Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

patriksk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14 Sep 2015, 10:18

Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa patriksk » 02 Júl 2020, 13:37

Pozdravujem vás tu. Inšpiráciu pre založenie témy som našiel v téme Motorový vyžínač - zistil som, že sa tu vyznáte.
Mám pol roka kosačku s motorom Briggs & Stratton 500E. Problém je, že mi stále vyteká olej z penového vzduchového filtra. Vo filtri je zaústená hadička na odvetranie motora (olejovej komory - alebo ako sa to volá). Viem že to môže byť spôsobené dvoma stavmi - 1) naklápaním motora 2)priveľa oleja. Ale nie som si vedomí ani jedným. Som aj menil olej a dal som o niečo menej ako bolo pred tým a stále problém trvá. Pod filter som upevnil sáčik, aby to neunikalo do pôdy. Nemôže to byť nejaká vada motora? Mám to reklamovať? Ďakujem za pomoc
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Júl 2020, 13:51

Další příčinou může být tlakování skříně což nasvědčuje tlakování z válce do kartru, takže pístní kroužky nebo válec. Ale u tak mladého stroje to je téměřč vyloučené. Pokud hladina odpovídá měrce a olej má parametry co má mít.

Jak moc to teče? Vypral jsi filtr? On má být lehce mastný.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Júl 2020, 19:30

ja mám dve kosačky s týmto motorom a nič , filter je úplne suchý a sú hodne preťažované, menil som na jar olej a je ho tam v jednej dokonca trochu viac a nič netečie.
0

Používateľov profilový obrázok
niki31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj
Vek: 49

Re: Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa niki31 » 02 Júl 2020, 20:01

Z filtra môže tiecť olej. Filter sa má vyprať v saponátovej vode alebo v tech. benzíne a nechať usušiť. Potom sa filter ponorí do filtrového oleja a vymačká sa prebytočný olej. Z uvedeného vyplýva že filter musí byť vždy mastný inak nelepí a do motora sa dostáva prach. Všetci tí mechanici so suchým filtrom si ničia motor. Kto číta manuály to vie. Aj stroje Honda majú vyvedené odvetranie skrine pod filter jedným z dôvodov je aj zvlhčovanie filtra mastnými parami a predĺženie intervalu údržby, tým samozrejme aj životnosti motora..
0
Niki31

patriksk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14 Sep 2015, 10:18

Re: Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa patriksk » 02 Júl 2020, 20:53

To že filter by mal byť mastný od oleja, aby zachytával prach viem. Ale mne to vyteká až na plechové telo kosačky a z toho na zem. Keď už vidím že to takto je vytečené, tak filter vyberiem (v dolnej časti je dosť oleja) a vyžmýkam ho do sucha v handričke a aj vytriem celý držiak filtra. Vložím naspäť a kosím tak 15 - 20 min a problém je znova na svete.

mato3000: tak to je zaujímavé že sú u oboch suché. Asi to pôjdem reklamovať.

Ešte asi urobím nejaký statický test na mieste bez pohybu a uvidím.?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa jenda23 » 03 Júl 2020, 07:06

Motor nekouří bíle předpokládám.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Briggs & Stratton 500E olej vo vzduchovom filtri

Príspevok od používateľa lh » 03 Júl 2020, 21:57

Ak ho vyžmýkaš tak, že z neho nič netečie, a znova sa to opakuje, určite to reklamuj. Samozrejme, len ak si si istý, že si ho neprehrial a nezapiekol krúžky, alebo nešiel bez oleja a nepoškodili valec a piest. Pravdupovediac, veľkú šancu na uznanie tam nevidím, ale za pokus to stojí.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok