Výpadok elektrickej energie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa jmalik93 » 20 Jan 2019, 21:41

Zdravím,

Má zákazník nárok na odškodnenie v prípade neohláseneho výpadku elektrickej energie?
Už sedím doma po tme hodinu a pol.
Mal som v pláne pripraviť si nejaké veci do práce ale nič z toho nebude...
Popravde neviem či to je vhodná otázka sem, prípadne nech admin zmaže.

Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jan 2019, 21:46

Opýtaj sa tích, čo im spadnuté stromy od snehu potrhali vedenia do dediny a boli bez prúdu dva dni, či im niečo elektrárne preplatili. :D
Tiež im to dopredu neohlásili. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Jan 2019, 21:58

A aká Ti vznikla škoda?
Okrem toho, keď potrebuješ nepretržitú dodávku el. energie, tak máš mať na vlastné náklady zriadený záložný zdroj.

Nerob paniku, seď a čakaj, kým to nabehne. Ale ako vtip celkom dobré :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa marioo » 21 Jan 2019, 00:03

Nemáš nárok na nič :) Iba "ONI" majú nárok na všetko :) musel by si im dokázať, že to nie je vyššia moc a, že zanedbali údržbu atd...

Ale ak voláš na poruchovú linku zaberá veta "na mojom odbernom mieste sú zariadenia podporujúce život" kedy konečne bude elektrická energia...

(samozrejme že tým zariadením je prevzdušňovač v akváriu :) )
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Jan 2019, 00:27

Marioo, Tebe by som doprial stáť na čele distribučky a cestárov, potom by som bol zvedavý, ako by sa Ti darilo :)
Naozaj máš 45 rokov? Lebo na svoj vek by si mohol mať troška dospelejšie názory, už by si mohol vedieť, ako isté veci fungujú :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa marioo » 21 Jan 2019, 00:36

Drakoush: keby si videl pánov elektrikárov /všetkých čo som videl a bolo ich dosť/ tak sa väčšinou nepretrhli...

Keď im človek napíše, že je niekde strom čo sa opiera o vedenie tak to neriešia... až keď sa im človek vyhráža trestným oznámenim atd...

Máme dosť drahú energiu v porovnaní s EU aby tie vedenia, stlpy a ich okolie boli v lepšom stave...

O cestároch nehovorím... tí sa zašijú ráno o 9 tej lebo desiatuju do 11 a o 12 tej už obedujú a do 14 tej kedy im padla sa im robiť neoplatí... raz ich asi pofotím ako spia v autách v lese...

Ano viem, ich práca nie je moc ocenená ale to neznamená, že ju nemôžu robiť poctivo a nemusia pri nej rozmýšľať....

"peace"

P.S. a ja mám 3f generátor, takže mi je už u prdele či elektrina nie je hodinu alebo pol dňa... a nikdy osm im nepovedal, že to zariadenie je na podporu ľudského života.. takže "kľud" :)

Iné je keď je naozaj niekde kalamita... ale bežné chyby "siete " sú väčšinou zanedbaním údržby ... a lenivosti aj ostatných ľudí také stavy riešiť... o tom by som mohol dlho rozprávať ..



A keby ľudia mali naozaj trestnoprávnu zodpovednosť za svoju prácu a na SK by fungovalo súdnictvo tak by sa kvalita práce našich elektirkárov a cestárov atd.. (začať by sa malo poslancami...ale to je ina tema..) zlepšila hneď niekoľko násobne :thanks:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jan 2019, 00:49

Asi pred dvomi týždňami mi v noci o tretej zazvonil telefon, z dispečingu SSE, že sa potrebujú dostať do trafostanice, ktorá je v našom objekte ,lebo potrebujú presmerovať VN káble medzi trafačkami ,pretože niekde strelil kábel. :mrgreen:
No čo som mal robiť, ... obliecť sa, vziať klúče, odkódovať, ručne klukou vytiahnuť rolovaciu bránu,lebo elektrina nešla ani u nás, pustiť chlapov dnu, poprepínali v kobkách odpojovače, odbehli do druhej trafačky, a keď sa po hodine vrátili, zase všetko pozatvárať a spánok bol v prdeli.
O štvrtej som si lahol a o piatej vstával ,takže som tam radšej mohol ostať. :D
Tiež som bol naštvaný, ale im som tiež nezávidel tie nočné výjazdy ,keď majú pohotovosť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa marioo » 21 Jan 2019, 00:57

5ko: Všetka česť tým čo robia a poctivo. Ale naozaj niekedy keď sa pozeráš na tú lajdáckosť (nič proti mladým, zle spraví aj starši ked sa mu nechce) ale niekedy je to u nich bežné, že nerozmýšľajú....
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa jmalik93 » 22 Jan 2019, 22:42

Pochopte to aj z mojej strany,

V nedeľu nešla eletrina 2 hodiny, v pondelok 3 hodiny a dnes znovu tri hodiny a ako naschváľ po pracovnej dobe keď som sa vrátil z práce.
Som zvedavý ako to bude pokračovať. :pain:
A to nebývam v lazoch ale v Bratislave
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Jan 2019, 22:54

jmalik93 napísal:Zdravím,

Má zákazník nárok na odškodnenie v prípade neohláseneho výpadku elektrickej energie?
Už sedím doma po tme hodinu a pol.
Mal som v pláne pripraviť si nejaké veci do práce ale nič z toho nebude...
Popravde neviem či to je vhodná otázka sem, prípadne nech admin zmaže.

Ďakujem
Ja si myslim, ze vypadky maju zahrnute v zmluve ktoru si podpisoval, takze su "ochraneni". Bude to tam niekde drobnymi pismenkami, ze nerucia za vypadky sposobene tym a onym....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Výpadok elektrickej energie

Príspevok od používateľa marioo » 22 Jan 2019, 23:09

Tak že si kúpiš generátor a budeš nezávislý od ZSE ....
Alebo nejaký powerwall :) a potom výpadok nezbadáš
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok