EBAY

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

bulige3r
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 14 Jún 2018, 14:45
Bydlisko: Slovensko, Poprad

EBAY

Príspevok od používateľa bulige3r » 17 Mar 2019, 20:33

Zdravím,
Chcel by som som poradiť, chcel by som si z činy (ebay) pokúpiť rôzne tranzistory, ako BC-čaká, 2N.. a podobne, viete mi odporučiť nejakú “ sadu” alebo aké typy kúpiť ? Aby keby som niečo opravoval, vyrábal ako zosilňovače a podobne, tak aby som nohol nájsť rôznu náhradu .
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: EBAY

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Mar 2019, 20:56

8) Tak na ten zoznam si počkám :lol:

Keď budeš niečo stavať či opravovať aj tak v nejakom univerzálnom zozname nenájdeš všetko čo budeš potrebovať....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: EBAY

Príspevok od používateľa Feneon » 17 Mar 2019, 20:58

Na "domáce žuvanie ti stačí takáto sada https://www.aliexpress.com/item/24Value ... 550c3cbe6f

Ak by si chcel aj nejaké výkonnejšie, račej sa poobzeraj po CZ,SK eshopoch alebo do bazáru trebarz aj tu na SE. Ale ak sa nebojíš, môžeš to risknúť aj z Číny. Ja som objednával z Aliexpressu MPSA44 a IRFZ44 a zatial fungujú...

Inak takéto drobnosti by som bral skôr z Aliexpressu ako z ebay, je tam podstatne menšie poštovné. Na druhej strane na ebay môžeš zohnať originály, teda ak sa ceny nezlakneš.
To, aké konkrétne trandy si už musíš zvoliť sám, podla oblasti do ktorej sa chceš šprtať. Nejaké výkonové trandy pre výkonnejšie koncáky by som z číny asi neriskoval, ani fety pre SMPS
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: EBAY

Príspevok od používateľa amater63 » 17 Mar 2019, 21:37

Ahojte,máte někdo tip na koupi rezistorů,0,6w. Jedná se o řadu E 12 to je 5% tolerance. Potřeboval bych doplnit.Omlouvám se, že jsem se "přifařil sem " Děkuji. (raději Aliexpres..) Chci celou řadu min.po 20,30ks,proto se ptám kde koupit.
0
Naposledy upravil/-a amater63 v 17 Mar 2019, 21:54, upravené celkom 1 krát.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: EBAY

Príspevok od používateľa Marek1975 » 17 Mar 2019, 21:44

inak na tie trandy pozor, uz par krat sa mi podarilo, ze som nakupil uplne nepouzitelne kusky, pokial chces robit volaco okolo audia tak na ne zabudni, nakolko maju povacsine vysoke sumove cislo - na to ta predajca neupozorni, skor ako ryzovnikov ti odporucam TME, maju celkom prijatelne ceny a aj kvalitu, na spinacie ucely ti staci aj to z ali, alebo ebay
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: EBAY

Príspevok od používateľa jenda23 » 18 Mar 2019, 08:24

Ne ebay trandy, odpory a spousty jiných polovodičů již nikdy prosíííím. :axe: To je tak na bastlení v kontaktním poli pro děti, ale pro servis používej orego součátky. Oplatí se to. Už vůbec nemluvím o výkonových záležistech. ..... popřípadě to musí být opravdu jistota, že to je orego když z těchlech větcongshopů.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: EBAY

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Mar 2019, 08:41

jenda23: ono je problem, ze aj v obchodoch su castokrat suciastky z ebay. Ja mam kopec suciastok z aliexpress, ale to skor pouzivam na vyvoj, kde mi nevadi, ze to sem-tam odpalim. A tranzistory z ali mam skor ako spinacie prvky pre ledky, alebo relatka, pripadne pwm do 1A.
Co sa tyka modulov, tak tie mi zatial vsetky bez problemov funguju.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: EBAY

Príspevok od používateľa jenda23 » 18 Mar 2019, 10:22

Ano, ale třeba když opravuju svářečky tak zatím žádnej IGBT z ebay nepřežil ač byl typově označenej za stejnej. Jasnej pajc. Naposled sem dělal froniuse plazmu, kolega co opravuje svářečky mi dohodil co koupil z ebay za "vynikající" cenu po třetí serii vyhořelých IGBT sem koupil 3x dražší orega a plazma jede na první naškrábnutí.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: EBAY

Príspevok od používateľa medved » 18 Mar 2019, 10:50

SMD kondiky z aliexpress ? .. polovica rozdielne a nezhodujúce sa kapacity a úplne mimo tolerancie
Klasické keramické kondiky z aliexpress ? .. to už trochu lepšie
MOSFETy som bral len raz a aj to fejky.. teraz som bral nejaké veľmi lacné IRFP460, kamarát ich mal odskúšané na dvojitom plnom moste, že sú OK, tak som tie vzal.. nožičky boli zrejme menené a vidieť stopy po používaní takže zrejme vyberané origo
LED z aliexpress sa zatiaľ oplatili.. aspoň to, ale bežné kondiky, polovodiče, výkonové polovodiče katastrofa.
Potom už je len otázka použitie a predtým premerať a skontrolovať.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: EBAY

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Mar 2019, 11:51

Ja mám dobré skúsenosti s jednými konkrétnymi RGB LED z ebayu. Chcel som hodiť link, no už sa minuli. Dúfam že mi ešte nejaký čas vystačia zásoby.

100pcs za pár eur, svietia aj okolo 2mA, fakt škoda že už nepredáva. Alebo žeby pod iným linkom? Hodne dlho to bolo na jednom.
0

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Re: EBAY

Príspevok od používateľa BOBOR » 18 Mar 2019, 13:13

0

Napísať odpoveď