T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Apr 2019, 07:40

Nenašiel som k tomuto sakramentu relevantný popis a hlavne odstránenie " nepriaznivého stavu" (k-k-tiny). Už ma to vytáča....
Vymenil som starý pl.ventil za NOVÝ - menili vodomer, samozrejme starý začal blbnúť. A teraz problém:
Pri dosiahnutí nastavenej hladiny vody sa systém "pokúša" uzavrieť prívod vody. Vtedy sa plavák rozhočká a takto kmitá aj 10x , kým vodu uzavrie. Nepomáha regulovať prietok rohovým ventilom, rôzne nastavenie výšky hladiny či poloha plaváku voči nádržke. Ide ma z toho drbnúť, lebo nárazy v potrubí sú pomerne hlučné a počuť ich v celom baráku.... Na druhom vécku mám rovnaký - tam to nerobí. Kúpil som ventily hneď dva ( do rezervy) a robí to aj ten druhý....
Nemáte nejaký trik na to, ako tento NEDUH odstrániť ?
plaventil.jpg
plaventil.jpg (8.7 KiB) 1099 zobrazení
Môj príspevok je síce mimo misu s elektronikou, ale úzko súvisí s tým, že aj elektronici musia sem tam na misu :butthead: a najlepšie PRAVIDELNE :P
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Apr 2019, 09:51

Toto bola známa choroba týchto plavákov,ale naozaj je to kus od kusa či je dobrý alebo blbne. Neviem, či je tam problém s presnosťou otvorov na tryske a lebo membráne,a sile na páke plaváka,pretože naozaj to bol problém nastaviť, len je to už dávno čo som to riešil, ale viem, že nič nepomáhalo,len vymeniť postupne všetko od ihly, cez membránu až po podkladanie mincí medzi vrchák a membránu.
Rýchlejšie bude ked kúpiš nový napúšťací ventil, tie záťažové, čo majú oválny plavák a modrú páčku, tie zatial sú najspolahlivejšie ,najtichšie aj najrýchlejšie a ten nepodarok zahoď za psom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 02 Apr 2019, 17:55

Páni, keď ste už načali túto tému: trošku z iného súdka. Problémom týchto uzatváracích mechanizmov je "ihla" na ktorej je nasadená gumená vložka. Tá sa po čase otlačí a záchod potom stále napúšťa a preteká. Aký iný mechanizmus by ste odporúčali ako náhradu?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Apr 2019, 18:34

Tam by možno pomohla "mäkšia" gumička, origo je dosť tvrdá
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Príspevok od používateľa fery66 » 03 Apr 2019, 08:18

T-2442 som kúpil spolu s novým WC. Fungoval uspokojivo aj keď bolo relatívne často treba čistiť ihlu. Keď som ale zistil, že po odstávke vody
a jej znovu pustením sa ventil otvorí a začne napúšťať "donekonečna", tak som ho vymenil. U tohoto systému uvedený problém nemôže nastať. Zdvihnutý plavák = ventil uzavretý bez ohľadu nato, či je na vstupe tlak vody alebo nie.
Prílohy
c6cf97.jpg
c6cf97.jpg (8.21 KiB) 982 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: T-2442 Sam Holding Plavákový ventil spodný

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Apr 2019, 10:04

Presne tento som mal na mysli.NEMA PROBLEMA.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď