Duchovia existuju, mam fotky!!!

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa zen » 19 Dec 2014, 21:55

Vcera som dokoncil dimmer do spalne a som na to tak pysny, ze som si to vyfotil. Na fotke je akési svetlo:
GHOST_3.jpg
Arduino sice ma 3 LEDs, ale tie to nemohly zrobit. To svetlo som v objektivu nevidel. Na skrini vlavo (mimo povodnu fotku, toto je vyrez) je zrkadlo, asi 2m x 40 cm, ale to asi nebude. Ziadne gulate zrkadlo tam nie je, ani nic ine gulate, co by mohlo odrazat svetlo. Prach na cocke take nie, fotek som urobil viac, je to len na tejto. Slnko uz davno zapadlo.

Asi pred miesacom som natacal v jazierku ryby a zabudol som tam kameru na noc a natocila mi lietajuci koberec:
GHOST_4.JPG
Rychlost bola 10 fps, na predchodzom snimku je len roh, na nasledovnom snimku nic. Nebol vietor, ak, tak velmi mierny. Celkom by to mohol byt list akejkolvek farby, na tejto kamere je vse biele ak to nie daleko od objektivu. Len to nema tvar listu. Ak by to bol papier, nasel by som to - tim smerom, ako sa to pohybovalo, je vysoky breh a burinou a bud by to bylo ve vode alebo v burine. Opticky to vyzera, ako by to plavalo po hladine vody, ale tomu odporuje, ze 1/10 vteriny to bolo o metr vpravo. Mesiac tazko, vlavo rovne, vpravo vlny.

Videl uz niekto cosi podobne?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa spin90 » 19 Dec 2014, 23:40

SOm zvedavi ci sa najde nejaky krotitel duchov co to vysvetli :D Pre mna su to len chyby pri spracovani obrazu. A ich povod moze byt vselijaky, ale najmenej pravdepodobne je to sposobene nejakou neznamou, nadprirodzenou entitou :lol:
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa zylo64 » 20 Dec 2014, 00:03

No neviem. Moja sestra, ktorá žije v Canade po tom čo tiež nafotila obdobné "svetelné kolieska" u nich v byte, sa od jednej "veštkyne" dozvedela, že sú to odrazy dušičiek, ktoré sú medzi nami. Nezvyknú škodiť, len sú zvedaví. Miesto kde stojí ich bytovka stojí ževraj na mieste bývalého indiánskeho cintorína. Keď mi to cez skype rozprávala, len som sa jej vysmial. Nepomohli ani fotky s dôkazom, ktoré mi poslala. Keď prišla domov na Slovensko, na vianoce, stalo sa niečo zvláštne. Robili sme spoločnú vianočnú fotku digitálnym foťákom. Keď sme si potom prezerali urobené fotky, tak na jednej fotke, ktorú sme urobili bolo svetelné koliesko na ramene mojej manželky a na druhej fotke urobenej hneď po tej predošlej nič nebolo. Potom mi ukázala aj ostatné fotky ktoré urobila u nás doma a na niektorých boli skutočne svetelné kolieska. Fotila priebežne našu izbu. Na jedných kolieska boli a na iných nie. Tak neviem či jej veriť alebo nie. :pain: Ona tomu ale verí, že sú to duchovia a že je to pravda.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa jmalik93 » 20 Dec 2014, 00:08

Pozerajte menej hororov :D
0

Používateľov profilový obrázok
LevKamil
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 19 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Vek: 63

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa LevKamil » 20 Dec 2014, 00:39

svetelné kolieska,pokazený foťak nevypína infra diodu na zaostrovanie. Preto je spúšť dvoj polohová zaostriť/svieti -zosnímať/ nesvieti
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa spin90 » 20 Dec 2014, 01:08

Dom postaveny na indianskom cintorine sa stava celoamerickym standardom :lol:
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa helios » 20 Dec 2014, 02:39

Ak nechcete na fotkách biele bodky a fľaky, nefoťte v miestnosti s použitím blesku. Každé zrnko prachu blízko objektívu vám potom vytvorí svietiaci bod. Kedysi som kamarátovi fotil byt pri murárskych prerábkach a nedalo sa - celá miestnosť bola vysvietená bodkami ako Las Vegas... :D
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa Milos66 » 20 Dec 2014, 07:04

jmalik93 napísal:Pozerajte menej hororov :D
Tak, a nefajčite nič miešané ! ! ! :) :) :)
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa alidedko » 20 Dec 2014, 09:08

Potvrdzujem Heliosove slova, akurat prerabam byt a dokumentujem to, mozem dat dokaz, kolko mam doma duchov ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa breta1 » 20 Dec 2014, 09:25

Ano, duch existuje. V mém případě se mi záhadně přemísťují nebo mizí odpory, šroubky, nářadí atd. Po delší době jsem ho dokonce i pojmenoval- jmenuje se manželka.
Ta dobrá duše mi kdysi ve snaze vylepšit moji pracovnu koupila takovou hezkou krabičku, protože ta stará krabička, ve které byly do přihrádek vytříděny odpory podle hodnot, se jí nelíbila a všechny odpory mi sesypala do té nové krásné krabičky. Bylo jí divné, že nemám radost...
0

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa MIRDAS » 20 Dec 2014, 09:42

Duchů je hromada na celém světě. Nejvíc tam, kde se jí hodně cibule a luštěnin. :biggrin: :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa platon.rado » 20 Dec 2014, 13:34

Čo ti šibe!!!!!Na čom fičíš???
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa mato3000 » 20 Dec 2014, 16:30

breta1 napísal:Ano, duch existuje. V mém případě se mi záhadně přemísťují nebo mizí odpory, šroubky, nářadí atd. Po delší době jsem ho dokonce i pojmenoval- jmenuje se manželka.
Ta dobrá duše mi kdysi ve snaze vylepšit moji pracovnu koupila takovou hezkou krabičku, protože ta stará krabička, ve které byly do přihrádek vytříděny odpory podle hodnot, se jí nelíbila a všechny odpory mi sesypala do té nové krásné krabičky. Bylo jí divné, že nemám radost...
SMD ? lebo tá moja mi povysávala senzory zrýchlenia MMA7455 a pripravené odpory s kondíkmi a s úsmevom mi povedala, že žeriem ako prasa a ona to musí upratovať. A otec mi stále pindá, že čo mám toľko poloprázdnych a skoro prázdnych fliaš s chemikáliami, mám to zliať a prázdne vyhodiť. Život prináša občas vtipné situácie.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa AndiCibula » 20 Dec 2014, 16:52

Aké ste si vychovali, také máte. :D :D
Ano, zlej to všetko. :D A natoč to. :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa oravan » 20 Dec 2014, 19:44

menej slopať ale určite niečo bude len v tomto prípade bez komentára
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa zylo64 » 20 Dec 2014, 20:19

S tým prachom a bleskom sa mi to celkom pozdáva a zdá sa to byť rozumné. Len čo v prípade ak fotíš bez blesku len pri zapnutom osvetlení a na záberoch objavia sa tie svetlé kolieska?
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa helios » 21 Dec 2014, 02:30

Stačí, aby v zábere objektívu bol silnejší svetelný zdroj a hneď budeš mať na fotke tzv. "prasiatka", vzniknuté odrazmi svetla medzi šošovkami objektívu. Ilustračný obrázok je nafotený mnou v infra spektre, kde je tento efekt ešte výraznejší...
Prílohy
infra.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Dec 2014, 06:46

Ak sa pamätáte, tak raz tu bolo také video z nočnej kamery,kde sa vznášala nad zemou vo dvore biela svetelná gula .
Nedávno pri prehliadaní nočného záznamu som objavil presne to isté,a bolo evidentné, že to bol nočný motýl,ktorý po osvetlení infradiodami svetielkoval presne tak isto, dokonca ho zrejme priťahovalo to infrasvetlo, pretože priletel rovno ku kamere a tam už bolo jsné, že trepoce krídlami,akurát z dialky sa to zlievalo / aj rozlíšením kamery/ do svetlého bodu,ktorý sa pohybuje na tmavom pozadí ako UFO.
Miliony trblietavých bodov ,ako už bolo spomenuté ,som nafotil v lete pri nočnom dokončovaní betonovania, kedy vo vzduchu lietali častice cementu od miešačky a nechcel som ani veriť ,že taký jemný prášok dokáže tak odraziť blesk a spôsobiť také efekty.
Prílohy
IMG_0848 (Large).JPG
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Duchovia existuju, mam fotky!!!

Príspevok od používateľa helios » 22 Dec 2014, 10:22

V infrasvetle vyzerajú aj netopiere zaujímavo... :lol:
Prílohy
batman.jpg
0

Napísať odpoveď