboru, ale co robili tomu rozumeli a nepustali sa do veci ktorym nerozumeli a ktore by nemuseli byt bezpecne... Stretol som ludi s vyucnym listom, ktori mali neskutocne skusenosti s vyvojom embeded aplikacii a vseliakymi mikrokontrolermi... Na druhej strane som stretol ing. a PhD. absolventov FEI s totalne vypatlanym mozgom, a aj takych ktori nerozumeju ani ohmovmu zakonu... A cim dalej je to horsie... To co zo skol vychadza je neuveritelne.... A vysledkom toho je, ze na prac. pohovoroch uz castokrat firmu ani nezaujima aku ma kandidat o zamestnanie skolu, resp. maju tak uzlu skusenost s niektorou, ze sa na to pytaju len preto aby vedeli kandidata hned vylucit ked je absolvent prave tej ...

No a preco by nemohol mat taky isty paragraf niekto kto si dorobi maturitu, spravi nejake minimum a paragraf ako ma niekto kto ma strednu aj vysoku elektro odbor ??? Preco nie ? Ked moze mat cigan co nevie citat vodicak ... :) Minule som na takeho narazil v Tescu, nechapal som co odomna chce... aby som mu povedal ze co je co a pritom to tam mal hned napisane na regali pri cenovke aj na krabici a az tak mi doslo neskor o minutu aha, ved on si to nevedel precitat...
Jerry19
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1370
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2007

Odosla┼ąod technikus110 » 06 Jan 2019, 06:30

5ko: citujem (t├íto ne┼í┼ąastn├í formul├ícia plat├ş pre elektro par.21 a┼ż par.24 a spad├í pod USO)
- pod─ża ┬ž 21, ods. 2: odborn├ę vzdelanie v inom u─Źebnom odbore alebo v inom ┼ít├║dijnom odbore ako elektrotechnickom, ktor├ęho s├║─Źas┼ąou je v├Żu─Źba zameran├í na pr├şslu┼ín├ę technick├ę zariadenie elektrick├ę, alebo absolvovanie ─Ćal┼íieho odborn├ęho vzdel├ívania akreditovanom vzdel├ívacom programe zameranom na technick├ę zariadenia elektrick├ę v minim├ílnom rozsahu 400 hod├şn. (500 v├Żu─Źbov├Żch hod├şn)

toto plat├ş od roku 2013..... a nako─żko ministerstvo nem├í z├íujem na zmene svojho z├íkona (nako─żko im hraje do kar├ít zni┼żovanie nezamestnanosti akt├şvnej popul├ície v SR), tak sa NIP br├íni svojimi vyhl├í┼íkami.

Ja si tie┼ż pam├Ąt├ím na k├│dy jednotliv├Żch ┼ík├┤l a kr├ş┼żov├ę uzn├ívanie ┼ít├║dia. Osobne ma to postihlo v negat├şvnom zmysle.

Z├íver: pod─ża vyhl├í┼íky 508 - rekvalifikovan├Ż ├üNO, pod─ża NIP nie. Treba si zvoli┼ą, ─Źo je spr├ívne pre koho. Slovensko.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jerry19 » 06 Jan 2019, 14:24

Skoda, ze si nemozem spravit nejaky rychlokurz mediciny a potom atestaciu a robit chirurga.... Nevidim dovod preco by sa to nemalo dat, ked elektrikara moze robit kde kdo ked si spravi 400 hodinovy kurz a ┬ž21... :applause:
Jerry19
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod martin knocik » 06 Jan 2019, 17:46

Som zvedav├Ż ak├ę "skoly" m├íte ke─Ć sa mus├şte ob├íva┼ą nejak├ęho rekvalifikanta zo 400 hodinov├ęho kurzu.

Pochybujem ┼że absolvent nejakej podradnej 3 ro─Źnej u─Źnovky plnej demotivovan├Żch u─Źitelov a ┼ítudentov na tom bude o moc lep┼íie ne┼ż po 400 hodinovom kurze. Vo svojej prvej pr├íci som musel s ─Źerstv├Żsmi absolventami nejak├Żch pochybn├Żch u─Źnoviek spolupracova┼ą. Nemali ani vedomosti ani schopnos┼ą rozm├Ż┼í─ża┼ą a rie┼íi┼ą probl├ęmy ke─Ć nie─Źo nefungovalo.

Ke─Ć ─Źlovek chce, tak si u─Źebn├ę materi├íly n├íjde aj s├ím a ─Źo potrebuje si do┼ítuduje.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1483
Vek: 28.15
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Cofi » 06 Jan 2019, 18:29

vyborne Martin...mam rad ludi co vedia ist proti davu ...ale vzhladom na temu a na to ako to tu chodi, budes asi za tvoj nazor zakopany pod zem :-) :-) :-)
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 74
Vek: 38.58
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Odosla┼ąod helios » 06 Jan 2019, 19:00

Jerry19 nap├şsal:Skoda, ze si nemozem spravit nejaky rychlokurz mediciny a potom atestaciu a robit chirurga.... Nevidim dovod preco by sa to nemalo dat, ked elektrikara moze robit kde kdo ked si spravi 400 hodinovy kurz a ┬ž21... :applause:

A┼ż bude tak├í mo┼żnos┼ą v z├íkone, hl├ísim sa na rekvalifik├íciu tie┼ż. 400 hod├şn ┼íkolenia vydr┼ż├şm, d├ím si titul VDR, zriadim si ordin├íciu cvok├íra a budem fajne ry┼żova┼ą na lie─Źen├ş MBA mana┼ż├ęrov. :applause:
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 858
Vek: 57.56
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod martin knocik » 06 Jan 2019, 19:09

Skoda, ze si nemozem spravit nejaky rychlokurz mediciny a potom atestaciu a robit chirurga....

Na┼ítastie vzel├ívanc├ş syst├ęm v medic├şne e┼íte st├íle funguje a m├í nejak├ę meno ked si ho komer─Źne platia zahrani─Źn├ş ┼ítudenti.

Nane┼ítastie vzdel├ívanie v elektronike na Slovensku nefunguje ani na V┼á kde aspon v ┼Żiline (pred 7 rokmi) brali v podstate ka┼żd├ęho lebo mali viac miest ne┼ż uch├ídza─Źov. Na doktorandov id├║ ├║plne priemern├ş jedinci ktor├ş nena┼íli pr├ícu, v ┼żivote sa k praxi nedostan├║, bud├║ ┼żi┼ą a u─Źi┼ą vo svojej bubline ─Ćal┼íiu gener├íciu lud├ş ktora ni─Ź z toho ma┼ą nebude a va─Ź┼íina skon─Ź├ş mimo odbor na nejakej biorobotnej poz├şcii.

nefunk─Źn├Ż ┼ít├ítny syst├ęm vzdel├ívania nie je schopn├Ż suplova┼ą ani s├║kromn├Ż sektor (na rodiel napr├şklad od IT kde su podaren├ę CISCO kurzy). V pr├íci ostali nejak├ę peniaze, tak som koncom jesen som hladal ─Źi niekto nerob├ş nejak├ę ┼íkolenia vhodn├ę pre v├Żvoj├írov elektroniky na Slovensku. Jedin├ę ─Źo som na┼íiel bol drah├Ż kurz najnov┼íieho Altia (┼żial vo firime mame staru verziu), pre┼íkolenia na ┬ž21,22,23,24 a kurz sp├íjkovania podla IPC noriem. Fakt sa chcem ─Ćalej vzdel├íva┼ą. Zost├ívaju mi piratene knihy, internet a star├ę dobr├ę n├ístroje ako pokus, omyl, anal├Żza omylu, ├║prava rie┼íenia, vyrie┼íenie probl├ęmu. Kto ni─Ź nerob├ş, ni─Ź nepokaz├ş a ni─Ź sa nenau─Ź├ş.

Perli─Źka na z├íver. Bol som na jednom CISCO kurze. Medzi ┼ítudentami kurzu bol jeden star┼í├ş p├ín, hovorile ze eje povolan├şm u─Źitel informatiky na nejakej strednej odbornej ┼íkole (na CISCO kurze bol ako ┼ítudent). Ten ─Źlovek opakovane robli neust├íle chyby pri primit├şvnom ur─Źovan├ş masky podsiete. A tak├şto jedinci si hovoria u─Źitel. Za ostatn├Żmi v priebehu kurzu dos┼ą zaost├íval. Ten CISCO kurz bol super.

A┼ż bude tak├í mo┼żnos┼ą v z├íkone, hl├ísim sa na rekvalifik├íciu tie┼ż. 400 hod├şn ┼íkolenia vydr┼ż├şm, d├ím si titul VDR, zriadim si ordin├íciu cvok├íra a budem fajne ry┼żova┼ą na lie─Źen├ş MBA mana┼ż├ęrov.

Psychol├│govia (na rozdiel od psychiatrov) nie s├║ absolventi medic├şny ani lek├írskej fakulty. :) Helios, ak chce┼í fajne ry┼żova┼ą, mo┼żes robi┼ą klurzy osobnostn├ęho rozvoja pre ambiciozne nuly alebo ezokurzy pre obstaro┼żn├ę ┼żensk├ę :) U┼ż som videl inzer├ít na telefonick├ę ve┼ítenie v├Żsledkov hazardn├Żch hier a v├Żhern├Żch automatov.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1483
Vek: 28.15
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod helios » 06 Jan 2019, 19:59

No, budem musie┼ą o nie─Źom takom pouva┼żova┼ą, ke─Ć n├ím kopa rekvalifikantov zoberie pr├ícu...
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 858
Vek: 57.56
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod 5ko » 06 Jan 2019, 22:38

Ja sa u┼ż o to b├í┼ą nemus├şm,u┼ż som za vodou a ty u┼ż t├Żch 5 rokov h├ídam d├íko vydr┼ż├ş┼í. :D
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8422
Vek: 63.22
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Jerry19 » 07 Jan 2019, 23:31

martin knocik nap├şsal:
Na┼ítastie vzel├ívanc├ş syst├ęm v medic├şne e┼íte st├íle funguje a m├í nejak├ę meno ked si ho komer─Źne platia zahrani─Źn├ş ┼ítudenti.

No to je komplikovane, zalezi na konkretnom obore mediciny... Ale neidemsa pustat do diskusie na tuto temu...

martin knocik nap├şsal:Nane┼ítastie vzdel├ívanie v elektronike na Slovensku nefunguje ani na V┼á kde aspon v ┼Żiline (pred 7 rokmi) brali v podstate ka┼żd├ęho lebo mali viac miest ne┼ż uch├ídza─Źov. Na doktorandov id├║ ├║plne priemern├ş jedinci ktor├ş nena┼íli pr├ícu, v ┼żivote sa k praxi nedostan├║, bud├║ ┼żi┼ą a u─Źi┼ą vo svojej bubline ─Ćal┼íiu gener├íciu lud├ş ktora ni─Ź z toho ma┼ą nebude a va─Ź┼íina skon─Ź├ş mimo odbor na nejakej biorobotnej poz├şcii.

Ano, bohuzial a nie je to tak len v Ziline... Ale nie vzdy to tak bolo... Ludia co skoncili torsku skor a poznaju sa s terajsimi studentmi a studentmi co koncili neskor mozu porovnavat... A bohuzial uroven skolstva aj vysokeho isla za poslednych 10 rokov rapidne dole... A Samozrejme to poskodzuje aj povest a meno ludom ktori koncili skor, ked to malo este aku taku uroven...

Napr. ked som ja zacinal studovat na vysokej mal som asi tak 7 roznych matematik. Mat. analyzu I a II, algebru, numeriku,statistiku, diskretnu matiku atd. Potom neskor to spojili a spravili len dve predmety z toho vsetkeho. Matematika I a Matematika II. Fyziku som ja mal tak ze 16b zapocet a na skuske ked nespravis priklad mozes ist domov... Teraz je to tak, ze je 40b zapocet z toho mas nejake body len za ucast na prednaskach, tzn zadarmo body, dalsie body zadarmo mas za odovzdanie referatov z merani, ktore su uplna fraska, mas predvyplnene tlacivo len do neho dopises nejake hodnoty z merania atd... No a na skusku ides s uplne inym poctom bodov tym padom...

A to ako sa redukovali aj dalsie predmety casto krat ani vobec nedavalo zmysel, pretoze niektore na seba nadvazovali a nema zmysel mat predmet kde sa ucia numericke metody vypoctov, ked nasledne nemas predmet kde sa uci ako sa tieto metody implementuju v C++. Lebo tie metody nie su dobre na nic ine... Nebudes si pocitat nieco na papier newtonovov iteracnov metodou.... A aj tie matiky tak ako to pospajali do dvoch predmetov vsetko tak ten student ani nevie co z toho s cim suvisi a co je naco vlastne dobre...

A preco nastala takato situacia ? Lebo Fickova prva vlada sa rozhodla znizovat nezamestnanost tak, ze z nezamestnanych spravi studentov.... Tak trebalo aby skoly vysoke brali kazdeho a aby sa tam udrzali aspon par semestrov...

A zmenilo sa vtedy aj financovanie skol. Skola brala dotacie na studenta a ten sa musel udrzat na skole minimalne jeden alebo 2 semestre uz si nepamatam presne... Preto sa tie predmety aj takto zredukovali a uroven isla dole... Takze co je vyhodne pre skolu ? Nabrat co najviac studentov a potom po tom prvom alebo druhom semestri spravit sito/filter a zredukovat pocet vyrazne. Sa vybralo zopar predmetov, na ktorych plno studentov pohorelo lebo spravit skusku bolo narocne...

martin knocik nap├şsal:nefunk─Źn├Ż ┼ít├ítny syst├ęm vzdel├ívania nie je schopn├Ż suplova┼ą ani s├║kromn├Ż sektor (na rodiel napr├şklad od IT kde su podaren├ę CISCO kurzy). V pr├íci ostali nejak├ę peniaze, tak som koncom jesen som hladal ─Źi niekto nerob├ş nejak├ę ┼íkolenia vhodn├ę pre v├Żvoj├írov elektroniky na Slovensku. Jedin├ę ─Źo som na┼íiel bol drah├Ż kurz najnov┼íieho Altia (┼żial vo firime mame staru verziu), pre┼íkolenia na ┬ž21,22,23,24 a kurz sp├íjkovania podla IPC noriem. Fakt sa chcem ─Ćalej vzdel├íva┼ą. Zost├ívaju mi piratene knihy, internet a star├ę dobr├ę n├ístroje ako pokus, omyl, anal├Żza omylu, ├║prava rie┼íenia, vyrie┼íenie probl├ęmu. Kto ni─Ź nerob├ş, ni─Ź nepokaz├ş a ni─Ź sa nenau─Ź├ş.

CISCO je fayn ale az ked mas vyssie stupne... A tie nieco samozrejme aj stoja ale ked ich mas a najdes si pracu kde ich vyzaduju tak to je aj adekvatne ohodnotene.
No ak myslis kurz Robka Feraneca, tak ten je fakt dobry... Mne kurz Altia (https://edatools.cz/) zaplatila firma pre ktoru som robil ...
Kurz spajkovania podla IPC je dobry akurat pre kvalitarov a to by im mala tiez zaplatit firma...
Kurz Mentor Graphics m izaplatila firma pre ktoru robim teraz ale je mi uplne na nic, lebo v praci terajsej Mentor vobec nepouzivam...

Mozem teda porovnavat... Mentor je zastaraly, predrazeny SW a aj to skolenie za vela nestalo. Altium je super. Skolenie bolo fakt spickove... Skolitel vysvetlil uplne vsetko do detajlov a vedel odpovedat na kazdu otazku...

martin knocik nap├şsal:A┼ż bude tak├í mo┼żnos┼ą v z├íkone, hl├ísim sa na rekvalifik├íciu tie┼ż. 400 hod├şn ┼íkolenia vydr┼ż├şm, d├ím si titul VDR, zriadim si ordin├íciu cvok├íra a budem fajne ry┼żova┼ą na lie─Źen├ş MBA mana┼ż├ęrov.

:applause:
Jerry19
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 08 Jan 2019, 07:29

martin knocik: .....Som zvedav├Ż ak├ę "skoly" m├íte ke─Ć sa mus├şte ob├íva┼ą nejak├ęho rekvalifikanta zo 400 hodinov├ęho kurzu....

1. ├üno nem├í ka┼żd├Ż V┼á a superbu┼łky v hlave. Ale ani V┼á za "klob├ísku", nezaru─Źuje inteligenciu a ┼íikovnos┼ą o odbore.
2. Bez oh─żadu na legislat├şvu, prax je tak├í, ┼że ten "rekvalifikovan├Ż blbe─Źek" v dedine rob├ş kompletn├ę rozvody domu za 1000ÔéČ bez materi├ílu za t├Ż┼żde┼ł. Ak m├í v sez├│ne 3 domy za mesiac a iba jeden d├í do ├║─Źtovn├şctva, tak m├í 2000 + (1000 odvody a da┼ł) Lebo hrubou silou vie dr├í┼żkova┼ą a uklada┼ą k├íble. A ty ┼ítudovan├Ż V┼á asi dr├í┼żkova┼ą nep├┤jde┼í, ale asi nem├í┼í ako zamestnanec ─Źi firma a┼ż tak├Ż vysok├Ż pr├şjem.
3. A ak nem├í niekto z├íujem o samo┼ít├║dium, je to jeho vec. SR nie je krajinou v├Żvoja, ale mont├í┼że. Treba ├şs┼ą inam.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist