Kvalitna slivovica/hruskovica

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Sep 2019, 11:42

Cavte,
Je tu volna tema, tak to dam sem.
Vyraba niekto oficialne na SK (aj s kolkom na uzavery) kvalitnu slivovicu/hruskovicu do ktorej sa pri vyrobe nedava cukor?

Existuje nieco take na trhu? Cena je nepodstatna.
Chcem darovat jednemu doktorovi flasu a preto nech je to original a nie nieco domace len tak zastuplovane. Ja viem ze niekedy poctiva domaca je lepsia, ale daruj doktorovi ktory domacu mozno nikdy nepil nieco take nazakolkovane. Mozno by to aj vylial z nedovery k tomu, neviem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa dan21 » 20 Sep 2019, 11:46

skus sa pohrabat tu
https://palenice.sk/
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Sep 2019, 12:51

Diki, pozriem sa tam. Skor som potreboval overenu zmacku co uz niekto aj kostoval ako naslepo kupovat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa dan21 » 20 Sep 2019, 13:10

No ja mam svojich dodavatelov bud z Liptova alebo Moravy. Ale kolkovaie nie su ani od jedneho :-)
0

MiroH
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 60

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa MiroH » 20 Sep 2019, 13:35

https://www.palenicajelsovce.sk/palenica

Drahí jak ďas, ale pitie výborné. Aj s kolkom.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Sep 2019, 13:43

osobne mam rad kosher slivku od jelinka - 52% Skusim doma pohladat prazdne flase, mal som parkrat destilaty z malych palenic, ktore mali svoje flasky s kolkom, ale palia iba mensie mnozstva.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa cs001 » 20 Sep 2019, 18:14

... ja som raz daroval nieco z vlastnej produkcie, odpovedal mi dotycny, ze by radsej nieco domace, zmiatlo ho balenie, etiketa myslel ze je to neco z obchodu :) domaca palena v palenici.
Inac ceny, za ktore niektore palenice predavaju slivovicu sa mi zdaju riadne premrstene.
Moja slivovica je z dozretych, ručne oberanych sliviek, rucne odkostkovanych (v roku 2018 sme odkostkovali 500l :oops: ). Zaujemcov o kupu som mal dost, ked som pytal 20eur za 1l zdalo sa im to vela...
Prílohy
DSC_0406a.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa eurobastler » 21 Sep 2019, 09:31

Pozri značku Marsen, je to slovenský výrobca. Fľaše má očíslované, robia to na kvalitu, nie na kvantitu. Videl som to predávať v sieti Kraj, ale aj u Starého otca.
0
Obrázok

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa vlasto » 21 Sep 2019, 10:58

Skús pozrieť pálenica Bošáca
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Sep 2019, 11:07

Dakujem za rady,
teraz v oktobri pojdem domov, snad daco zozeniem z toho. Ja som raz pil taky bez cukrovi, alebo len s absolutne malickom cukru - to uz neviem. To mi sklzlo po hrlde ao maslo, hrdlo pohladilo a v zaludku mato hrialo. Pil som aj take, ze to bolo ako keby som pil smirglovy papier a cele hrdlo mi to "obrusilo".

Ten Marsen som nasiel na internete, pisu ze nedavaju cukor do toho. Snad je to tak. Aj som tam volal este v Auguste 2x okolo 10-11 hodine (prac. cas) anikto to nevihal, tak som nevedel preco. Ci skrachovali, mali dovolenky, alebo docasne su zavreti, lebo nebolo ovocia, alebo vsetci boli vo vyrobe lebo mali vela ovocia, alebo privela degustovali. :D.

Ja viem ze to nebude za 20€, ale nie je to pre moju kazdodennu konzumaciu. Ja to ani moc nepijem, len sem tam. Bojim sa ze by sa z toho mohol stat kazdodenny ritual v nadmernom mnozstve. Takze kym sa da (manzelka ma nes...e, davam od oho ruky prec :biggrin: .
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Sep 2019, 15:21

cs001 napísal:... ja som raz daroval nieco z vlastnej produkcie, odpovedal mi dotycny, ze by radsej nieco domace, zmiatlo ho balenie, etiketa myslel ze je to neco z obchodu :) domaca palena v palenici.
Inac ceny, za ktore niektore palenice predavaju slivovicu sa mi zdaju riadne premrstene.
Moja slivovica je z dozretych, ručne oberanych sliviek, rucne odkostkovanych (v roku 2018 sme odkostkovali 500l :oops: ). Zaujemcov o kupu som mal dost, ked som pytal 20eur za 1l zdalo sa im to vela...
Pekneee,
musime napisat zawinovi, ze nech upravi stranky tak aby sa tu dali "uploadnut" ochunavajuce vzorky slivovice. :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa juraj77 » 21 Sep 2019, 16:58

Romiadan , do slivovice sa cukor nedáva, asi si to pletieš zo ''slivkou'', teda s alkoholom zo slivkovou príchuťou
Ja by som radšej kúpil nejakú maďarskú slivovicu, predsa slovenské výrobky sú zaťažené vačšou danou.... :)
ako písali predo mnou, bošácka slivovica je kvalita, pravdaže za kvalitu zo Slovenska sa aj platí.... :wink:
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

olu
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 02 Nov 2016, 14:35
Bydlisko: medzi HC a TT

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa olu » 21 Sep 2019, 17:36

Nedavno som videl bilbord:

Kód: Vybrať všetko

http://ovocnyliehovar.sk/
Ponukaju aj prave destilaty.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Sep 2019, 18:51

No ak si niekto myslí, že napr. Bošácka slivovica sa naozaj robí zo slivkového kvasu, tak potom zbohom. Ste naozaj naivný.
Si to prerátajte v hlavičkách koľko sliviek by sa muselo na SVK dopestovať, aby sa pokryl trh s pravým destilátom? Pre mňa je jediná pravá slivovica tá, na ktorú sa dívam v pálenici :)
PS: a v slivkovom kvase môže byť pri kvasení cukor a ani to nespoznáte. Za predpokladu, že je dodržaný správny postup. Jo a iné je slivka pre seba a iné je slivka na kšeft. Preto by som z neoverených zdrojov domovinu nikdy nekúpil. Sám som to kedysi tak robieval.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa juraj77 » 21 Sep 2019, 18:56

Tak nám povedz ty odborník, kolko kilogramov sliviek treba na vypálenie 1 litra destilátu 52 percent. Nebude to pre teba problém lebo sa tým zaoberáš. Máš nato 3 minuty ....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Sep 2019, 19:00

Ohromná otázka. Najprv sa zamysli a potom sa pýtaj. Možno natrafíš na obsah alkoholu v kvase, ktorý je samozrejme zakaždým iný.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Sep 2019, 19:01

tak ja uz bohuzial mam vsetky flase vyhodene, ale nasiel som jednu ceresnu, jej zlozenie je na foto.
Prílohy
IMG_20190921_185726.jpg
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa juraj77 » 21 Sep 2019, 19:02

vdaka za odpoved Miloš ,takže nemáš ani potuchy ....
Sám si nám navrhol aby sme si to prerátali v hlavičkách, a ty si to nevieš prerátať ?
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Sep 2019, 19:37

Pociťujlasku.
Je tam napísané: pravý ovocný destilát. Nie je tam napísané, že je to z čerešní.

juraj77:
Ja sa s tebou vadiť nejdem. To ako keby niekto tvrdil, že tuzemský rum je robený z cukrovej trstiny, alebo, že Danone jogurt je vyrobený z mlieka.
Nechápem, čo chceš rátať. Každé ovocie vrátane sliviek má vždy rozdielnu cukornatosť a to znamená rozdielne množstvo (pre teba hmotnosť) na 1L destilátu o danom obsahu alkoholu. Stačí ti to takto napísať, alebo chceš tvrdiť, že na tú domovinu ti zakaždým vyjde rovnaké množstvo slivák na 1L pálenky?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kvalitna slivovica/hruskovica

Príspevok od používateľa juraj77 » 21 Sep 2019, 19:47

Ja sa s tebou nechcem hádať, len ty si písal že máme si prerátať kolko kilov sliviek treba na destiláciu. Ja som nikdy nepálil, takže neviem, čakal som že sa to dozviem od teba ako od človeka ktorý mal s tým skúsenosť, aspoň približne, ved nikto od teba nechce aby to bolo na desatinu percent....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Napísať odpoveď