fólia na nereze

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

fólia na nereze

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 10 Mar 2019, 09:46

Opravoval som umývačku a keď som ju skladal všimol som si že na tom prednom nerezovom plechu je nalepená priesvitná fólia. Je daná až pod šróby takže nieje to "užívateľská fólia" snažil som sa ju strhnúť ale drží sa ako kliešť a ešte k tomu je strašne krehká chytíte si kúsok a hneď ho utrhnete. Stretol sa s tým už niekto? Zabudli to dať dole keď to skladali, alebo to má nejaký ochranný účel?
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa mirosne » 10 Mar 2019, 11:43

Fólia plní ochranný účel pri preprave.Po nainštalovaní sa má odstrániť.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 10 Mar 2019, 19:24

Ale ona je daná až pod šróby čiže bežný užívateľ k tomu nemá prístup.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2019, 19:46

V tom má určite prsty niekto od Kärchera :wink: Je to ochrana, pretože len oni dokážu vyrobiť - hrdzavejúci ,, nerez,, Na vysavači to majú už odskúšané. :wink: :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Mar 2019, 19:47

5ko Koroze nerezi je zcela běžným jevem. A není závadou. Ne každá nerez je nerazěvějící.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa spin90 » 10 Mar 2019, 20:23

Tak, existuje nespocet roznych "nerezovych" oceli. Od mierne korozivzdornych, az po echt kvalitne ocele, odolavajuce aj chemickym cinadlam a procesom. Na nejaky vysavac zrejme pouziju nejaku "trosku legovanu ocel " (hutnici a strojari hadam odpustia tento vyraz :) ) aby akoze vydrzala viac ako konstrukcna ocel na roxory, ale zas zdaleka nie tolko ako kvalitna vysokolegovana ocel.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Mar 2019, 20:35

ono tam jde pak taky o tváření, ne každá nerez je vhodná pro hluboké tažení. Kdyby udělali kryt z duplexu bude dražší jak celej vysavač :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2019, 20:54

Chlapci, na baníckej sme mali aj hutníctvo, takže viem o čom to je, ale ak niekto vyrobí hrncový vysavač na mokré aj suché vysávanie,
a ked na ňom po pár použitiach prehrdzavie na dne dierka,tak možnože nejaká legura len prebehla vo forme nanočastice jeho hadicou,a nezastavila sa v tom plechu, s ktorého je vyrobený. :lol:
Ten leštený toaleťák som ani neryskoval zvárať, radšej som to zalepil tavnou pištolou a teraz to hrdzavie inde. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Mar 2019, 22:06

A čo sa čuduješ, keď kúpiš hobby vysávač do firmy na profi použitie? :)
Ja ako predajca by som Ti neuznal ani Tvoje náreky, pretože si nesplnil podmienky prevádzky vyplývajúce z návodu na použitie. To je na papieri a to je sväté, nijako to neobhájiš.

Maroško nič proti Tebe, vieš, že si Ťa ako človeka veľmi vážim a rešpektujem Ťa, ale v tomto nemáš pravdu a musím nesúhlasiť :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa mato3000 » 10 Mar 2019, 22:13

5ko , ja také vysávače kupujem do chem. prevádzky ... sú dvojmotorové a stoja cca +/- 150E ... vydržia pár krát, zalepí sa prvý motor, prepnem na druhý a ide sa ďlaej, zalepí sa druhý a ide to do šrotu. Používa sa na odsanie havárie, a ušetrí mi často aj tisíce E: Kúpič profi , za tisíce a vydrží síce 2x dlhšie a poprdeli motor, ale zalepí ti filtre, motor ... a dovi dopo ... servis 200E a potom sa to bojíš používať. Príde havária a použiješ to a zalepíš ... a zase 300E lebo už aj tesnenie treba vymeniť :D a tak dookola ....

Takže ja som vďačný za tie leštené papierovo nerezové :thumbup:

aha tu je príklad jednej havárie ,,, cca 300l rastlinného oleja, ktorý sme sulfonovali , problém bol, že keď sme montovali reaktor, rak sme zablendovali jednu spodnú trubku Fe vodárenskym blendom. Keďže ja som to ani netušil, tak som v tom reaktore nehal sulfonovať a zožralo to závity.

-- Spojený príspevok 10 Mar 2019, 22:22 --

to žlté je olej a taký plechový vysávač to všetko vychlípal a šup naspeť do opraveného reaktora :potlesk: , takže škoda min. a len som vymenil vysávač :pain:
Prílohy
zohor_02_20180703172556.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2019, 09:01

Nechcem to už ďalej tu zadrbávať OT, ale drako.... dovolil som si vysávať raz do roka vodu z podlahy vysavačom ktorý je na to určený? :wink:
Mato... dva motory samo o sebe už naznačujú že vedia o tom že stoja za prd,ale predajú to ako super bonus pre zákazníka. :wink:

A verím, že na tom paneli je folia pod skrutkami iste preto, lebo ten panel je tiež z lešteného Harmasanu a popísaný vodovými farbičkami,takže bez folie by sa to rozmazalo. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa E001 » 11 Mar 2019, 09:42

Tú fóliu nanesú na plech už vo výrobnom závode. Teda pred mechanickým upravovaním / strihanie, ohýbanie, lisovanie a vŕtanie./ Zároveň chráni povrch pri transporte. Navyše jej odstránenie je hodne časovo náročné, tak to výrobca ochotne prenechá na zákazníka. Takto som si užil kus hanby asi pred štyrmi rokmi s novým mobilom. Doma som odstránil fóliu s uškom z displeja. Asi po dvoch mesiacoch som na ňom objavil drobné škrabančeky. Divil som sa, akú mäkkú vrchnú vrstvu použili. Na to ma poučili v predajni, že tam je ešte jedna fólia, ktorú musím odstrániť. :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 11 Mar 2019, 10:49

No a máte nejaké nápady ako ju dať dole? Lebo ručne by som skôr vyrobil celú umývačku než dal dole tú fóliu.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Mar 2019, 14:59

lehce ohřívat...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: fólia na nereze

Príspevok od používateľa sbf » 11 Mar 2019, 16:59

Asi je uz pekne stara - lepidlo stvrdne, plast skrehne. Nahrievat, ak nepovoli, aceton, ak ani ten, smirgel, lesticka.
0

Napísať odpoveď