Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa deepspace » 14 Sep 2020, 07:40

Ahojte,

moje dieťa je aktuálne v deviatom ročníku a asi tak ako každý riešime, na akú školu po skončení základky pôjde ..

Jedna z variant je stredná elektro, konkrétne vyberáme z týchto troch SPŠE v Bratislave ..

SPŠE Hálova 16

SPŠE Karola Adlera 5

SPŠE Zochova 9

Nájde sa tu niekto , kto na niektorej z týchto škôl študoval, prípadne aktuálne študuje a podelí sa o skúsenosti ?

Dakujem ..
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa technikus110 » 14 Sep 2020, 11:52

Adlerka pred 40 rokmi.....krásne spomienky, stredná úroveň výuky a kvality "profesorov".
O 10 rokov neskôr brat s rovnakým výsledkom.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Wicker » 14 Sep 2020, 12:28

Ono je dost dolezite ci to riesite - ako riesite s nim na aku skolu alebo riesite bez neho, za neho na sku skolu pojde.
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa deepspace » 14 Sep 2020, 12:42

Wicker , sme moderní rodičia, takže áno riešime .., :), dieta si elektro obor vybralo samé, do ničoho sa nenútilo ..
0
Naposledy upravil/-a deepspace v 14 Sep 2020, 13:25, upravené celkom 1 krát.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Sep 2020, 12:55

"... sme moderný(í) rodičia ...", prásk po papuli ! (Som somár, že radšej nedržím hubu ...) ! :?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa deepspace » 14 Sep 2020, 13:27

Dolfi ďakujem za korekciu, pôvodom som Čech a v tomto urobím chybu zakaždým :), .. foneticky mi tam znie "y"
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Sep 2020, 13:35

Slovenčina a fonetika sa niekedy dosť rozchádzajú, ale my Ťa za to nehaníme. Ty si inteligentný človek, neurazíš sa za poopravenie, ale budeš z neho ťažiť :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Sep 2020, 13:44

Prepáč, neodolal som ! Ale už som si aj dopredu nadal !

Žiaľ, slovenčina, a zrejme ani čeština, nie je moc o logike, ale o vymyslených pravidlách jazykovedcov. Ale pokoj, my starí rýpajúci "páprdovia" čoskoro odídeme a potom "sa to" uvoľní ...! :wink:

Preto, ešte raz prepáč !

A ak môžem ku škole. Bratislavské priemyslovky nepoznám. Uznávam, že úroveň výučby závisí aj od úrovne pedagogického zboru. Ale dovolím si tvrdiť, že výrazne viac závisí od kolektívu triedy a hlavne od niektorých jednotlivcov v triede, ktorí sú mentálne na vyššej úrovni, (pre triedu "šprti"), ktorí prípadne učiteľa podržia. Skúste potomka vmanévrovať do tejto kategórie žiakov a všemožne ho podporovať v samoštúdiu a "bastlení".

Ale ak plánujete, aby potomok išiel na VŠ, (trebárs aj elektro), tak potom radšej dobrý matematický "gympel". No neviem, či tento poznatok ešte v súčasnosti platí.
0
Naposledy upravil/-a Dolfi v 14 Sep 2020, 14:01, upravené celkom 1 krát.
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa deepspace » 14 Sep 2020, 13:49

To je vpohode páni.., rád sa nehám poučiť ..

Vtipné je, že mojej žene, ktorá je rodilá Slovenka pravidelne opravujem pravopis :biggrin:
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Sep 2020, 15:18

Gymnázium....tak absolvent bude mať kvalitnú matematiku, ale slabé praktické znalosti z odboru. Tiež ale môžete mu to kompenzovať doma.

Ja som bol na SOŠke, a už som Bc. a ďalej "bojujem", takže dá sa to aj takto. Len tá matika na Bc štúdiu bola pre mňa drsná.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Sep 2020, 15:24

ako pisal Dolfi, nie je to velmi o skole, ale aj o kolektive. Ja som chodil do Hradku. Skola bezna, ucitelia no ako by som to nazval... na odbornych predmetoch mali casto slovnik dlazdica, ale vedomosti dobre. Dokazali rozumne vysvetlit, hlavne na nejakych prikladoch zo zivota, nie iba poucky z knihy. A skola mala v tej dobe dost vysoke % absolventov, ktori sa dokazali v zivote presadit (a aj v zahranici). A hlavne, sme boli trieda, kde vacsinu ta elektronika bavila, takze aj mimo vyucovania nam obcas venovali cas a mohli sme si v labakoch robit nejake svoje projekty, pripadne nam co-to pomohli a nakopli kadial sa mame uberat pri rieseni problemov.
Teraz co tak pocuvam, tak vacsina tychto skol isla strasne dole vodou co sa tyka odbornosti.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa martin knocik » 14 Sep 2020, 15:57

Gymnázium....tak absolvent bude mať kvalitnú matematiku, ale slabé praktické znalosti z odboru.
Osobne si myslím že samostudiom sa dá dohnať vela vecí, ale vyššiu matematiku sa sám nenaučíš (pokial nie si genius). Potrebne prakticke znalosti získaš za rok dva v praxi (nie je potrebne byt genius, chce to len cvicit)

Pošli decká na gympel a potom na IT VŠ, nech majú aspoň slušný plat.

Aj vďaka čínanom je situacia na Slovensku v elektronike biedna. Smartfon za 100€, invertorova zvaračka za 100€, skuste im konkurovat
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa technikus110 » 14 Sep 2020, 17:51

....ktorá je rodilá Slovenka pravidelne opravujem pravopis :biggrin:

Aj keď je rodená Bratislavčanka, to vieš, tam za Dunajskou Stredou až ku Komárom, tomu Lovenčinovi moc nedávajú... (bez urážky s humorom)

ZDŠ v DS, hodina Slovenského jazyka: Arpád, vyskloňuj podstatné meno jablko.
To lahký panna učiteľka:
já blko
ty blko
on blko
mi blko.......

ale faktom je, že SPŠE pripraví mladého skôr pre skok do praxe, než na VŠ. A zase priznajme si, koľko tej matiky z VŠ v praxi potrebuješ? S 5 rozmerným priestorom a priesečníkmi medzi nimi sa mi nepodarilo ani stretnúť a ani tú tému vôbec za 35 rokov pochopiť...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Sep 2020, 20:06

technikus, matiku z vs vyuzijes. ja nemam vs, kamos ma. Programuje hru, a ked mi ukazoval vsetky tie algoritmy, tak to by som nedal. a to nevravim o tom, ze mali v skole neuronky a riesili cuda a pod.veci - vypocty cez grafiku..
takze vs nie je vzdy zbytocna
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Sep 2020, 20:19

VŠ určite nie je o trvalých poznatkoch, ale o potrebnom "degeneratívno-technickom" preformátovaní mozgu. Ak to príslušnú osobu postihne, tak je dobrý v profesii, no navonok obyčajne vypadá ako mierny čudák ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Sep 2020, 20:20

Tak to si ma potešil, Dolfi, už zvažujem, či sa na to nevyprdnem, kým som ešte nezačal :D

Keď som doteraz mohol byť degenerovaný bez VŠ, môžem o 5 rokov byť degenerovaný aj s titulom.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Sep 2020, 20:32

Drakoush, neboj, dá sa s tým žiť a aj úspešne prežiť (predpokladám) celý život. Síce moju doktorku filozofie a školskú psychologičku, (chvalabohu, už na dôchodku), takmer neustále vytáčam svojou "životnou nekreativitou", ale aspoň je trochu zábavy ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Sep 2020, 20:35

Ja sa nebojím ničoho, sám som sa rozhodol. V podstate to nepotrebujem ku kariérnemu rastu, nesľubujem si od toho nič, robím to pre svoj dobrý pocit. Ako povedal doc. Hrubý - elektrikárčina je choroba a moc sa to nedá liečiť.

Podľa mňa nám kreativita nechýba, akurát funguje len v dielni :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
miromatus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22 Apr 2007, 00:00

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa miromatus » 14 Sep 2020, 20:54

Chodil som na slaboprúd na Zochovu v 80 rokoch, vtedy to bola dobrá škola.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Stredná škola Elektro - Bratislava - skúsenosti

Príspevok od používateľa Mek » 14 Sep 2020, 23:25

Nestudoval som elektro a uz vobec nie v BA, ale mozem poradit aspon zo svojich skusenosti. Na zakladke ma bavilo elektro, aj som uvazoval o strednej skole s elektro zameranim, ale u nas v TN ziadna nebola, najblizsia az v Starej Turej. Tak ma nasi ukecali na gympel, bunky som na to mal, a dobre som spravil ze som tam isiel, lebo na VS som nemal problem s ucenim pouciek odslova doslova (ano, aj to tam niektore degeneratky "profesorky" vyzadovali, rovnako ako na tom gympli) a hlavne nebol problem s matikou. Videl som, ako sa spoluziaci z ne-gymploveho prostredia trapili aj to vacsina vzdala.
Tak mozno je dobre ponat to z takehoto dlhodobejsieho hladiska. Ak chce ist po strednej do praxe, tak jasne ze si treba vybrat odbornu skolu. Ak chce ist potom na vysku, tak je lepsi gympel. Sice sa tam bude trapit s dejepisom, geografiou, biologiou, literaturou a podobnymi nadbytocnostami, ale potom na vyske to pojde lahsie.
Tot len moja skusenost. Inac k elektro som sa vratil par rokov po vyske, mam to iba ako hobby.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok