zavlazovaci automat zamrza

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 10 Júl 2019, 18:52

dobry den.

potrebujem poradit mam zavlazovaci automat gardena 4040 a mam problem ze sa mi sem tam zamrzne a nevypne mi postreky. Vobec neraguje ziadne tlacitko az upplny reset. Skuasal som aj vybrat zaloznu bateriu ale urobi to taktiez
Prílohy
41b-kKYOajL.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa lucky62 » 10 Júl 2019, 19:57

Reklamovať.
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Júl 2019, 20:55

Staci ze raz zmrzne a potom by uz u mna ten zavlazovac skoncil. (polievat cely den zahradu...) To uz potom meni svoju funkciu na povodnovac (vytvori ti na zahrade "povoden".
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 10 Júl 2019, 21:10

praveze uz v zaruke nieje
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa Victorio » 10 Júl 2019, 21:27

kde je ten automat umiestneny ? nie je na priamom slnku = vonku ?
ja síce mám lacnejšiu verziu z lidla, na tom zase blbne displej, aj keď som dal na kryt Alu fóliu, aj tak sa pri prehriatí "vysvietia" všetky segmenty LCD, a neviem, v akom je stave ale zase funguje :)
a časovače sú samostatná kapitola, mám naprogramovaný jeden pre filtráciu bazénu, ale niekedy sa z ničoho nič resetne, najlepšie keď sme na dovolenke a potom máme vodu zelenu jak trávička,
podozrenie mám na impulz od motora keď ho zapne, tak zrejme ten spôsobí reset
hovorím to preto, že solenoidy zavlažovača môžu vyrábať tiež pekné prúdové špičky a skúsil by som to preveriť či sa nedajú nejak odrušiť, resp. neviem akého sú typu, JS, SS... ak sú to klasické jednosmerné elektromagnety, tak diódu a pod.

takže iba také tipy, "čo by to mohlo byť aj nebyť"
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Júl 2019, 06:37

ale aj tak je to blbo naprogramovane. jedna z prvych veci co by sa pri navrhu mala riesit je watchdog a stav po resete - bud program padne do stavu vsetko vypnute a cakam, alebo si ukladam priebezne stav a po restarte pokracujem.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa Victorio » 11 Júl 2019, 09:19

Ale ked sa zasekne procesor tak watchdog nepomoze
Musela by byt zlozitejsia elektronika spinania solenoidov napr ak nedostane impulz do 5 minut tak sa zatvori
Ak to je nekvalitny vyrobok co pri gardene som necakal tak pomoze jedine vymena najlepsie za iny typ znacku
Ak nie skusil by som dorobit taku poistku aby som si nevytopil zahradu dat casovac na solenoidy aby mohli byt zapnute napr max 1 hodinu.
Napr bazen mam casovac do zasuvky a este bazenove cerpadlo ma prepinNie kolko hodin bude bezat po zPnuti tak, e aj ked zasuvka ostanne trvalo zapnuta cerpadlo sa po 4 h vypne
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Júl 2019, 09:35

najlahšie spravené kurvítko je kurvítko v SW ... odpočíta čas po záruke a je vymalované .... potom už len stačí na predstave programátora, ako bude zariadenie fungovať/nefungovať ... napríklad že odstaví WDT a teda stane sa to čo sa stáva :thanks:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Júl 2019, 11:57

Victorio napísal:Ale ked sa zasekne procesor tak watchdog nepomoze
Cakal som tuto odpoved. a prave na toto sa pouziva primitivny externy, napr. klopny obvod, alebo rc clen, ktory je pripojeny na reset pin + jeden datovy, kde program pravidelne resetuje nabijanie. ak do isteho casu nezresetuje, tak jednoducho posle impulz na reset pin a program sa bud resetne do default stavu - kde je vsetko vypnute a caka sa na uzivatelsky vstup, alebo pokracuje podla casoveho planu. lenze to by predrazilo zariadenie asi o euro a bolo by to spolahlive. Vela akoze vyvojarov zabuda, ze existuje svet aj mimo MCU, kde su niektore zapojenia tak primitivne, ze sa tam nema co pokazit a funguje to roky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa Ilija » 11 Júl 2019, 13:57

" lenze to by predrazilo zariadenie asi o euro a bolo by to spolahlive. Vela akoze vyvojarov zabuda, ze existuje svet aj mimo MCU, kde su niektore zapojenia tak primitivne, ze sa tam nema co pokazit a funguje to roky."

Práve tak, BRAVO!
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa Victorio » 11 Júl 2019, 14:29

zaujímavé vedieť, watchdog som nikdy nerieši, skôr som to istil ďalším 1 alebo 2 sériovým obvodmi, napr elektroniku ovládania pece, plynového kotol a termostatických hlavíc pri výpadku elektroniky čerpadlo zopne druhý elektronický termostat, a keby aj ten "zblbol" tak tretí klasický mechanický s kapilárou.

a možno by to nestálo ani to euro, lebo ak je to robené v cine, tak cena dosiek elektroniky je malé percento zbytku zariadenia.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: zavlazovaci automat zamrza

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 11 Júl 2019, 16:37

A aký je vlastne problém s interným WDT? Už pomaly každý MCU to obsahuje.
0

Napísať odpoveď