Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • zavlazovaci automat zamrza

zavlazovaci automat zamrza

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

zavlazovaci automat zamrza

Odosla┼ąod pavol14pavol » 10 J├║l 2019, 18:52

dobry den.

potrebujem poradit mam zavlazovaci automat gardena 4040 a mam problem ze sa mi sem tam zamrzne a nevypne mi postreky. Vobec neraguje ziadne tlacitko az upplny reset. Skuasal som aj vybrat zaloznu bateriu ale urobi to taktiez
Pr├şlohy
41b-kKYOajL.jpg
pavol14pavol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 24
Zalo┼żen├Ż: 03.12.2018

Re: zavlazovaci automat zamrza

Odosla┼ąod lucky62 » 10 J├║l 2019, 19:57

Reklamova┼ą.
....m├┤j bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...
lucky62
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1055
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Odosla┼ąod romiadam » 10 J├║l 2019, 20:55

Staci ze raz zmrzne a potom by uz u mna ten zavlazovac skoncil. (polievat cely den zahradu...) To uz potom meni svoju funkciu na povodnovac (vytvori ti na zahrade "povoden".
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2947
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod pavol14pavol » 10 J├║l 2019, 21:10

praveze uz v zaruke nieje
pavol14pavol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 24
Zalo┼żen├Ż: 03.12.2018

Odosla┼ąod Victorio » 10 J├║l 2019, 21:27

kde je ten automat umiestneny ? nie je na priamom slnku = vonku ?
ja s├şce m├ím lacnej┼íiu verziu z lidla, na tom zase blbne displej, aj ke─Ć som dal na kryt Alu f├│liu, aj tak sa pri prehriat├ş "vysvietia" v┼íetky segmenty LCD, a neviem, v akom je stave ale zase funguje :)
a ─Źasova─Źe s├║ samostatn├í kapitola, m├ím naprogramovan├Ż jeden pre filtr├íciu baz├ęnu, ale niekedy sa z ni─Źoho ni─Ź resetne, najlep┼íie ke─Ć sme na dovolenke a potom m├íme vodu zelenu jak tr├ívi─Źka,
podozrenie m├ím na impulz od motora ke─Ć ho zapne, tak zrejme ten sp├┤sob├ş reset
hovor├şm to preto, ┼że solenoidy zavla┼żova─Źa m├┤┼żu vyr├íba┼ą tie┼ż pekn├ę pr├║dov├ę ┼ípi─Źky a sk├║sil by som to preveri┼ą ─Źi sa nedaj├║ nejak odru┼íi┼ą, resp. neviem ak├ęho s├║ typu, JS, SS... ak s├║ to klasick├ę jednosmern├ę elektromagnety, tak di├│du a pod.

tak┼że iba tak├ę tipy, "─Źo by to mohlo by┼ą aj neby┼ą"
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 319
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 J├║l 2019, 06:37

ale aj tak je to blbo naprogramovane. jedna z prvych veci co by sa pri navrhu mala riesit je watchdog a stav po resete - bud program padne do stavu vsetko vypnute a cakam, alebo si ukladam priebezne stav a po restarte pokracujem.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4561
Vek: 36.53
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Victorio » 11 J├║l 2019, 09:19

Ale ked sa zasekne procesor tak watchdog nepomoze
Musela by byt zlozitejsia elektronika spinania solenoidov napr ak nedostane impulz do 5 minut tak sa zatvori
Ak to je nekvalitny vyrobok co pri gardene som necakal tak pomoze jedine vymena najlepsie za iny typ znacku
Ak nie skusil by som dorobit taku poistku aby som si nevytopil zahradu dat casovac na solenoidy aby mohli byt zapnute napr max 1 hodinu.
Napr bazen mam casovac do zasuvky a este bazenove cerpadlo ma prepinNie kolko hodin bude bezat po zPnuti tak, e aj ked zasuvka ostanne trvalo zapnuta cerpadlo sa po 4 h vypne
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 11 J├║l 2019, 09:35

najlah┼íie spraven├ę kurv├ştko je kurv├ştko v SW ... odpo─Ź├şta ─Źas po z├íruke a je vymalovan├ę .... potom u┼ż len sta─Ź├ş na predstave program├ítora, ako bude zariadenie fungova┼ą/nefungova┼ą ... napr├şklad ┼że odstav├ş WDT a teda stane sa to ─Źo sa st├íva :thanks:
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 J├║l 2019, 11:57

Victorio nap├şsal:Ale ked sa zasekne procesor tak watchdog nepomoze

Cakal som tuto odpoved. a prave na toto sa pouziva primitivny externy, napr. klopny obvod, alebo rc clen, ktory je pripojeny na reset pin + jeden datovy, kde program pravidelne resetuje nabijanie. ak do isteho casu nezresetuje, tak jednoducho posle impulz na reset pin a program sa bud resetne do default stavu - kde je vsetko vypnute a caka sa na uzivatelsky vstup, alebo pokracuje podla casoveho planu. lenze to by predrazilo zariadenie asi o euro a bolo by to spolahlive. Vela akoze vyvojarov zabuda, ze existuje svet aj mimo MCU, kde su niektore zapojenia tak primitivne, ze sa tam nema co pokazit a funguje to roky.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4561
Vek: 36.53
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Ilija » 11 J├║l 2019, 13:57

" lenze to by predrazilo zariadenie asi o euro a bolo by to spolahlive. Vela akoze vyvojarov zabuda, ze existuje svet aj mimo MCU, kde su niektore zapojenia tak primitivne, ze sa tam nema co pokazit a funguje to roky."

Práve tak, BRAVO!
Ilija
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 43
Zalo┼żen├Ż: 25.05.2019

Odosla┼ąod Victorio » 11 J├║l 2019, 14:29

zauj├şmav├ę vedie┼ą, watchdog som nikdy nerie┼íi, sk├┤r som to istil ─Ćal┼í├şm 1 alebo 2 s├ęriov├Żm obvodmi, napr elektroniku ovl├ídania pece, plynov├ęho kotol a termostatick├Żch hlav├şc pri v├Żpadku elektroniky ─Źerpadlo zopne druh├Ż elektronick├Ż termostat, a keby aj ten "zblbol" tak tret├ş klasick├Ż mechanick├Ż s kapil├írou.

a mo┼żno by to nest├ílo ani to euro, lebo ak je to roben├ę v cine, tak cena dosiek elektroniky je mal├ę percento zbytku zariadenia.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 11 J├║l 2019, 16:37

A ak├Ż je vlastne probl├ęm s intern├Żm WDT? U┼ż pomaly ka┼żd├Ż MCU to obsahuje.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1322
Vek: 22.82
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: frantas, nalimko33 a 5 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist