Kupa laserovej tlaciarne- aku

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Okt 2019, 13:54

Cavte,

Mojej mame doma stale zasychaju atramentove kazety, lebo "tlaci tak casto" ze maju cas sa zasusit. :biggrin:

Tak ma napadlo, ze by nebolo lepsie kupit laserovku (toner nezasycha). To ze nebude farebna tlac nevadi. To len na dokumenty , ak nieco treba 1x za rok vytlacit. Ide len o to aby sa dalo tlacit ked treba a netreba otravovat susedov s USB klucom.

S laserovymi tlaciarnami mam 0-ovu skusenost. Viem ze by som mohol navstivit azet alebo heureku alebo iny obchod a kupit najlacnejsiu laserovku. Ale preco sa unahlit ak su tu skusenejsi a mozu poradit.

Aku laserovku mi odporucate z vlastnych susenosti. Bude sa na nej tlacit "3x do roka" :biggrin: obycajne dokumenty A4 a preto sa chcem opytat, ci staci hociaka lacna laserovka alebo bi nie? Ale zase aby novy toner nestal 200€ alebo aby som tam neusel menit valce po 100 ks tlace.

Co odporucate? Tiez nemusi to byt najlacnejsia tlaciaren, ale nech je to tam neako rozumne nastavene cena/naklady tlace/spolahlivost, porpipade by bodla funkcia sietovej tlace - napojit priamo do routera a potom tlacit rovno z mobilu. To by bolo fajn.

Diki vopred za reakcie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa rudko » 20 Okt 2019, 14:11

siel by som do niecoho ako Samsung SL-M2026W, je to mala lacna tlaciaren so sietovym pripojenim. viac na to pouzitie co uvadzas asi nmozes potrebovat :-)
cenu tonera by som v tomto pripade neriesil ked je v plane tlacit 3strany do roka :-)

ja mam jej predchodcu a tlacim doma tak 5 stran do mesiaca. po piatich rokoch mam stale asi 70% tonera
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Okt 2019, 15:08

Diki rudko za info. Pozriem sa na to.
Nevadi, ze nema LAN. Router bude len na 50cm od tlaciarne. Nebolo by lepsie aj s LAN? Len sa pytam.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 20 Okt 2019, 15:33, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 20 Okt 2019, 15:21

Ta tiskarna vypada dobre budu take uvazovat ... A doporuceni na nejakou se skenerem ?
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa rudko » 20 Okt 2019, 16:48

romiadam napísal:Diki rudko za info. Pozriem sa na to.
Nevadi, ze nema LAN. Router bude len na 50cm od tlaciarne. Nebolo by lepsie aj s LAN? Len sa pytam.
V tej cene s lan asi nenajdes a neviem ci sa oplati za to doplacat. Podla mna wifi staci uplne. Ked tak da sa zapojit aj na router cez usb ak ten ma usb a podporu pre print server.
Ja ju mam pripojenu na tp-link cez nejaku tp-link utilitu
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 20 Okt 2019, 18:09

Dobrý večer,

Ja by som mal jednu otázku ku LAN tlačiarni. Má to niečo ako WOL, čiže sama sa zapne zo stand-by keď príde po sieti požiadavka? Alebo je nutné prísť ku nej, zapnúť, a tak sa pripájať?
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa milansprlak » 20 Okt 2019, 18:44

Ak potrebuješ aj skener tak by som odporúčal túto: Brother DCP-L2552DN . Je síce drahšia, ale už má aj skener a dokonca adf (automatický podávač strán do skenera), taktiež aj automatickú obojstrannú tlač. Pripojenie cez LAN. Keď je v stand-by režime a príde požiadavka samá sa "zobudí" a vykoná danú činnosť.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Okt 2019, 20:51

Mas pravdu staci aj Wifi. Vsak zapnem power tlacitko, spoji sa cez wifi a moze sa tlacit, nie? Po vytlaceni zase vypnem. Tak?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa misocko » 20 Okt 2019, 21:07

ja mam samsung C480, prvy rok mi vydrzali orginal (tie s mikro naplnou) tonery
sada orginal tonerov samozrejme vyjde drahsie ako nova tlacka
tlacim vyslovene obcas, zapnem, pripoji sa na wifi, tlacim z hociktoreho PC alebo mobilu, scaner tiez cez wifi, vypnem...
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Kupa laserovej tlaciarne- aku

Príspevok od používateľa E001 » 20 Okt 2019, 21:10

Prešiel som tiež množstvom tlačiarní za posledné roky. Od čias, kedy som potreboval max. 200 stránok ČB za mesiac, cez ČB laserovku, lebo počet sa zvýšil na 1000 za mesiac, potom na farebnú laserovku, lebo syn potreboval tlačiť vo farbe na fóliu. Dnes mám Brother DCP-L 25000, má aj skener a toner za hubičku. Max spokojnosť.A ešte ako doplnok, toner už vyblikoval, že končí no tlačil perfektne. Samozrejme som ho ignoroval... Až jedného dňa napísala eror a netlačila. Samozrejme zrovna vtedy, keď som večer potreboval vytlačiť nutne voláke dve strany. Skoro ma kleplo. No keď človek nevie kudy-kam, sa aj slamky, teda gúglu chytá.Našiel som tam toner reset návod. Podľa návodu som to zresetoval a na počudovanie, som vytlačil minimálne raz toľko. Mám podozrenie, že výrobca použil štandardný plný toner, len čip bol naprogramovaný na verziu k novej tlačiarni. :wink:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok