Záloha napájania kamery Xiaomi Mi Home Security Camera 360

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Záloha napájania kamery Xiaomi Mi Home Security Camera 360

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Sep 2019, 23:21

Ahojte, s kamarátom máme v garáži vyššie spomenutú kameru a zálohovanie napájania powerbankom Xiaomi Power Bank 2C 20 000 mAh (je z toho zálohované aj LTE WiFi tak preto taká kapacita a hlavne aby sa to nevybilo ak elektrina nepôjde dlhšie)
Všetko super, akurát inžinieri nedomysleli elektroniku powerbanku, pretože po odpojení napájania sa na nejaké milisekundy odpojí USB výstup. A bohužiaľ inžinieri nedomysleli ani to, že tieto milisekundy stačia na to aby sa kamera reštartovala.
Napadlo mi teda najprimitívnejšie možné riešenie, a to na výstup dať paralelne kondenzátor. Skúšal som to s elektronickou cigaretou a po odpojení mi asi ešte 5 sekúnd svietilo nabíjanie, tak si hovorím že na tú kameru to pomôže. Ale prd. Reštartuje sa aj tak. Kondenzátory sú 2x4700uF (úplne nové takže s kapacitou počítam) čo nie je až tak málo na vykrytie tak malého časovéhu úseku. Netuším aký odber má kamera, možno je tam problém ešte s tým, ale vie niekto ako to vyriešiť? Mám ešte zvýšiť kapacitu? To už sa bojím že powerbank to bude brať ako skrat kvôli malému odporu tak vysokej kapacity kondenzátorov. Alebo dať z jedného powerbanku ešte iný (ktorého elektronika sa nereštartuje po odpojení napájania) a až tak do kamery?
Pre lepšiu predstavu, zapojené je to takto:
zapojenie kamera.png
Síce obe veci idú z odlišných portov ale predpokladám že výstupy sú paralelne spojené.
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok