da sa zistit aky vykon ma led

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

da sa zistit aky vykon ma led

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 25 Okt 2019, 08:11

dobry den kupil som si led pasy len som zabudol ake maju vykony da sa to nejak zistit a este jedna otazka mam nato zapojeny 60w/5A/12V zdroj a pri plnej svietivosti dost hreje mozem klude pouzit silnejsi cca 100w bez toho aby odpalil led pri plnej svietivosti.

Led mam nasledovne 1x2m tepla, 1x2m studena a 1x2m rgb a pocet diod na 1m je 60ks
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: da sa zistit aky vykon ma led

Príspevok od používateľa rudko » 25 Okt 2019, 09:23

vykon zistis jednoducho
pripoj pas na zdroj pre neho urceny (12V alebo 24V) a zmeraj odoberany prud. Potom podla vzorca P = U x I zistis vykon.
Zdroj mozes kludne pouzit vykonnejsi (ak ma rovnake vystupne napatie), led pasky si potiahnu len toko kolko budu potrebovat
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2437
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: da sa zistit aky vykon ma led

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Okt 2019, 10:28

Pri RGB Ti to uľahčím, lebo 60 ks/m s čipmi 5050 sú štandardne 14,4W/m (samozrejme pri svietení bielej farby, pri ostatných menej) čiže na tie 2 metre potrebuješ cca 30W zdroj, ideálne 40W kvôli rezerve. Zvyšok už neviem keďže jednofarebných sa používa viac druhov s viacerými LED čipmi.
Tiež by bolo dobré upresniť čo znamená "dosť hreje", v byte kde som teraz mám v linke zdroj pre LED ktorý je výkonovo OK ale keď pri ňom bola Nutella tak sa trošku topila :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok