Bezpečnosť a spoľahlivosť zariadení z Ebay a pod.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

style
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06 Júl 2019, 11:05
Bydlisko: Trnava
Vek: 58

Bezpečnosť a spoľahlivosť zariadení z Ebay a pod.

Príspevok od používateľa style » 10 Júl 2019, 18:22

Dobrý deň,
Chcem sa len spýtať, ako pristupujete k otázke spoľahlivosti a bezpečnosti pri výrobkoch, čo kúpite na nejakom internetovom čínskom obchode. Ja teda nekupujem odtiaľ nič, kde je konverzia z 230V AC na ľubovoľné bezpečné napätie. Občas sa tomu človek nevyhne, lebo takýto zdroj je súčasťou dodávky. Napríklad osvetlenie akvária a podobne.. Ja som také osvetlenie kúpil a ten zdroj čo bol k tomu je neriadená strela... Hlavne keď si človek uvedomí, že to robí pre deti.... Jeden závit žltej izolačky medzi primárom a sekundárom a je vystarané.. Vždy radšej napájanie vyriešim po svojom, aby som mal istotu, že je to bezpečné, na prúdové chrániče sa nechcem spoliehať... to je posledná inštancia...
Aj to má pochybný certifikát EMC :rolleyes: , ale keď to človek zapne do zásuvky, tak na rádiu nechytí žiadnu stanicu, iba činnosť meniča....
Taktiež LED žiarovky. Udávajú sa výkony, svetelné toky, ale keď pozriete kompletnú špecifikáciu, nájdete tam napísané, že pre úsporu energie je ten výkon predsa len menší a niekedy podstatne. Lenže je to o inom. Hliník je drahý, tak ten potrebný chladič tam jednoducho nie je , alebo je silne poddimenzovaný...Tak to môžete kupovať do blba a čudovať sa, prečo to už nesvieti.
A čo ma veľmi udivuje, už aj v našich obchodoch toto nájdete a to je celé zle.
Na druhej strane musím povedať, že moduly ktoré kupujem a majú DC napájanie zo zdroja, ktorý si musím zabezpečiť sám, fungujú výborne ešte sa mi nestalo, aby bol nejaký problém.
Budem rád, ak napíšete svoje skúsenosti...
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezpečnosť a spoľahlivosť zariadení z Ebay a pod.

Príspevok od používateľa pablox » 10 Júl 2019, 19:53

Čokoľvek z Číny, čo má adaptér na 230V - adaptér vyhadzujem a dávam tam niečo značkové a bezpečné. Kupoval som LED cencúle na balkón a tam som ten adaptér radšej ani nezapol do zásuvky.
Z Ali mám diaľkové ovládanie na 230V, kde bolo napájanie riešené cez zrážací kondenzátor - ten čínsky som vyhodil a dal tam kvalitný X2 na 275VAC.
Obdivujem ľudí, ktorí stade objednávajú napájacie zdroje alebo cokvek na 230V - dokonca aj ističe alebo prúdové chrániče.

A najhoršie, že veľa z toho hnoja predávajú na SK ako značkový výrobok s CE ale to sa netýka len sieťových vecí.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Bezpečnosť a spoľahlivosť zariadení z Ebay a pod.

Príspevok od používateľa milansprlak » 10 Júl 2019, 20:34

Rovnako čokoľvek má adaptér vyhadzujem, tak ho nahradím značkovým zdrojom. Rovnako nekupujem zariadenia na ebayi, ktoré sú na 230V(220V). Tiež nerozumiem ako niekto môže kúpiť ističe/prúdove chrániče ... z číny. Jednú malú výnimku som urobil pri napájacom zdroji, avšak daný zdroj som používal len ako "laboratórny" zdroj na testovanie a vždy som ho mal pod dozorom.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok