Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Aku v┼Ľtacie kladivo - sila pr├şklepu [J]

Aku v┼Ľtacie kladivo - sila pr├şklepu [J]

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Aku v┼Ľtacie kladivo - sila pr├şklepu [J]

Odosla┼ąod eurobastler » 31 Dec 2018, 22:11

Vyskytla sa u m┼ła potreba tohoto n├íradia a nem├ím mo┼żnos┼ą si to vysk├║┼ía┼ą v praxi.

─îo potrebujem? V┼Ľta┼ą do bet├│nu vrt├íkmi s priemerom 6 - 10mm, do h─║bky max. 150mm.

Mohli by ste mi nap├şsa┼ą svoje sk├║senosti?

Zauj├şma ma:

-energia pr├şklepu: na┼íiel som r├┤zne modely od 0.6J po 2.8J, potrebujem tak├║ ktor├í sa nebude tr├ípi┼ą s vrt├íkom priemeru 10mm (pre porovnanie k├íblov├í Makita HR2470 m├í energiu pr├şklepu 2.4J a s ┼łou to s vrt├íkom 10mm ide bez probl├ęmu)
-nap├Ątie a kapacita akumul├ítora: ko─żko dier pribli┼żne urob├şte s vrt├íkom (priemer nap├ş┼íte) do akej h─║bky?

M├ím pri┼íkrten├Ż rozpo─Źet, h─żad├ím v┼Ľtacie kladivo, ktor├ę zvl├ídne aspo┼ł 10 dier priemeru 10mm do h─║bky 150mm bez toho, aby sa tr├ípilo.

─Äakujem za ka┼żd├║ radu...
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3820
Vek: 30.35
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Re: Aku v┼Ľtacie kladivo - sila pr├şklepu [J]

Odosla┼ąod rudko » 01 Jan 2019, 10:45

Osobne mam Makita DHR241RFJ (aspon myslim, nie som doma teraz) a s tym bezne aj vykruzim krabice na zasuvky/vypinace. Tazko povedat ako dlho to vydrzi, ale 10x 10mm dieru to sa ani nezapoti. Aj ked na to by ti stacilo aj Uneo od Bosch. To je uz ale dost male a bolo by to tak ze 10dier a dost. Ale davnejsie som to mal a vedelo to tak 30x 8mm dier do betonu urobit.
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2044
Vek: 33.04
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod sbf » 01 Jan 2019, 12:38

Kolko dier? Zalezi od baterky, aH, kolko cyklov ma za sebou - vydrz poctom klesa, ci je scasti odfajcena zlym nabijanim (hlavne liion - ak ju vystavi a hned nedobije).
sbf
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 341
Zalo┼żen├Ż: 28.08.2009

Odosla┼ąod Patriky » 01 Jan 2019, 19:43

Prvom rade dobra baterka, nech ma vydrz cize V a Ah, a potom cim vacsia sila uderu v J tym lepsie. Pozeral by som tak 2,4 - 2,6J
Patrik Ded├şk - elektrik├ír na tpp popri tom
- ┼żivnostn├şk- elektroin┼ítal├ície a projektovanie
Patriky
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 323
Zalo┼żen├Ż: 31.07.2015
Paragraf: 23

Odosla┼ąod eurobastler » 01 Jan 2019, 20:30

sbf nap├şsal:Kolko dier? Zalezi od baterky, aH, kolko cyklov ma za sebou - vydrz poctom klesa, ci je scasti odfajcena zlym nabijanim (hlavne liion - ak ju vystavi a hned nedobije).

No to viem aj bez tvojho pr├şspevku, preto som sa p├Żtal na praktick├ę sk├║senosti.

rudko: ─Ćakujem za info. Ak├Ż akumul├ítor pou┼ż├şva┼í v tvojej Makite? BOSCH Uneo mysl├ş┼í t├║to?

https://www.rucne-naradie.sk/bosch-uneo ... -parametry

Tá ma energiu úderu len 0.6J
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod rudko » 02 Jan 2019, 00:04

V Makite mam 18V/3Ah
Ano to uneo. Silny priklep to nema, ale na vrtanie dier to staci. Do betonu to ide uplne pekne
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2044
Vek: 33.04
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod eurobastler » 10 J├║l 2019, 16:46

Nakoniec som si vybral aku v┼Ľtacie kladivo HITACHI DH14DSL. S v├Żkonom som spokojn├Ż, dobre sadne do ruky. Do liateho aj vibrovan├ęho bet├│nu v┼Ľta bez probl├ęmov. Som spokojn├Ż. Sila pr├şklepu je 1,4J. Ak budem ma┼ą viac ─Źasu, m├┤┼żem urobi┼ą test, ko─żko dier vyv┼Ľta na jedno pou┼żitie.
Pr├şlohy
20190412_182213.jpg
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod acheruspd » 10 J├║l 2019, 17:06

eurobastler nap├şsal:
sbf nap├şsal:Kolko dier? Zalezi od baterky, aH, kolko cyklov ma za sebou - vydrz poctom klesa, ci je scasti odfajcena zlym nabijanim (hlavne liion - ak ju vystavi a hned nedobije).

No to viem aj bez tvojho pr├şspevku, preto som sa p├Żtal na praktick├ę sk├║senosti.

rudko: ─Ćakujem za info. Ak├Ż akumul├ítor pou┼ż├şva┼í v tvojej Makite? BOSCH Uneo mysl├ş┼í t├║to?

https://www.rucne-naradie.sk/bosch-uneo ... -parametry

Tá ma energiu úderu len 0.6J

t├í bosch uneo je ├║plne o ni─Źom.Popravde i┼íiel by som do hilti ale tie ma┼íinky s├║ dos┼ą drah├ę.Pr├şpadne ako p├ş┼íe Rudko lacnej┼íia varianta je makita BHR 241.K ma┼íine aspon 2-3 baterky.A m├┤┼że┼í robi┼ą cel├Ż de┼ł.Pou┼żivali sme ich na firme na vrtanie sekanie...a nikto ich ne┼íetril asi po 5-6rokoch za─Źaly odch├ídza┼ą
{:-) ak si elektrik├ír nerob za drob├íky,podr├í┼ża┼í t├Żm v┼íetk├Żch elektrik├írov {:-)
acheruspd
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 957
Vek: 24.73
Zalo┼żen├Ż: 05.07.2010
Paragraf: 23

Odosla┼ąod loksiklubos » 10 J├║l 2019, 18:44

ja mam obycajnu einhel a drzi uz par rokov a to niekedy vrtam do betonu 22vrtak s dlzkou pol metra a v pohode
Pr├şlohy
DV_8_5863266_01_4c_CZ_20180928101658.jpg
loksiklubos
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 185
Vek: 31.7
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2013

Odosla┼ąod boraicho » 10 J├║l 2019, 19:42

eurobastler nap├şsal:Nakoniec som si vybral aku v┼Ľtacie kladivo HITACHI DH14DSL. S v├Żkonom som spokojn├Ż, dobre sadne do ruky. Do liateho aj vibrovan├ęho bet├│nu v┼Ľta bez probl├ęmov. Som spokojn├Ż. Sila pr├şklepu je 1,4J. Ak budem ma┼ą viac ─Źasu, m├┤┼żem urobi┼ą test, ko─żko dier vyv┼Ľta na jedno pou┼żitie.

14V 2,5A 1,4J , som zomrel. Ko─żko si za to dal?
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11837
Vek: 30.6
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 6 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist