Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mirosne » 11 Sep 2019, 19:19

0
Pozdravuje vás Miro.

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 14 Sep 2019, 12:24

No tak mam to "stastie" byt prvy, kto bude pokracovat 4. castou tejto "telenovely".

Nahnevalo ma to uz pred dvomi mesiacmi, vybral som zo skrine usb kluc, pripojim do pocitaca a nic, len nejaka hlaska vo windowse, zoberiem teda druhy, hovorim si vsak nemohli sa pokazit naraz obidva. Kaput su obidva, mal som chut ich znicit a hodit do kosa, ale nedalo mi to a rozrezal som gumeny obal, aby ste videli, ako funguje neopravitelne kurvitko v praxi. Plosak usb kluca po par rokoch pekne zhnije od neodstranenych zvyskov agresivneho tavidla, pouzivaneho pre bezolovnate spajkovanie.

Takto podobne kvitnu oxidy aj v dialkovych ovladacoch, uz niekolko z nich som opravoval, ocistenim a prispajkovanim tenuckeho drotika, v mieste prerusenia...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa martin knocik » 14 Sep 2019, 15:56

DJ EDo, zažil som podobný problem. Po 4 mesiacoch čo som nepotreboval USB kluce mi nefungoval ziadny z 3 USB klucovktore bezne nosim vo vrecku. Skusil som ho preformatovat a aj tak čítanie/zapisovanie to končilo chybami a jeden nefungoval vôbec. Najstarši mal mal asi 2 roky. Neviem či sa pokazily používaním alebo nepouzívaním.

S 3 nefunkčnými kUSB klúčami som vyzeral ako nechopný idiot :(
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa AEdison » 14 Sep 2019, 17:39

DJ_Edo, vložíš do liehu v ultrazvuku, preletuješ, znova ultrazvuk a kľuč funguje. Jeden som takto opravoval, je pravda že bol menej obľutý.
0

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 14 Sep 2019, 19:22

Keby som mal ultrazvukovu pracku a vyberiem ich z toho puzdra skor, este by to davalo zmysel. Ale toto ja uz opravovat nebudem, nemam na to ani vybavenie, ani nervy a nie som ani blazon. Aj tak som z toho jedneho strhol aj nejaku smd suciasku. Takze kingston si uz nekupim :twisted:! Mozno ze ti, ktorim ho doma vyprali v pracke a potom im v krcme padol do liehu, pochodili lepsie :finga:.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa TomasNM » 16 Sep 2019, 10:37

Mam presne rovnake (aj ten vacsi a aj ten mensi,akurat su oba modre 32GB) a uz dlhe roky sluzia bez problemov.
Ten vacsi je snad z roku 2012 a mensi som nasiel 3 roky dozadu na parkovisku.
Najspolahlivejsie USB, co som kedy mal. Mozno iba vadna seria.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Sep 2019, 18:53

Primiešam sa do témy kvalita SD kariet.
Kúpil som do kamier 64 Gb Platinet a jedna ide normálne, po naformátovaní v kamere na ňu nahráva aj sa dá prehrať áznam, ale druhú nejdem ani za svet prinútiť vydať tajomstvá záznamu.Na kamere /aplikácii / ukazuje že nahráva,ale žiaden záznam tam nie je , ani po vybratí a kontrole na PC je celkom prázdna.Je to chybou kamery, SW aplikácie, alebo karty?.dík
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 17 Sep 2019, 09:22

No tam kde to blbne by som vybral SD kartu a uplne vypol kameru ak sa da. Potom by som ju zapol bez SD karty a "donutil" spustit nahravanie a kamera by sa mala spamatat, ze tam nie je ziadna SD karta a vypisat nejaku hlasku, ze vlozte SD kartu. Potom by som uz sformatovanu kartu v pocitaci dal do kamery a takto vyskusal. Mne sa vcera nieco podobne stalo so settopboxom, pritom usb kluc som 2x formatoval v pc. Settopbox sa spamatal az vtedy, ked som ho na chvilu odpojil zo siete.
Ak to nepomoze, este skuste v tych dvoch kamerach navzajom zamenit SD karty. Pred tym si ale skopirujte obsah z tej funkcnej SD karty, ak by ste to neskor potrebovali. Tu by sa uz mala nejako prejavit zavada, ci je na chybe kamera alebo SD karta. Ak pojde aj ta "vadna" kamera, tak je pokazena ta druha SD karta, ak kamera nenahrava ani na jednu SD kartu bude nieco s kamerou.
Mozno este treba skusit aj inu znacku SD karty.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Sep 2019, 11:44

Zameniť som to už chcel ale nestihol,bola dôležitejšia robota na chalupe, ale cez víkend vezmem aj inú kartu a uvidím čo to urobí.Sú to dve rozdielne kamery SW360,jedna je outdor, druhá indor a tá blbne.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 4.

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Sep 2019, 21:05

Včera som sa rozhodol,že dorobím do Stila jednu zásuvku,ktorá bude pod napätím aj pri vypnutom klúčiku,pretože zapalovač sa vypína a keď chcem nabiť mobil... tak pri zapnutom klúčiku RJ za pár hodín vybije baterku.
Našiel som vhodné miesto vpravo vedla volantu v takej plastovej jamke,ktorá sa dala vybrať a tam som osadil zásuvku, a drôty som vyviedol za autorádio a pripojil na jeho napájanie.Keďže som chcel odtial napájať aj autokameru,prevrtal som dieru do palubovky v strede pri okne a vytiahol som tadial napájací kábel s konektorom.
To že som sa nahrešil ako kočiš, kým som zistil ako vytiahuť autorádio a ostatné plastové dekle okolo,aby som zistil kadial najjjednoduchšie vyviesť káble a kam ich pripojiť,keďže do poistkovej skrinky nie je šanca sa dostať zozadu bez rozobratia takmer celej palubovky,radšej ani nejdem písať.Keď som to však začal dnes takmer potme skladať, tak mi začal stúpať adrenalín a hladina decibelov pri nadávkach na talianskych konštruktérov.Keď som zakladal krytku na žaluziu vývodu vzduchu v strede nad rádiom, tak sa mi rozsypali všetky žaluzie a tak som sa trápil pri baterke v zuboch takmer hodinu, kým sa mi podarilo ich naskladať do gumených pásikov po bokoch ktoré stále vyskakovali z miesta tak ,aby tam konečne držali,no ale keď som išiel založiť ten rámik, tak sa znovu všetky vysypali...no a keď sa mi ich podarilo konečne poskladať znovu, tak sa rozsypali tie na druhej strane a proces sa zopakoval.
Všetkým svätým aj Talianom sa muselo riadne čkať, tak som ich pospomínal. :mrgreen: Pre takú sprostosť,ktorú som vlastne ani nemal rozoberať,lebo mi to aj tak nepomohlo,ma tá robota trvala trikrát tolko.No čo, aspoň som si nafotil ako to tam vyzerá a možno sa mi to niekedy ešte zíde. :wink: :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa deepspace » 01 Okt 2019, 18:20

Dnes som zistil že mi odišiel laser na mojom oblúbenom CD prehrávači a samozrejme už sa nedá zohnať, tak som aspon od jedu urobil rýchly repas tohto krámu , čo mi niekto položil pred dvere dielne :D
Prílohy
20191001_181438.jpg
20191001_182239.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Okt 2019, 22:47

Určite ste to postrehli v správach, nieže by ma to nahnevalo, len ma to velmi zarmútilo, že nás naveky opustil nezamenitelný, neskutočne krásny a poviem rovno ťažko nahraditelný hlas Českého , ale iste nebudete namietať že aj na Slovensku oblúbeného speváka
Karla Gotta.
Bol to spevák v velkým S a človek s velkým Č a iste nám dlho v srdciah a ušiach budú znieť jeho krásne piesne, bol to spevák ktorý nemal žiadne hviezdne maniere, aj keď si to mohol iste dovoliť ale až do poslednej chvíle nám rozdával radosť svojím spevom a charizmou, ktorá z neho sršala pri každom vystúpení ,či rozhovore v médiách.
Za jeho úspechom tiež stáli aj partneri,ktorí mu dokázali či už preložiť zahraničné skladby ,alebo skomponovať pre neho krásne melodie ,alebo texty a tak nespadol do bahna komercie a nemusel spievať všeličo ,len aby bol populárny, ale vyberal si len to , čo malo úroveň.

Kájo... vrelá vďaka, za všetko čo si na tom to svete urobil a dúfam, že budeš aj na onom svete -MAESTRO - v nebeskom orchestri.

Česť tvojej pamiatke ! :thanks: :potlesk: :thanks:
Marian z o Slovenska.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa AEdison » 23 Okt 2019, 00:49

Pridám hlas na noťase cez Fn klávesovú skratku, zrazu zvuk zmrzol ako pri bsod, na obrazovke farebné dlaždice a po tvrdom reštarte nekonečná tma... Umrela doska alebo procesor, ostatné som vylúčil.
Ponaučenie pre vás: Hlas sa na notebooku nepridáva. :roll:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Okt 2019, 06:26

za svojich vyse 15 rokov prace s pc (asi 6 rokov servis) som nevidel ani jeden odpaleny procak - a to jeden uz mal hnede skvrny navrchu, ale isiel. takze ti odisla doska, alebo len zblbol ovladac. odpoj nabijacku, baterku a drz power asi 10 sekund, niekedy to zaberie a spamata sa.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mirosne » 23 Okt 2019, 07:30

Presne tak,procáky moc neodchádzajú.V noťasoch áno,ale len jediný VGA.Myslím,že to bude aj tvoj prípad,zdochla ti grafika. :crying:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa AEdison » 23 Okt 2019, 13:50

Je úplne jedno čo odišlo, neplánujem to bližšie zisťovať ani opravovať (možno v zime, keď nebude do čoho pichnúť). Tento notebook bol určený na zošrotovanie a rozpredaj použiteľných dielov. Len komické je že, pred necelím týždňom som ho bral od rodinného známeho, lebo som mu doniesol nový. S chuti sa zasmial keď som mu to oznámil. :lol:
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 24 Okt 2019, 16:39

Blížilo sa mi finále jedného dôležitého projektu, mohol som mať z toho teoreticky aj diplomovku.

ADC doska na tenzometre, 2x MAX11254(delta-sigma), STM32F1 ako USB CDC Device.

Do osadenej dps som napálil program, pripojil usb, pekne sa ohlásilo. V termináli som videl dáta z virtual com portu.
Chýbal tam ale prepoj medzi analógovým napájaním a ref+ na MAX11254. Tak som ho pridal, usb totálne kľaklo.

Skúšal som už aj odznovu spraviť projekt len s usb cdc(bez obsluhy adc), napáliť tam hotovú template ohľadom usb cdc.
Proste mŕtve, jablko nepovie nič, windows hovorí device descriptor request failed, VID/PID nenačítalo.
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa AEdison » 06 Dec 2019, 11:32

Čo dokáže kondenz z kotla za štyri roky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Dec 2019, 13:13

´...sa nečuduj, má tam byť plast... určite kotol s predĺženou zárukou :lol: :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 07 Dec 2019, 21:44

Dneska v Mer**** Market " kúpené stropné svietidlá z "nainštalovanými" žiarovkami ...Taká maličkosť - tie nainštalované žiarovky boli všetky vypálené (pravdaže v predajni na to neupozornili :? ) ...... Cena nebola najhoršia ale aj tak - keď to človek prikrúti + zapojí a následne zapne a ono to nesvieti ......... :lol: ......
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok