Voľná energia je na svete, ale ...

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

jak69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 11 Máj 2009, 00:00

Voľná energia je na svete, ale ...

Príspevok od používateľa jak69 » 17 Jún 2009, 16:25

http://dolezite.sk/Volna_energia_je_na_svete_ale_.html

musite si to pozriet je tam model elektromotora ktory je perpetummobile

4151431 to je cislo patentu je tam podorobna dokumentacia zamislite sa nad tim
[/quote]
0

Používateľov profilový obrázok
DjMajco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 02 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zuberec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DjMajco » 17 Jún 2009, 16:43

dajako sa mi to nepozdava
0
drahé hračky sú lacnejšie ako terapia

2x SB18/Beyma 18G50
2 x 18G550 coming soon :D

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 17 Jún 2009, 17:15

Takýchto tu už bolo, ani jeden neuspel :lol:

Trochu mi to pripomína konštruktéra, perfekcionalistu, hudobného profíka, s dvomi "n" v mene, ktoré sa nikdy nevyslovuje...

jankop
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Sep 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jankop » 17 Jún 2009, 17:24

Náhodou je to pěkná sranda. Vcelku jsem se pobavil. Ale nejvíc se mi líbil obrat, že volná energie je " manifestací Boží štědrosti".
Je to jen snůška naprostých keců.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 17 Jún 2009, 17:32

Ach jaj PERPETUM MOBILE NEEXISTUJE ! Ako to moze niekto spochybnovat ? Nech racej napisu ze to cerpa energiu ja neviem s kade len nech tams akra nedavaju PERPETUM MOBILE.
Ale inak nechcem tvrdit ze nie je mozne cerpanie nejakeho zvlastneho druhu energie to este ako tak prijmem ale perpetum :-)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Split

Príspevok od používateľa Split » 17 Jún 2009, 18:16

kosmicka energia funguje je to pekne popisane v knizke Energeticke zdroje a premeny co je kniha asi 20 rokov stara ale dost zaujimava...len bohuzial dokial bude amerika profitovat z ropy daleko sa nedostaneme..

pekne to bolo zobrazene v simpsonovcoch kde na veltrhu energii pan krtek demonstroval myslim ze solarnu energiu..prisiel za nim jeden agent spytal sa ci to naozaj funguje..krtek povedal ze ano, agent ho svacol luskol prstami a zrazu sa ta vystava zmenila na vstavu fosilnej energie s napisom : use it and nobody gets hurt..vystizne

Používateľov profilový obrázok
DjMajco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 02 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zuberec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DjMajco » 17 Jún 2009, 18:21

ono to dajako spolu suvisi velkost vesmiru a zakon zachovania energie
:idea:
0
drahé hračky sú lacnejšie ako terapia

2x SB18/Beyma 18G50
2 x 18G550 coming soon :D

Používateľov profilový obrázok
zenit
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 28 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: humenne
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zenit » 17 Jún 2009, 18:43

perpetum mobile by poprel pravdivost 2.termodynamicky zakon!
0
student TUKE

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 17 Jún 2009, 19:00

Keby len druhy :-)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

mihal
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: blava

Príspevok od používateľa mihal » 17 Jún 2009, 19:04

volna energia je len pochybujem ze by jej bolo tak vela ze by sa dala zuzitkovat ako zdroj niecoho ved ak kondik sa dokaze za urcitych podmienok sam nabit z atmosfery len mu to chvilku trva :) ale co po mesiaci s nasetrenymy nF ? :D
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 17 Jún 2009, 19:11

Myslim ze ak niekto hlada volnu energiu mal by opustit klasicky elektromagnetizmus a rozmyslat nad niecim z oblasti kvantovej mechaniky - napriklad pari castica- anticastica alebo vezbova energia v jadre. Ale elektromagnetickym vlnam by som racej uz dal pokoj :-)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
nazgul
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 03 Nov 2007, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nazgul » 17 Jún 2009, 19:53

citujem...V ten okamžik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a celý voz si dôkladne prehliadol. Zašiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, drôt a vybraný rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovaný elektrický obvod. Krabicu položil na predne sedadlo a drôty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva drôty o priemeru pol cemtimetra vyčnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodiča spojil tie dva dráty a vyhlasil tak a už mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohananý motorom na striedavý prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lepšie ako hocijaký tedajší voz z spalivovým motorom..ked Tesla pýtaný zkadial berie elektrinu tak povedal " Z éteru, ktorý je všade okolo nás"... (prepačte za chyby ale je to prepisané z knižky :) a ta je po česky) odkial bral energiu ?? da sa povedat že vytvoril prímaš volne energie ??
0
Obrázok

Split

Príspevok od používateľa Split » 17 Jún 2009, 20:09

krabica trubiek,drot vybrany rezistor..wtf?To je elektricky obvod?

éter: citujem wikipediu
Éter bola hypotetická substancia, pomocou ktorej fyzika do začiatku 20. storočia vysvetľovala napríklad šírenie svetla - fyzici predpokladali, že svetlo je vlnenie éteru. Keďže pokusmi sa existencia éteru nedokázala, bola jeho existencia ako nadbytočná zavrhnutá.
voz pohanany motorom na striedavy prud...to by som chcel vidiet ten motor...

viem ze tesla toho vynasiel dost ale to to uz trocha pripomina sci-fi

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 17 Jún 2009, 20:21

z mojho hladiska to skor vnimam ako akusi krystalku, avsak nie na kv,sv,dv ale na na niake kozmocke vlnenie ale inac prevedene,,,

neberte ma doslova
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin knocik » 17 Jún 2009, 21:04

citujem...V ten okamžik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a celý voz si dôkladne prehliadol. Zašiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, drôt a vybraný rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovaný elektrický obvod. Krabicu položil na predne sedadlo a drôty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva drôty o priemeru pol cemtimetra vyčnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodiča spojil tie dva dráty a vyhlasil tak a už mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohananý motorom na striedavý prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lepšie ako hocijaký tedajší voz z spalivovým motorom..ked Tesla pýtaný zkadial berie elektrinu tak povedal " Z éteru, ktorý je všade okolo nás"... (prepačte za chyby ale je to prepisané z knižky Smile a ta je po česky) odkial bral energiu ?? da sa povedat že vytvoril prímaš volne energie ??
Kdo povedal že je to nejaka volná energia. Nikola Tesla sa celý svoj život snažil preniesť elektrinu vzduchom , možno len použil bezdrotovy prenos elektickej energie.
voz pohanany motorom na striedavy prud...to by som chcel vidiet ten motor...
Napríklad elektromobil Tesla roadster ma na pohon 3 fázový motor na striedavý prúd. Aj moj otec má v garáži motor pohánany striedavým prúdom. Takže taky motor uspešne funguje a predava sa.
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 17 Jún 2009, 21:29

martin knocik napísal:
citujem...V ten okamžik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a celý voz si dôkladne prehliadol. Zašiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, drôt a vybraný rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovaný elektrický obvod. Krabicu položil na predne sedadlo a drôty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva drôty o priemeru pol cemtimetra vyčnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodiča spojil tie dva dráty a vyhlasil tak a už mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohananý motorom na striedavý prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lepšie ako hocijaký tedajší voz z spalivovým motorom..ked Tesla pýtaný zkadial berie elektrinu tak povedal " Z éteru, ktorý je všade okolo nás"... (prepačte za chyby ale je to prepisané z knižky Smile a ta je po česky) odkial bral energiu ?? da sa povedat že vytvoril prímaš volne energie ??
Kdo povedal že je to nejaka volná energia. Nikola Tesla sa celý svoj život snažil preniesť elektrinu vzduchom , možno len použil bezdrotovy prenos elektickej energie.
voz pohanany motorom na striedavy prud...to by som chcel vidiet ten motor...
Napríklad elektromobil Tesla roadster ma na pohon 3 fázový motor na striedavý prúd. Aj moj otec má v garáži motor pohánany striedavým prúdom. Takže taky motor uspešne funguje a predava sa.
ja nehovorim ze neexistuje ale...to by ma zaujimalo ci pouzil synchron alebo asnychron a ak asnychron tak musel pouzit frekvencny menic...laebo bx nereguloval?A pri akej frekvencii bezal atd..vsetky tieto technicke detaily lebo iba tak samo o sebe napisat ze mal elektromotor ktory mu pohanal auto 140-kou je napr. pre mna dost nedostatocna informacia na to aby som tomu mohol uverit..

Používateľov profilový obrázok
nazgul
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 03 Nov 2007, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nazgul » 17 Jún 2009, 21:48

tu je viacej otom http://sirver.neutral.cz/EE/clanky.php?id=237 ... zdá sa mi že tam to je lepšie popísané doporučujem prečítat. ale to je len auto na neznámu energiu
0
Obrázok

Tesla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 01 Apr 2009, 00:00
Vek: 30

Príspevok od používateľa Tesla » 17 Jún 2009, 22:18

ty brdo to je fakt perfektna tema nazgul uz tzo citam je to super taky pristroj si zostrojimna volnu elektriku tato tema vomne vyvola vzdy taku motivaciu dalej studovat ale totalitnu svetovladu co sa mi nepaci a ten motor ktory tu dal jack69 je super neviete aky ma vykon? podla mna na trhu nikdy nebudu tieto pristroje na volnu energiu lebo by tym ty ropni hlupaci ochudobneli ked taky pristroj dokazal vyrobit Tesla tak to dokazem aj ja .

(ps Tesla bol najlepsi vedec v historii kazdey sa pred nim moze skryt)
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 17 Jún 2009, 22:41

Ako vznikajú tieto teórie? Prečítajte si!

http://www.pooh.cz/aktovka-x/a.asp?a=2010484
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 17 Jún 2009, 22:59

citujem...V ten okamžik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a celý voz si dôkladne prehliadol. Zašiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, drôt a vybraný rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovaný elektrický obvod. Krabicu položil na predne sedadlo a drôty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva drôty o priemeru pol cemtimetra vyčnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodiča spojil tie dva dráty a vyhlasil tak a už mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohananý motorom na striedavý prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lepšie ako hocijaký tedajší voz z spalivovým motorom..ked Tesla pýtaný zkadial berie elektrinu tak povedal " Z éteru, ktorý je všade okolo nás"... (prepačte za chyby ale je to prepisané z knižky Smile a ta je po česky) odkial bral energiu ?? da sa povedat že vytvoril prímaš volne energie ??
Vzdycky ma zaujimalo, ako podobne pribehy vznikaju. Tento opis sedi na to, ze niekto Teslu pozoroval 24 hodin denne a zapisoval kazdy jeho krocik, nech sa zdal akokolvek bezvyznamny. Ak by to diktoval Tesla osobne, asi by hovoril o niecom viac ako o "krabickach s dvoma drotmi".

Budto to, alebo vznikol takzvanou Prstocuc metodou - aby sa vasa kniha predavala, predhanajte sa vo vymyslani novych faktov - cim sokujucejsie tvrdenia, tym vacsia sanca na uspech.

edit: Pin: Vyborny clanok :-D Viac alobalu poprosim!
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Napísať odpoveď