Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa device » 01 Máj 2020, 21:25

Viete mi poradit nejake predajne s elektrosuciastkami v Nitre viem ze je Elektrobeta teraz na cabajskej a este bola kedysi na trznici ta je zrusena a Sapeko na trznici maju hlavne pre modelarov veci suciastky defacto okrem plosakov a nejakych baterii spinacov ziadne ci je len ta elektrobeta uz len v Nitre vsetko ostatne uz zrusene???
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Máj 2020, 21:56

Nie som z nitry, ale tak ti poviem, ze tieto predajne uz pomaly "kapu", lebo drzat suciastky v kamennom obchode na to potrebujes znacne miesto na stene, a vela elektro kutilov, ktoryh uz tiez nie je vela, takze sa to neoplati. Predajca suciastok (ak to nie je servis) na tu stenu radsej da neaku elektroniku z ciny a ma lepsi business. Ale ani servisy nie su na tom lepsie, lebo dnes sa uz moc neservisuje. Vsetko je tak lacne ze to hodis do kosa a kupis nove. Takze aj servisy "kapu".
A ceresnickou na torte je to ze dnes si rano objednas nieco v TME a na druhy den ti kurier zvoni na zvoncek. Takze sa necuduj ze nie su predajne so suciastkami. Vela veci sa od davnych cas pomenilo.

Ja sa pamatam, ze vdy ked som isisel do kamennej predajne (servis na elektroniku ale mali tam hlavne televizory), tak vzdy nieco nemal co som ja chcel a musel som improvizovat, co namiesto toho. Dnes si otvoris TME a nevies si vybrat, taky je tam siroky vyber.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Máj 2020, 22:51

romiadam: veru, ja si pamatam, ze u nas bol jeden obchod so suciastkami, kde ale mali len stare tesly za 2-3 nasobne ceny. Neskor sme chodili do vedlajsieho mesta (cca 10 km) kde otvorili obchodik a my vtedy pubertaci (12-13 rokov) sme len oci otvarali, ze tam mali ponuku, aku sme citavali len v inzeratoch v amare ( pamata niekto casy, ked polka casaku boli inzeraty?). Neskor otvorili aj u nas taky obchodik a stale tam bolo plno :) Teraz ten obchod funguje ako autorizovany predajca jednej satelitnej platformy a popri tom ma suciastky a krabicky a ine elektrokutilske veci + robia jednoduchy servis ako vymena konektorov v mobile a pod.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa enigma » 02 Máj 2020, 08:45

smiem sa opýtať , kedy si naposledy bol v Sapeku ? ja tam chodievam a ver mi že majú aj kondenzátory , odpory , tranzistory , IO ... síce výber nie je nejaký extra , ale to najzákladnejšie majú .....
0

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa device » 03 Máj 2020, 03:13

Takze nevies ani ty cize SAPEKO a ELEKTROBETA ostatne uz zaniklo sa zda...uz len tie v nakupnych centrach asi nam len ostali co su momentalne zatvorene a ziadne suciastky nemaju
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa daqq » 03 Máj 2020, 07:51

Specializovane kamenne obchody postupne zanikaju, par z nich sa hrdinsky drzi, snad vydrzia.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa hpeter » 03 Máj 2020, 08:03

doba 90tych, ked nebolo internetu, a bastlilo sa o dusu z knih a casopisov je davno prec...
dneska mladez ma uplne ine zaujmy. pajka to neni.. :ignore:
predaj suciastok je hlavne pre vyrobne firmy, opravovne tiez umreli. neni co opravovat...
logicky vyplyva ze kamenaci nemaju komu predavat, a teda caka krach. jedine ze spoja predaj s eshopom...aby si zvacsili zakladnu zakaznikov.
jedina sanca velkomesta, ale aj to myslim ze len spolu s eshopom.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa juraj77 » 03 Máj 2020, 08:47

Súhlasím s Hpeter
Avšak vačšina kamenných obchodov ani nemala záujem o nejaký rozvoj,hlavne o internetový eshop .Následne ich prevalcovalo TME,GME,farnell
Prečo by som mal ísť kupovať súčiastky do Sapeka ked ani neviem aké tam majú ? A potom počúvať od predavača - nemáme,nemáme
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa pablox » 03 Máj 2020, 08:54

U nás v RK je tiež kamenná predajňa súčiastok, ale postupne museli pridružiť satelitnú techniku, inak by skrachovali (keď som sa bavil s majiteľom) a to tam chodím od 12tich rokov. Sám tiež radšej použijem eshop, pretože si tam môžem povyberať to, čo chcem a nestojí mi na chrbtom x ľudí.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa hpeter » 03 Máj 2020, 21:23

juraj77 napísal: A potom počúvať od predavača - nemáme,nemáme
... a da ti vyletovany bf245 s ohnutymi nohami a tvari sa ze ok.
nebudem menovat kde, je to davno.
0

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa device » 05 Máj 2020, 04:02

ono mne sa zda ze tie obchody so suciastkami su ako internetove kaviarne tiez ich bolo plno a posledna vydrzala mozno 2roky este kym uz vsetky ostatne nefungovali a aj to len preto ze to bol bar a mali tak este 2 pocitace co mali kedysi net cafe tak z recesie to tam nechali alebo by sa to dalo prirovnat aj k VHS a DVD pozicovniam ktore zlikvidoval internet...pozeral som na sos maju velmi dobre ceny ale jedine v mnozstvach o 100ks a viac inak su tie ceny ako v ostatnych internetovych obchodoch
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Máj 2020, 06:45

sos uz nie je co bolo. Teraz tusim patria pod conrad, ktory rad predaval lacne veci za neskutocne ceny
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa device » 05 Máj 2020, 12:54

ale zas ak chces od cinanov lacne tiez ti po kuse nedaju za par supov minimalne odbery tam su tusim 1000+ aby to dali za par supov tiez niesu na hlavu na sos mi ale vadi ten manipulacny poplatok 4e dobierka+3e manipulacny ak menej ako 20e sak to sa oplati aj jeden 7c odpor a zarobia na nom 3e+ akoze manipulacny to je ina kuleha z ich strany preto by som si neobjednaval od nich koly tomuto to len tak som spomenul lebo som pozeral predzosilovace operacne a tak mali celko zaujimave ceny ale 7e za postu s manipulacnym je uplet podla mna
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa medved » 05 Máj 2020, 13:32

Ja objednavam len TME, kde sice ziadny manipulacny poplatok nie je, postovne len 2,40€ no zaroven som este nikdy nemal objednavku pod 20€...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Máj 2020, 17:36

device: ved jasne, co tam cinan bude vyberat po 2-3 odporoch za par centov? ked vies kupit stovku za smiesne peniaze a mas v zasobe na pokusy.
bezne z ciny beriem ledky po 10-100 kusoch, odpory rovno celu radu.
neviem kde si prisiel na to, ze 1000+ to mozno na alibabe, ale ta je urcena pre velkoodberatelov.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Predajne elektrosuciastok Nitra kde su???

Príspevok od používateľa hpeter » 05 Máj 2020, 18:11

odpory rovno celu radu.
samozrejme
ebay bral som mini tht keramiky sadu c, no premeral som ich na rlc, a z niektorych mam zrazu dvojnasob... :ignore: tolerancia autobus..
0

Napísať odpoveď