Tlak v Sodastream bombicke

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa mclareniak » 10 Nov 2019, 14:36

Ahojte.
Neviete akym tlakom su plnene bombicky do sodastreamu?
Obrázok
Mam v plane nejakym solenoidom vypustat plyn. A aky solenoid pouzijem zalezi od tlaku. Budu to len kratke vypusty pre efekt.

Dakujem
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 10 Nov 2019, 15:01

podla https://www.clasohlson.com/medias/sys_m ... 955358.pdf

strana 3
"Vapour Pressure 20°C: 57.3 bar "
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa mclareniak » 10 Nov 2019, 15:45

Dakujem.

Kolko krat ste ma presvedcili, ze som v hladani slaby. Kolko som ja tuto informaciu hladal a nenasiel. A tu po chvilke mam odpoved.
Este raz DAKUJEM

ps. Je to dost velky tlak. Podla mna v Sodastream musi byt nejaky redukcny ventil. Alebo sa mylim?
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa straciam » 10 Nov 2019, 16:44

ano, potrebujes redukcny ventil, nieco ako byva na flasiach CO2 k zvarackam.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa mclareniak » 10 Nov 2019, 17:04

A priamo v sodastreame je tiez nejaky redukcny ventil? Ide mi o velkost. V tom sodastreame musi byt nejaky maly.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

olbi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15 Sep 2017, 20:55

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa olbi » 10 Nov 2019, 17:39

Ak chces robit hmlu pre efekt, tak na to sa pouziva dymostroj so specialnou kvapalinou, ktora sa vyparuje ohrevom a nie CO2.
Napriklad https://www.muziker.sk/vyrobniky
CO2 je toxicky a hmla z neho dlho nevydrzi.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa misocko » 10 Nov 2019, 17:44

myslim ze v sodastrime ziaden redukcak nieje, je tam iba bezpecnostny, pretlakovy ktory po dosiahnuti urciteho tlaku v napojovej flasi odpusta pretlak von (teda ja nemam orginal sodastrim ale nejaku napodobeninu)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2019, 18:19

Skoro 6 MPa nie je sranda. Takze dodrzuj bezpecnost pri praci s vysokym tlakom, inak mozes prist kvoli "blbemu" efektu k urazu.
Vsetko az po redukcny ventil (ak ho vobec pouzijes) a ak nebude priamo na flasi, musi byt dimenzovane na viac ako 6MPa.

V soda streame zariadeni musi byt redukcny ventil. Ziadna plastova flasa by nevydrzala 6MPa.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa Dolfi » 10 Nov 2019, 18:27

olbi napísal:CO2 je toxicky ...
CO2 nie je toxický ! (Toxický je CO.) No je ťažší ako vzduch a ak vytlačí v priestore kyslík, tak sa človek zadusí.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

olbi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15 Sep 2017, 20:55

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa olbi » 10 Nov 2019, 18:44

CO2 JE TOXICKY.
Vid https://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_uhli ... _organismy
Alebo si pozri Apollo 13 ;) Napriek tomu ze mali kyslika dost sa tam priotravili.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa misocko » 10 Nov 2019, 18:54

Mam aqua stream. Ziaden redukcak. Iba pretlakace. Dva. A samozrejme ze odpustaju tlak daleko pod 6MPa. Ak stlacim bublinkovanie na dlhsie ako cca 2 sekundy tak to uz vsetko fuci von z tej napojovej flase cez tie pretlakace. Ked budem na PC tak dam viac fotiek.
Prílohy
20191110_184124.jpg
0

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa jukov » 10 Nov 2019, 18:57

CO2 nie je toxický.
Musíš čítať s porozumením. Pri vysokej koncentrácii nastane smrť nie jeho toxicitou, ale preto, že už nemáš čo dýchať.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa mclareniak » 10 Nov 2019, 19:24

OK.
No chcem robit efekt akoze pretlak. Nie hmlu ani dym. Predstavte si, ze stupa tlak v nadobe a zrazu napr. poistny ventil prepusti na nejaky cas. Odpusti a zase sa zavre. A ja potrebujem taky efekt nasimulovat. Niektory to robia elek. cigaretou + pumpa a ventilatorom vyfukuju ten dym , ale to nie je ono a to sa mi tak nepaci. Rozmyslal som nad sprejom so stlacenym vzduchom, ale tam zase nie je nieco co by bolo vidiet, ze unika. CO2 keby dokazem uregulovat tak, aby som ho solenoidom mohol pustat to by bolo presne take ako si predstavujem. Male syfonove bombicky neviem aky maju tlak, ale tie by sa asi rychlo minuli a musel by som ich casto menit. Sodastream vydrzi urcite dlhsie.
Mne by stacil nejaky ventil, co by proste neprepustil viac ako 0,5 - 1MPa. Ten by sa nasroboval na flasu a z nej by som uz ten maly tlak vedel solenoidom pustat kolko potrebujem.

Nieco taketo

Kód: Vybrať všetko

https://youtu.be/MV2srbr0Peo
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2019, 20:10

misocko napísal:Mam aqua stream. Ziaden redukcak. Iba pretlakace. Dva. A samozrejme ze odpustaju tlak daleko pod 6MPa. Ak stlacim bublinkovanie na dlhsie ako cca 2 sekundy tak to uz vsetko fuci von z tej napojovej flase cez tie pretlakace. Ked budem na PC tak dam viac fotiek.

Takze vyrobca usetril na regulacnom ventile pretlakovym ventilom a prebyrok CO2 ide do luftu. Aj to je riesenie. Ved to CO2 plati zakaznik, nie vyrobca.

Zaujimalo by ma ci sa da nastavit ten pretlakovy ventil alebo ci je fixny. Tlakom sa reguluje sytost vody vyssi tlak - silnejsie sytena voda.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa marioo » 10 Nov 2019, 20:26

Keď mi dojde stlačený vzduch v sprayi tak je sodastream super na ofukovanie :)))
To len ako záložný tip na náhradu :thanks:
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa misocko » 10 Nov 2019, 20:50

romiadam napísal:Zaujimalo by ma ci sa da nastavit ten pretlakovy ventil alebo ci je fixny. Tlakom sa reguluje sytost vody vyssi tlak - silnejsie sytena voda.
ventili su pevne nastavene pruzinkami
sytost vody mam dostatocnu, tri kratucke stlacenia a nikto okrem mňa sa toho nenapije :lol: take je to prebublane.
tlak je tam dost vysoky , raz sa mi podarilo blbo tam dat flasu a stlacit, to bol rachot
origo soda stream to ma inac vymyslene? ma redukcak? pochybujem...
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa Harchom23 » 10 Nov 2019, 20:55

dá sa zohnať kit na sodastream bombu pre akvaristov, skús pozreť na ebay (hľadaj niečo ako: sodastream planted aquarium co2) sú aj so solenoidom...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa misocko » 10 Nov 2019, 22:05

0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa zipaj » 10 Nov 2019, 23:56

mclareniak napísal:OK.
No chcem robit efekt akoze pretlak. Nie hmlu ani dym. Predstavte si, ze stupa tlak v nadobe a zrazu napr. poistny ventil prepusti na nejaky cas. Odpusti a zase sa zavre. A ja potrebujem taky efekt nasimulovat. Niektory to robia elek. cigaretou + pumpa a ventilatorom vyfukuju ten dym , ale to nie je ono a to sa mi tak nepaci. Rozmyslal som nad sprejom so stlacenym vzduchom, ale tam zase nie je nieco co by bolo vidiet, ze unika. CO2 keby dokazem uregulovat tak, aby som ho solenoidom mohol pustat to by bolo presne take ako si predstavujem. Male syfonove bombicky neviem aky maju tlak, ale tie by sa asi rychlo minuli a musel by som ich casto menit. Sodastream vydrzi urcite dlhsie.
Mne by stacil nejaky ventil, co by proste neprepustil viac ako 0,5 - 1MPa. Ten by sa nasroboval na flasu a z nej by som uz ten maly tlak vedel solenoidom pustat kolko potrebujem.

Nieco taketo

Kód: Vybrať všetko

https://youtu.be/MV2srbr0Peo
CO2 je rovnako bezfarebný ako vzduch (výnimkou je asi iba ak hodíš suchý ľad do vody), ja mám na sódovku 6Kg tlakovú fľašu Co2 + redukčný ventil a vodu sýtim tlakom 400KPa, ak za redukčným ventilom pustím CO2 voľne do atmosféry, nič nie je vidieť, žiadny biely mrak. Iné je to pri snehovom hasiacom prístroji, čo je v podstate tiež tlaková nádoba prakticky identická s tou čo mám aj ja, ale narozdiel od tlakových fliaš na technické plyny je v snehovom hasiacom prístroji vedený kvapalný CO2 rúrkou zo spodku hasiaceho prístroja a pri expanzii sa kvapalný CO2 ochladí natoľko že sa mení na suchý ľad a to je ten efekt bielej hmly. Aj preto v minulosti kto používal ku zváračke ako zdroj CO2 snehové hasiace prístroje, tak mal vyrobený držiak, aby bol hasičák hore nohami, inak by mu po chvíľi zamrzol redukčný ventil.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Tlak v Sodastream bombicke

Príspevok od používateľa mclareniak » 11 Nov 2019, 06:14

Dakujem za info.
Takze zbytocna praca. Ked som bol maly, tak sme sa hravali s malymi syf. bombickami. Prepichli sme ten pliesok klincom a nechali sme ich na zemi tocit sa. A islo z nik akoby biely dym ako v tom videu. Tak som myslel, ze by sa to podobne spravalo aj so sodastream bombou.
Neviem anglicky, ale on v tom videu hovori, ze v tej tlakovej nadobe zo spreja na stlaceny vzduch ma nieco tekute. Nejaky kvetinovy ethane. Neviem co to moze byt. Aj sme mu pisali do komentov, ale neodpovedal.

To by bolo tiez riesenie dat tam taku nadobu s upravenym vstupom a plnit ju normalne kompresorom, alebo z vacsej flase (napr. potapacskej), ale co do nej pred plnenim vzduchom aby to malo taky efekt?

A este ma napadlo a v tejto nadobe nie je kvapalny CO2? Keby sa dala hore nohami nebude sa rovnako spravat ako velka v normalnej polohe?
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Zamknuté