Antistatický náramek

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
brazdil.radek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: CZ
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Antistatický náramek

Príspevok od používateľa brazdil.radek » 15 Máj 2008, 19:28

Máte s ním někdo zkušenosti? Vyplátí se ho používat? Jak se vlastně správně používá? Má to vůbev smysl? Dá se něco zničit pouhou statickou elektřinou?
0
\"Narodil ses jako originál, neumírej jako kopie.\"

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 15 Máj 2008, 19:44

extremne citlive obvody ako ramkky a procesory udajne ano ale ja sam chytam ramky, procaky, maticne, karty....holymi rukami a no problem
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 15 Máj 2008, 19:52

Da sa znicit pretoze pri niektorych hlavne cmos obvodoch staci aj neparny prud pri vyssom napati nez je to na ktore su urcene a su v keli. Ked sa nabijes statickou elektrinou tak mozes ziskat celkom slusny potencial. Ked sa potom uzemnis cez cip tak nema sancu. A ani uzemnovat sa nemusis proste staci prekrocit napatie a to pri statickej elektrine prekrocis skoro hocikedy. A inak naramok nepoznam ale ked nahodou chytam nejake IO tak sa vybyjem o radiaor pre istotu A skladovat by sa mali v alobale.
0

Používateľov profilový obrázok
brazdil.radek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: CZ
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa brazdil.radek » 15 Máj 2008, 20:04

Antistatický náramek je tohle:
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES07402002
Jinak kam mám připnout ten jeden konec?
0
\"Narodil ses jako originál, neumírej jako kopie.\"

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 15 Máj 2008, 20:10

Ahaaa Jasne sa to uzemni :-) A ja som rozmyslal ze jaky naramok :-) Tak hej toto som uz videl dakde. Ale skusenosti s tym nemam. Myslim ale ze ak nebudes zapaat vo vlnenom svetry tak by si to nemal znicit
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 15 Máj 2008, 20:18

staci okolo ruky nejaky neizolovany drot, k nemu kablik ktory napojis na radiator a mas
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 15 Máj 2008, 20:42

Uz nejaku dobu pracujem s cmos a podobnymi citlivymi IO a este sa mi nikdy nestalo, ze by som nejaky "odpalil" dotykom ruky apod. Tieo IO pajkujem aj trafo pajkov a ziadny sa neznicil. Manipulujem s nimi holymi rukami a ziadny sa neznicil. Skladujem ich zabalene v alobale alebo v uhlikovej hmote. Pravda je, ze by sa mali dodrziavat zakl. zasady prace s tymito obvodmi...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 15 Máj 2008, 20:46

hej ja tiež som z minivrtačkou zbrusil farbu z radiatoru a tam sa furt vybyjam ked robim s CMOS ja by som mohol nasrať aby som kupoval naramok ja som zobral cin omotal parkrat kolo ruky pripevnil s tymy krokodilkami či ako to volate na ruku a radiator a ok.
Ale ked som začinal a som si kupil stavebnicu NE119 už na sosku nemaju:univerzalny prijmač od DO celkom dobre to je ale nepouživam to ale raz to použijem a tam je 2x CMOS ale to som vtedy nevedel a po rukoch som to chytal a nič fuguje to.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 15 Máj 2008, 21:14

takéto ochranné prostriedky používaju vo firmách mi sme boli v 2.ročníku v jednej v Dubnici tam nám o tom dost hovorili ... tam mali aj prístroj ktorý ti ukázal ci si vybitý ak si nebol tak ta ten prístroj zbil .... potom mali antistaickú obuv,podlahu,plašte,ponožky,slipy,nohavice.... a každý kto išiel pracovat pajkovat alebo tak neco tak sa musel pripútat takým kovovým náramkom o stôl to asi aby nezdrhol :D:D:D:D:D ... Vraj to mali také opatrenia preto lebo robili zdroje a neviem čo ešte pre IBM ... ale bolo to tam pekne hlavne ked ukazovali ako toto maju automatizované :D
0
Obrázok

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 16 Máj 2008, 15:26

ten naramok pripnes na ruku,a tu krokodilku das na fazu v zasuvke :wink:

Používateľov profilový obrázok
gumax1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: topolcany
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gumax1 » 16 Máj 2008, 15:39

omotaj si malicek medennym drotom a mas to iste
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 16 Máj 2008, 16:02

gumax1 napísal:omotaj si malicek medennym drotom a mas to iste
Pokial ho neuzemnis tak urcite nie.
0

berco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 19 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: bratislava
Vek: 39

Príspevok od používateľa berco » 21 Máj 2008, 00:33

bezne to asi malo kto pouziva mal som asi 4 ale pouzil som to asi 3x v zivote a niekde som ich postracal alebo porozdaval ... inak vela krat sa zda ze sa staci dotknut radiatora ale podla noriem nie ... su na to testery tak ako bolo spominane

v praxi je to fuk odpalil som tak asi jeden integrac a to mi ich rukami preslo kvantum ...
treba davat pozor akurat ked robis s vecami ktore nesu zrovan lacne inak 5 korunove svaby mas nasalame .. skor ta nastve ta robota okolo toho ked to musis menit.

dalsia vec co moze byt horsie ze nacnes parametre a to niekdy tazsie najdes alebo si to ani nevsimnes a vela krat je na to potrebne presne meranie takze sa mozno tejto podcenovanej teme oplati venovat viac pozornosti

btw btw ja na to kaslem tiez aj keby som mozno nemal :)
0

Napísať odpoveď