Za búrky

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Za búrky

Príspevok od používateľa remusator » 01 Jún 2010, 15:04

Chlopi, minule sa mi zaryla do mysle dosť záludná vec...
Vonku búrka, blesky, prší..
Jazero, okolo pole a v ňom 1 strom...

Kam by ste sa skryli ? Žiadne medzi neexistuje. Pod strom alebo do stredu toho jazera ? Nerátajme hlúopsti, že do jazera a ponorím si hlavu, lebo to by ste nevedeli kedy ide udrieť blesk a po minúte pod vodou sa utopíte...

Sám na to odpoveď nepoznám. Som zvedavý na vaše nápady, dôvody a filozofie čo sa tu rozvinú.

..nech sa páči..
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 01 Jún 2010, 15:09

Lahnem si na pole nie ? Pokiaµ viem blesk udiera vo väè¹ine do najvy¹¹ieho bodu...

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 01 Jún 2010, 15:10

Wicker napísal:Lahnem si na pole nie ? Pokiaľ viem blesk udiera vo väčšine do najvyššieho bodu...
Hore som uviedol že medzi nie je. Buď pod strom sa postavíš alebo si v strede jazera..
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Jún 2010, 15:11

1) blbost
2) kdybyuž něco takovýho, tak podle mě buď na ležáka do vody aby nebyl důvod aby blesk křáp do výčnělku (stejně by asi zinknul do stromu), nebo se schoulit ve vodě aby v případě úderu do vody vzniknul na těle co nejmenší úbytek napětí....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
frei
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 786
Dátum registrácie: 08 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Smižany
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa frei » 01 Jún 2010, 15:11

No čim dalej od stromu na pole a lahnut na zem.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 01 Jún 2010, 15:11

Neviem teda či blesky voda priťahuje, ale tiež som toho názoru že udrie do najvyššieho bodu v okolí...

Samozrejme to že buchne do stromu a ty si od neho 20 metrov neznamená, že máš vyhrané...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 01 Jún 2010, 15:16

Tak to ak si od neho 20 metrov veru nemá¹ vyhrané...

Minulé leto sme boli s chlanmi vonku na pive a podobne, zarzu nás zastihla stra¹ná búrka... Tak sme sa pri hrade schovali pod most taká klasická klenba a èakali sme kým búrka skonèí.

Teda padali parádne blesky, keï zrazu iba obrovské svetlo a za ním rana ako zo 100vky diel ten zvuk nami normálne pre¹iel, tak som sa asi nezlakol v ¾ivote a e¹te otrasy jak sviòa...

A ten blesk udrel vo vdialenosti cca 700 - 1000m od nás.

MSDOSMan

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 01 Jún 2010, 15:28

No tak to by museli byť riadne blesky aby som rozmýšlal nad niečím iným ako rýchlo utekať domov.. Veď, čo ma nezabije.. A pokiaľ mi to neurobí neaký doživotný zážitok, mi vlastne neublíži.. A keby ma trafil :D Ups, .. No tak raz by som aj tak zomrel :D. To by mozno bolo rýchlejšie :D

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 01 Jún 2010, 16:41

MSDOSMan napísal: A keby ma trafil ...
Pár ľudí prežilo zásah bleskom, (možno len čiastočný). Ale tí majú "pošahaný" celý život, (depresie a bolesti rôznych orgánov) ...

Krokové napätie je sviňa. Pod stromom, ak by ho blesk trafil, je to takmer istá smrť.

Nemám predstavu, aká je vodivosť vody v jazere a aké by bolo rozloženie elektrického poľa vo vode. No že by som považoval ponorenie sa do vody uprostred jazera za nejakú výhru, tiež nemôžem povedať ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 01 Jún 2010, 16:53

Ja by som behal okolo stromu a presviedčal sám seba, ako som veľmi nestrmeteľný :lol:
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 01 Jún 2010, 16:55

Si zabil :lol: :lol: :lol:

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jún 2010, 16:55

Takto z hlavy bez presných informácií o chovaní sa blesku a rozloženia napätia v okolí pri udere do vodnej hladiny je ťažko sa rozhodnúť,ale za predpokladu,že je to podobné ako pri údere do zeme či stromu,je to vlastne jedno .Čím dalej tým ,,lepšie", ale najlepšie v drevenej krčme so skleným kríglom v ruke.Len nie do kostola,lebo zdá sa že ani farári moc neveria v Boha,prečo by inač dávali hromozvody na kostolné veže? :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 01 Jún 2010, 16:57

@ 5ko

A v rohu v krbe by horel ohník a pukalo drevo èo ? Veµmi pekná predstava, hneï by som bral.

A s tým kostolom, dnes Vám ide chalani :lol:

Používateľov profilový obrázok
mikoš
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 07 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: vrútky
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mikoš » 01 Jún 2010, 20:55

Zaujímavá otázka ale myslím že blesk nemusí vždy nájsť najkratšiu cestu (tí čo robia s VN si to určite všimli) strom iba zvyšuje pravdepodobnosť že ho zasiahne. Podľa mňa by bolo najbezpečnejšie plávať na chrbáte v jazere.
0
Uhlie je minulosť, urán je súčasnosť, deutérium je budúcnosť!
Aj ja si pridám reklamu na moju stránku pozrite si: http://www.mikoselweb.estranky.cz/

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 01 Jún 2010, 21:00

Asi by bolo najlepšie si sadnúť na zem, nedotýkať sa nohami zeme, iba púlkami. A riť poriadne stisnúť - krokové napätie je sviňa! :lol:
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Jún 2010, 21:06

Další věcí je že i v tej vodě kdyby 5 metrů od tebe zinknul blesk a přežils napěťovej ráz, tak by ses uvařil jak škeble......možná by se i prdel tak votevřela...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 01 Jún 2010, 21:17

Já bych ven v takovém počasí vůbec ani nešel...
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 01 Jún 2010, 23:42

Ináč vonku tak leje, že by nebol preblém nájsť nejaké to jazero... len tie blesky mi chýbajú :?
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jún 2010, 00:17

mikkipp.no niektorým babám by ani to nepomohlo,asi by ich aj tak zasiahlo riťové napätie,či polkové?a viete ako smrdia prihorené chlpy a spálené sadlo?fuuj.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Split

Príspevok od používateľa Split » 02 Jún 2010, 00:21

odborne...zasadou je nepritahovat blesky a eliminovat ucinky blesku..to znamena ani nelahnut ani nestat..treba si cupnut, nohy k sebe sklonit hlavu a zapchat si usi...toto vas ochrani....a zbavit sa vsetkeho kovoveho...ak ste v aute treba zastat a drzat sa volantu, nicoho kovoveho...to je odborna rada ale v praxi to vyzera inak

Napísať odpoveď