nová práca

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

kerax
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11 Feb 2019, 17:58

nová práca

Príspevok od používateľa kerax » 11 Feb 2019, 18:24

dobrý den

chcel by som sa s vami obrátit na jednu taku dilemu ktoru teraz mam

Minulý rok som dokoncil vysoku školu (v odobore elektro) a a potom som sa zamestnal v jednej firme , povodne som si v tej firme chcel vybavit absolventsku prax lebo som este nevedel kde presne by som chcel pracovat na dlhšie no to mi nevyšlo a tak mi povedal ten šef či nechcem normalnu pracu tak som to zobral, ta firma je skor na štýl produkcie a ja som na pozícií opticka kontrola a testovanie, problem je že ja by som chel pracovat skor na navrhu nových zariadeni navr HW ale aj SW platovo to je tam ziadna slava ale od domu to mam okolo 5km chodim autom to je plus stale beriem tu pracu ako dočasnu, po pol roku som chcel odist s kamošom na nejaku dobu pracovat do zahranicia no momentalne mi to nevyšlo tak som sa začal pohliadat po inej praci a pozvali ma na pohovor do inej firmy v meste kde som študoval a chcu ma tam, tam by som robil viacej to co ma bavi (ten navr HW SW) aj môj nadriadený to chape, problm nastal ked to zistil šef tak zacal hovorit že kedby se počkali lebo mal v plane že otvori u nich tiež oddelenie na toto tu a take veci a že by som mohol byt toho oddlenia veduci a tak blaboly a mne sa zda trochu divne bud fakt nahoda? co si o tom myslite ?

este poviem to že pytal odomna kopiu diplomu aby to prekonzultoval so zahranicnim majtelom a co je pravda si zapamatal ked som mu na zaciatku spominal temu mojej diplomovky a spomenul to po pol roku co som neočakaval, na druhu stranu však jeden zamestnanec co tam robi 5 rokov mi spomínal že mu tiež hovoril že by bol veducim ineho oddelenia no nic sa nedialo ani plat im nezvysoval a zase takto skoncit nechem
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: nová práca

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Feb 2019, 19:19

Nehnevaj sa, ale prečítaj si, čo si napísal a skús sa zamyslieť, čo by si poradil niekomu Ty, keby sa Ťa toto opýtal. V tom texte nie je nič, čo by nám mohlo byť vodítkom - názov firmy jednej, druhej, dosiahnuté vzdelanie, nič. Ťažko potom posúdiť niečo. Čo takto aspoň názov firmy, kde pracuješ teraz? Viem, že sa Ti to moc nechce, ale možno niekto bude lepšie vedieť, či sa niečo také plánuje.
Okrem toho, nemáme ani povahový profil Tvojho nadriadeného, takže ani nevieme, či Ti ťahá motúze pod nos, alebo nie. S týmto Ti asi nikto neporadí - rob, ako uznáš za vhodné SÁM.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: nová práca

Príspevok od používateľa zylo64 » 11 Feb 2019, 19:23

Mohol by si si doplniť v svojom profile aj bydlisko, nech máme predstavu o lokalite ktorú opisuješ. Možno v danej lokalite je aj iný zamestnávateľ, ktorý by ti mohol ponúknuť to čo chceš ty.
0

kerax
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11 Feb 2019, 17:58

Re: nová práca

Príspevok od používateľa kerax » 11 Feb 2019, 20:09

no tak ok moje bydlisko je Margecany a do školy som chodil SPSE košice , potom TUKE FEI odbor automatizacia elektricke pohony terza robím vo firme QESS.sro a chcu ma do firmy Telegrafia as
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: nová práca

Príspevok od používateľa enigma » 11 Feb 2019, 20:23

choď . porekadlo " sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú " poznáš . mám dojem že by si aj ty takto skončil. choď robiť to čo ťa baví ....
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: nová práca

Príspevok od používateľa eurobastler » 11 Feb 2019, 21:23

kerax: tebe nefunguje bodka na klávesnici? Fakt sa to nedá čítať...
0
Obrázok

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: nová práca

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Feb 2019, 22:48

Pozri sa. Musis si na papier napisat vsetky PRE a PROTI sucasneho zamestnania a buduceho zamstnania (tam kde si studoval) a z analyzovat si to sam.
Taktiez si zober do uvahy ze sucasny zamestnavatel ti slubuje to co este nieexistuje (povedal ti presne kedy to otvori?, co vobec otvori, ake oddelenie?, aky veduci by si tam bol? Co presne tym veducim mysli? Aka byto bola presne robota? atd atd atd, este je tu vela otazok.)

Moj nazor je taky, ze na veduceho musis mat neaku tu prax za sebou a mat manazerske vlohy, vediet komunikovat s ludmi a viest ich. To nie je len tak. Nepoznam ta, neviem ci to dokazes, ci vies viest skupinu ludi a usmernovat ich tak aby ste dosiahli vytyceny spolocny ciel a aby sa tvoji podriadeny medzi sebou nepohadali a kazdy aby nepracoval na svojom "ostrovceku" ale vsetci na jednom "ostrove".
Druha vec je to ze ta firma kde si studoval, ti asi uz ponuka existujuce miesto, presne vies do coho ides, za ake peniaze, takze tam ta necaka nic prekvapive. A hlavne vies, ci na to mas, na tu nvu robotu.

V oboch pripadoch to mozes za urcity cas zabalit a odist do zahranicia.
po pol roku som chcel odist s kamošom na nejaku dobu pracovat do zahranicia no momentalne mi to nevyšlo
Neviem co ti do toho prislo, preco ti to nevyslo. Mne ked nieco nevyjde, tak mi vyjde nieco inea ked ani to nvyjde, tak mi vyjde nieco tretie. Z tohoto sa mi zda, ze si sa sustredil len na neaku jednu ponuku od niekoho kto uz je vonku a potom to padlo (a to nevyslo) a dalej uz neskusas - ale mozem sa mylit. Mozes sa rozpisat ak chces.

Idealne je sa zaregistrovat do prac. agentury ktora ti zozenie pracu v zahranici. Hociaku napr. ako operator vo vyrobe, idealne na zmeny - tam je pekne vysoky zmenovy priplatok aj pri zakladnom plate. Ak nemas este rodinu, tak sa budes citit ako kral. Samozrejme musis ratat s tym ze budes byvat s inymi pracujucimi ludmi v jednom byte alebo dome kde ma kazd svoju izbu a kuchyna WC a kupelka je spolocna. Tak sa da v zahranii najlacnejsie ubytovat. Ma to aj svoje vyhody, ze nie si doma sam a v tichu ako samtar. Niekomu to vyhovuje niekomu nie. A ked sa tam rozhliadnes, a tvoj jazyk sa tam prisposobi, tak si tam mozes najst po case (cas zavisi od tvojich jazykovych schopnosti) robotu ktoru ty chces robit a uz nie na zmeny alebo aj na zmeny ak nechces prist o zmenovy priplatok a ak spolocne byvanie ti nevyhovuje, mozes sa prestahovat do vlastneho najmneho bytu. To je uz na tebe.

Takze tolko k praci v zahranici a k rade ci zostat v povodnej firme alebo ist do tej druhej.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

elc
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 03 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Poprad

Re: nová práca

Príspevok od používateľa elc » 12 Feb 2019, 11:20

Zdravím,
nie je to moja myšlienka, ale myslím, že pre Vás to stojí za zamyslenie....
Prílohy
Steve Jobs.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: nová práca

Príspevok od používateľa hpeter » 12 Feb 2019, 22:18

no neviem, mat hned po skole velke oci a prezidentov plat..
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: nová práca

Príspevok od používateľa lubbo7 » 13 Feb 2019, 01:56

za mna len tolko, ze chod za tym co ta bavi, ak si mlady, bez zavazkov...kde je problem?

sefov co ti budu slubovat hory doly len aby ta udrzali na pozicii a oni nemuseli hladat nahradu este v zivote stretnes vela

ako sa hovori, pln si svoje sny, a nie sefove :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: nová práca

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Feb 2019, 05:25

elc: no, jeho by som velmi za vzor nedaval, sice mal co chcel, ale isiel aj cez mrtvoly a nebral na nikoho ohlad.

Pozri, nemas rodinu, tak sa zbal a chod na par rokov niekde prec nabrat skusenosti. byt mlady a ostat vo firme, kde ti len slubuju nie je dobre.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: nová práca

Príspevok od používateľa Merak » 13 Feb 2019, 10:12

Od nového roku som menil zamestnávateľa.
Na predošlej firme som pracoval skoro 5 rokov ako servisný inžinier v oblasti datacentier NonIT technológií. Začínal som v oblasti elektro a UPS, potom sa k tomu nabalil monitoring, motorgenerátory, LAN siete a ich konfigurácia. K tomu ešte pribudlo projektovanie a revízie, riadenie ľudí na pracovisku a tak. Za tých 5 rokov som na tú firmu doniesol toľko noviniek a profesionality v oblasti profylaktiky, údržby a revízie elektro inštalácií a v oblasti monitoringu po vizuálnej a grafickej stránke. Z vedenia si toho nik nevšímal. Keď som sa pýtal ohľadom zvýšenia platu, tak chceli odo mňa, aby som si spravil papiere na ešte ďalšiu oblasť (klimatizácie). A keď som sa rozhodol, že idem niekam ďalej, niekam sa posunúť aj platovo, teda odísť, hneď začali so mnou riešiť, že prečo odchádzam a tak. A zrazu už nebol problém ani s platom a jeho navýšením.
Načo potom pracovať v takej firme, kde 5 rokov drieš ako kôň a všimnú si ťa až vtedy, keď chceš odísť?
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: nová práca

Príspevok od používateľa spin90 » 13 Feb 2019, 13:13

Mudro, vykaslat sa na takých darebakov co len vykoristuju zamestnancov.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nová práca

Príspevok od používateľa Milanko » 13 Feb 2019, 13:28

To-Merak,
presne s Tebou sa súhlasím. Život ide ďalej, treba sa ozvať. Moja skúsenosť.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: nová práca

Príspevok od používateľa straciam » 13 Feb 2019, 15:56

ja by som na tvojom mieste siel do novej prace alebo do zahranicia. samozrejme skor do zahranicia ako ostat tu.
ja som tu momentalne v praci spokojny a bavi ma to.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: nová práca

Príspevok od používateľa jezevec » 13 Feb 2019, 16:03

spin90 napísal:Mudro, vykaslat sa na takých darebakov co len vykoristuju zamestnancov.
Doporučil bych ti začít podnikat a mít alespoň dva tři zaměstnance.
To abys to uviděl i z pohledu zaměstnavatele. Určitě bys pak změnil názor i rétoriku.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: nová práca

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Feb 2019, 17:53

Viem, že podnikať nie je žiadna sranda,tobôž nie, keď máš aj zamestnancov, ale nie je zamestnávatel ako zamestnávatel.
Sú takí, čo si vedia vážiť zamestnancov a aj ich patrične ohodnotiť, ale aj takí, čo ich radšej budú meniť po pár mesiacoch, aby im nemuseli zvýšiť plat a aj tak sa im to oplatí.Záleží však na tej pracovnej pozícii, či vyžaduje nejaké odborné vzdelanie, alebo to dokáže robiť aj babka s tržnice.Preto je treba vedieť svoje vedomosti predať za primeraný plat a nenechať sa odpinkať nejakými slubmi že veď neskôr....
Ak majú seriózny záujem o teba a potvrdia ti že to miesto naozaj vytvoria,tak si dohodni podmienky aj plat a počkaj, ak sa začnú vykrúcať, tak je to jasné a vyzúvaj kopačky.
Ak nemáš doma záväzky, vyskúšaj zahraničie ak si trúfneš, len aby si zase nestratil kopec času a aj tak sa vrátiš domov.
Držím palce.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: nová práca

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Feb 2019, 18:08

spin90 napísal:Mudro, vykaslat sa na takých darebakov co len vykoristuju zamestnancov.
Tak na toto som zvlast citlivy. Podnikam niekolko rokov, vidim kolko z mojich penazi ide na kadejake dane a odvody. Ked si vezmem taku firmu. kde je niekolko zamestnancov, tak obdivujem tych majitelov. Zohnat zakazky, platit priestory, ludi, dane, a este nieco popri tom zarobit je v dnesnej dobe maly zazrak. Nielen to, ze kazdy chce vsetko takmer zadarmo, ale zamestnanci by chceli niekolkotisicove platy.
Tu kazdemu odporucam, zacni podnikat. zivnost zriadis okamzite, a doslova za par eur (5eur za jednu "kategoriu"). A potom to uvidis.
Ja sa stale smejem na tom, ked niekomu poviem, ze som zivnostnik, pracujem v IT (vyvoj backend) a aktualne vyvijam pre banku. To si hned kazdy predstavi, ako sa topim v peniazoch a pritom skutocnost je niekde uplne inde.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: nová práca

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Feb 2019, 19:12

Merak napísal: A keď som sa rozhodol, že idem niekam ďalej, niekam sa posunúť aj platovo, teda odísť, hneď začali so mnou riešiť, že prečo odchádzam a tak. A zrazu už nebol problém ani s platom a jeho navýšením.
Načo potom pracovať v takej firme, kde 5 rokov drieš ako kôň a všimnú si ťa až vtedy, keď chceš odísť?
ale takto funguju vsetky..
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: nová práca

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Feb 2019, 19:15

pocitujlasku napísal:
spin90 napísal:Mudro, vykaslat sa na takých darebakov co len vykoristuju zamestnancov.
Tak na toto som zvlast citlivy. Podnikam niekolko rokov, vidim kolko z mojich penazi ide na kadejake dane a odvody. Ked si vezmem taku firmu. kde je niekolko zamestnancov, tak obdivujem tych majitelov. Zohnat zakazky, platit priestory, ludi, dane, a este nieco popri tom zarobit je v dnesnej dobe maly zazrak. Nielen to, ze kazdy chce vsetko takmer zadarmo, ale zamestnanci by chceli niekolkotisicove platy.
Tu kazdemu odporucam, zacni podnikat. zivnost zriadis okamzite, a doslova za par eur (5eur za jednu "kategoriu"). A potom to uvidis.
Ja sa stale smejem na tom, ked niekomu poviem, ze som zivnostnik, pracujem v IT (vyvoj backend) a aktualne vyvijam pre banku. To si hned kazdy predstavi, ako sa topim v peniazoch a pritom skutocnost je niekde uplne inde.
Mal by si si začať všímať rozdiel medzi podnikateľom, malou firmou a gigantom... A mal by si si uvedomiť, že častokrát je tam nevraživosť medzi zamestnancami, veď taký manažér nepoberá o moc vyšší plat, ale honí si ego a kompenzuje malú cikulu na všetkých, ľudia si idú sami proti sebe. V tom je rozdiel. Inak si to napísal dobre.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok