Oprava pokrivenej nadrze motorky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa YellowJacket » 10 Feb 2020, 11:52

Zdravim pani.

Moj znamy ma poprosil o radu, na ktoru som nemal istu odpoved, tak sa dalej obraciam na vas. Strieka motorky a jeho najvacsim problemom su pokrivene nadrze. Momentalne to uz dlho riesi tak, ze nadrze rozreze, a po napraveni ich naspat spoji a potom nanovo nastrieka. Je to dost zdlhave a preto sa ma opytal, ci sa to neda riesit nejakym silnym magnetom, ci nieco take vobec je mozne. V elektromagnetizme nie som vobec doma, tak posuvam otazku dalej, na vas. Je mozne navhrnut, alebo pouzit nejake hotove zariadenie, o ktorom neviem, ktore by bolo schopne prisat sa na telo nadrze a potom silou ( cize dolezity je aj tvar, aby s tym bolo mozne manipulovat ) napravat ohnute telo nadrze?
Osobne si myslim, ze by to musela byt vcelku silna cievka a tu sa naskyta dalsia otazka bezpecnosti. Ale mozno sa mylim.
Pripadne ak viete niekto o nejakom vhodnom rieseni, budem rad za kazdu radu. Nasiel som na youtube napr toto video, ako to riesia niektori ludia z tejto branze, ale tato metoda je vhodna asi len na male pokrivenia, neviem si to predstavit na rozsiahlejsie pomliazdenej nadrzi.
Dakujem za rady.
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa Harchom23 » 10 Feb 2020, 12:21

0

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 10 Feb 2020, 15:45

Kdysi se to delalo vetsi kulickou privarenou na tycce ktera se ohla podle potreby a klepalo se z vnitrni strany nadrze pres hrdlo ...
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa enigma » 10 Feb 2020, 16:17

a čo tak natlakovať ju ?
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa dan21 » 10 Feb 2020, 17:15

Skus mozno hladat "reverzne kladivo" . To pouziva ten chlapik vo videu. teda potom ako tam navari ten "klinec" :-)
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa YellowJacket » 10 Feb 2020, 17:25

Dakujem za rady. Ukazal som mu video od Harchoma a vravel, ze nieco take mal, ale ze sa tou metodou trhala nadrz. Este nejake napady? Asi to inak predsa len nepojde, co?
Enigma: Natlakovat nadrz bude vobec ucinne? A co bezpecnost?
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa enigma » 10 Feb 2020, 17:51

netreba ju tlakovať na enormný tlak ..... zdravé časti sa oblepia lepiacou páskou .... aj desať krát okolo ... najlepšie strieborná alebo oranžová a pomaly tlakovať .... tak som narovnával nádrže na autách ( aj plastové )
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Feb 2020, 18:16

Toto se řeší tak že na protlačená místa nabodují kolíky, popř podložky za které se zahákne reverzní kladivo a za jeho pomocí se prolákliny vythují. Záleží o jaké poškození se jedná, pokud jde pouze o promáčknutí neostrým předmětem, většinou plechy vyskočí naspět sám po zatažení (jako když se prohne pružina). Pokud dojde k trvalé plastické deformaci řeší se to reverzním kladivem. popř se aplikují speciální přísavky. Pokud jde o promáčknutí hranou,, to znamená ostrý vryp, nebo pormáčknutí jehož následkem je natažení plechu je to už vyšší dívčí. Pak nastupují na řadu různé klempířské háky, zahnutá kladívka a velice sofistikovanou metodikou se plechy vyrovnávají. Ovšem to už musíš být dosti zdatný a znalý v klempířině, jelikož musíš znát kam plech bude utíkat, většina těchto proláklin se vytahuje nepřímo. Tj. že se deformuje plech v okolí ohybu, mimo ohyb samý. Pak je metodika proklepávání přes různé silonové nástroje, což opět vyžaduje obrovké know-how. U nás to třeba dělá kluk v Rychnově nad. Kněžnou, ta sada stojí kolem čtvrt milonu, ale co ten člověk dokáže, včetně vyrovnání sloupků a promáčklin po kroupách atd., neskutečné. Ale bez know-how není šance. Takže bude lepší najít zkušeného karosáře.

Toto je takový základ: https://www.autoservisnitechnika.cz/kar ... sitem.html

Tu třeba základní sada háků: https://iolej.cz/pripravky-karosarske-p ... u-bgs-1642 (což ovšem Tvůj kamarád potřebovat nebude.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

speed
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa speed » 10 Feb 2020, 20:33

Ak tlakovat tak nie len vzduchom ale kvapalinou. Ak by ju roztrhlo tak voda len vytecie a nikoho nezrani tak ako ked sa uvolni zrazu niekolko atmosfer vzduchu. Inak by som skor skusil napr prisavku ktora sa pouziva na pracu s oknami. Postlacas, natlakuje sa a tahas. Niekedy tiez pomoze aj poliat preliacinu horucou vodou.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Feb 2020, 23:17

AK sa da nadrz utesnit, tak ju tlakovat jednoznacne s vodou. Eliminovat vsetok vduch z nadrze a uz ked je plna vody, tak ju zacat tlakovat pomalicky tenkym piestikom (cim mensi priemer, tym menej sily na to treba, ale viacej krat tam treba tlacit vodu). Treba to robit pomalicky, hlavne ked uz sa to vytlaci, aby sa to potom dalsim tlakovanim neroztrhlo. Mozno by sa to dalo tlakovat vazelinovou maznickou, Neviem. To ma tak teraz napadlo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa sbf » 11 Feb 2020, 09:02

takymi hacikmi a kladivkami si veru tazko predstavim ako to niekto moze narovnat. ved tam nemas ziadnu sancu preniest dostatocnu silu cez hrdlo. potrebujes daleko pevnejsiu tyc a hlavne paku
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa YellowJacket » 11 Feb 2020, 14:14

Dakujem vsetkym za rady. Odovzdam tieto informacie a uz nech sa rozhodne sam, ci mu nieco z toho bude vyhovovat.
0

jova
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Júl 2016, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava pokrivenej nadrze motorky

Príspevok od používateľa jova » 11 Feb 2020, 15:02

0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok