lacny digitalny osciloskop

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

lacny digitalny osciloskop

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 13:39

Rozmyslam nad kupou digit. osciloskopu, ale tak cena okolo 200€.

Nasiel som tieto dva osciloskopy:
OWON portable DIGITAL OSCILLOSCOPE 25MHz PDS5022S: http://cgi.ebay.com/OWON-portable-DIGIT ... 27aa53ba8f

ATTEN ADS1022 DIGITAL STORAGE OSCILLOSCOPE 25MHZ:
http://cgi.ebay.com/ATTEN-ADS1022C-Digi ... 5ada51fb4d

Su parametrami podobne, rozdiely su najme v:
vzorkovanie: OWON 100Msa, ATTEN 500Msa
horiz. zakladna: OWON 5ns/div~5s/div, ATTEN 25ns/div-50s/div
vertik. citlivost: OWON 5mV ~5V/div, ATTEN 2mV - 10V/div
display: OWON 640×480 - 7,8'', ATTEN 320x234 - 5,7''

Ktory myslite, ze je kvalitnejsi, mne sa zda byt viac ATTEN, ale zas OWON ma kvalitnejsi display. Myslite, ze sa oplatia kupovat a z ebay? Alebo odporucili by ste mi nejake ine, respektive iny obchod?
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 14:25

v týhle kategorii bych ti hlavně doporučil koupit Rigol DS1052E, nebo jeslti seš tak bohatej a můžeš vyhodit prachy za šmejd. Nevím jak ten Atten ale ten OWON je past na průser. To že má větší displej je sice pěkný jenom do doby než ho zapneš. Bo to rozlišení není využito naplno jen se roztahuje menší obrázek na větší rozlišení, a jestli sis někdy zkoušel zvětši např JGP víš jak to po zvětšení na orig velikost vypadá. V podstatě na trhu nemá v týhle cenový kategorii ten Rigol konkurenci
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 14:28

No stym roztiahnutym to ma nenapadlo, to je preto, ze je to len 8bitovy AD prevodnik (cize 256 pixel na vysku je max)?
Ale ten OWEN predava napr. aj GMe za 311€, myslis, ze je taky zly?
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 14:32

nejde o to kolika je to bitovej převodník, toho owona jsem měl v ruce ! nedoporučuju ! v porovnání s rigolem je to nebe a dudy. Hele ten rigol sice nesplnuje tvoje podmínky o ceně, nadruhou stranu já se řidím heslem že nejsem tak bohatej abych si mohl dovolit kupovat levný věci, proto doporučuju našetřit a zainvestovat do toho rigola, kterej se dá dneska sehnat i pod hranici 400e
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 09 Apr 2011, 14:35

Aj 1GSPS ako ma ten rihol je STRASNE malo a ta sirka pasma to je samo osebe pruser. Kedy to uz konecne pochopite...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 14:39

tak mne staci to pasmo, ja hlavne potrebujem merat obdlznik do 20 MHz, a obcas nejaky prechodovy jav.
V skole som skusal na PC osciloskope merat sinus a obdlznik, povedal by som, ze minimalna vzor. frekvencia na obdlznik je 5 nasobok a na sinus 10 nasobok meranej f, ale treba dodat, ze je to minimum na rozlisenie o aky periodicky signal sa jedna.
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 09 Apr 2011, 15:23

A prečo chceš digitálny ? klasika by ti nestačila ?
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 09 Apr 2011, 15:27

vama napísal:tak mne staci to pasmo, ja hlavne potrebujem merat obdlznik do 20 MHz, a obcas nejaky prechodovy jav.
V skole som skusal na PC osciloskope merat sinus a obdlznik, povedal by som, ze minimalna vzor. frekvencia na obdlznik je 5 nasobok a na sinus 10 nasobok meranej f, ale treba dodat, ze je to minimum na rozlisenie o aky periodicky signal sa jedna.
Na obdlznik 20MHz potrebujesd tak 200MHz scope.
Dalsia vec, na sinus ti staci mensia sirka pasma a menej vzoriek ako na obdlznik.
A nakoniec, prechodne javy su velmi VSEOBECNY pojem. Ak by si napriklad chcel vidiet ako sa sprava napriklad lavinovy generator tak ti nepostaci ani 2GSPS scope ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 15:42

to Robio:
Analog. mi nestaci pretoze potrebujem zaznam, a analog. so zaznamom neviem ci bude o moc lacnejsi.

to Washu:
Tak to by ma zaujimalo preco treba na sinus menej vzoriek ako na obdlznik? Praveze ked som to ja skusal, tak bolo to tak 5x vacsia vzorkovacia f ako merana na obdlznik, aby sa este rozlisil od trojuholnika. Na sinus to bolo min. 10x viac, aby sa rozlisil od trojuholnika.
Na obdlznik 20MHz potrebujesd tak 200MHz scope.
200MHz myslis vzorkovaciu frekvenciu?

Tie prechodove javy som len tak spomenul, kokretne mi ide o RC javy, kde sa taun pohybuje cca 1E-5 sek, v skole som to skusal a mal som nastavenu vzor. f na 2,5 MHz a bolo to OK (snimok ako z ucebnice).
0
Naposledy upravil/-a vama v 09 Apr 2011, 15:51, upravené celkom 1 krát.
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 15:51

ne tím 200Mhz myslel šířku pásma
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 09 Apr 2011, 15:54

vama napísal:tak mne staci to pasmo, ja hlavne potrebujem merat obdlznik do 20 MHz, a obcas nejaky prechodovy jav.
V skole som skusal na PC osciloskope merat sinus a obdlznik, povedal by som, ze minimalna vzor. frekvencia na obdlznik je 5 nasobok a na sinus 10 nasobok meranej f, ale treba dodat, ze je to minimum na rozlisenie o aky periodicky signal sa jedna.
5 nasobek? To si ten průbech rovnou můžeš podle oka nakreslit na obrázek. :P Washu má úplnou pravdu.
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 15:57

5 nasobok, bol vazne minimum, bolo zjavne viditelne, ze je zdeformovany, ale stale sa dal rozlisit od trojuholnika.
Mne nejde o tie merania, aby som odmeral ako cisto vyzera ten obdlznik pri danej f, ale o to aky je tam bit a ako je dlhy (podstate na toto by stacil log. analyzer).
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 15:59

jo přesně jak jsi napsal, na tohle je log analyzer :)
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 16:02

je, ibaze ak by som este obcas chcel odmerat RC prechodovy jav, tak by som to tym log. analyzerom neodmeral :lol:
Preto radsej urobim kompromis (nizsia vzor. f) a kupim osciloskop aby bol univerzalny.
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 16:05

cože ? to nechápu jakej je to kompromis, k tomu že potřebuejš měřit pomalý děje nemusí mít ten osciloskop malou vzorkovací f.
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 16:07

myslel som to tak, ze radsej kupim osciloskop co ma mensiu vzor. f a ten budem pouzivat aj na meranie dig. komunikacie a aj RC deja, ako kedy som mal kupovat log. analyzer na komunikaciu a este ktomu nejaky lacny digitalny osciloskop na RC jav co ma este mensiu vzor. frekvenciu ako napr. 100MPAS.
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 16:14

mno to nic nemění na tom že to co tu máš bych nebral a přidalbych na toho Rigola, ale ať se vyjádří Washu, ten je tu guru co se týče měřící techniky
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 16:15

OK, ja este porozmyslam co a ako.
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 09 Apr 2011, 16:19

hele ber to tak, že pokud plánuješ se v elektronice zdokonalovat, a rozvíjet se tak ti i ten rigol časem nebude stačit, ale furt ti vydrží dýl jak ta hračka od owonu, kde za chvíli zjištíš že ti nestačí ani pásmo, ani vzorkovačka kor jeslti si chceš hrát s digitálníma obvodama.
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 09 Apr 2011, 16:29

Ved to je jasne, ale to mas aj tak, pri programovani sa zaobides bez simulacie, emulacie, debuggu, osciloskopu. Podstate takto naprogramujes vsetko, len to trva dlhy cas a kazda ta vec to zjednodusuje a urychluje. Ja mam log. analyzer na PICkit2 (vzor. f = 1MHz) a ono to staci na dost veci, len treba vediet to zmerat. Ale uz v tych rychlejsi f je to malo, ale aj tak sa zaobides, ci uz za pomoci debuggu, alebo simulacie to odsledujes.
Napr. tym log. analyzerom som aj meral dlzku prechodoveho RC javu. Mal som tam dodatocne MCU, ktore sa staralo o to aby sledovalo RC clen a na jeho vystupe sa zobrazil signal, ktory reprezentoval ci sa stale nabija alebo nenabija RC clen a tento signal bol pripojeny na log. analyzery.
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok