VRTACIE KLADIVO - VRTAČKA

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

VYZYVATEL
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04 Máj 2010, 00:00

VRTACIE KLADIVO - VRTAČKA

Príspevok od používateľa VYZYVATEL » 04 Máj 2010, 18:41

Ahojte som tu novy a uplny laik.Máme rodinny dom a chcel by som si kupit vrtacie kladivo a vrtacku.niektorí známi mi povedali,ze staci vrtacie kladivo (zalezi na co to potrebujem). Ja by som sa chcel opytat aku znacku preferujete a hlavne aspon nejaky konkretny typ.Tiez ci je lepsie kupit jedno aj druhe,alebo len to kladivo.Chcel by som to na bezne pouzitie v rodinnom dome, popripade na nejaku prestavbu RD,hlavne na buranie tehlovych stien,vrtanie hrubsich dier.Chcel by som uz nieco kvalitnejsie nech to aj vydrzi.Na cene velmi nezalezi ale tiez aby to nebolo nieco extra drahe.To kladivo do 300 € a vrtacka tak do 250 €.Budem vdacny za kazdu radu,nazor,skusenost.Tiez poradte nejaky obchod s dobrymi cenami (aj za velkoobchodne ceny).
0

Používateľov profilový obrázok
majki
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa majki » 04 Máj 2010, 18:44

bosh alebo hilti ked uz sces kvalitku
0
Nie som začiatočník ale ani pokročilý tak niečo medzi.

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 04 Máj 2010, 18:48

S Makitou som mal tiež dobré skúsenosti.

VYZYVATEL
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04 Máj 2010, 00:00

Príspevok od používateľa VYZYVATEL » 04 Máj 2010, 18:51

ja sa rozhodujem medzi bosch a makitou.ale skôr by som potreboval poradit nejaky konkretny model
0

Používateľov profilový obrázok
Misk0buc3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 22 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 29

Príspevok od používateľa Misk0buc3k » 04 Máj 2010, 19:10

model si musíš vybrať sám, pretože len ty vieš čo je pre teba najlepšie a čo potrebuješ...ale i ja sa prikláňam k BOSCH..a ja mám dobré skúsenosti s NAREX-kami..ale tie už teraz ťažko zohnať..ak sa nemýlim
0
všetci nemôžeme byť múdry, lebo ak by sme boli, všetci by z toľkej múdrosti zblbli. :D

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 04 Máj 2010, 20:11

Já mám výborný zkušenosti s HILTI, v práci jim někdy dáváme fakt záhul a pořád šlapou dál, pravda něco to stojí, ale zase to udělá kus práce.
Jinak klasickou vrtačku jsem si koupil domů Narex, ty taky vydrží dost a když ne tak se u nás dají pořád opravovat, jsou náhradní díly, ... což do nějakýho neznačkovýho nebo cizího výrobku těžko seženeš.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 04 Máj 2010, 20:12

Narex sa ešte stále vyrába resp. ešte minulý rok som videl v obchode a odvtedy som tam nebol tak neviem.Síce nemám skúsenosti ale pokiaľ viem tak celkom slušná značka je Dewalt.
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Máj 2010, 20:17

jednoznačne Metabo ! otec mal v robote príklepku od Metabo a v porovnaní s BOSHHAMMER to bolo ako porovnať Škodu (Bosh) a BMW (Metabo)

mala neskutočný výkon a do betónu sa zahryzávala ako do masla, netvrdím že BOSH je zlá, pre smrtelníka vynikajúca,ale to Metabo je fakt sila,ale cena vysoká,

Hilti je fakt kvalita, robil som lacnejšou HILTI a stačilo to .
Makitu búracie som v rukách ešte nemal , vo všeobecnosti je Makita zaručená kvalitka...

Dewalt pre nás predražené nakoľko je to made by USA tak nevedia čo za to pýtať.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 04 Máj 2010, 22:05

niektory dristaju same koniny, je rozdiel kupiť značku taku a taku ale velky fakt zohrava aj energia uderu.Ja mam doma jednu einhell fakt sila ale to je pomer nizka cena-nizka kvalita ale zato obrovska sila ale časom sa jej rozpadla hlava a tak som brazdil na nete čo kupiť rozmyslali sme s ocom nad bosh http://www.prakticke-naradie.sk/product ... 2-fre-665/ ale nakonec oco kupil makitu HR2810T za 400e nebudem pisať ako dobre sa s nou robi ale zrobiš dobre ak si kupiš taku ktora ma SDS plus, čiže vymenovaciu hlavu z SDS na klasicke sklučovadlo.

no a čo chcem povedať, ked som pozeral na nete tak je veeeeľky rozdiel či sa kupi vrtacie kladivo s energiou priklepi2,5J alebo take buracie kladivo einhel tušim podobna tej makite čo mam bola s energiou priklepu 25J!! a vaha 10 kila ale zato ako dlho vydrži a cena okolo 7000sk , sakra nemožem ju najsť na nete, kto vie. taže na buracie prace toto pozerať, je rozdiel si si tak trtkať so slabučkou 1,5J kladivkom a oškrabať beton alebo 5J kladivom a narobiť fakt bordel. mal som v ruke vselijake od tych mensich po tieto http://www.strojeanaradi.cz/nove/stroje ... ensena.jpg až tieto http://lamar.sk/c-15-buracie-kladiva.php# ta modra nalavo a mal som ešte večšie od tej modrej makity a fakt sranda s tym robiť :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Cak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 19 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava u Zlína
Vek: 32

Príspevok od používateľa Cak » 04 Máj 2010, 23:03

Taky můžu doporučit NAREX... :)
0

Používateľov profilový obrázok
Tony_Vicks
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 05 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: Hurbanovo or Bratislava
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tony_Vicks » 04 Máj 2010, 23:13

osobne mame 2ks 5,5kg BOSHHAMMERy je to nezmar, sice trocha drahe ale neznicitelne.
treba hlavne zvazit co bude robit a urcit si maximalnu vahu. ta 5,5kg je uz horna hranice bezneho pouzitia.

makitu sme mali uz velmi davno bola tiez dobra, ale servis bol nekrestansky drahy.... teraz neviem ako to je
0

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 04 Máj 2010, 23:21

tak z mojej skusenosti,v otcovej firme robia len z HILTI -vsetky stroje,ale odvtedy co sa to kupilo,nepokazil sa ani jeden a robi sa stym na stavbach kazdy den najnarocnejsia praca,ale ver mi ak kupis hilti mas ju do konca zivota,mame osobne doma hilty vrtacku ktora ma vyse 15 rokov a este do minuleho roku pracovala kazdy den na stavbe a funguje stale,len sa tak casto nepouziva
0

barokar

Príspevok od používateľa barokar » 05 Máj 2010, 00:04

jednoznačne Metabo, kvalita na vysokej urovni a perfektny servis.

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 05 Máj 2010, 00:37

barokar napísal:jednoznačne Metabo, kvalita na vysokej urovni a perfektny servis.
alebo napr. Tiez suhlasim a hlavne s tym servisom,tak ale on potrebuje drillku ktora sa nebude kazit,ale metabo, pomer kvality,ucinnosti,cene velmi vyhodne
0

VYZYVATEL
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04 Máj 2010, 00:00

Príspevok od používateľa VYZYVATEL » 05 Máj 2010, 11:41

tak som pozeral a nasiel som http://www.kvalitnenaradie.sk/kvalitnen ... 67-HR3210C Myslite si,ze je sa bude dat pouzit aj na bezné vrtanie alebo ta manipulacia uz je horsia?

potom z tych lacnejsich som pozeral http://www.zahrada-naradie.sk/kategoria ... lucovadlo/ alebo http://www.euronaradie.sk/product_info. ... ts_id=6023 Poradte mi ci mi staci sa rozhodnut medzi tymito dvoma,alebo zobrat nieco silnejsie ako som uviedol tu prvu.a dakujem za predosle nazory.dost pomohli
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Máj 2010, 15:13

http://www.euronaradie.sk/product_info. ... ts_id=7448

odporúčam, výborná mašina


boraicho-O d Einhellu by som si UŽ osobne NIČ nekúpil . Mám síce stojanovku ,tá je použiteľná, kúpil som akuskrutkovač a to bol šrot na entu..

už vidím tých 25J energie


NAČO vyhadzovať prachy za čínsky doj*baný šrot značky/neznačky typu Einhell McElister atď keď si radšej priplatím a kúpim niečo čo fakt vydrží...

Vieš ako sa hovorí "nie sme taký bohatý aby sme kupovali lacné veci"

HLAVNE !!!! to nekupuj v obchodoch typu Baumax, Hornbach atď. nikdy nevieš či sa to nevrátilo z reklamačy do obehu, ja som tu Einhell kok*tinu vrátil s tým že sa dodrbala nabíjačka a on ju zobral a praskol naspäť do predaja...

MSDOSMan

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 05 Máj 2010, 15:24

right13 .. S METABO máme teda opačné skúsenosti.. Vo firme kde som bol na brigáde mali Akumu od Metabo a musim tvrdit opak!
Takmer nová, kazili sa prevody, slabá (no cena tomu nenasvedčovala), a na stálu prácu maximalne nevhodná. Možno, že som to bola len náhoda, alebo "nepodarok" , neviem.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Máj 2010, 15:27

skôr nepodarok, na METABO som nepočul ešte zlého slova... neviem ako majú zvládnutý akumulátorový program,no hentie sú fakt suprové


aku program najlepšie zvládla asi MAKITA

MSDOSMan

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 05 Máj 2010, 15:29

right13 napísal: aku program najlepšie zvládla asi MAKITA
Tak s tým súhlasím.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 05 Máj 2010, 17:27

Ked ti ta vrtacka nebude zarabat, nema zmysel platit za nu tazke peniaze. Zozen nieco do 100 euro a to ti bude stacit na prace okolo domu :wink:
0
Obrázok

Napísať odpoveď