Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Aký multimeter

Aký multimeter

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Aký multimeter

Odoslaťod breta1 » 27 Jún 2018, 13:11

dan21, genius3258
Děkuji za informace.
Nikde jsem se nedozvěděl, jestli to má vstupní odpor 10M při měření napětí (některé laciné měřáky totiž mají 1M, ale to snad není tento případ) - zkuste to prosím prověřit
Též mě neskutečně ser.ou měřáky při poloze měření zkratů, když to nezačne pípat okamžitě ale se zpožděním- není to tento případ?
Děkuji.
breta1
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Založený: 06.02.2009

Odoslaťod Totaloamatero » 27 Jún 2018, 22:54

maskrtnik01: Možno som sa zle vyjadril - kabeláž mám už naťahanú, už len tie koncové zariadenia ako vypínače, svetlá... No a samozrejme ešte tomu musím dať nejaký "tvar", lebo "fachmani" sa s chráničkami nejako neobťažovali (vraj samozhášavé káble), do porobetónu ešte drážky urobili (vertikálne), ale okolo venca len tak potiahli, hneď nad tým zalomili, pridrátikovali o klieštiny..., no váha tých zväzkov je značná a nechať to takto od steny po stenu, tak je len otázkou času, kedy v tom závese tie kábliky odídu.. Chráničku už na to nedostanem, rozmýšľal som o vytvorení žľabu z niečoho ako HDPE, to sa dá aj tvarovať..., ale tam je asi problém s požiarnou odolnosťou... Inak samozrejme to záverečné zapojenie do rozvodnej skrine, to bude robiť elektrikár, dom som síce postavil komplet sám (okrem poteru..., samozrejme aj ten je celý dopraskaný :), proste tí "podnikatelia", to je čistá katastrofa... a to som ho dal robiť len preto, že mi nemal kto miešať betón v takom množstve a kontinuálne), ale na toto si netrúfam.
SMITH: V pohode, som inžinier ekonómie a aj pracujem "vo svojom fachu". Ale som ten typ, čo sa učenia nového nebojí a "som doma" vo viacerých oblastiach..., len tá nešťastná elektrika :). Inak s teoretickým štúdiom som už začal pred časom, pekne od základov, ale keď to človek "nemá v ruke", nepríde s tým prakticky do kontaktu, tak sa tie nové poznatky začínajú v hlave "miešať". Napríklad často chodím po zberných surovinách, vyhodených elektromotorov je tam háfo, aj by som nejaký vzal na "obzretie zvnútra", ale bez toho multimetra, skúšačky je to o ničom..., proste potrebujem zistiť, čo je s čím spojené, pochopiť, prečo je napr.toľko možností zapojenia elektromotorov (to bolo v tej teórii, po druhej schéme som to vzdal, proste bez toho, aby som to mal v ruke sa to nedá). Ešte také, ako odporovú rezačku polystyrénu a podobne, som si vyrobil, ale aj tam bez toho merania to bol len pokus-omyl, lebo teoretický výpočet priemeru odporového drôtu bol akosi dosť mimo reality :). Proste zapojiť napr. čiastočne odstrojenú starú funkčnú žehličku do prúdu a začať merať..., viem, že to nejde len tak, ten multimeter by asi mal mať dosť náhradných poistiek :), alebo nájsť inú cestu, len proste treba s tým "prísť do kontaktu" (nie holými rukami na kábel :)...,
Totaloamatero
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 18.05.2014

Odoslaťod Samanko » 27 Jún 2018, 23:21

Totaloamatero
pocuj, neviem ako to tam mas urobene, ale nekydaj spinu na firmu ked o tom evidentne uplne ho :ignore: vno vies. Cyky je samozhasava, kable sa popisanym sposobom (zavesit na kliestiny/klince/pasky) robia uplne bezne. Pokial je to velmi daleko, tak sa to moze spustit na sdk podhlad. Netvrdim, ze tam nemas absolutne nic zle ale z tebou vymenovaneho je vidiet len to, ze mas v elektrike riadny gulas.

.. najskor si nastuduj ako sa robi protokol vonkajsich vplyvov, potom nieco o poziadnej ochrane, o samozhasavych kabloch a daj si to dokopy.
Silní druhé neshazují. Pomáhají jim zvednout se.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
''Aj keď si nemôžeme vybrať čo sa nám stane, môžeme si vybrať, ako na to zareagujeme.''(Epiktetos)
Samanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 03.05.2013

Odoslaťod Totaloamatero » 28 Jún 2018, 22:42

Samanko: Za prvé - keby som chcel na firmu kydať, tak ju tu aj pomenujem, to je snáď jasné. Neviem, čo si to tak berieš, zrejme patríš k tým, ktorí to tiež robia, myslím elektroinštalácie v domoch a podobne. Za druhé - v elektrike nemám guláš..., nemám ešte ani zápražku :), nieto ešte guláš. A za tretie - ak počujem na stavbe "tak sa to robí bežne", tak hneď viem, že je to na prd..., veľmi jemne povedané. O veciach, čo sa "tak bežne robia", by som mohol napísať trilógiu, pri ktorej by bol pán prsteňov detským leporelom :). A všetci, čo to "tak bežne robia", každý deň zaspia s čistým svedomím...
Totaloamatero
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 18.05.2014

Odoslaťod Drakoush » 28 Jún 2018, 23:16

Samanko, máš síce pravdu - robí sa to bežne, ale človek, čo si na tom dá záležať, si tam aspoň navŕta vhodný držiak. Pchať to na klince je dosť barbarské...
A o tom, že sa káble nemajú ťahať krížom krážom sa presviedčam denne na strojoch. Sú tam síce vibrácie, ale nikdy by si nepovedal, kde všade sa kábel môže presrať, kým to neuvidíš.

Neber to nejak osobne, ale ja som strašný detailista a dvíha sa mi žalúdok, keď sa niečo urobí rýchlo, pohodlne a so slovami, že sa to robí bežne... Estetika je tiež dôležitá, aspoň pre mňa - a učím to aj svojich zákazníkov.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 23.08
Založený: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odoslaťod SMITH » 29 Jún 2018, 07:00

Drakoush napísal:Samanko, máš síce pravdu - robí sa to bežne, ale človek, čo si na tom dá záležať, si tam aspoň navŕta vhodný držiak. Pchať to na klince je dosť barbarské...
A o tom, že sa káble nemajú ťahať krížom krážom sa presviedčam denne na strojoch. Sú tam síce vibrácie, ale nikdy by si nepovedal, kde všade sa kábel môže presrať, kým to neuvidíš.

Neber to nejak osobne, ale ja som strašný detailista a dvíha sa mi žalúdok, keď sa niečo urobí rýchlo, pohodlne a so slovami, že sa to robí bežne... Estetika je tiež dôležitá, aspoň pre mňa - a učím to aj svojich zákazníkov.

OT : Mam dvoch kolegov , jeden je ako ty a druhý , presný opak . Keď tí dvaja pracujú spolu , tak je o zábavu postarané . Jeden natiahne kábel a druhý ho po ňom dáva do 90°uhla :-) .
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)
SMITH
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 42.52
Založený: 29.09.2007
Paragraf: 23

Predchádzajúca

Naspäť na Náradie, spájkovacia a meracia technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist