elektrosmog

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

miso256
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 08 Júl 2016, 22:03
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

elektrosmog

Príspevok od používateľa miso256 » 10 Apr 2020, 23:38

Čaute hľadám efektívny spôsob ako sa zbaviť elektrosmogu v aspoň v spálni na trhu je toho kopec jasné že 99% je blbosť ale našiel som nejaký náter na steny poprípade či nemáte niečo iné vyskušané.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Apr 2020, 23:49

Tomu náteru verím asi tak, ako alobalovej čiapke :mrgreen: faradayova klietka z toho nebude...
http://www.ddp.fmph.uniba.sk/~esf/civ/ss/mobil_v_hrnci
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Wili » 11 Apr 2020, 00:01

usi si baldachyn nad postel z tej kovovej latky :confused:

potom daj vediet ake zmeny pocitujes pri spanku :rolleyes: uz ti ufoni neprecitaju myslienky! :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa daqq » 11 Apr 2020, 10:24

Tak su tieniace vodive natery: https://www.mgchemicals.com/downloads/p ... _Flyer.pdf
Podotykam, ze to nie su absorbery, ale len vodive natery, takze signal sa nedostane dnuka, ale ak je dnuka dake zariadenie, tak signal sa bude len odrazat hore dole.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa matoh » 11 Apr 2020, 10:51

Niekto tu má asi spálňu vedľa trafostanice :mrgreen:
Skôr ako elektrosmog môže spôsobovať problém podzemná voda.
Je to síce na prvé počutie rovnaká blbosť ako elektrosmog ale tej vode verím
viac ako tej elektrine.Hlavne po skúsenosti jedného dobrého známeho ktorý sa v jednej
spalni vyspal ok a z druhej išiel ráno ako po nočnej.
Nakoniec behal po dome prutikar a povedal mu že pod tou spálňu má podzemnú vodu.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2020, 13:35

matoh: tak to ja by som mal byt stale po nocnej, kedze mam podlahovku a teda vodu v celej podlahe a aj v strope, kedze mam poschodovy dom
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Sinuhet » 11 Apr 2020, 13:55

Rovnako mam podlahovku v celom dome a spi sa tam 100 krat lepsie ako v cinziaku co mal radiatory :-)
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa muziker » 11 Apr 2020, 14:33

Rozprúdilo sa to tu rôznym smerom, takže skúsim sem pridať pár poznámok.
Odtieniť miestnosť bežnými prostriedkami a najmä "zadara" je asi dosť nereálne. Ak však cheme odstrániť časť elektrosmogu (všetko odstrániť určite nepôjde), asi najpodstatnejšie je podľa možností odstrániť všetky zbytočné elektrospotrebiče (TV, rádiá, mobily a pod) a dbať na to, aby okolo postele neviedli podľa možností žiadne el. rozvody (teda aspoň rôzne predlžovačky nie) a ak sa dá tak odstrániť aj nočné lampy pri posteli. El. rozvody v stenách beztak nikto asi bežne neovplyvní :D Je dobré prebehnúť miestnosť na spanie virguľou (prútikom) ak to dokážete a podľa možností umiestniť posteľ tak, aby sa nekrížili nad ňou "patogénne zóny". To pomáha asi najviac a prejaví sa to lepším spánkom. Dôležité je aj pravidelné vetranie, najmä ak sú nejaké voľné priestory pod barakom / spálňou (viď nejaké materiály o radóne a podobne). Čosi sa dá odtieniť, ale zvyčajne toho veľa nebude, prípadne len na prechodnú dobu. K lepšiemu a zdravšiemu spánku tiež pomáha, ak sa posteľ orientuje tak, aby hlava spiaceho smerovala niekde v smere medzi severom a východom vrátane. Je dobré si niečo naštudovať aj z oblasti Feng Shui. Inak o tom ako dosiahnuť dobrý nerušený spánok by sa tu dalo hovoriť veľmi veľa ,,, ale jednak je tu riziku zosmiešňovania zo strany pochybovačov a jednak tieto veci sa musia robiť komplexne - jedna úprava zvyčajne neprináša želateľný výsledok a následne sa potom vyroja pochybnosti.
0
Naposledy upravil/-a muziker v 11 Apr 2020, 14:38, upravené celkom 1 krát.
muziker

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Amaterr » 11 Apr 2020, 14:35

0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa muziker » 11 Apr 2020, 14:40

To video je na smiech aj s aktérkami, pretože je to celé primitívne materialisticky poňaté. Tieto veci však treba brať pomerne vážne a najmä treba o tom aj čosi vedieť ak to má mať nejaký zmysel a má sa tým čosi pozitívne dosiahnuť.
Neviem či má zmysel to tu uviesť, ale celý život ( a mám po 70-ke) som pracoval s virguľami pri hľadaní podzemných prameňov v rôznych lokalitách Slovenska a vždy som bol úspešný. Podobne aj v lokalizácii starých potrubí a káblov, meral som aj rôzne patogenity v bytoch, takže čosi málo o tom (aspoň si myslím) asi viem - aj keď hrozí, že ma tu nejaký vševediaci mladík s tým celým verejne zosmiešni. Je mi to však jedno, pretože dlhoročná prax o niečom vypovedá :)
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa matoh » 11 Apr 2020, 16:50

Nemyslel som samozrejme vodu v podlahovke ale pod Chalupku . :D
Prutikarov rozhodne nezosmeisnujme aj keď uznávam že v mladšej mladosti som tak činil.
Nechce sa mi ale veriť že v spálni kde nieje Pc ani tv a v stene nieje hlavný prívod do činžiaku
sa dá cítiť nejaký elektrosmog .
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa jezevec » 11 Apr 2020, 17:07

miso256 napísal:Čaute hľadám efektívny spôsob ako sa zbaviť elektrosmogu...
Nejefektivnější způsob je navštívit psychologa...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Apr 2020, 17:26

S tou vodou ma to zaujalo. Je tu niekto, kto býva v Ostrave vo "vodojeme"?
Na môj veru, budete sa smiať, ale pár rokov dozadu sa tí najvyššie nevyspali. A to je pravda!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Sinuhet » 11 Apr 2020, 19:30

Spanok podla mna viac ovplyvnuje zdravotny a psychicky stav cloveka, plus este jeho strava a samozrejme kvalita postele a klima v miestnosti. A potom je to este individualna dispozicia, ja napriklad zaspim aj pri zbijacke za bieleho dna. Manzelka je na tom uplne naopak, potrebuje ticho, tmu a vadi jej aj hrasok v posteli :-)
0

miso256
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 08 Júl 2016, 22:03
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa miso256 » 11 Apr 2020, 19:45

Ako tej vode verím aj ja ale nie podlahové alebo keď máš v pivnici kýbel s vodou ale je je pod domom nejaký silný prameň čo zase neznamená že musíš mať na dvore gejzír ale zase si myslím že nám neprospieva ani 10 wifi rutrov v bitovke
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 11 Apr 2020, 20:04

Verím, že nejaký malý zanedbateľný vplyv môže mať na spánok elektrosmog, dokonca aj voda, čerpadlo niekde v pivnici, ktoré môže prenášať subsonické vibrácie na čo citlivý človek môže zle reagovať, ale za mňa poviem - najhoršie sa mi spí pri splne mesiaca. Fakt. Koľkokrát ani neviem, že je spln a zle spím a potom si cez deň na to spomeniem, kuknem do kalendára a spln! Fakt. Takže môj nepriateľ je mesiac :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Apr 2020, 20:28

Pri splne sa budím aj ja v noci.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

miso256
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 08 Júl 2016, 22:03
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa miso256 » 11 Apr 2020, 20:52

Raz som niečo zachytil že pomáha nejaká železná platnička pod posteľ možno na tie podzemné vody asi skorej otázka na muzikera keď s tým má skúsenosti
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa matoh » 11 Apr 2020, 21:18

Ak ide o odtienenie wi-fi elektrosmogu tak to môže byť v paneláku priam nereálne.
Ja keď nemôžem spať tak buď má ďalší deň niečo zlé čaká alebo viem že som sa celý deň zaje..val a niesom dosť unavený.
Dnes som trebárs betonoval takže zaspím ešte pred dopadom na matrac a kľudne si môžem ísť ustlať aj na trafo do kopky :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: elektrosmog

Príspevok od používateľa medved » 11 Apr 2020, 21:21

No čo ja mám skúsenosť osobne je s mobilom... nesmiem mať mobil v blízkosti, keď idem spať a spím... mobil vedľa hlavy niekde položený a sa nevyspím, niekedy aj bolesť hlavy ráno, čo som sa nevyspal... od vtedy už roky mobil na opačnej strane izby a dávam režim lietadlo.. aj keď ten režim lietadla asi skôr preto, aby som mal istotu, že mobil bude ticho a nikto už nebude otravovať :biggrin: som v dome, nie byte, takže žiadne wifiny v okolí a aj ta naša je na dolnom poschodí, kde cez tie železa v betóne skoro ani neprejde signál... tak čo ja viem. Mobil som zistil, že je problém pri hlave blízko. A áno mesiac je sviňa ! Tiež mám problém spať pri splne ak silno svieti.
Sinuhet napísal:Manzelka je na tom uplne naopak, potrebuje ticho, tmu a vadi jej aj hrasok v posteli
No to presne, ako aj ja... ticho, tma.. všetku elektroniku vypínam, ale pre kontrolky, aby nič nesvietilo, každý zdroj svetla je problém.. hlasy od ľudí sú problém, dýchanie človeka je problém... :lol:
0

Napísať odpoveď