PS4 alebo dobrý herný počítač?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa Andrej152 » 25 Okt 2019, 17:49

ja by som osobne bral PC. uz len z dovodu ze na pc vies vyuzit aj na iny ucel ako hry.
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa Juroo » 25 Okt 2019, 18:28

PS alebo Xbox je z pohladu financii najvýhodnejší. Za obe dáš +/- 400€ a hráš, viac sa nestaráš.
PC je naproti tomu viacúčelovejší, ale vyslovene na hry (nové) by si musel postaviť zostavu niekde na úrovni 600-1000€ (podľa chuti mať lepší HW a chuti míňať peniaze). Na jednej strane sa s rozlíšením a grafikou dostaneš oveľa ďalej ako s konzolov. Aj ten ovládač si vieš kúpiť a TV pripojiť tak že v tomto je to to isté, no naopak na konzolu nič moc iné nepripojíš.
Čo sa týka hier, tie si normálny človek kupuje aj tam aj tam, stojí to zhruba rovnako. Možno by padla otázka exkluzivít ale to by si sa potom takto nerozhodoval.
Sumár je taký, že pri PC si na dvojnásobnej sume, ale máš univerzálne zariadenie. Konzola je jednoúčelová ale lacnejšia. Rozhodnutie musíš spraviť ty :wink: .
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa medved » 25 Okt 2019, 18:49

Jednoznačne PC, aspoň za mňa.. konzoly sú len na hry.. aj keď si hry veľmi rád zahrám, konzolu som osobne ani nikdy nechcel, je to len na hry a nič viac. PC využiješ na X ďalších vecí. Čo sa týka ceny za PC už je len na tebe, aký si náročný na grafiku a potom cena môže ísť ešte vyššie, ako bolo dole spomínané. To už je vecou tvojho stropu no.. taktiež ak sa nemýlim, konzoly majú lock na 30fps. Ak ti to dá grafika na PC nad 60fps až k 120fps a vyššie... tak to je pekne cítiť a vidieť aj keď máš monitor 60Hz a nie 144Hz. Sám som sa čudoval na Crysis 3, keď mi to šlo na 120-160fps podľa lokality a potom som si zapol Vsyc na 60fps tak to sakra bolo cítiť a vidieť.. to len konzolisti vravia, že to nevidia.. no hej, keď oni majú lock na 30fps :D neviem, ako sa pohybujú ceny konzol, no taký poriadny PC bude cenou predsa niekde vyššie.
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa AEdison » 25 Okt 2019, 19:43

Ja som tiež skôr za PC ale ani PS nieje zlá voľba. Hlavne kvôli exkluzivitám. Ja som uvažoval že by som si dokúpil PSko, už len pre God of War alebo Horizon Zero Dawn. No zatiaľ čakám na zverejnenie ceny PS5 a potom sa rozhodnem.

PS: O xboxe by som v dohľadnej dobe ani neuvažoval. Nemá ti prakticky čo ponúknuť (zatiaľ).
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Okt 2019, 20:26

Na lepšiu grafiku určite PC, ale ako už bolo spomenuté tak počiatočná investícia je vysoká a osobne mám pocit že konzola má dlhšiu SW podporu pre hry, napr. stále sú relatívne "nové" hry aj na Xbox 360 pričom tá konzola má skoro 14 rokov. Počítač takúto dlhú dobu ani nevydrží s použiteľným výkonom...
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa daqq » 25 Okt 2019, 20:36

PC.

Univerzalne zariadenie, nielen na hry. Moznost upgrade.

Dalej podla toho co chces hrat, tak na konzole prakticky neexistuju napriklad strategie.

Na PC mas celkovo sirsi vyber. Len na steame mas ~30000 hier.

Hry su cenovo ~rovnake (ak neuvazujeme moznost piratenia).

Spatna kompatibilita neviem aka je u konzol. U PC je prakticky univerzalna.

Proste nevidim dovod kupit konzolu, s vynimkou exlusive.

edit: Tiez pouzivas pojem "dobry herny pocitac". Nezabudaj na moznost "prijatelneho" herneho pocitaca a hned sa ti znizia naklady.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa medved » 25 Okt 2019, 21:12

Edgar napísal:Na lepšiu grafiku určite PC, ale ako už bolo spomenuté tak počiatočná investícia je vysoká a osobne mám pocit že konzola má dlhšiu SW podporu pre hry, napr. stále sú relatívne "nové" hry aj na Xbox 360 pričom tá konzola má skoro 14 rokov. Počítač takúto dlhú dobu ani nevydrží s použiteľným výkonom...
a preto je grafika pekne osekaná, aby to vôbec šlo.. prvé, čo ma napadá je také GTA V, ktoré je diametrálne rozličné graficky na konzole a PC.. znova graficky jednoznačne PC a nie konzola, konzoly sú len brzda pre výboj hier, čo sa týka engine a grafiky...
Ale ta prvotná investícia je vysoká alebo proste to bude stredne výkonný PC za priatelnú sumu a časom menením a predávaním komponentov skladať priebežne PC až do nejakého výkonnejšieho stavu HW.. ja takto som kúpil nový PC po škole, ako som začal pracovať a od vtedy priebežne obmieňam komponenty.. pôvodná je už len DVD mechanika a PC zdroj.. všetko ostatné sa už vymenilo aj viac, ako 1x (už ani bedňa nie je pôvodná pre malé rozmery, ktoré za tie roky prestali stačiť) :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Okt 2019, 21:17

medved, to samozrejme chápem :D ale to obmieňanie komponentov sú ďalšie priebežné investície. Aj osekanú grafiku samozrejme chápem, ale na druhú stranu ktorý 14-ročný PC (rozumej 14-ročné komponenty) Ti rozbehá to GTA 5 aspoň tak ako Xbox? Podla mňa žiadny :D A ani doňho už nekúpiš grafiku tak aby to rozbehal
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Okt 2019, 23:21

nie som konzolista, vraj ps5 je "za rohom"
0


Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa boraicho » 26 Okt 2019, 08:47

Hehe , zmiatla vás prešibana reklama na mobily :lol: :finga:


Spambot zmazaný 27.10.2019 mirosne
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa medved » 26 Okt 2019, 09:14

hmm.. noo dobrý postreh.. len teraz vytvorený účet, prvý príspevok, žiadne ďalšie reakcie a ten chvastajúci sa link na pekne drahé mobily :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 26 Okt 2019, 11:31

Ak by bola vaša teória o reklame správna, mňa by zaujímalo prečo poslal link na nejaký Filipínksy e-shop čo by s toho mal.

Zamna PC, nemusím rozpisovať prečo snáď všetko tu už bolo povedané.
PS je dobré tak do partie, spraviť si nejaký turnaj zahrať si fotbal,tekkena a to stači ak bude mať jeden tvoj kamoš :D
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa hpeter » 26 Okt 2019, 14:15

ze vraj zen2+rdna2. konzoly maju dlhy lifecycle, budu tam chciet napchat aj raytracing. bude zaujimave akym sposobom, lebo konzoly musia byt lacne a s rozumnou spotrebou.
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 26 Okt 2019, 21:28

Ja by som do PC v sucasnej dobe vela neinvestoval, pretoze "lot-core" procesory su na spadnutie za chvilu pre strednu triedu, len ich este v priemysle nepretlacili vdaka NVIDIi a AMD (ktore patria samotnym vyrobcom CPU). Grafiku ti spracuju tak ze zhltnu aj monitor s hracom za nim, len zatial chybaju enginy a platformy.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Okt 2019, 22:05

Chlapci ja z Vás odpadávam, nielenže ste si spravili sociálnu sieť s virtuálnymi kamarátmi, už aj so Spambotmi sa tu rozprávate :D :D

Bydlisko Filipíny, filipínska stránka na smartphony. Toto fórum kleslo ozaj veľmi hlboko.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Okt 2019, 00:33

Tak v tom prípade si klesol aj ty. A niečo dáš aj k téme alebo ako zvyčajne budeš potápať toto fórum?

Ja som za konzolu. Už máme tretiu doma. Kto sa chce hrať tak sa chce hrať a nie sa ukájať nad krásnou grafikou. Na krásnu grafiku ti mám reálny svet na hranie konzolu. Ako jasné že som nezostal pri PS2 ale dať za herný Pc 1000eur to nie. Kto má peniaze ok .

Keď idem niekam preč zoberiem konzolu do tašky a hrám kde chcem. Trepať PC ojojoj AJ to som zažil na výške. Nie ďakujem.
0
nie som tu

PatrikMckane
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Jan 2017, 21:48
Bydlisko: Hadaj

Re: PS4 alebo dobrý herný počítač?

Príspevok od používateľa PatrikMckane » 27 Okt 2019, 11:32

Ja som za konzolu tak isto. Na pc už nahrávam dlho. Nechcelo sa my furt niečo meniť len aby som bol schopný niečo spustiť. Teraz už pc ani nemám. Mám ntb a to my na to co potrebujem stačí. Doma mám ps2,ps3, og xbox, xbox 360. Konzoly mám aj modifikované aj orig aby som vedel hrať na nete Hrajem čo chcem a co chcem bez toho aby som rozmýšľal či niečo seka bude sekať alebo nie.
Ps4 ešte nemám cakam kým klesnú ceny. Ja nikdy nekupujem nové konzoly.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok