Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa misocko » 16 Aug 2020, 23:23

ahojte
po rokoch odisla sustava cerpadlo z priemyselnej myčky / menič (na 50Hz to bolo nic moc, tak to bezalo na 80-100Hz). Motor asi zhorel , mozno voda, nebol to motor do vody.
riesim teraz co objednat aby to dokazalo dlhodobo cerpat vodu z potoka , asi 100m hadica , nasledne do nadrze 200l (asi 1 x za den treba naplnit tuto nadrz), prevysenie do 3m , urcite nie viac, ryhclost nieje kryticka.
cepradlo sa do potoka donesie , vecer sa zoberie prec. Doteraz to bolo 3fazove cerpadlo takze nieje problem ani 3f.
co mam kupit aby sa to dalo postavit do potoka a aby to bol drzak co chvilu vydrzi. plavak skor nie ako ano, hladina je cca 10cm, ale nieje problem vykopat hlbsie. Voda vecsinou cista, nadrz nieje ani vyrazne zakalena po sezone.
Prosim bez komentarov ze sa cerpadlom nesmie cerpat z potoka :lol:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Aug 2020, 08:18

Podla mna ti to spravi hociaka ponorka (ponorne cerpadlo), trebars aj z LIDL, (nebude problem so vzduchom v cerpadle). Len pre tu ponorku urob "kos" tak aby bol vsade vo vzdialenosti aspon 5cm od originalnej mriezky nasavania. Aby ti nenasalo z potoka bordel, piesok, male rybicky a podobne. Ten kos co tam je original je maly, este tam je velky tsh vody. Ten vacsi kos to este znizi viac a nenatihne nic len vodu. Ze sa ti chce to stale nosit dnu....
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 17 Aug 2020, 09:01, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 17 Aug 2020, 08:31

Skusim poradit eko riešenie. Ja na tvojom mieste, keby mam nablízku potok a máš iba raz za deň naplnit 200l sud tak by som tam vyrobil ram pumpu. Hlavna vyhoda je ze je to lacne a nic to nepotrebuje. Nemusel by si to prenasat pochybujem ze by to niekomu padlo do oka, ale zasa sme na slovensku tak kto vie :biggrin:
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Aug 2020, 08:46

Najjednoduchšie asi bude kúpiť vibračné čerpadlo.Je maličké ,na 230V, a výtlak v pohode aj 30m,takže môžeš dať sud, alebo inú nádrž ovela vyššie a potom využívať samospád.Má síce menšie množstvo vody,ale 200l ti naplní za štvrť hodinu.Čim väčší a hustejší kôš okolo je samozrejmosťou.Stačí do navrtaného vedra napchať ako filter silonové vrecia z cibule alebo zemiakov a ide čistá voda.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa rudko » 17 Aug 2020, 15:57

Dr.Martin napísal:Skusim poradit eko riešenie. Ja na tvojom mieste, keby mam nablízku potok a máš iba raz za deň naplnit 200l sud tak by som tam vyrobil ram pumpu. Hlavna vyhoda je ze je to lacne a nic to nepotrebuje. Nemusel by si to prenasat pochybujem ze by to niekomu padlo do oka, ale zasa sme na slovensku tak kto vie :biggrin:
pripadne este aj spiralova pumpa. aj ked tam si niesom uplne isty aky vie dosiahnut vytlak pri rozumnom rozmere kolesa
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Aug 2020, 17:20

Ak máte na mysli ,, trkač,, tak neviem, či by to fungovalo,lebo on potrebuje tiež určitú výšku spádu aby fungoval.Asi by pri plytko tečúcej vode nemal tlak na fungovanie.Iba ak máte na mysli niečo iné.Pozriem čo je RAM pumpa.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 17 Aug 2020, 17:23

Ano trkač, no to je pravda že potrebuje spád, ale tak nepoznáme jeho potok a vždy sa to dá prispôsobiť keď tak.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa misocko » 17 Aug 2020, 19:49

ta ram pumpa vyzera zaujimavo, asi kupim nieco lidlacke narychlo a pustim sa do stavby tej RAM ..
Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čerpadlo do potoka na "polievanie"

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Aug 2020, 20:48

Ale ak nemáš potok s prevýšením aspoň 1 meter a viac na tvojom úseku, tak zázraky od toho nečakaj.V niektorom čísle Urob si sám , z 80tich rokov bol aj konštrukčný návod.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok