Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2020, 14:18

Cavte,

Nechapem preco firmy napr. aj Netflix vam ponukne 1 tyzden servis sluzieb zadarmo, ale podmienkou je ze mate vyplnit udaje o platobnej karte.

Aky je rozdiel medzi tym ze to puzivam zadarmo a ked sa mi to zapaci, tak to zaplatim a dam im udaje o karte potom, alebo ze daje chcu hned?

Ide im o lenivost ludi (ze sa zabudnu odregistrovat a platia) alebo tam hra ulohu nieco ine (statistika kto aku kartu vlastni, tajny pristup k vasim financnym udajom, len informacy - peniaze nezoberu)? Toto ma zaujima.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Wili » 30 Máj 2020, 14:31

lenivost a uctovanie za zabudnutie, my nie sme cielovka, predstav si niekoho zo zapadu, tomu je to jedno, bude platit aj ked nepozera... zabudne atd... poznam zopar ludi aj v nasich koncinach co platia dost vela veci a ani o tom netusia
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 30 Máj 2020, 14:31

Spoliehajú nato že to zabudneš zrušiť, alebo nato budeš príliš lenivý. Kopa kamarátov to buď zabudla, alebo bola lenivá zrušiť. Jeden to dokonca zrušil až po pol roku aj keď si na tom pozrel len 1 seriál a to v prvý mesiac. Kopa veľkých "firiem" nato spolieha a asi sa im to vypláca. Pre čoraz vzácnejších nelenivých smrteľníkov je tu "pirátsky prístav" (použite prekladač :D)

Holt dnešná doba je čistý konzum. Bez rozmyslu, bez cieľa, zaplatím ani sa nekuknem či je to niekde lacnejšie. Proste ide nato reklama, kúpim, mám, som šťastný, nestarám sa. Ale to je debata skôr do krčmy k pivku.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Mek » 30 Máj 2020, 15:14

Plati, co uz napisali predo mnou. A potom je to este dobry sposob, ako zabranit duplicitnym registraciam (ze clovek si bude davat mesacny trial kazdy mesiac).
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Máj 2020, 16:25

Presne tak, ide hlavne o identifikáciu predchádzajúceho využitia služby danou osobou. Ak by to mali len na e-mail (ako napr. Eset) tak ten je vytvorený do pár sekúnd a to by mohol mať každý trial verziu do konca života zadarmo :D Každopádne existujú aj služby ako napr. privacy.com teda virtuálne karty kde si robíš kariet koľko chceš + im dáš limit zo svojej hlavnej karty, aký chceš, čiže sa ani nestane že zabudneš zrušiť predplatné po skončení trial verzie, pretože ak dáš limit 1€ a služba stojí 5€ tak jednoducho sa predplatné zruší samé kvôli nedostatku peňazí. Neskúšal som to, ale cez virtuálne karty by malo ísť používať trial verzie donekonečna, lebo ku číslu hlavnej (originálnej) karty sa nemajú ako dostať.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2020, 19:24

Dakujem za vysvetlenie.
Neslo mi ani o to ako oblbnut system (to viem ako), slo mi o to ci nas seduju a potom tie informcie predavaju treti subjektom, alebo je to o inom.

A to mi logicky sedi ze na jednej strane ludia to zabudnu zrusit a zaroven to je aj na to aby 2x nemali trial verziu.

Napriklad teraz som na androide nasiel pre dceru super program "ucitela" klavira (nebudem im tu robit reklamu za darmo, tak ak niekto chcete ozvite sa v SS napisem ako sa vola program). Sam som to odskusal a uci sa na tom velmi rychlo. Normalne zadarmo uvolnia len prvu lekciu co je brnkanie pravou rukou 5 prstami (tony C, D, E, F, G). Dalsie lekcie su zablokovane. Tak som im poskytol udaje o karte a na 1 tyzden mam zadarmo pristup k vsetkemu. Potom po tyzdni mi zoberu z karty rocne predplatne 80€. Lenze ja (bezny pracovnik- nie podnikatel manager alebo "bankar") setrim kazde euro. Riadim sa pravidlom neplat za co nemusis. Aj tak vseci systemu platime vysoke dane (sme regulovany danami), ktore v konecnom dosledku idu do vreciek oligarchom. Tak som si nasiel medzitym verziu ktora je zadarmo aj bez karty.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2020, 20:15

Romiadam: a co maju dane spolocne s tym, ze niekto vytvoril uzitocnu apku a chce aby sa mu aspon ciastocne zaplatil ten cas ktory nad jej tvorbou stravil? aj tvoj zamestnavatel sa riadi heslom neplat ked nemusis, ved na daniach si uz zaplatil dost?
Dr. Martin podobne, tiez pracujes zadarmo? cast z toho predplatneho ide tym, ktori tie serialy vytvorili. a ten serial netocia ludia zadarmo.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2020, 20:55

Vdaka korone sa mi ocvorili oci (z ktorej som mal par dni depresiu, :D ) a zistil som ako vsetko na svete funguje. Zijeme v Matrixe, len s rozdielom ze zijeme aj ked nie svoj zivot, ale taky aky nam diktuju. Povodne som sa tu rozpisal na viac riadkov, ale zmazal som to. Lebo toto nie je forum o pilitike.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2020, 21:45

och, dalsi co objavil vdaka zelenym orwella? ja tu neriesim politiku a konspiracie, ale obycajnu vec - ze v zivote nic nie je zadarmo a kazdu vec niekto vytvoril a teda zasluzi si placu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2020, 21:55

Suhlasim, ale tazko sa to kupuje robotnickej triede ked ked je tu moznost mat to zadarmo aj ke je to neeticke.

Prepate ze som sa tu "zahryzol" do tejto dilemy. Berte to tak ze ste "Butlava vrba". :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Máj 2020, 22:40

Tata Stalin by bol na Teba hrdý...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Edgar » 31 Máj 2020, 01:13

pocitujlasku napísal:niekto vytvoril uzitocnu apku a chce aby sa mu aspon ciastocne zaplatil ten cas ktory nad jej tvorbou stravil?
Veď áno, ale naraz chcieť sumu 80€? A ak na to kupujúci zabudne lebo možno už aj aplikáciu dovtedy vymaže, tak 80€ v p.... a riešiť vrátenie a neviem čo. Za mňa je toto cielený odrb, lebo mohlo to byť kľudne na mesačné predplatné, no najideálnejšie by bolo, keby to pýtalo potvrdenie platby až po otvorení aplikácie po skúšobnej dobe. Ale o tom je celý model subscription license a za mňa je to hlavne o tom, aby mal vývojár stále príjmy a nie aby sa mu preplatil čas, počas ktorého to vyvíjal. Samozrejme nemyslím tým SW ktorý má aj možnosť perpetual license, ale to už väčšina softvérov ani nemá, prípadne za takú sumu, že sa to už nikomu neoplatí. O chvíľu budeme platiť mesačné poplatky aj za Windows a bez zaplatenia sa nezapne počítač... Je to na dlhšiu diskusiu a to sa tu nebude chcieť čítať nikomu
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 31 Máj 2020, 08:18

Viem že si programátor a trhá ti to žili, ale pochop že sú 2 cesty. Spravíš 5 klikov máš to zadarmo, spravíš 3 kliky máš to isté ale si chudobnejší o x€. Prácu mám, ale reálne niečo spravím čo sa dá chytiť. Ja viem že napr. ty robíš taký istý čas a musel si nato študovať a určite zarábaš viac než ja, ale sú to len nuly a jednotky, chytiť sa to nedá. Teraz mi možno budeš oponovať že keby neni tých núl a jednotiek tak toto nepíšem, ale čo je raz na internete je raz a navždy verejne dostupné a zadarmo, len to treba vedieť nájsť.
Každý sme iný a máme inak nastavené zmýšľanie zbytočne sa tu budeme hádať kto má pravdu aj tak sa navzájom nepresvedčíme :D

Napr si vezmi taký Linux a Microsoft. Linux je zadarmo a Microsoft platený, ale otvoríš si 2 stránku a už je tam zadarmo aj ten Microsoft. Tak prečo použiť tú stránku kde sa platí, keď hneď vedľa mám takú kde sa neplatí. Tiež nejdem do Tesca na múku keď v Lidli majú akciu. Keby ju v Jednote rozdávali zadarmo tak idem tam. Iste namietneš že prečo si tú múku v obchode neukradnem (nebol by si prvý) no preto, lebo ani na internete nehackujem a nenabúravam žiadne firewally a nič podobné.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Máj 2020, 10:12

tak to je uplne mimo, co tu pisete. vsetko je o tom, ci mieco chcem a mam na to - kupim, a ked nemam, tak nekupujem. lenze u vas je to nemam na to, tak si to ukradnem.
Dr. Martin: takze ked niekde uvidim zamknuty bike a vedla neho nezamknuty, to znamena, ze ten nezamknuty si mozem vziat?
k tej muke: ano, ides kde je lacnejsie, ale ked niekto treti ju ukradne a pred obchodom ti ju da zadarmo s tym, ze vies ze je ukradnuta tak to je tiez podla teba v poriadku.
a to, ci vysledok prace su 0 a 1 alebo nieco fyzicke je fuk, ten clovek do toho investoval kopec casu a casto aj penazi. neviem ako by si vnimal to, ze tvoje vyrobky by niekto ukradol a zacal rozdavat.
Edgar: cele je to o tom, chcem apku zaplatim, zda sa mi draha, tak hladam inu. nikto ta nenuti pouzivat prave ju.
pre mna je ms office drahy, uz roky mam libre office.
a co ze za windows sa bude platit, ved ho nemusis pouzivat

-- Spojený príspevok 31 Máj 2020, 10:26 --

Dr. Martin: to, ze je nieco na internete neznamena, ze je zadarmo. nechapem ako si na taky nezmysel prisiel. to je tvrdit, ze co je na ulici, to je zadarmo a mozem si to zobrat.

-- Spojený príspevok 31 Máj 2020, 10:33 --

posledna vec a koncim: hlavne vdaka takymto ludom sme tam lde sme. Pretoze ak by si ludia sw kupovali, tak to je motivacia pre autora ho zdokonalovat a venovat sa mu naplno, pripadne zamestnat dalsich ludi. takto akurat skodiye sami sebe, ked autori aj v minulosti celkom zaujimavych programov s tym skoncili lebo si ho radsej ukradli nez by prispeli par eurami autorovi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa maher » 31 Máj 2020, 10:44

vec je omnoho zložitejšia, spoločnosti najprv pomocou marketingu vyvolajú v ľuďoch túžbu vlastniť to a na základe tejto túžby vzniknú 2 skupiny, 1. skupina sa nechá ošklbať spoločnosťou a 2. ošklbe spoločnosť. aj napriek tomu je na tom spoločnosť výrazne lepšie, ako keď si ich produkt kúpi zákazník len na základe svojej reálnej potreby
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 31 Máj 2020, 10:47

Tiež radšej nebudem pokračovať. Ako som písal každý sme iný a konajme tak ako uznáme za vhodné. Ja nepresvedčím teba, ty zas mňa. Každý si spraví názor a uzná čo je preňho vhodnejšie.
Presne ako píše maher vec je zložitejšia a je veľa skupín ktoré sa medzi sebou nemajú radi.
0
Naposledy upravil/-a Dr.Martin v 31 Máj 2020, 10:56, upravené celkom 1 krát.
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Máj 2020, 10:54

maher: neviem, ja pouzivam rozum a mam pocit, ze ludi ktori premyslaju je stale menej a viac je takych, ktori nieco chcu lebo to videli v reklame a je im to aj tak na 2 veci.
Dr. martin: ja len tvrdim, ze to co robis je kradez ale vela veci pochopis az vekom, ked sa ocitnes na tej druhej strane - ked budu kradnut vysledky prace tebe.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 31 Máj 2020, 10:58

Hlavne ľudia chcú niečo preto lebo to majú aj ostatný tak to musím mať aj ja.
Keby to bola krádež tak už sedím. To že to je krádež podla teba, neznamená že aj podla mňa. Netvrdím že je to úplne s kostolným poriadkom, ale to sú presne tie 0 a 1 s tým nič nenarobíš. Iné je ukradnúť bicykel a iné je "ukradnúť " niečo čo v podstate ani neexistuje.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa maher » 31 Máj 2020, 11:07

spoločnostiam tento stav vyhovuje, čím je ich produkt známejší a rozšírenejší (aj na základe nelegálnych sťahovaní) tým viac zarobia, nieje problém vyrobiť uzavretý systém, v ktorý nebude podporovať nelegálny obsah, ale takéto zariadenie by bolo málo predajné.napríklad také telefóny boli ešte pred pár rokmi uzavreté systémy do ktorých nešlo skoro nič nahrať, alebo služba Youtube mala v začiatkoch veľké problémy s vlastníkmi autorských práv, potom pochopili, že im vlastne pomáha propagovať ich diela
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Udaje o platobnej karte pocas skusobnej doby

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Máj 2020, 11:40

to, ze nesedis neznamena, ze to nie je kradez. kradez je to podla platnych zakonov, nie podla mna ci teba. aj auto mozes ukradnut a nikdy ta nechytia - a aj tak to neznamena, ze je to v poriadku.
a ked to v podstate neexistuje, tak to vlastne nepotrebujes. tak preco kradnes nieco co nepotrebujes.
maher: lenze youtube, netflix a pod. platia autorom nejake peniaze, na rozdiel od autorov sw, ktori z nelegalneho pouzivania nemaju ani cent. preto ma uspech napr. steam. jednoducha platforma kde uzivatel si vie kupit hru za par eur a nemusi nic riesit a aj autor dostane nejaku odmemu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď