Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ak├Ż osciloskop?

Ak├Ż osciloskop?

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Ak├Ż osciloskop?

Odosla┼ąod Drakoush » 21 Aug 2019, 22:58

Nu┼ż, ┼íkoda aj reagova┼ą. V dobe, kde aliexpress je hlavn├Ż obchod r├ídioamat├ęra a anneng idea perfektn├ęho multimetra proste asi nem├ím ─Źo radi┼ą. ALe pre┼ílo mi dos┼ą mer├íkov rukou, aby som vedel, kde sa t├í kvalita nach├ídza. Ja si budem fluke sv├Ąti┼ą, vy sa tr├ípte s haraburdami. HOWGH.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9690
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod mac26 » 21 Aug 2019, 23:01

Skus len pochopit, ze niektory ludia maju obmedzeny rozpocet, nech je ten Fluke akokolvek dobry. A tiez ze je zbytocny pre niekoho, kto raz za cas odmeria nejaku baterku alebo odpor
mac26
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1070
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 21 Aug 2019, 23:07

Po─Źkaj po─Źkaj, pre─Źo sa zrazu bav├şme o fluku?

Sk├║s pochopi┼ą, ┼że re─Ź bola o osciloskopoch (reagoval som na posledn├Ż post od muzikera) a tam sa predpoklad├í, ┼że s n├şm nebude┼í raz za ─Źas mera┼ą baterky, na to je to drah├Ż in┼ítrument. Na multimetri presnos┼ą moc d├┤le┼żit├í nie je, ale osciloskop n├ím m├í v├Ą─Ź┼íinou ukazova┼ą to, ─Źo je dos┼ą podstatn├ę a rozdiely v kvalite s├║ tam markantn├ę. T├Żch 600ÔéČ je st├íle low-cost osciloskop, ale vy┼í┼íej kvality predsa, ako ten rigol alebo siglent. Nikto tu neospevuje ┼íkopky za p├ír litrov na profesion├ílne pou┼żitie. Ale je ur─Źit├í hranica, pod ktor├║ sa tie┼ż neoplat├ş ├şs┼ą, ak chce┼í ten in┼ítrument zmysluplne pou┼ż├şva┼ą. Pointou cel├ęho pr├şspevku bolo to, ┼że rad┼íej si m├í┼í po─Źka┼ą, priplati┼ą 200ÔéČ (do┼ípori┼ą) a m├í┼í aspo┼ł n├ístroj, ktor├Ż je u┼ż pou┼żite─żn├Ż. Preboha ve─Ć nikto tu nevyrukoval s osciloskopom za 30 000ÔéČ, ani s 8,5 miestnym flukom za ve─żmi ve─żmi podobn├║ sumu.

EDIT: st├íle sa bav├şme o ob─Źasnom pou┼żit├ş r├ídioamat├ęra, nie o v├Żvoji raketovej techniky.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod bobo87 » 21 Aug 2019, 23:18

S tou raketovou technikou (aj ked nie vyvoj) mi teraz neda nepodpichnut (inac velmi pekna seria videi). :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=hEKdzpcbh-U
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}
bobo87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1824
Vek: 31.84
Zalo┼żen├Ż: 15.02.2007

Odosla┼ąod Drakoush » 21 Aug 2019, 23:24

Ale zvyšok ujde, nie? :)
Ja tak├ęto videjk├í r├íd, tu sa aspo┼ł nenakupuje z Ali.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod bobo87 » 21 Aug 2019, 23:30

Ujde, celkovo tam maju v roznych videach tiez vselico mozne. Ale rad podpichujem, tak toto som si nemohol dovolit nechat ujst. :lol:
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}
bobo87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1824
Vek: 31.84
Zalo┼żen├Ż: 15.02.2007

Odosla┼ąod Drakoush » 22 Aug 2019, 00:40

Asi nena─Ćabili na ponuku TME :D
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod hpeter » 04 Sep 2019, 17:13

mac26 nap├şsal:Skus len pochopit, ze niektory ludia maju obmedzeny rozpocet, nech je ten Fluke akokolvek dobry. A tiez ze je zbytocny pre niekoho, kto raz za cas odmeria nejaku baterku alebo odpor
frustracia zo zleho naradia je este horsia.
najlacnejsie spajkovanie je s klincom a horakom. v podstate pre kutilov aj ta trafopajka je drahy luxus
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1547
Vek: 35.64
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 04 Sep 2019, 17:25

Pravdu m├íte obe strany. S lep┼í├şm vybaven├şm je pr├íca jednoduch┼íia a pohodlnej┼íia.

Ale ak niekto ledva na┼íkriabe 400ÔéČ na osciloskop, tak ├íno na┼íkriaba┼ą ─Ćal┼í├şch 200 je probl├ęm.

M├ím si k├║pi┼ą sp├íjkovaciu superstanicu za 2k a k tomu ┼żiaden zdroj, multimeter, osciloskop, proste ni─Ź?
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1329
Vek: 22.83
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Ifco22 » 04 Sep 2019, 20:48

Zdrav├şm,

Ja som si k├║pil SIGLENT SGS1104X-E je to kvalitn├Ż 4 kan├íl 100MHz st├íl s├şce 500E ale s n├şm si hravo postav├şm aj 100MHz differencialnu sondu,
Zdroj nap├íjac├ş AC aj DC aj sp├íjkovaciu stanicu, preto┼że dva hroty sa z├şdu v┼żdy aj ak├Żko─żvek sp├şnan├Ż zdroj, zv├íra─Źku, UPS-ku atd.
Bez osciloskopu je to len hranie sa.

M├ím aj dva analogov├ę osc. 2 kan├íl 20MHz (Tektronix a Brnensk├Ż) ale to ani nesynchronizuje poriadne a nemaj├║ ┼żiadne funkcie, lupu atd.

Ke─Ć meriam prav├Ż uhol 20MHz ten Brnensk├Ż ukazuje s├şnus ten Tektronix mierne skreslen├Ż prav├Ż uhol.

Dobr├í invest├şcia sa v┼żdy bohato vyplat├ş. S t├Żmto SGS1104X-E som napr odmeral hranu z nejak├ęho vysiela─Źa dom├íceho zvon─Źeka 4,8nS a v robote na 200MHz Tektronixe bola 3,2nS a to je sign├íl cca 1kHz kod ─Źo ovl├ída 433MHz vysiela─Ź toho zvon─Źeka. Sign├íl sa d├í kr├ísne rozk├│dova┼ą a po rein┼żinieringu to d├ím treb├írs do svojho Atmelu a vyhodnot├şm ako chcem.

Ifco22
Ifco22
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2017

Odosla┼ąod Mek » 04 Sep 2019, 21:06

Ifco22, patrne mas na mysli SDS, nie SGS. Tiez ho mam, ani nie mesiac, ma ohromujuci pocet funkcii, asi ako Excel, ze to nikdy nebudem ovladat na 100%. Som s nim spokojny a tiez som si ho kupil na zaklade rady z tejto temy tu na fore :)
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
"Failing to plan is planning to fail." (Alan Lakein)
Mek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 531
Vek: 32.55
Zalo┼żen├Ż: 15.10.2015

Odosla┼ąod Drakoush » 04 Sep 2019, 21:28

Ifco22 nap├şsal:
Ke─Ć meriam prav├Ż uhol 20MHz ten Brnensk├Ż ukazuje s├şnus ten Tektronix mierne skreslen├Ż prav├Ż uhol.

Chyba bude niekde inde.
https://www.dps-az.cz/mereni/id:2836/me ... acie-sondy
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod MacGyver » 04 Sep 2019, 23:59

Drakoush nap├şsal:Pointou cel├ęho pr├şspevku bolo to, ┼że rad┼íej si m├í┼í po─Źka┼ą, priplati┼ą 200ÔéČ (do┼ípori┼ą) a m├í┼í aspo┼ł n├ístroj, ktor├Ż je u┼ż pou┼żite─żn├Ż.

Ked tu uz tri krat spominas o 200eur drahsi Keysight, myslim si, ze je pre uplnost na mieste uviest aj konkretny typ a slovenskeho distributora. Aby sme si to vedeli pozriet a porovnat.
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner
MacGyver
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1424
Vek: 30.89
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2007

Odosla┼ąod hpeter » 05 Sep 2019, 20:54

maskrtnik01 nap├şsal:Pravdu m├íte obe strany. S lep┼í├şm vybaven├şm je pr├íca jednoduch┼íia a pohodlnej┼íia.

Ale ak niekto ledva na┼íkriabe 400ÔéČ na osciloskop, tak ├íno na┼íkriaba┼ą ─Ćal┼í├şch 200 je probl├ęm.

M├ím si k├║pi┼ą sp├íjkovaciu superstanicu za 2k a k tomu ┼żiaden zdroj, multimeter, osciloskop, proste ni─Ź?

*na splatky...pozicka..
*nie som bohaty aby som kupoval lacne veci. je predpoklad ze kvalitna vec vydrzi aj po cely zivot.
napr cinske blato, vs kvalitna gola.

ano, su aj masochisti s "jednorazovym lidl naradim". neustale reklamuju tovar pocas zaruky..
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1547
Vek: 35.64
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 05 Sep 2019, 20:57

Ani to nie je v┼íeobecne pou┼żite─żn├ę rie┼íenie. Ke─Ć je raz slab├Ż pr├şjem, tak dobre vezmem si p├┤┼żi─Źku. K├║pim osciloskop za 2k a na pol roka(napr├şklad) som odstaven├Ż.

Tak┼że ─Źo, p├ír rokov budem spl├íca┼ą p├┤┼żi─Źky na vybavenie, a ke─Ć sa kone─Źne dostanem k s├║─Źiastkam a robote, poraz├ş ma ak├ę s├║ dnes mo┼żnosti za t├║ cenu?
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1329
Vek: 22.83
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 05 Sep 2019, 21:24

Ako sa hovor├ş, treba vyskakova┼ą do v├Ż┼íky svojho platu. Ur─Źite, ak to nem├í prin├í┼ía┼ą zisk v kr├ítkej dobe, by som p├┤┼żi─Źku nerie┼íil.
A tie┼ż re─Źi, ┼że dnes u┼ż ni─Ź nevie mera┼ą, len drah├Ż Keysight za 1000 EUR je tie┼ż blbos┼ą. V minulosti ─żudia dok├ízali mera┼ą zlo┼żit├ę syst├ęmy aj na star├Żch Tesl├ích BM566 a boli radi, ┼że u bo─ż┼íevika maj├║ nie─Źo. Dnes na ne len p─żuj├║ mnoh├ş, preto┼że sa nenau─Źili ich servisova┼ą. ├üno, maj├║ mal├║ obrazovku a nie pr├íve najostrej┼íiu stopu, no pre v├Ą─Ź┼íinu amat├ęrskych aplik├íci├ş posta─Źia. Svojho ─Źasu som dva daroval, preto┼że ist├ş "tie┼ż odborn├şci" tu na elektro f├│re tie typy zvozili pod ─Źiernu zem, akoby sa na nich u┼ż dnes ni─Ź nedalo robi┼ą.
├üno, doba dnes pokro─Źila, no na Slovensku sme st├íle v roku p├Ą┼ą, preto┼że ─żudia nemaj├║ peniaze na modern├ę veci.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 507
Zalo┼żen├Ż: 01.04.2008

Odosla┼ąod Drakoush » 06 Sep 2019, 00:37

BM621 bol jedin├Ż osciloskop, kde aj VN trafo mohlo od├şs┼ą. A odi┼ílo. Tak neviem, ─Źi m├í moc zmysel sa o tesl├ích bavi┼ą. Osciloskopy od nich proste neuzn├ívam, za rovnak├Ż peniaz sa d├í k├║pi┼ą tek. Zvy┼íok povedzme, aj to s├şce ob─Źas treba vzia┼ą do par├ídy, lebo to z ni─Źoho ni─Ź prestane ├şs┼ą, ale e┼íte budi┼í.

Mus├şm pochv├íli┼ą BM591, tie s├║ najmenej poruchov├ę.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod ondistef » 07 Sep 2019, 09:36

MacGyver nap├şsal:Ked tu uz tri krat spominas o 200eur drahsi Keysight, myslim si, ze je pre uplnost na mieste uviest aj konkretny typ a slovenskeho distributora. Aby sme si to vedeli pozriet a porovnat.

Zrejme mal na mysli EDUX1002A za 480ÔéČ alebo EDUX1002G za 693ÔéČ (verzia G navy┼íe obsahuje zabudovan├Ż gener├ítor). Alebo potom vy┼í┼íie verzie DSOX1102A za 696ÔéČ a DSOX1102G za 912ÔéČ, resp. 4 kan├ílove verzie DSOX1204A za 1051ÔéČ a DSOX1204G za 1260ÔéČ.
Za 1080ÔéČ m├┤┼że┼í ma┼ą Rigol MSO5074 4x70 MHz, 8GSa/s, 500,000 wfms/s, 100 Mpts, LA 16(opt). s mo┼żnos┼ąou odblokovania a┼ż na 350MHz.
A osobne nevid├şm nejak├ę v├Żhody oproti Siglentu alebo Rigolu, pre─Źo by som mal voli┼ą pr├íve tento model ak ner├ítam zna─Źku KEYSIGHT ( obzvl├í┼í┼ą pri t├Żch EDUX modeloch). Pre osciloskop do 100 MHz by malo bohate sta─Źi┼ą aj vzorkovanie 1Gsps.

hpeter nap├şsal:*na splatky...pozicka..
*nie som bohaty aby som kupoval lacne veci. je predpoklad ze kvalitna vec vydrzi aj po cely zivot.
napr cinske blato, vs kvalitna gola.

ano, su aj masochisti s "jednorazovym lidl naradim". neustale reklamuju tovar pocas zaruky..

Iste, m├┤┼że┼í si k├║pi┼ą taky TELEDYNE LECROY LC-T3DSO1104 za 895ÔéČ alebo Siglent SDS1104X-E za 510ÔéČ, ─Źo s├║ navlas rovnak├ę pr├şstroje vyroben├ę v tej istej fabrike. Tie KEYSIGHT budu najsk├┤r vyroben├ę u Rigola (aspo┼ł kedysi to bol ich "dvorn├Ż" v├Żrobca ni┼ż┼í├şch modelov).

U t├Żch lacnej┼í├şch pr├şstrojov b├Żva ob─Źas probl├ęm s firmwarom, ale tak minim├ílne Rigol aj Siglent sa to sna┼żia opravova┼ą.
U niektor├Żch in├Żch zna─Źiek to m├┤┼że by┼ą v├Ą─Ź┼í├ş probl├ęm, to ├íno.
Ale tak napr. za cenu cca. 1000ÔéČ m├┤┼że┼í ma┼ą osciloskop, diferenci├ílnu sondu a nap├íjac├ş zdroj (aj programovate─żn├Ż). Ide len o to ─Źi uprednostn├ş┼í nejak├Ż pomer medzi v├Żkonom/ kvalitou a cenou, alebo v prvom rade pozer├í┼í na zna─Źku a potom na pomer medzi v├Żkonom/ kvalitou a cenou.
V├Ą─Ź┼íinou si aj tak ─żudia vyberaj├║ pod─ża mo┼żnosti vlastnej pe┼ła┼żenky.
S├║hlas├şm s n├ízorom Ivan_Ryger a maskrtnik01
Pr├şlohy
SDS1104X-E In-Depth Review (part 1 of 2).pdf
Priklad├ím e┼íte podrobn├Ż test osciloskopu Siglent SDS1104X-E
(2.73 MiB) Stiahnutá 12 krát
ondistef
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 471
Zalo┼żen├Ż: 31.12.2009

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist