Motorový vyžínač

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Jún 2020, 19:49

Zdravím a viem, že téma moc nie je o elektrike, ale. Je nás tu kopec a dúfam, že niektorí majú aj vlastné skúsenosti ...

Kľakol mi taký malý motorový vyžínač Homelite F2020. Bolo to s ním trápenie, no akosi som vždy pokosil ten "trvale trávnatý porast" okolo chaty. Reku pôjdem do lepšieho. Bol mi odporučený krovinorez Stihl FS111. No narazil som na rodinného financministra, ktorý mi vysvetlil, že je to rovnaká suma, ako je mesačný dôchodok na kopletnú obživu člena našej domácnosti a že ten "trvale trávnatý porast" na to nemá nárok.

Preto sa pýtam, má niekto nejaké praktické skúsenosti (sevis) s nejakými "neznačkovými" krovinorezmi, (do prdele, je tam i ?), Made in PRC ? Ako najvyššiu prioritu dávam bezproblémové štartovanie !

Vopred vďaka reagujúcim !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa enigma » 30 Jún 2020, 20:07

čo sa mu stalo , keď hovoríš že " kľakol " ? možno ti viem pomôcť ...
0

Používateľov profilový obrázok
ferrari10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 24 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Prešov, Košice
Vek: 32

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa ferrari10 » 30 Jún 2020, 20:14

Aká veľká záhrada okolo chaty ? Ako často kosíš? Pokiaľ 3 krát ročne kosíš a pozemok máš do 10 árov bez problémov kúp FS 55ku je to nezmar mám ho už 7 rokov bez problémov a trávnatú záhradu mám 15 árovu ver, že dostáva zabrať.
0
Nikto učený z neba nespadol, ale hlúpych akoby zhadzovali.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Jún 2020, 20:22

Nuž, ťažká úloha.
Ja mám už 20rokov Stihl FS120 a to je nezmar ,jedinýkrát mi odišla indukčka asi pred 5 rokmi a pokial sa o ňu človek stará, tak sa odvďačí.Záhrada má 13árov,kosenie aj dvakrát do roka ,tráva vyše pása ,samé mravenisko a krtince,prevodovka žeravá a 3 hodiny drie v kuse len s prestávkou na nakrmenie a pitný režim obsluhy. :D
Homelite bola zančka ,ktorú používali aj lesáci pred 40 rokmi,ale odvtedy sa dosť zopsula a aj keď je stále drahá, nestojí už zavela.
Za pozornosť stojí Dolmar,alebo Husqarna,ale aj to je asi nad rozpočet žaby na prameni.
Takže zostávajú len také lowkost ako Hecht,Einhel,Stiga,MKT.....ani ma iné nenapadá...lebo už je toho na trhu viacej , ako človek stíha registrovať,pokial to sám nepotrebuje.
Neviem či sa ti podarí presvedčiť financministerku,že ešte nie si na tom tak zle, aby si si už nekupoval trvanlivé mlieko, takže radšej zainvestuješ do lepšej mašiny, ako do holiaceho strojčeka,ktorým nepokosíš na jeden krát ani ten jej TTP. :lol.
Asi som ti nepomohol,ale ja by som ju do toho namontoval, nech vyberie ona a keď číňanek skape ,budeš na koni ty. :D Dal by som jej to postrihať nožničkami z manikúry. :wink:
Ale aj ten nápad oživiť vyslúžilca stojí za riešenie,predsa ND nie sú až také drahé,pravda pokial sa ešte dajú zohnať,lebo ja už asi oželiem príklepku Metabo, len kvôli odbrúseným zubom na rotore a nemajú ho ani v servisoch ani na bazoši... :cry:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Feneon » 30 Jún 2020, 21:13

Z "low end" by som riskol VARI 432. Mám už pekných pár rokov. Jeden doma na občasné "žuvanie" a jeden v robote, ten používam častejšie. Jediné čo sa zatial posralo bola prasknutá benzínová hadička v prechodke z nádrže.
Hecht už nikdy v živote! Na každom jednom sa po dvoch rokoch posral karboš.
Ani do Stigi by som už nešiel. Je to predražené lego s rovnakými problémami ako Hecht, navyše s tých čo som mal v ruke sa bez špeciálneho nástroja nedali doladiť otáčky.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Jún 2020, 21:28

Dolfi napísal:Zdravím a viem, že téma moc nie je o elektrike, ale. Je nás tu kopec a dúfam, že niektorí majú aj vlastné skúsenosti ...

Kľakol mi taký malý motorový vyžínač Homelite F2020. Bolo to s ním trápenie, no akosi som vždy pokosil ten "trvale trávnatý porast" okolo chaty. Reku pôjdem do lepšieho. Bol mi odporučený krovinorez Stihl FS111. No narazil som na rodinného financministra, ktorý mi vysvetlil, že je to rovnaká suma, ako je mesačný dôchodok na kopletnú obživu člena našej domácnosti a že ten "trvale trávnatý porast" na to nemá nárok.

Preto sa pýtam, má niekto nejaké praktické skúsenosti (sevis) s nejakými "neznačkovými" krovinorezmi, (do prdele, je tam i ?), Made in PRC ? Ako najvyššiu prioritu dávam bezproblémové štartovanie !

Vopred vďaka reagujúcim !
Povedz tomu financmistrovi, či zarátal do rozpočtu aj náklady na servis. Možno to preráta a bude to vychádzať inak.

Odporúčam už odporúčaný FS-55, najnižší model s dvojručnou rukoväťou a odrobil si už svoje. Ešte som nezodral ani pôvodnú žaciu hlavu a chodievam s tým dedovi na sliváš. Dokonca aj suchú kukuricu s nožom do bralo bez plakania.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 30 Jún 2020, 21:33

Dolfi - definuj prosím
"neznačkovými" krovinorezmi,
Homelite je značka , ale ......

Teraz mám "doma " jedno homelite zapaľovanie ktoré som "rozobral" a šetrí sa tam asi na každej veci .....

Pred "pár" rokmi som strávil možno týždeň nad tým prejsť recenzie + fóra kde popisovali chyby + stránky kde predávali vyžínače a skončil som u stigy ktorá mala v tej dobe a v tom mieste najlepšie zastúpenie + najlepší pomer výkon + cena + komfort ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 30 Jún 2020, 22:29

Ak by nahodou niekto... ja som mal dlhe roky Stihl FS90, ale potom som presedlal na Oleo-Mac OM 753 T a je to nebo a zem. Kedze na jedno kosenie kosim 30+ arov, aj ked je tazsia, ale nie je problem s nicim. K novemu domu som si kupil dalsiu, uz ju mam 3. rok. Samozrejme cenovo to je niekde inde ako vyzinac na poloanglicky travnik pred chatkou.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Jún 2020, 22:35

AlbiDartanan napísal:Dolfi - definuj prosím
"neznačkovými" krovinorezmi,
No to som teda fakt zvedavý, ako toto budete definovať, obaja. Idem si po pukance.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Jún 2020, 22:38

enigma napísal:čo sa mu stalo , keď hovoríš že " kľakol " ? možno ti viem pomôcť ...
Vliezol som do lopúchov a žihľavy pri potôčiku, (manželka to chcela mať "pekné"), a len vyžínač zdochol. Už som ho nenaštartoval. Iskru dával. Dal som ho susedovi, že ho dá známemu pozrieť. Uvidíme.

No to okolie chaty má do 20 árov, kosím to raz, ak moc prší tak dvakrát ročne, rastie tam všetko možné a fakt to bola otročina kosiť to s tou hračkou. Brneli ruky a vysoká tráva sa motala na hlavu a potom to jednoducho skapalo.

Ako som rýchlo prebehol odpovede, (musím už zhasnúť počítač), tak jedine Stihl. Dobre, tak zajtra pozriem odporúčané stroje a vrátim sa k debate. Zatiaľ vďaka !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Jún 2020, 22:40

Mne radšej dones s pivnice volačo s vlaňajšieho prešovaného. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Dolfi » 01 Júl 2020, 13:10

5ko, si vedľa, ako tá bedľa jedlá. Poznámka bola k trávnatému zloženiu tej lúky. A tá sa nachádza na Podbanskom, (Západné Tatry), kde by pravdepodobne hrozno ani nedozrelo. (A priznám sa, že víno neviem robiť.) Mne bohato stačí, že tam rastú huby a lesné plody ...

Poďme späť:
- Stihl FS 55, výkon papierovo to isté, no zrejme to nebude celkom to isté. No bol mi doporučený stroj nad 1 kW. Ale určite ho mám v merku.
- Stihl FS 120, bez výhrad
- VARI 432, pozeral som, zdá sa použiteľný, beriem na vedomie
- STIGA, robustné a výkonné stroje, asi tiež použiteľné
- Oleo-Mac, ten model už neexistuje, ale vďaka za "nakopnutie" ! Zaujímavý sortiment ! (Čo je to za firmu, kde vyrába ?)

A som zas na začiatku ! :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Júl 2020, 13:26

Dolfi, hlavně prosím nic PRC, Hecht, Homelite, a i Stihl v nižších řadách je peklo potom. Radši se podívej po něčem starším, Homelite bejvala dobrá značka než její výrobu převzala z emériky čína. Jsou to totální h(s)račky, sám mám jednu pilu doma. Čistej prc a hecht je katastrofa nejvyššího kalibru. Každej rok se mi toho na stůl v březnu nahrne halda a všecko to samý, nejde nastartovat, nedrží volnoběh, ve výkonu se dusí atd. Karburátory jsou totální katastrofa, kroutěj se tomu plastový kártry, nekvalitní ložiska atd. Starší Stihl není špatnej, osobně z křovinořezů mam dva starý Oleomaky. Jeden 735T z roku 1996 pořízenej jako novej a jeho silnější klon 745 z roku tuším 1998 kterej měl odběháno na technických službách. Ročně s tím třikrát posekám hektarovou zahradu s metr vysokou travou. A zatím krom úhlovýho převodu na 735tce a výměny kamínku v nádrži, na motor nikdo nesáhnul ani na jednom. Oba motory maj kompresi, startujou na první zatáhnutí. Po zimní odstávce třikrát proškubnu s vypnutým zapalování a pak chytne se starým benálem na první škubnutí a celou sezonu o něm nevím. Zatímco já už mám zahradu posekanou, Hechtisti stále škubou za provázky a maj naběhlej reaktůrek na čele :lol: Ale má to vše své ale... jsou to motory které byly stavěné pro vysoké zatížení, takže mají tvrdochromový válec, dva pístní kroužky, víkrát uloženou klikovku což dnešní motory vůbec nemají a taky je na tom stroji znát. Jen je třeba počítat s tím že za ty léta mají už něco odběháno. Ovšem nový oleomac už taky není to co býval. Ono ani Husqarna, ale to je asi mimo cenový rámec. takže to shrnu jak mi to říkal kamarád co se opravou těhlech zařízení živí, radši kup něco staršího v týhle kvalitě než něco novýho co se bude pořád srát. Třeba 735tka se dá na bazoši sehnat v rámci 4500 až 7000kč což je přijatelná cena. A pokud někdo lil aspoň motorovej olej do benálu tak ten stroj je nezničitelenej.

To je moje zkušenost s těmahle strojema. :rolleyes:
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 01 Júl 2020, 13:42, upravené celkom 4 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa 21stano21 » 01 Júl 2020, 13:32

My máme FS 55 tiež pár rokov,.... spoľahlivý stroj (zatiaľ bez poruchy), no na plochy z hustejším porastom to nieje.
0
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Júl 2020, 13:39

Jenže to je spíš vyžínač než křovinořez, na malý plochy ideální, hlavně to je lehký. Na plochy s hutším porostem objem od 45 kubíků vejš aby to utáhlo 2,5 ku spíš 3jku strunu...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa 21stano21 » 01 Júl 2020, 14:11

Veď ako píšem na hustejší porast nie... akonáhle je hustejšia tráva alebo aj s tou plazivou burinou už to cíti.
0
The power of Linux.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa Dolfi » 01 Júl 2020, 14:53

Jenda, mať ta tak "poruke", tak sa nerozpakujem lúpiť aj tie postaršie krovinorezy Oleo-Mac. Pozeral som na Bazoši a fakt sa predávajú ...

Keď už si tu "strčil nos", čo hovoríš na baterkové a so 4-taktným motorom ? Vraj mazanie pri nakláňaní toho štvortaktu asi nebude ideálne.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Júl 2020, 15:12

Netušil som, že ten Oleo -Mac je taký stroj, väčšinou som počul naň nadávať,ale asi ako píšeš ,novšie sú už inde.
Dolfi,na lopúchy ,nevädzu,mrkvovinu a podobné tvrdobyle je lepší cirkulárik ,alebo hviezdica,lebo žilkou si ho nechal vytrápiť a možno ho cviklo.Ono kým ide tak ide aj pri velkej záťaži,ale ak raz zastane, už no nenaštartuješ.Treba vybrať sviečku, a ak nie je cviknutý piest,tak že sa nedá ani pohnúť, tak treba skúsiť pripchať palcom závit a skúsiť kompresiu.Niekedy pomôže streknúť do valca čistý benzín,alebo naftu,alebo WD,aby povolilo krúžky,potom prebehnúť pár otáčkami a znovu skúsiť kompresiu.Kolegovi som tak rozchodil pilku a ide ďalej.
Na vysokú trávu,pokial sa dá používať silon, tak zhodím dolu kryt a vyhodím špulku, iba prevlečiem asi 40cm kus silonu krížom tak, že ho v hlavici obhodím slučkou okolo jedneho napínaku.Vtedy ho nevyťahuje z klbka donemoty ak sa najdu tvrdé byle a vydrží dlho.
Ako píše Jenda,skúsil by som zohnať starú poctivú Stihlku a aj prípadná oprava bude lacnejšia, ako nový šmejd, čo bude viac v oprave ako v robote.Preto aj mestský vyžínači majú najviac stihliek,len zopár som videl inakších vrčadielok.
Ja som kúpil za 30€ nepojazdný Brick&Straton motor, membrány do karbca aj s novým nábojom na nôž s remenicou kvôli pojazdu vyšli na 50€ a druhý kočík s kolieskami tiež asi 30€,takže som si naskladal kvalitnú kosačku za niečo cez stovku.V predu som vyrezal šusplech pred kolesami,tak nemám problém skosiť s ňou aj metrovú trávu.Aby som sa v nej nestratil, tak som ,,namontoval,, fešnú mladú navigátorku.
PS -po víno som posielal Draka :D ,ale vystačil som si aj s vychladenou 12°. :wink:
Prílohy
P5222093 (Large).JPG
Najnovší model navigácie
Najnovší model navigácie
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa boraicho » 01 Júl 2020, 16:20

ferrari10 napísal:Aká veľká záhrada okolo chaty ? Ako často kosíš? Pokiaľ 3 krát ročne kosíš a pozemok máš do 10 árov bez problémov kúp FS 55ku je to nezmar mám ho už 7 rokov bez problémov a trávnatú záhradu mám 15 árovu ver, že dostáva zabrať.
heh to je nič ja mam FS-55 už asi 16 rokov :D a oco s nou furt kosí , aj včera.... :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorový vyžínač

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Júl 2020, 21:50

Dolfi asi budu někým konfrontován, ale můj osobní názor je takový že čtyřtaktní motor do zahradní techniky nepatří. Obzvláště ne do motorů s malinkým objemem v řádu desítek kubíků. Nic navíc to uživateli v principu nepřináší. Krom komplikací ve formě výměny oleje, nutné tolerance polohy stroje, rozvodů ventilů a ventily samotné. Nemluvě o obrovské složitosti moderních karburátorů pro zahradní techniku. Jen pro info poslední z ještě po staru řešených pil "Štylek" měl karburátor 9 trysek. Seřídit takové monstrum je i prozkušenýho servisáka problém. Přímo Štyl jednu dobu experimentoval se čtyřtaktama bez olejové náplně do kterých se lil benzín s olejem, motor nesl název 4-MIX. Dodnes ho vyrábí. Ovšem to je jeden velký průser. Už generace dvoutaktních motorů 2-MIX osazená i v té FS 55tce je díky dynamickému proplachu o dost složitější. Jen proto aby dostali dvoutakt do ojronormy 2 :confused: Ale je to jedna z posledních generací "obyčejně" řešených motorů a tak je docela spolehlivá.

Co se týče baterie nevím jestli myslíš bateriový start nebo čistě bateriový provoz, osobně jsem "konzerva" takže ani jedno. Elektrický start je komfort, ovšem další potenciální zdroj problému, a čistě bateriový provoz mi přijde časově a oblushou nefektivní. Ano možná na angličáček někde v zástavbě který oholíš 3x do týdne. Pro ulehčení startování je docela fajn něco jako třeba "Easy start" co dělá Dolmar a pod. To je docela příjemný.

Doma máme velkou bubnovku ve čtyřtaktu, bohužel zahradu v docela prudkým svahu, a sekačka nemá leckde dostupnost nebo jednostrannou jen díky 4 taktnímu motoru. Takže stejně jsme skončili u lištové variny s dvoutaktem. Nemluvě o spolehlivosti a masivnosti motoru Jikov, v bubnovce je modernější BaS s hloupým plastovým karbcem. Obrovský zdroj problémů. Furt se v tom reju, furt praskaj pérka od regulátoru atd. Osobně ted uvažuju že se vykašlu na všecky tydle stroje a koupim Spajdra ILD02 a bude po žížalkách. To samozdřejmě melu uplně bokem. :rolleyes:


Můj závěr je takový že buďto to riskneš seženeš nějakýho toho oleomaka, chce to vyzkoušet jak chytá, kompresi poznáš a pokud je todle OK věř že pojede. U těhlech strojů je obvyklý že maj ucpanej filtr v nádrži nebo membrány v karbci v řiti, popř přisávání do nádrže a majitelé to prodávaj za pár kaček páč už to je starý a nefunguje. Takže koupíš křoviňák dejme tomu za trojku v nefunkčním stavu a za dvě kila ho opravíš a máš stroj kterej člověka přežije při normálím zacházení. Ale na todle to chce mít už maličko oko a i tak se může stát že proděláš. To už je risk koupě starýho krámu. Asi nejschůdnější bude ta FS 55 s tím souhlasím. Jen neočekávej extra výkon.

PS: a jinak od tématu, doporučuju celotělovej polstrovanej postroj pokud nemáš. To jen tak na okraj.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok