Skace obraz na kamere

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa loksiklubos » 08 Aug 2020, 07:10

Dobry den mam zapojenu hikvision kameru na ftp kabel cat7 kde dlzka trate je 40m a mam problem ze mi v hornej časti skace obraz a stracaju sa farby ako sa to da vyriesit. Koncovky a spoje vsetko v poriadku a este ako poriesit napajanie kedze na tolke trati mam pokles o 2V moj zdroj je 12V 7,5A
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa amater63 » 08 Aug 2020, 10:46

Ahoj,vyzkoušej to napájení poslat po 2 párech a změř napětí kolik tam u kamery bude.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa technikus110 » 08 Aug 2020, 12:13

1. Hik analógové kamery chodia od 9,6V bez problémov. Ak zdvojíš páry, tak to nemôže byť žiadny problém.
2. Aká je to kamera? Koľko MPx a aký máš použitý balún na oboch stranách?
3. Prenos "analog" na samostatne tienenom páre Hik neodporúča. Skrut párov CAT7 je iný ako prepdísaný Cat5E!
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa loksiklubos » 08 Aug 2020, 12:21

Cez den mi kamera ide v pohode ale ked sa zapne nocne videnie zacne sa stale vypinat skusal som napajanie aj na 2linku a stale dostavam 10,8V. Tak skusim dat zdroj blizsie ku kamere. Jedna sa o 5mpx kameru a koncovky su srobovacie bnc skusal som testovat aj iny pár. Neviem ci by vedel pomoct zosilovac signalu
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa technikus110 » 09 Aug 2020, 05:46

Zosilňovač signálu nie, tieto kamery chodia do 800 metrov v pohode po koaxe aj krútenom páre.

To napätie nie je kritické, ale skús vymeniť napájač, alebo na noc daj kameru na 12V akumulátor.

Pozor, niektoré balúny sú iba do 3MPx a nezvládajú prenos 5 a 8MPx kamier! V predaji je teraz toho viac a tie staršie modely nemajú jednoducho šancu.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Aug 2020, 08:45

Nemôže to vypínanie spôsobovať nejaké proti svetlo alebo odrazy?ako sa to prejavuje?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Aug 2020, 10:57

ja to skor vidim na problem s kamerou. moze ist nejaka ir ledka do skratu, napatie za stanilizatorom poklesne a vypina sa. pred stabilizatorom bude napatie ok, takze sa bude tvarit, ze funguje
podozrive je, ze to pada s nocnym videnim, takze by som sa zameral na tie ledky a veci okolo nich
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa Atlan » 09 Aug 2020, 11:46

Cat7 snad nemoze byt ten fajny hitlerov napad, zelezne jadro s hlinikom na povrchu (tj CCA vodic) . To su potom take ubytky ze by som sa necudoval ze to vypadava. Ale cat7 kable by mali byt s cistej medi
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa loksiklubos » 09 Aug 2020, 20:36

Skusal som zapojit ten isty zdroj priamo na kameru a ide v poriadku den/noc rezim Len ked ho zapojim na 40m trasu tak uz robi problem ked ir zacne reagovat na tmu. Technikus vies mi poradit aky balun teda pouzit lebo pozeram a skoro nikde neuvadzaju do kolko mpx vie pracovat
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa technikus110 » 10 Aug 2020, 05:29

V žiline: https://www.maxalarm.sk/eshop/ds-1h18/p-926060.xhtml

Viem ti tam vydať tovar.... ak tak mi píš SS, alebo lepšie na môj Email.
0

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa milan.za » 19 Jún 2022, 09:22

MAm doma 4 ip kamery a 4 klasicke 2-4 mpx vsetko Hikvisiony. Od jedneho dna mi zacalo postupne na vsetkych HDTVI kamerach zrniet cez obraz vodorovne aj zvisle hlavne v spodnej casti. Skusal som vymenit zdroj za iny trosku sa to zlepsilo ale aj tak to stale rusi, taktiez som skusil aj na novo dat kable na koncovkach, vypinat ostatne kamery pripadne ich aj zamienat, vypnul aj istice a nechal som to len cisto na jednom kde neni ziadny ine zariadeniea nic sa nezmenilo. DVR je stale na tom istom mieste uz dlhe roky a pred tym to nikdy nerobilo tak uz neviem v com je problem
0

southpark
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Okt 2022, 10:53

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa southpark » 04 Jan 2023, 02:22

Ahojte, som kamerovy laik z Martina, ale kamerovy system (HikVision) som si robil na dome sam. Zohnal som si material podla referencii, pozapajal, vsetko postupne nastavil a par rokov bol klud. Zoznam hlavnych komponentov je nizsie. Kedze mam 4 Turbo HD kamery a vsetky su rovnake predpokladal som, ze vsetko bude spolahlive. Po 2 rokoch zacala haprovat jedna z kamier (snima parkovisko pred domom a je v rohu pod balkonom). Haprovala v tom zmysle, ze v zime ked bolo chladno alebo aj v prechodnom obdobi ked dost prsalo, zacali sa robit farebne pruhy na obraze a po takomto stave kameru vyplo na par minut (NO VIDEO). Po par minutach sa kamera opat spustila a zas sla nejaky cas v pohode. A toto sa opakovalo aj viac krat za den. Ked bolo vonku lepsie pocasie kamera sa ukludnila aj na mesiac az dokym zas nebolo horsie pocasie. V rovnakej urovni len nie pod balkonom mam aj druhu z kamier, ktora snima branku pred domom. S nou od pociatku nebol absolutne ziadny problem. Pre upresnenie informacii este spomeniem, ze nejakych 10m pred domom tecie potok (ak moze mat negativny vplyv vyssia vlhkost z potoka). Snazil som sa riesit problem po domacky a menil som medzi kamerami napajacie konektory (nepomohlo). Vymenil som kamery medzi sebou fyzicky spolu s balunom (ta kamera co blbla pod balkonom uz blbla na mieste kde predtym bola kamera snimajuca branku). Vsetky konektory kameroveho systemu maju nakrimpovane aj dutinky kvoli stabilite pripojenia. Myslel som, ze bude teda problem s konkretnou kamerou. O dalsi rok znovu zacala blbnut kamera pod balkonom (znovu pruhy a po case NO VIDEO). Odvtedy kameru nespustilo uz mesiac vkuse, akoby umrela a nejde dodnes. Vecer ale cervene ledky na kamere svietia takze napajanie zrejme funguje. Neviete v com by mohol byt problem? Napajanie? Nekvalitny BALUN? (kamery mam nastavene na 5MP20, kodek ukladania videa H265+). Niekde moze byt nejaka vlhkost? IP krytie ma kamera dost vysoke tak tiez nemyslim, ze by tam mala byt vlhkost, okrem ineho je vo vnutri tych kamier male vrecusko so silica gulickami kvoli pohlcovaniu vlhkosti. Alebo je zrada v BNC konektoroch a su zaoxidovane/kondenz? Alebo treba prechody medzi BNC zaizolovat aj izolacnou paskou? Alebo je problem samonej elektroniky kamery? Drziaky na kamery mam tiez original HikVision. Vsetky kamery su vonku ale na ziadnu z nich neprsi :) Som uz bezradny a nechcem kupovat nove kamery, ak neviem, ci su naozaj vadne prave tie. Pomozete mi niekto prosim??? Mozno je to naozaj len nejaka blbost. DAKUJEM!!!

1x DS-7204HUHI-K1
4x DS-2CE16H0T-IT3F
4x Redukcia UTP - BNC AHD/HDCVI/TVI Balun 8MPix
4x Redukcia UTP - BNC AHD/HDCVI/TVI Balun 8MPix
Zdroj mam klasicky 12V adapter (ampere presne neviem, 3A alebo 5A, ale ked siel kamerovy system 2 roky v pohode tak nemyslim, ze je slaby zdroj)

sietovy kabel: S/FTP (PiMF) drôt LSOH 100m, cat.7 Cu, AWG23, oranžový CPR Dca (ku kazdej kamere ide od DVR max 15 m kabel), na kabli su vzdy 2 zily prepletene medzi sebou

ZAZNAM Z PROBLEMOVEJ KAMERY NIZSIE:

https://ulozto.sk/file/ebwI5zsZshd6/hik ... SfFJEuZj==
0
Naposledy upravil/-a southpark v 06 Jan 2023, 05:41, upravené celkom 1 krát.

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa Stefan31 » 05 Jan 2023, 11:01

Ak si už kupoval nové kamery, máš nejaké nefunkčné, ktoré by bolo možné rozobrať?

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

southpark
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Okt 2022, 10:53

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa southpark » 05 Jan 2023, 23:07

Caves, ak mas na mysli mna tak ano, jednu z tych povodnych uz som rozobratu mal a vlastne je stale rozobrata v pivnici na policke (vdaka tomu viem, ze je tam to vrecusko so silica gelom), navyse ona ciastocne funguje, len ma otrasny obraz asi kvoli tomu, ze som uz pitval aj kabelaz v nej. Ano, vsetky kamery boli od zaciatku fungel nove dokonca z roznych obchodov (kupoval som kvoli lepsim cenovym ponukam na 2x). Namiesto povodnych 2 nefunkcnych som nahradu nekupoval, to jest ze z povodnych 4 kusov mam zapojene uz len 3, (z toho 2 su plne funkcne stale a jedna mrtva ta pod tym balkonom).
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa dudoo » 07 Jan 2023, 04:34

Možno čajna nemá na testovanie na naše klimatické podmienky?!? Degradácia káblu? Rušenie? Nemám tušenie (ako sa to rýmuje). Nečakajte od lacného zastaralého riešenia 10BASE5, či iného protokolu.. po rokoch kvalitu ako za nova.
Kedysi sa hovorilo - Pri daždi po príchode do firmy povesíte dáždnik na kábel a firme nejde sieť, nefunguje, lebo všetko bolo do kruhu zapojené. Ale keď neprší, tak všetko funguje, bo nikto na ten koax nikto nič nezavesí :D

Kto má gule, tak! Ide do Avigilon a už sa nesťažuje. Mám s nimi v corporate level niekoľkoročné skúsenosti, ale kto to zaplatí? Pozrite sa na ten ich cenník a uvažujete o tom, či solar, tepelné čerpadlo alebo jedna kamera...

No v podstate čo som chcel a pozorný čitateľ pochopil.
Jedna firma má 1000+ kamier v technickej správe a analógové kamery posiela na zberný dvor pri akejkoľvek poruche.
0

southpark
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Okt 2022, 10:53

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa southpark » 11 Jan 2023, 17:14

Ake je teda schodnejsie riesenie v pripade kameroveho systemu v dome? Externe riesenie so 4 kamerami? Aky system, aka znacka? TURBO HD je teda o nicom technologia? Mne len nejde do hlavy ako moze po rokoch byt v panžábe uz druha znackova kamera. To asi nebude nahoda :D Kabel CAT 7 je podla mna dost kvalitny, niekto dava obycajny CAT5 a nema problemy :DDD Kolko do toho treba investovat aby to ako tak slo aspon 5, 10 rokov bez kupy dalsich komponentov :)
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa ondistef » 12 Jan 2023, 11:24

Ja vidím problém v tom samotnom Turbo HD, sú to v podstate analógové kamery.
Paradoxne, ak by si tam mal natiahnuté koaxiálne káble, tak by to mohlo byť spoľahlivejšie.
Najbližšie keď budeš riešiť kamery, tak choď rovno do IP verzii, síce stoja raz toľko ako tie Turbo HD, ale zas obraz je prenášaný cez kábel digitálne a nie analógovo, takže bude spoľahlivejší prenos a nižšie riziko rušenia.
Tie kamery idú 24/7 a teplo/ zima/ vlhko, tak treba rátať, že čas od času sa niektorá porúča a treba ju proste vymeniť. Ak čakáš, že kúpiš za 30€ kameru namontuješ a bude fungovať 20 rokov, tak to moc nepochodíš. Občas ak máš šťastie, tak trafíš na kus čo vydrží veľa, alebo aj opačne a po pár rokoch sa ti rozpadne.
Kedysi som brigádoval v jednej firme kde montovali kamery a čas od času sa proste niektorá porúčala do kremíkového neba a trebalo ju vymeniť.
0

southpark
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Okt 2022, 10:53

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa southpark » 12 Jan 2023, 17:11

Jasne ze 30€ za kameru by som ani necakal, ze vydrzia 10 rokov, ale tie moje som nasiel najlacnejsie kde sa dalo a kus bol za 70€ a 2 roky je podla mna slaba zivotnost a este k tomu 2 rovnake kamery na tom istom mieste :) Takze IP kamery su menej nachylne na analogove kable, pochopil som to spravne? V podstate mam po stenach natiahnute RJ45 kable a do buducna ich mozem vyuzit aj na IP kamery ci? Len budme musiet vymysliet napajanie a SWITCH na pripojenie do siete. Len ci to bude kombinovatelne s tym DVR co mam doma :)
0

southpark
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Okt 2022, 10:53

Re: Skace obraz na kamere

Príspevok od používateľa southpark » 16 Jan 2023, 21:11

Dobry vecer pani, nakoniec som dnes skusil prehodit BALUN z funkcnej kamery namiesto BALUN-u z tej, ktora uz dlhy cas nefunguje a zrazu sa ta kamera bez problemov rozbehla. Premeral som aj vstupne napatie na kameru a bolo tam 11,7V (celkom slusne na 12V zdroj). Vadny BALUN som rozobral a zistil, ze konektor na kabelaz ma studene spoje na kolikoch (cely konektor na plosaciku sa hojdal) a navyse tam bolo extremne malo cinu. Skusim ho opravit klasicky mikropajkou. Viete mi poradit nejake BALUN-y, ktore vydrzia dlho a su kvalitne? Mam tusaka, ze za problem s konektormi moze hlavne pouzivanie bezolovnateho cinu (samozrejme EU chce aby ekologia bola na prvom mieste). Momentalne mam na tie 5MP kamery tieto BALUN-y (8MPix verzia):

https://www.kamerove-sety.sk/Redukcia-U ... -d1015.htm

a

https://www.kamerove-sety.sk/Redukcia-U ... 7-d659.htm

Neviem ake BALUNy pouzivaju profici a ci zalezi ake rozlisenie kamery maju, alebo staci pouzit nejake univerzalne BALUN-y na akykolvek druh TURBO HD kamery?

Dakujem za info.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok