Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Bezpe─Źnos┼ą a spo─żahlivos┼ą zariaden├ş z Ebay a pod.

Bezpe─Źnos┼ą a spo─żahlivos┼ą zariaden├ş z Ebay a pod.

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Bezpe─Źnos┼ą a spo─żahlivos┼ą zariaden├ş z Ebay a pod.

Odosla┼ąod style » 10 J├║l 2019, 18:22

Dobr├Ż de┼ł,
Chcem sa len sp├Żta┼ą, ako pristupujete k ot├ízke spo─żahlivosti a bezpe─Źnosti pri v├Żrobkoch, ─Źo k├║pite na nejakom internetovom ─Ź├şnskom obchode. Ja teda nekupujem odtia─ż ni─Ź, kde je konverzia z 230V AC na ─żubovo─żn├ę bezpe─Źn├ę nap├Ątie. Ob─Źas sa tomu ─Źlovek nevyhne, lebo tak├Żto zdroj je s├║─Źas┼ąou dod├ívky. Napr├şklad osvetlenie akv├íria a podobne.. Ja som tak├ę osvetlenie k├║pil a ten zdroj ─Źo bol k tomu je neriaden├í strela... Hlavne ke─Ć si ─Źlovek uvedom├ş, ┼że to rob├ş pre deti.... Jeden z├ívit ┼żltej izola─Źky medzi prim├írom a sekund├írom a je vystaran├ę.. V┼żdy rad┼íej nap├íjanie vyrie┼íim po svojom, aby som mal istotu, ┼że je to bezpe─Źn├ę, na pr├║dov├ę chr├íni─Źe sa nechcem spolieha┼ą... to je posledn├í in┼ítancia...
Aj to m├í pochybn├Ż certifik├ít EMC :rolleyes: , ale ke─Ć to ─Źlovek zapne do z├ísuvky, tak na r├ídiu nechyt├ş ┼żiadnu stanicu, iba ─Źinnos┼ą meni─Źa....
Taktie┼ż LED ┼żiarovky. Ud├ívaj├║ sa v├Żkony, sveteln├ę toky, ale ke─Ć pozriete kompletn├║ ┼ípecifik├íciu, n├íjdete tam nap├şsan├ę, ┼że pre ├║sporu energie je ten v├Żkon predsa len men┼í├ş a niekedy podstatne. Len┼że je to o inom. Hlin├şk je drah├Ż, tak ten potrebn├Ż chladi─Ź tam jednoducho nie je , alebo je silne poddimenzovan├Ż...Tak to m├┤┼żete kupova┼ą do blba a ─Źudova┼ą sa, pre─Źo to u┼ż nesvieti.
A ─Źo ma ve─żmi udivuje, u┼ż aj v na┼íich obchodoch toto n├íjdete a to je cel├ę zle.
Na druhej strane mus├şm poveda┼ą, ┼że moduly ktor├ę kupujem a maj├║ DC nap├íjanie zo zdroja, ktor├Ż si mus├şm zabezpe─Źi┼ą s├ím, funguj├║ v├Żborne e┼íte sa mi nestalo, aby bol nejak├Ż probl├ęm.
Budem r├íd, ak nap├ş┼íete svoje sk├║senosti...
style
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Vek: 53.85
Zalo┼żen├Ż: 06.07.2019
Paragraf: 23

Re: Bezpe─Źnos┼ą a spo─żahlivos┼ą zariaden├ş z Ebay a pod.

Odosla┼ąod pablox » 10 J├║l 2019, 19:53

─îoko─żvek z ─î├şny, ─Źo m├í adapt├ęr na 230V - adapt├ęr vyhadzujem a d├ívam tam nie─Źo zna─Źkov├ę a bezpe─Źn├ę. Kupoval som LED cenc├║le na balk├│n a tam som ten adapt├ęr rad┼íej ani nezapol do z├ísuvky.
Z Ali m├ím dia─żkov├ę ovl├ídanie na 230V, kde bolo nap├íjanie rie┼íen├ę cez zr├í┼żac├ş kondenz├ítor - ten ─Ź├şnsky som vyhodil a dal tam kvalitn├Ż X2 na 275VAC.
Obdivujem ─żud├ş, ktor├ş stade objedn├ívaj├║ nap├íjacie zdroje alebo cokvek na 230V - dokonca aj isti─Źe alebo pr├║dov├ę chr├íni─Źe.

A najhor┼íie, ┼że ve─ża z toho hnoja pred├ívaj├║ na SK ako zna─Źkov├Ż v├Żrobok s CE ale to sa net├Żka len sie┼ąov├Żch vec├ş.
N├í┼í rodinn├Ż blog http://www.ajmysmetu.com

Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1143
Vek: 28.3
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006

Re: Bezpe─Źnos┼ą a spo─żahlivos┼ą zariaden├ş z Ebay a pod.

Odosla┼ąod milansprlak » 10 J├║l 2019, 20:34

Rovnako ─Źoko─żvek m├í adapt├ęr vyhadzujem, tak ho nahrad├şm zna─Źkov├Żm zdrojom. Rovnako nekupujem zariadenia na ebayi, ktor├ę s├║ na 230V(220V). Tie┼ż nerozumiem ako niekto m├┤┼że k├║pi┼ą isti─Źe/pr├║dove chr├íni─Źe ... z ─Ź├şny. Jedn├║ mal├║ v├Żnimku som urobil pri nap├íjacom zdroji, av┼íak dan├Ż zdroj som pou┼ż├şval len ako "laborat├│rny" zdroj na testovanie a v┼żdy som ho mal pod dozorom.
milansprlak
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 108
Vek: 27.33
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: KaRaQ94 a 6 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist