Pajkovacia stanica stepa

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 10:35

Ahojte mám problém z oživením tejto stanice. Nechce mi hriať pajkovacie pero.Ledka svieti na červeno.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 10:50

Tak pero sa mi zohrialo ale veľmi pomali a nezohrialo sa mi poriadne. Keď som dal potenciometer na najnižšiu hodnotu tak na sekundu zasvetila ledka na zeleno a potom sa mi prepálila 2A poistka. Näpetie na napájaní meráka je 9,01 - 9,03. Napájanie topného telieska neviem zmerať keď dám svorky meráka na výstupy 1 a 4 tak nič nenamerám ale keď dám svorky na 1 a 3 alebo 5 tek namerám 33Voltov tak isto aj keď dám 4 a 3 alebo 5 namerám rovnakú hodnotu. Trafo mi dáva 26 V ako na ňom zmerať prúd neviem ale zrejme je dobrý keď sa prepálila 2A poistka.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 13:19

Problém vyriešený.Len mám preblém v tom že mi funguje regulácia teploty stále to hreje. Termočlánok mi ukázal 470°C čo je max. tak som dal potenciometer na minimu a stále to hrialo nechcelo to ísť dole. Čo stým ? A už mi niekto prosím poradte.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

neznamy

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa neznamy » 16 Jún 2012, 13:26

mohol by sa prihlásiť ten komu hentá konštrukcia makala bez problémov na prvý šup....

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 14:30

karaq ju tiež staval a keď mi ju ukazoval tak vravel že mu nejde nastaviť 2V na vývod 7 tej 2117 že má zlý trimer no mne to nejde tiež a trimer mám dobrý.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Jún 2012, 14:40

Napájecí napětí seděj? Máš osciloskop? Mrkni na synchro estli jede jak má...jak se chovaj zesilovače, nemáš obráceně termočlánek?


Nevim rpoč to všichni stavíte když je to téměř nereplikovatelný a nechodí to nikomu...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa Vendeta » 16 Jún 2012, 14:54

Hohoho Jenda nekrič mne to funguje tak ako má už rok :D viď : http://svetelektro.com/Forum/mikropajka ... 21349.html
0

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 14:57

jenda23 napísal:Napájecí napětí seděj? Máš osciloskop? Mrkni na synchro estli jede jak má...jak se chovaj zesilovače, nemáš obráceně termočlánek?


Nevim rpoč to všichni stavíte když je to téměř nereplikovatelný a nechodí to nikomu...
Bohužiaľ také vybavenie ešte nemám...
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 16 Jún 2012, 15:03

nfko napísal:karaq ju tiež staval a keď mi ju ukazoval tak vravel že mu nejde nastaviť 2V na vývod 7 tej 2117 že má zlý trimer no mne to nejde tiež a trimer mám dobrý.
Tak tak.. mne nejde nastaviť 0.2V na pine č 6... tej 741. Lebo ten trimer vobec "nedrži".. Nastavim tam 0.2V a pomaly to klesa... Ten trimer je vadný - bežec trimru je taky "vyšúchaný" že iba dotykom šrobováka to cele rozladím :? Trimre som kupoval nové... všetky tam majú už od vyroby vylisovanu hodnotu. Len ten jeden tam nič nemá a šikovný pracovník z južného vietnamu tam napísal 103. :D
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 15:19

KaRaQ94 napísal:
nfko napísal:karaq ju tiež staval a keď mi ju ukazoval tak vravel že mu nejde nastaviť 2V na vývod 7 tej 2117 že má zlý trimer no mne to nejde tiež a trimer mám dobrý.
Tak tak.. mne nejde nastaviť 0.2V na pine č 6... tej 741. Lebo ten trimer vobec "nedrži".. Nastavim tam 0.2V a pomaly to klesa... Ten trimer je vadný - bežec trimru je taky "vyšúchaný" že iba dotykom šrobováka to cele rozladím :? Trimre som kupoval nové... všetky tam majú už od vyroby vylisovanu hodnotu. Len ten jeden tam nič nemá a šikovný pracovník z južného vietnamu tam napísal 103. :D
neni to náhodov kapacitný trimer ? :D
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 15:34

vypadá že už funguje len to spínanie by mohlo fungovať trochu lepšie + by mohla byť stabilnejšia ta teplota. Ale inač možno tu teplotu merám zle. Ne termočlánok som pripojil voltmeter (multimeter (tie vývody na meradlo mi ukazujú stálu hodnotu cez 500 čiže to je hovadina)) nastavený na 200m a a ukazuje mi to napr 21,5 čiže teplota by mala byť 215°C. Tie 21 volty sa mi podarilo nastaviť len neviem čo sa robí s tými ostatnými trimrami lebo to čo napísal stepa, tomu nerozumiem.
// som zabudol dodať že mi naopak ukazuje ledka. Keď je červená tak mi nehreje a keď je zelená tak mi hreje. Mámju zapojenú podľa schémy tak neviem. Inač mne to ani nevadí je to jak na semafore. Keď je červená tak stojakeď jezelená tak choď :D
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Jún 2012, 15:38

Pokud ti chodí regulace tak se ti musí měnit napětí i v bodech pro měřák pokud ne regulace nechodí
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 16 Jún 2012, 15:44

neni to náhodov kapacitný trimer ? :D
Je kupovaný z GMka takže je to možne :D Ináč teraz som to meral. Ten "trimer" si robí čo chce. Jemným pootočením mi hodnota napätia z 0.2 skočila rovno na nejakých 5.65 V :D Musím ist kupit novy... Ako máš nstavené trimre ? P3 som nastavil tak, aby potenciometer mal 10K (tak, ako to bolo napísané v článku v KTE)... Ináč zenerku máš ?
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 15:54

jenda23 napísal:Pokud ti chodí regulace tak se ti musí měnit napětí i v bodech pro měřák pokud ne regulace nechodí
bohužial to neviem zistiť lebo ja to merám z termočlánku pera. na vývodoch meas sa to ani nehne je tam permanentne 565-566. Taktiež som zistil že keď merám teplotu z termočlánku tak nastavenie teploty nereaguje správne. Ale keď nemerám tak to vypadá že sa snaží te stanica tu pájku držať na nastavenej teplote no to neviem zistiť keďže to nemám po tom ako zmereť.
KaRaQ94 napísal:
neni to náhodov kapacitný trimer ? :D
Je kupovaný z GMka takže je to možne :D Ináč teraz som to meral. Ten "trimer" si robí čo chce. Jemným pootočením mi hodnota napätia z 0.2 skočila rovno na nejakých 5.65 V :D Musím ist kupit novy... Ako máš nstavené trimre ? P3 som nastavil tak, aby potenciometer mal 10K (tak, ako to bolo napísané v článku v KTE)... Ináč zenerku máš ?
Zenerku mám ale silnejšiu (2W) a poťáky neviem ako mám nastavené.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 16 Jún 2012, 16:00

Ja tam mám tiež silnejšiu...trimer P3 máš nastavý tak aby výsledný odpor potenciometra mal 10k ? Lebo jak to tak čítam tak ta pajka by sa mala dať nastaviť iba trimrom P4- 0.2V na pine 6. P4 je na nastavenie meráka...
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Jún 2012, 16:01

Vono to jen tak nejde napíchnout na termočlánek měřák, když zkratuješ svorky X1-4 a X1-1 jaký máš výstupní napětí na OZ?

P4 ti slouží ke kompenzaci offsetu operáku čili tim mu nastavíš nulovej ofset při zkratovaných svorkách


A osobně bych osadil nějakou OP07 nebo něco lepšího..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa nfko » 16 Jún 2012, 16:02

tak to neviem či má 10K lebo už je zapájkovaný a teraz to už nezmerám.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Jún 2012, 16:40

jen mi pořád nejde do hlavy jak může voproti GND nasvait na výstupu OZ0,2V tam přece bude napětí rovný napětí na děliči R1 a R2 ne?
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 16 Jún 2012, 17:25

jenda - nie voči GND...tých 0,2V som meral takto: mínus meráka som dal na +C5(alebo x1-4) , plus meráka na 6 pin 741tky...

// edit : Doma som našiel 10k trimer, a vymenil ho. Vypájkoval som jednu nožičku R12( nech rúčka nekuri). Zapojil som ručku, zapol a krásne som nastavil požadované napatie na pine 6. Malo by tam byť 0,2V- čo je izbová teplota. Ja som tam nastavil cca 0,28V- je u nás strašne horko a v izbe mám 28°C... Potom som sa snažil zapájkovať tu R12, ale zlomila sa mi nožička. Takže stanica teoreticky ide ale bez ohrevu. :?
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Puskin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 21 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: KNM
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajkovacia stanica stepa

Príspevok od používateľa Puskin » 16 Jún 2012, 18:08

ja hu mam tiež postavenu a ide bez problemov. Tych 0,2V keď som nastavoval, tak ako stupala teplota tak stupalo aj napetie na tom pine, ale v návode je písane že 0,2V pri izbovej teplote. Tak potom som to nastavoval tak že hneď pri zapnuti som meral a nastavil 0,2V kym bol hrot ešte letný.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok