Plašíč škorcov

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Sk Jano
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 07 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Obeckov

Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa Sk Jano » 08 Jún 2019, 19:11

Mal by som prosím otázku : Vedel by niekto poradiť schému zapojenia na odplašenie škorcov ? účinnú a jednoduchú na realizáciu . Vďaka za skoré odpovede.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Jún 2019, 09:36

Obrázok
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Jún 2019, 10:37

Tribec Zacks a máš k tomu aj plošák ? :lol: :lol: :lol:

Sk Jano Tento som mal poznačený...popozeraj.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Sk Jano
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 07 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Obeckov

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa Sk Jano » 09 Jún 2019, 15:41

Tribec Zacks :lol: ha , ha sme še pobavili ako vravia na Slovensku Vychodniari mr.dred skúsime pozrieť s otcom
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Jún 2019, 21:24

:D no podmienka bola ucinne a jednoduche zapojenie, hadam rokmi osvedcene bude fungovat aj do buducnosti ;-)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Jún 2019, 23:59

a hlavne to nevyzauje napajanie.

Mimochodom, ako su na tom vtaky, oni nevedia ze to nie je clovek? Nezistia casom ze a to nehybe takze ten strasiak je neskodny a nezacnu ho ignorovat a veselo pojedat urodu? J naozajstrasiak 100% ucinny? Ja neviem, nikdy som strasiaka nestaval a neplasil s tym vtaky. Odplasi skorcov z hrozna?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Jún 2019, 07:27

To zostalo zo svokry? :lol:
Myslím, že na vrtáky to už dávno nefunguje, pretože v záhrade som ryloval a drozd behal okolo mňa a čakal na dažďovky.Pricupital na meter odomňa vyzobol si ju a čakal opodial na druhú.Na tržnici sa drozdy prechádzajú luďom popod nohy, vyskočia na bedničku a veznmú si čerešňu . Včera som kosil pole krovinorezom, ručalo to ako stíhačka a vtáčence striehli na koníky vôbec im to nevadilo.Zver si už zvykla na hluk aj na ludí.Diviak príde na pole zo strašiakom, očami si ,,odfotí,, situáciu a odíde.Na druhý deň sa vráti a ak sa obraz nezmenil, tak kašle na to a spokojne si vyorie zemiaky.Ak strašiaky premiestnili, znovu odišiel .
Ako najúčinnejšie sa mi javí plašenie nečakanými prudkými zvukmi a prípadné dymové efekty,pretože na pravidelný zvuk si zvyknú.
Druhá možnosť je mechanická zábrana sitami,ale nie všade sa to dá aplikovať.Ja zakrývam ríbezle starými záclonami, vreciami z cibule alebo kupovanými sieťovinami.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Jún 2019, 14:58

Tam kde sa neda dat sietka, chcelo by to natiahnut drot na ktory ked si sadne skorec, odpali sa petarda. Ak si sadne opat, zase sa odpali petarda. Atd...atd...
Neakymi log. obvodmi zabezpecit ze ak sa odpali petarda, dalsia sa moze odpalit az za jednu- dve minuty.

A vedeli ste o tom ze ked skorci idu zautocit na hrozno, vysielaju prieskumnika/prieskumnikov?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Sk Jano
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 07 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Obeckov

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa Sk Jano » 10 Jún 2019, 16:25

Otec mi spomínal , že na škorcov vraj platia aj zvuky nap. streľba z kánona alebo lodná siréna , žiaľ takéto schémy som skúšal hľadať a nenašiel som :(
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Plašíč škorcov

Príspevok od používateľa Hop377 » 10 Jún 2019, 17:09

U nas vinohradnici na skorce pouzivaju tzv. plynove delo. https://eshop.oslavan.sk/nejefektivnejs ... ov-a-zveri
0

Napísať odpoveď