Zahoďme všetko do koša...

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Okt 2019, 01:19

Drakoush
napísal si v nedávnom článku (ináč zahodený do koša) -" Najlepšie bude odísť odtiaľto doprdele. Spravili ste si z toho sociálnu sieť, riešite tu kávovary, autá a moje hobby, ktoré ešte neodišlo od elektroniky je silne závidené. Jasná známka toho, že záujem o elektro je už mimo tohoto fóra, s ním aj namakaný členovia ako BFX, Ivan Ryger, nomen, aj Dolfi už chodí pomenej a všetky tie kapacity, ktoré tu boli pár rokov dozadu, keď sa tu ešte riešila obvodárina, audio a všetko možné a nie nabíjanie lioniek a výber kávovaru..."

Si moderátorom tohto fóra, tak prečo nariekaš.... kľudne si mohol zastaviť kohokoľvek s príspevkami, ktoré sa vymykajú myšlienke tohto fóra...
Choroba sociálnej siete a nezmyselných výlevov už zasahuje aj sem, ale aj tak je to stále lepšie, ako u susedov (nejdem menovať, ale majú nás za soplweb - určite viete o ktorý ide..). Síce toto fórum možno nieje také fundované, ako to susedovie, ale chodím sem rád.. Tak to nekaz a zlepši to - páky na to máš...
:agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Okt 2019, 16:25

nesuhlasim s tym, ze sa ma diskutovat len o elektre.
sk(cz) trh je miniaturny, takze kazda normalna tema ktora ozivi (doslova odstrani pavuky) je podla mna ok.
to si musia rozhodnut zodpovedne osoby. je to hlavne o navstevnosti a poctu klikov.
na to aby bola vysoka navstevnost, to by muselo byt anglicke forum, a s odlisnym "systemom".
kto nema recovu barieru, ide na zahr.fora; informacne (aj clensky) su bohatsie.
ze si cz/sk fora premeriavaju pindurov je komedia, v celosvetovom meritku su iba kvapkou v mori.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Amaterr » 13 Okt 2019, 16:54

https://www.elektormagazine.com/news/forum
asi sa uz obavali slnieckarov , zberacov hribov , receptov , volnomyslienkarov a pod. radikalov , tak uz len "technika". :)
https://www.elektormagazine.com/labs
Prílohy
PREKLAD.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa jezevec » 13 Okt 2019, 17:11

První dva příspěvky názorně ukazují, jak rozdílný je pohled dvou generací na "žvanící" témata na odborně zaměřeném fóru. Bohužel, jak starší generace odchází, tento trend má vzestupnou tendenci. Do budoucna to nevidím nijak optimisticky, manýry z "ksichtoknihy" se nejenom zde budou projevovat stále častěji.
Bastlířů ubývá, začátečníci si hrají s Arduinem nebo spojují hotové moduly z Alíka.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa martin knocik » 13 Okt 2019, 17:24

Podobné reči sa na tomto fóre objavujú s periodicitou každé 2 roky od vzniku svetelektra. Niekto odíde a buchne pri tom dvermi. Nemá zo zmysel nejako hlbšie riešiť.

Bastlenie už nemá zmysel a technické problémy z práce sú moc komplikované pre bežných bastličov Arduinistov. Tak o ćom by mal človek kecať ?
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Okt 2019, 18:01

Martin knocik, ja som v tichosti vo VIP sekcii oznámil, že končím, jediný, kto tu búcha dverami za mňa je pán dred.
Pán dred, tému som presunul do koša preto, lebo medzi elektrotechnikmi už nie je záujem ani o meracie prístroje, iba o moduly z číny. A poslednou kvapkou v pohári bolo, že prišiel nejaký človiečik, čo mu žena doma nedala vybiť si zlosť a nakydal, že zavádzam. Na výzvy, aby nám to objasnil nereagoval. Presne o tomto zostalo fórum. Prázdne reči sa vedú, ale obhájiť si ich vie málokto. Už len pár členov tu zostalo, čo ešte majú normy a všetko vedia obhájiť, ale aj oni sú znechutení a ich aktivita je teda iba občasná. A keď na fóre sa darí témam ako aké auto a kávovar, tak ja tu už nemám čo robiť. To je všetko.

Náhodne si otvorte témy z roku 2010, 2012, 2015 - ľudia ešte vedeli aj sformulovať otázku, aj realizovať riešenie závad, ktoré im bolo poradené. Dnes? Mimo kávovarov sa už len letujú baterky a spájajú sa nejaké moduly (arduino ani nespomínam, už aj to je vysoký level).
martin knocik napísal: Bastlenie už nemá zmysel a technické problémy z práce sú moc komplikované pre bežných bastličov Arduinistov. Tak o ćom by mal človek kecať ?
Pár mesiacov, možno rokov dozadu sem prišiel Profesor inžinier Marek181818 s výmenou motorov a chladením rozvádzača.
nahrada-za-motor-t48677.html Druhú tému si vyhľadáte cez príspevky.
Ako to celé dopadlo? No všetci do jedného sme boli idiotmi. Schytal to alidedko, ja, všetci. A to sme mu slušne radili. Tak potom asi áno, asi je tu súdené kecať o kávovaroch.

Éto vsio, ribjata.
That's all, folks!

Majte sa tu krásne.

P.S.: tým ostatným nekávovarovým, nemodulovým z aliexpressu, neannengovým - skrátka elektrotechnikom, ktorí sa tým buď živia, alebo ich tento smer fascinuje do podrobna, v prípade akýchkoľvek otázok ma zastihnete mailovou poštou, až tu teda ešte niekto zostal.

P.S.2.: túto tému si zmažte, aby tu nevznikol flame. Ja zaň zodpovednosť nenesiem, tému som neotvoril ja.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Okt 2019, 18:48

Draku, nehádž arduino do žita ... daj si pauztu ako ja a prejde ťa to. Inak aj tak ťa obduvujem ( :wink: ) že si tak dlho vydržal, ale zase na druhú stranu, kto tu bude robiť poriadok ? Hádam nie tí kavometčíci ....

*Pozri na mňa, po tom všetkom sem aj tak chodím nakukovať 8) , ale inak s tou úrovňom máš žial pravdu.

Bastlenie má furt zmysel, napríklad akurát skldám jeden horák a jeho elektronika je furt na báze PIC ka, ale to tu mladých nezaujíma, je to moc na nich zložité, ale vžd tam pridám blikajúcu modrú duino ledku aby som bol aj ja IN . Potom je svet zase krásbejší ....
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 13 Okt 2019, 19:17

Mne sa zda, ze ten trend je vseobecny v ramci SK/CZ internetu. Niekedy to vyzera uz len na zhasnutie poslednym odchadzajucim...
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa BFX » 13 Okt 2019, 19:27

Ja tu sem tam mrknem a daco hodim do placu, ale prispievat nie je veru velmi k comu.
"HIFI" ma prestalo bavit ked som mal 17 a kavu pijem iba zalievanu :)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Feneon » 13 Okt 2019, 19:32

mato3000 napísal:elektronika je furt na báze PIC ka
To si macher! Ja si staviam čítač na báze TTL MH74xxx, len tak pre radosť. To už nezaujíma nikoho, kdež to ešte mladých. Aj som niečo nevedel, aj som to chcel zavesiť na SE, ale proste som sa hanbil pred súčastnou vyhaypovanou bandou. Ale dobre sa stalo, aspoň ma to donútilo "študovať".

Už zotrvávam len kvôli bazáru.

Admin nedávno avizoval nadchádzajúce zmeny (len aby k nejakým došlo, lebo za posledné roky bolo toho avizovaného už dosť a skutek utek), tak hlavne som zvedavý či sa podarí nastaviť nejaké mantinely a či ma tu, ako "bastliča", ešte niečo osloví. Obávam sa však že vznikne komerčný blivajz ktoý bude klincom do rakvi "bastleniu" na SE. ...ale musíme veriť...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Okt 2019, 19:41

mato3000 napísal:Draku, nehádž arduino do žita ...
Nehádžem, práve som napísal, že už ani to sa nerieši, aj kopírovanie knižníc je už vysoký level :D
Ja neodchádzam na dobro, nežiadal som o zmazanie konta. Iba sem nebudem chodiť tak často, to je všetko. Skoro vôbec, nemám tu čo hádam ani robiť. A rozhodne nebudem moderovať. Členovia tu majú reči ako koza bobkov, my sme boli benevolentní a vrátilo sa to v podobe asi takej, že Ty náhodou pochybíš a idú Ťa zvoziť, ale denné prešlapy vlastnej produkcie si nikto nevšíma. Keby som sa do toho obul, polka ľudí tu má trvalý BAN len taký fukot. By to tu bolo ružové ako u pupuškov.

Bastlenie samozrejme zmysel má, ja teraz riešim na stole jeden kalibrátor. A potom budem ofiko kalibrovať. A servis merákov. A modré ledky vystrihám, môžu mi všetci skočiť na... (kam len chcú).

A vidím, že sa tu ozvali jasné príklady toho, čo hovorím. BFX, Feneon - členovia, čo majú o čom, ale pre zvyšnú komerčnú aktivitu s chujovskými otázkami tu nemajú o čom.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa straciam » 13 Okt 2019, 19:54

povodne som sem nechcel nic napisat, ale predsalen...
arduino/nearduino.. stale je to elektrotechnika plus programovanie.. je jedno ci to naprogramujem v asembleri alebo v nejakom arduino ide prostredi. v kazdom pripade si osaham zaklady v nejakej miere okolo mikroprocesorov.. jedno vedie k druhemu.. ak len tretina z tych co zacala s arduinom nasledne presla na assembler tak je to obrovsky uspech oproti tomu keby tu arduino nebolo.. pre ci proti, jedno je iste. mikroprocesory sa dostali do velmi sirokeho povedomia elektrotechnikov a spravili ich pristupnejsimi aj pre zaciatocnikov.

vznikaju tu temy aj mimo elektra.. to je v poriadku.. lenze uz tie reakcie na take prispevky nie su v poriadku. casto krat je v reakciach vidiet emocie pisatela a tie zachadzaju casto mimo slusnost. prispevky tu byvaju (nielen na elektro temy) drze, plne rozhorcenia, nesuhlasu, tvrdohlaveho obhajovania iba svojho spravneho nazoru a pod. keby tu bola zdrzanlivost a radsej nepoviem nic ako sprostost, vyzeralo by to tu inaksie. ani elektrotechnici medzi sebou nevedia co je slusnost a kazdy chce ukazat, ze vie viac ako konkurent. preto tu ani je neprispievam moje vyrobky, lebo by som len nahral perfekcionistom a prispievatelom co sa radi pochvalia ako to oni vedia lepsie. moje vyrobky nie su profi vyrobky, casto nie su uplne dotiahnute do konca, pozostavaju z improvizacie a zo "suplikovych" zasob. ale o tom bastlenie je. ale je tu vela vsevedkov, ktori oni sami vedia najlepsie co bastlenie je. a nie ja. niekedy mi to pripada, ze sa pisatel nema kde vykecat, komu vyzalovat tak ide sem.

vratim sa k pointe. keby sa kazdy snazil zaoberat temou vecne a prispievat zodpovedne k teme, v celych vlaknach by to vyzeralo krajsie a prehladnejsie. kazdy ma svoju uroven sebakontroly a casto ziadnu. ako priklad uvediem nedavno zalozene vlakno o elektrotechnickom kruzku. autor ziada clenov o nejake starsie suciastky. co sa mne nepaci, ze miesto vecnych komentov sa mi snazia radit ako to ma robit. o to ziadal? aby mu radili ako to ma spravne robit? autor sa decentne zdrzal komentovania tychto prispevkov a len upresnil poziadavku. vzniklo vlakno, kde je plno informacii, o ktore v tom vlakne nejde. ked niekto bude chciet vediet ako vedie kruzok, tak vytvori temu s tymto nazvom.

kazdy by mal zacat od seba a prispievat vecne, slusne a radsej nenapisat nic ako sprostost alebo od temy. chyba tu disciplinovanost a kazdy si mysli ze si moze napisat co chce. v podstate ano, ale potom budu odchadzat clenovia.. takze bud sa zacneme k sebe spravat seberovne a silnejsi (vedomostami) pomoct slabsim, alebo slabsi budu odchadzat skor nez pridu a silnejsi budu recnit o kavovaroch, lebo im uz nic ine neostane. ak budeme sa budeme k sebe spravat s respektom bez ohladu na vedomosti, tak to tu o niecom bude.

spytajte sa uzivatela SIGINT co vedie kruzok, ci sa sprava k ziakom povysene alebo ci zhadzuje ich nedokonale vyrobky. jasne ze nie. ak chce aby prejavili zaujem, musi sa aj on spravat k ziakom s respektom. aj ked nevedia ani pajkovat. podobne je to aj tu.
ale ked sedime za klavesnicou tak nase zabrany idu bokom, a na scenu ide ego..
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa E001 » 13 Okt 2019, 20:03

Tak chlapci tu to začína ísť zasa strmo z kopca. Vždy sa tu vyskytovali nedorozumenia a nezhody. Občas sa aj ktosi odul, no po čase sa vrátil. Občas ktosi dostal ban, lebo bol moc " múdry". Ak väčšine vadia príspevky o kávovaroch, alebo o autách, stačí osekať tému ostatné. Sú tu ale ľudia, ktorí majú môj plný obdiv, nebudem žiadnych menovať, aby som nikoho neurazil, že ho nespomeniem. Hodne som sa tu naučil, aj keď som už skôr narodený. Ako každé fórum, aj tu si môže každý vybrať, čo sa mu páči a čo nie. prečítam si čo ma zaujíma a čo nie nečítam. Toto neni FB, tu sa nikto nenaháňa za lajkmi. A blbcov, ktorí sem chodia vyrývať ignorujem. Jednoducho pre tých je najväčším trestom, ak človek na ich príspevky neodpovie. A že sa tu ľudia zdôverujú aj o veciach mimo elektro, beriem pozitívne. Je to cesta, aby sa členovia spoznali aj mimo profesijných problémov. Som rád a hrdý na to, že som členom tohto fóra.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa pajky » 13 Okt 2019, 20:14

Draku nenadavat :-P
Toto je bastlenie a ked niekto pride s pristupom bastlenie, cize blbe, ale dolezite otazky, tak ho odpinkaju.
Preco sa nemozme bavit o studenej fuzii? Na nejakej jadrovej urovni to aj ma zmysel.
Bol tu taky uzivatel, bol suverejne odpiskany, mal svoje bastlove vyrobky, vyrobu zlata,.. Niekto na S, nepamatam, len take vrabcie hniezda, ale bastlic.
To zase dostanem :-)
Inak kedze toto cita aj vedenie, tak co s tymi prispevkami 2% dani?
Kde je ta transparentnost?

A co kavovar nieje elektronika? Je to drahe, tak sa clovek chce poradit, par som ich rozobral, viem co to stoji, aj vari. Teraz v jednom cez 1000€ po zaruke odyslo napajanie, snad to dam dokopy.

Arduino mi pride super, hotove moduly za par korun, len to programovat v C..
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Maek43 » 13 Okt 2019, 21:58

Uf ak sa môžem aj ja pripomenúť :D
Ja napríklad tiež mám občas pre niekoho možno "blbé otázky", priznám sa že teraz riešim náhradu NiCd baterie NiMh resp Liion, nepoznám celkom problematiku, bežne s tým nerobím, rovnako tak v nejakej nazvem to drobno elektronike ako sú Arduiná a podobne. Ja napríklad v podobných veciach nemám vôbec zálubu, kúpiť nejaký modul z číny už len zato nie lebo sa mi nepáči.... čo ja viem, to nieje pre mňa, iste, je to multifunkčné, malé a dokáže to všeličo ale tomu by som sa venoval len ak by som musel (keby musím zlepšiť nejaké zariadenie)
Ja ale bastlím pre seba, venujem sa oprave elektrospotrebičov všeho druhu ale oprave... navrhnúť vlastný zosík by som nevedel, nevenujem sa tomu, nepoznám trandy aké vybrať a podobne. Mňa napriek tomu že mám 21, už pred rokmi chytili relátka, prvé experimenty som robil keď som mal 8 rokov a odvtedy ma stále viac fascinujú, veškerý volný čas (keď nič neopravujem) venujem návrhom schém s nimi, postupne staré veci zruším a začnem s niečim komplikovanejším, takisto sa m istrašne páčia staré telefóny s rotačnou volbou a to sa sklubuje s relátkami, navrhujem si pre ne ústredňu a obyčajná mi už nestačila tak pracujem na komplikovanejšej dvojčíselnej volbe a bla bla to je jedno...... :D Ďalšia vec ktorú chcem zrealizovať je malé reléové zab. zar. ku ktorému bude aj vláčik ale primárne ide o releovku torá musí odpovedať reálnej zabezpečovačke (schémy si ale žiadne neobkukávam, všetko navrhujem výhradne sám) a ono je to komplikovanejšie ako sa zdá nakolko mi nejde len o ovládanie vláčika ale fakt o tú autentickosť releovky. Všetky plošáky čo robím, robím ručne, fixou alebo škriabaním a najradšej používam tesla súčiastky čisto pre vzhlad :D :D Ja len tak aby to nevyzeralo že každý 20 ročný "bastlič" je odkázaný na to, že všetko kúpi hotové za tri koruny od číňana a jeho bastlenie spočíva v prepojení troch hotových modulov.
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa pablox » 13 Okt 2019, 22:00

Ja tak v skratke - chodím sem každý deň, často sa tu dočítam zaujímavé veci. Občas zareagujem, alebo poradím. A k Arduinu - používam ho tiež, dostupné moduly a jednoduchosť použitia. Na kreslenie plošákov fixou a sedenie nad elektronikou celé večery som mal čas vtedy, keď som chodil do školy, býval pri rodičoch a bol slobodný. Teraz mám manželku, dieťa a minimum času na elektroniku. Takže aj to Arduino mi pomáha udržiavať elektroniku v hlave. A áno, vytáča ma, keď otvorím tému so zaujímavým názvom a je tam 90% drístov o ničom....
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Mek » 13 Okt 2019, 22:31

Co napisal straciam, s tym plne suhlasim. Ja som sa tu tiez kopu veci naucil. Paci sa mi, ze je to forum pre vsetkych, amaterov aj profikov, kde ti skusenejsi poradia menej skusenym a tak znalosti postupuju dalej a kazdy sa zlepsuje. Co mi vadi, je casty off-t(r)opic v temach, a potom este to, ze niektori clenovia zhadzuju menej skusenych, namiesto aby poradili, tak len kritizuju. Vazeni, berte na vedomie, ze nie kazdy tu ma vystudovanu elektro skolu, nie kazdy tu je ovenceny paragrafmi od hlavy po paty, nie kazdy ma doma Fluke vybavenie za tisice eur. Su tu ludia inych zamerani pre ktorych je toto iba hobby, a ktori by vas zase strcili do vacku v ramci inych odbornosti. A mam obavu, ze aj preto sa to tu vola "soplforum" a ti "erudovani odbornici a profici" zdrhli na vlastne forum, lebo tu to bolo proste pod ich uroven. Ziadna skoda.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa spin90 » 14 Okt 2019, 07:19

Cize aky kavovar je najlepsi ? :lol:
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2019, 07:30

Vždy to bude iný, ako si si kúpil :twisted: (podobne je to tu s niektorými výrobkami čí zariadeniami týkajúce sa výhradne elektroniky). Odpoveď ale nájdeš určite v ksichtoknihe, tam je leštičov ega nepomerne viac ako tu :lol: :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Okt 2019, 08:25

Feneon napísal:
mato3000 napísal:elektronika je furt na báze PIC ka
To si macher! Ja si staviam čítač na báze TTL MH74xxx, len tak pre radosť. ...
:D nechcel som ísť až tak hlboko, lebo by si večšina myslela že im s tými skratkami TTL a MH ... nadávam :crying: . To vieš dnešné FB a hráčske skratky na to sa už nechytám.
ALe inak hej, presne to je to čo ma baví, vlasná logika a keď budem na dôchodku tak sa konečne dostanem k FPGA a CPLD , to je presne to čo mi je po vôli, len nemám na to aplikácie, tak preto MCU a preto ASM.

že " vlasná logika" ... v dnešných hlavách pojem neznámy, resp zamenený za " som 30 ročný odborník na hranie na konzolách" ....

Mek
Co mi vadi, je casty off-t(r)opic v temach, a potom este to, ze niektori clenovia zhadzuju menej skusenych,
no isto ich neodpinkajú len tak, je až neskutočne ťažké radiť dnešným " sebavedomím" , doma si o nich myslia, že sú Ainštajni, lebo poznajú cudzie slovo ADINO a pred mesiacom videli na YOUTUBE ako ten modul niekto naprogramoval. Takému sa fakt zle radí a bez toho aby on pochopil, že o tom fakt prd vie a má radšej počúvať , ako dávať rady, to ozaj nejde. Len čo ti to zdvihne tlak ....
0

Zamknuté