Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Mar 2020, 03:02

Cavte.
Co sa mi dnes stalo.
Dnes okolo obeda som zacal citit ze mi je vnutri v dome akosi zima. Pozrem na teplomer a ukazoval 20°C (Man nastavene 22°C). Pozriem na termostat - zapnuty. Idem ku kotlu (kotol na vykutovaci olej) a neisiel, snazil sa spusti ale neako mu to neslo. Ohen sa spustil na 1 sekundu a potom sa vypol na asi 10 sekund a zase ohen zablikol a 10 sek pauza.....

Nakolko sa do olejovch kotlov nevyznam a chlapik co mi uz raz servisoval kotol (ferovy chlapik a vyzna sa do toho) mi nedvihal telefon, a musel som to iesit, tak som naslepo vybral z tel . zoznamu ineho servisaka. Ten mi cez telefon na zaklade mojich informacii povedal ze tam odisla palivova pumpa. Treba ju vymnenit, ale ze aj tak az v pondelok. Dnes ju nikde nekupi. A ze on aj tak nema dnes cas mi to prist pozrieta premert tlak cerpadla.

Potom som ester raz skusil zavolat toho mojho servisaka a nastastie mi dvihol. Cez telefon mi vysvetlil, ze je tam fotosnimac plamena a ze ten musi byt cisty - snima svetlo z plamena. Tak som to ocistil a kotol sa spustil.

Tak ak sa do niecoho nevyznate, ako sa da s ludmi vybabrat. Ze treba novu pumpu..... skor iba trysku a nie pumpu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa mr.dred » 15 Mar 2020, 07:41

Je tomu už moc-moc rokov... kamarátov známy sa podrcal na križovatke, auto nič-moc škoda, bez úniku kvapalín - pojazdné....ale nešlo naštartovať. Naložili ho na vozík a prešli sa po slovenských autorizovaných servisoch - všade identifikovali závadu v riadiacej jednotke. Pálka jak hovado...nutná výmena.
Napokon zavolal svojmu susedovi - "domácemu autíčkárovi opravárovi" , vrátili sa domov a ešte na na vozíku bez nejakej diagnostiky strčil hlavu do kufra, niečo tam "pobaštrngoval" a potom motor naštartoval... holt - kdo umí, ten umí...kto neumí . ať platí. Večer pri pive zradil, že to bola "poistka" proti úniku paliva - potrebovala vynulovať.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa enigma » 15 Mar 2020, 07:49

to mr.dred ... to sú ti tý dnešný " autorizovaný " servisáci .... moja osobná skúsenosť z Citroenom ... pýtal som sa či sa na elysée dá dodatočne dorobiť ( domontovať ) cúvacia kamera a senzori ... v NR a okolí to jednoznačne popierali ... nedá sa , treba meniť rádio ( pripomeniem že mám PSA RCCA2 a 7" dotykový display ) nebudem dlžiť .... iba v NZ mi chlapík povedal že sa to dá , potrebujete toto a toto a bude to stáť toľko a toľko € .... dnešné servisi vôbec nerobia preškolenia svojho personálu na nové modely , alebo zmeny / premeny na modeloch ....
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa jenda23 » 15 Mar 2020, 08:40

Hlavně dnešní servisní technik je školen tak aby pouze měnil. Málo kterej servisák opravuje zařízení tím způsobem že hledá závadu, když jí nalezne tak závadu odstraní výměnou poškozené součástky v ceně pár piv. 90% oprav probíhá stylem pokus omyl a zákazník platí. Ročně mi projdou rukama desítky řídícíh jednotek plynových kotlů, kde naprostou většinu závad tvoří trhliny v pájení a studeňáky. Ale servisák vymění jednotku za deset táců a trvá to týden. Místo aby za pět minut na místě proletoval spoje v ceně opravy 500káčé a jednotka jela dál.

To mi tak připomělo :biggrin: :biggrin: https://www.youtube.com/watch?v=lXHoj5gKrAM
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Mar 2020, 10:10

jenda: ono je to hlavne o vyrobcoch. nie kazdy autorizovany servis ma dovolene opravovat. vacsinou maju manual, kde sa menia cele dosky.
prepajkovat si to moze dovolit niekto, kto to urobi za par piv bez papiera
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Mar 2020, 10:35

Ano v servisoch je to tak, ide o zisk a aj tý zamestnanci niesú elektronici do kosti proste veľa ich nevie čo je to odpor.Je to rýchlejšie a pre servis jednoduchšie a lacnejšie ved si to predsa zaplatí zákazník, ale z hľadiska ekológie by sa nato mohla naša úžasná EU pozrieť a zaviesť, aby sa len bezhlavo nemenili dosky keď je nafúknutý kondenzátor alebo studený spoj.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Mar 2020, 10:46

No, ono v autorizákoch je to hlavne o záruke. Preto sa mení kus za kus.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa Ilija » 15 Mar 2020, 12:12

Dr.Martin napísal:, ale z hľadiska ekológie by sa nato mohla naša úžasná EU pozrieť a zaviesť, aby sa len bezhlavo nemenili dosky keď je nafúknutý kondenzátor alebo studený spoj.
Tých hajzlov v Eu len zaujíma ako ľudstvu trvale vyťahovať prachy pod názvom ekológia, a podobne.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Mar 2020, 12:13

Len sa teraz nebite všetci dop pŕs, koľkokrát si takú odpoveď vyžiada zákazník, ktorý nechce platiť výjazd a obhliadku, ale nástojí, aby po telefóne dostal odpoveď, čo to je.
Trpezlivý človek tomuto zákazníkovi vysvetlí, že sa to nedá, ale nie každý má pevné nervy, tak aby mal pokoj, povie mu nejakú pravdepodobnú závadu a zavesí telefón.

Mimochodom, romiadam, kydáš tu na technika, ale pozri sa, ako si poradil týpkovi pri chladničke - kúp si novú :D Ty beťárisko jeden :D

-- Spojený príspevok 15 Mar 2020, 12:16 --
Ilija napísal:
Dr.Martin napísal:, ale z hľadiska ekológie by sa nato mohla naša úžasná EU pozrieť a zaviesť, aby sa len bezhlavo nemenili dosky keď je nafúknutý kondenzátor alebo studený spoj.
Tých hajzlov v Eu len zaujíma ako ľudstvu trvale vyťahovať prachy pod názvom ekológia, a podobne.
Ste na omyle, volá sa to cena práce. Za to si môže zákazník sám. Výmena celej dosky je lacnejšia, lebo pri sadzbe 30€/hod. sa Ti neoplatí vŕtať sa v doske, ktorá stojí 130/ks. Cena práce šla za posledné roky prudko hore, preto sa už televízory neopravujú v opravovniach ako kedysi. Vtedy to bolo opačne. Cena práce nemala hodnotu, ale za to diely boli drahé. Potvrdí každý, kto zháňal KCčka za komančov v obchode. Za euro si sáčok tranzistorov nekúpil.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Mar 2020, 12:56

Aj to je pravda v servise smartfonov kde som robil bola cena prace 70eur/hod takze je rychlejsie vymenit celu dosku s ulomenim konektorom ako by som ho tam mal cinovat, naco tam vlastne ani nebolo vybavenie.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Mar 2020, 13:42

Mimochodom, romiadam, kydáš tu na technika, ale pozri sa, ako si poradil týpkovi pri chladničke - kúp si novú :D Ty beťárisko jeden
Myslim si ze som mu neradil vyhodit a kupit novu (aspon to nebol moj zamer mu tak radit). Moja pointa bola ze sa pyta na chybu a nenapisal ze o aku chladnicku ide, iba tolko ze Gorenje. A ta poznamka o tej moje chladnicke na konci bola len pre tych, ktory uz maju chladnicku na vyhodenie (uz sa neda opravit) a chcu kupit novu, tak aby si premysleli ci si kupia tu so starou tehnologiou (treb odmrazovat) alebo s novou (bez odmrazovania).

Ale mohlo to tak vyzniet ako ty pises.



Ohladom toho mojho kotla, toto uz bol druhy pripad co som narazil na blbca. Povodne som sa nechcel rozpisat, ale teraz a uz rozpisem.

Rok po tom ako som kupil dom s tymto kotlom mi z kotla zacal ist cierny sadzovy dym a menej. Kotol ale vtedy kuril ale slabsie. Vtedy som este neotvaral kotol ani len kryt, nakolko som kotol na vykurovaci olej v zivote ani len nevidel . Tak som z telefonneho zoznamu vybral servisaka. Prisiel mlady "odbornik" (mohol mat okolo (30-35r) demontoval kryt a vtedy som zbadal telefonne cislo na toho mojho terajsieho dobreho servisakana vznutra na dekli kotla) Tak ten "odbornik" povedal ze treba nastavit pomer palivo vzduch, ze preto to dynmi. Tak tam steloval so skrutkou dolava, doprava a neako sa to nechcelo opravit. Stale isiel cierny dym. Po asi 45 minut tocenia s tou skrutkou mi povedal ze vzduchova klapka je nastavena a ze do 24h ked par krat kotol zakuri tak ze ten dym pominie, ze sa kotol "vypali" a bude to OK. Tak som mu doveroval, vsak je odbornik. Na druhy den som pozeral ci kotol stale dymi alebo nie. Nebola tam ziadna zmena. Dym rovnaky. Tak som zavolal toho chlapika co mal tel. cislo na dekli kotla. Uz do telefonu mi povedal (z tych info co som mu poskytol), ze toto nie je velky problem a do 2 hodin kotol pojde. Mi spadol kamen zo srdca, lebo zase to bol vikend.
Prisiel, otvoril kotol (tam kde je ohen) a tam bolo asi za pol kybla ciernej sdze. Ukazal mi ze toto je hlavny problem ze mi to neohrieva dobre vodu. A ze pravidelne treba vymienat trysku (priemer sa opotrebuva) a zaroven aby si bol isty ze sa pomer palivo vzduch bude dat dobre nastavit. Vymenil trysku, dal naspat dekel, nastartoval kotol, zasunul do kotla (tam ked je ohen sondu na Co2 alebo CO) a nastavil pomer palivo-vzduch. Odvtedy (6 rokov) do dnesneho dna mi kotol pekne spaluje, aj ked som tam teraz videl uz asi za dve hrstky sadze.

Tak toto bol pripad z 2014, "ze sa do 24h vypali pol kybla sadze". Tu mi nede do hlavy ako toho "odbornika" nenapadlo skonrolovat vnutro kotla. Teraz v 2020 som mal zase na 99% "pokazenu tlakovy pumpu". Ani len tlak mi neprisiel odmerat. Sakra v robote v sklade sa mozeme ohadzovat tlakomermi a doma nemam ani jeden, ze by som si to sam skontroloval, ci je v norme.

Je pravda ze by sa tryska mala menit pravidelne, ale ja som kazdorocne demontoval ten kryt (kde je ohen) a kontroloval mnozstvo sadze. Nebola tam zidna sadza, tie plechove prepazky tamboli ohorete na bielo (neboli od sadze) tak som ho nevolal na preventivku. Teraz uz tam trosku sadze je a aj to cidlo sa zanieslo, tak uz je cas na vymenu trysky.

Tak som ho aj napriek opravenemu kotlu zavolal na preventivny servis, nech zase vymeni trysku a nastavi ten pomer palivo/vzduch.


Zase keby tam bol problem na doske riadiacej jednotky (plosak), tak samozrejme neocakaam od servisaka, aby mi vymontoval plosak a na kolene tam prepajkovaval spoje. Tam sa meni cela doska. tam sa to kvoli tej hodinovej sadzbe neoplati, lebo nema nikdy zarucene ze to po 2-3 hodinach opravovania aj opravi a ze to bude dlho fungovat. Jednak aj kvoli zaruke a rychlosti opravy. Len problem niekedy je, ze kazdy vymiena hned vsetko a dopadnete ako to vravi ten Pavel Tomes v tom StandUp show. Ze mozete mat zrazu doma dva kotle. :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Mar 2020, 16:13

Máte pravdu, že aj servisáci sú rôzni a majú aj rôzne dôvody na rôzne odpovede.
Nikdy neviete, či vám odpovie tak alebo onak z dôvodu že netuší čo tam je a nechce byť za blbca,alebo velmi dobre vie o čom to je ale chce zo zákazníka vytiahnuť viac peňazí, alebo nemá momentálne čas, lebo je začiatok vykurovacej sezóny a každý chce všetko hneď, lebo celé leto to bolo pokazené a nenahlásili si opravu až teraz keď je zima, no alebo jednoducho ten servisák už má určité skúsenosti s tým prešpekulovaným zákazníkom a nevie sa ho zbaviť.....
Jedoducho aj ludia sme rôzni a každý má iný prístup k práci a zákazníkovi...živil som sa tým pár rokov a vedel by som rozprávať story.. :wink:
Samozrejme dnes je rýchlejšie vymeniť dosku,vylúčiť časť okruhu závady a tak skôr dôjsť výsledku, ako hodiny laborovať so stuďákmi u zákazníka,ale tu je problém, že ak idete na opravu desiatky kilometrov a na firme nemáte presný typ kotla v náhradných dieloch, tak si zoberiete zo sebou len tie vytipované kusy ,no ako na potvoru príčina je v tej súčiastke, ktorú nemáte zo sebou a už je oheň na streche, nie v kotli. :mrgreen: To že objednanie súčiastky často trvá týždne zákazníka nezaujíma a už má firma u neho čierny bod.Potom zavolá inú firmu a tí náhodou majú to čo treba a už sú frajeri, lebo nemuseli pracne zisťovať kde je závada,len vymenia vadný kus a funguje to. :wink:
Ak by sme uvažovali naozaj ekologicky, tak by bolo jednoduchšie a rýchlejšie vymeniť v servise/akomkolvek/ vadný diel a ten poškodený počas volných dní opraviť,tak aby bol použitelný.Stačilo by potom oznámiť zákazníkovi,že diel je rapasovaný a bude to teda lacnejšie a predlži sa mu záruka.Tak by sa ušetrilo vela zbytočného odpadu a ekonomika firmy by určite neutrpela neprežitelné straty.
Druhý uhol pohladu zo strany výrobcu je ale nekompromisný,pretože aj na školeniach servisákov aj servisných zmluvách majú prikázané -dosky sa neopravujú,ale vymieňajú a pokial je tam ešte záruka,tak sa vracajú výrobcovi na posúdenie.
Myslím, že v každom odvetví sú rôzni odborníci a aj tí najrenomovanejší sa občas seknú a tí ,,garážmajstri,, excelujú. :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa maher » 15 Mar 2020, 18:12

ja si spomínam na jeden test v IT časopise, v notebooku povytiahli RAMku a poslali mladú ženu s ním chodiť po servisoch, len v jednom servise jej to spravili zadarmo, v ostatných si nechali prácu dobre zaplatiť, alebo dokonca chceli meniť celú zákl. dosku
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Mar 2020, 18:38

No zadarmo by to nemalo byt, lebo ten servisak si k tomu musel sadnut a zistit, ze ta RAMka je povytiahnuta. Minimalne hodinovu sadbu daneho servisu to malo stat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa feros » 15 Mar 2020, 21:36

Tak ako v ktoromkoľvek odvetví tak aj v servise ide o efektivitu.
V minulosti bola snaha zamestnávať zamestnancov s odbornými vedomosťami v danom odbore, teda ak niekto šil topánky hľadali obuvníka ak mal opravovať elektriku na kotloch hľadali elektrikára, ale takáto metoda je drahá a v skutočnosti neefektívna, je oveľa lacnejšie proste najať a zacvičiť niekoho vo vykonávaní jednoduchých úkonov - vlož toto do stroja alebo vymeň celú dosku, takému človeku by prípadná odbornosť skôr prekážala.
U nás problém, servopohonom s frekvenčným meničom, error 14 v dokumentácii nie je a tak šéfovia zavolaly servisáka , prišiel, my celí nadšený čo že sa naučíme ho sledujeme, pozrel na poruch, zdvihol telefon " Ano" "No" "No" "Error 14" "Dobre", položil telefon odišiel do auta a priniesol celú riadiacu hlavu, odpojil a pripojil konektory, prehral firmware,
Keď sme sa ho pýtali čo že je tam pokazené "No hlási to poruchu 14, tak som to vymenil" a budete to opravovať? "Asi nie, je to starý typ."
Inak fungovalo to 15 rokov bez zásahu.
Dal faktúru na 3500€ a zbohom.
Ten človek prakticky potrebuje vedieť telefonovať, šoférovať, odskrutkovať a zaskrutkovať 8 imbusov a v počítači stlačiť dve ikony
Neviem koľko berie, ale ak takýmto spôsobom opravuje aj ostatné zariadenia tak ja ako starý údržbár ( starý v zmysle rozobral by som to a hľadal chybu ) nemám šancu
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Mar 2020, 21:44

:wink: A načo by si sa trápil? Veď firma ho zaplatí a teba tiež,takže si kludne môžeš lúštiť krížovky a ked sa niečo pokazí,zavoláš šéfovi, on servisu a tí to opravia,firma ich zaplatí a tebe plat beží. :wink: A potom že národy hlúpnu... ale asi to niekomu vyhovuje. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa cool-zool » 15 Mar 2020, 22:07

Tiez sa pripojim a z vlastnej skusenoti :
Ked som pred rokmi prisiel byvat do domu a vsetko som rekonstruoval (musel som) , tak na ustredne kurenie som spod ruky kupil pouzivany elektricky kotol ELEKO16 ... Nikde som nevedel zohnat schemu zapojenia . Pod deklom bolo plno nezapojenych svorkovnic (na vnutorny , vonkajsi termostat , obehove cerpadlo a pod.) a okrem hlavneho privodu napajania som netusil co kde zapojit ?! Kotol bol zaveseny na stene , zapojeny kurenarom do obehu , ja som pripojil privod (380V) , potiahol kabliky od obehoveho cerpadla aj od termostatu priamo do kotla , len som netusil kde do ktorych svoriek to pripojit ?!
Nasiel som firmu v RS kde to robia , objednal som ich a s otvorenym krytom , skusackou a skrutkovacom som cakal ... Asi po hodine prisli dvaja majstri , zapojili to za cca 10 min , (s mojim naradim) , a odisli ... Ani len svoju brasnu neotvorili a cely ich pobyt u mna netrval ani 15 min !!! Ked mi o tyzden prisla od firmy faktura za zapojenie kotla cca 2500 sk , som skoro skolaboval ...
Po osobnej reklamacii mi bola vysvetlena a odovodnena suma ze oni to tak maju nastavene a ze je v tom zapocitane : 2x2h (kedze prisli 2) , prace ako aj upevnenie-zavesenie kotla na stenu , zapojenie do obehu ustredneho kurenia , zapojenie na siet a privodu atd...(skratka vsetko) a vobec ich nezaujimalo ze ja som mal vsetko pripravene ,spravene a ze oni iba pripojili termostat a cerpadlo , ani brasnu neotvorili a o dvoch hodinach (vlastne styroch) , nemoze byt rec ich nezaujimalo (skratka v cenniku mali iba 2500 za pripojenie) .......
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Mar 2020, 23:18

Poviem ti to tak...na servis chodia zväčša dvaja ,nakolko vo firme sú často utvorené partie servisákov, ktorí idú jedným autom a pri oprave dokážu efektívnejšie vyriešiť problém, ale aj vykonávať pravidelné kontroly a revízie spoločne na väčších kotolniach,kde je rozsah činnosti ovela väčší,ako pri nejakom naštartovaní ,,večného ,,plameňa na nejakom prietokovom ohrievači
.Tam stačí poslať jedného človeka ,,len tak cestou okolo,, a nie hnať auto z BB niekde do Krtíša.
Ale ak si firma zaúčtuje aj robotu ktorú nerobila,len aby si nejako zdôvodnila výjazd dvoch servisákov na takú banalitu, tak je to už na pováženie o jej serióznosti. :wink:
Druhýkrát ju už nezavoláš.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa cool-zool » 15 Mar 2020, 23:25

Nie , 5ko nezavolam !!! A zatial som ani nemusel , uz to peknych par rokov fici ako ma a naviac , uz som si vedel zohnat od neho schemu tak ich nechcem ani vidiet !!! (bola to fy ELEKTRON z Rim.Soboty)...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Dobry servisak vs. idiot (alebo hajzlik)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Mar 2020, 13:37

vela firiem ma stanoveny min. cas. Ja tiez napr istej firme fakturujem pracu po celych hodinach, aj ked to urobim realne za 10 minut. lenze treba pocitat cestu tam, spat, kym si vsetko pripravis, zbalis... aj to je cas.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok