Multimeter nemeria prud

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Multimeter nemeria prud

Príspevok od používateľa HMilos » 30 Jún 2008, 09:59

Čaute, mám asi takýto multimeter http://www.mastech.ru/images/mult/m92a.jpg
(úplne ten istý ale nemá do 10A ale 20A)
a raz keď som išiel merať niekde prúd nevšimol som si že kábel je zapojený do mA. Pukla poistka tak som ju vymenil, ale teraz funguje všetko okrem merania prúdu. Rozsah 2mA ide 20mA tiež ale keď dám 200mA ten už nereaguje iba počíta ako hodiny (nemusím nič k nemu pripájať a ide 1,2,3,) takto príde až po 200 a potom tam ostane 1(prekročený rozsah) a rozsah do 20A nerobí nič stále ukazuje 0. Dalo by sa s tým ešte niečo spraviť, alebo už nie?
0

berco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 19 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: bratislava
Vek: 39

Príspevok od používateľa berco » 30 Jún 2008, 11:26

urcite sa da:)

rozober to este raz ... a hladaj kam sa privadza ten ampermeter ... najskor ti este odislo nieco na vstupe ... asi prvy IO ktorym to prisposobuje na meranie prudu ... je to akurat mozno problem najst ked nemas druhy merak ...
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 30 Jún 2008, 11:43

Určite ti odišiel bočník pre mA rozsah. Ak nebude hrorený odpor je možné že sa prepálila aj cestička na DPS. Je to problém nájsť lebo mne odišla cestička vo vnútry DPS (viacvrstvé). Musel som to všetko prepísknuť a potom prepojiť prepojkou.
0

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 30 Jún 2008, 12:36

tak dufam ze IO neodišlo
je tam len jeden a nedá sa vymeniť je zaliaty na plošáku
0

berco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 19 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: bratislava
Vek: 39

Príspevok od používateľa berco » 30 Jún 2008, 12:52

to co hovori Datam je samoztejme pravda ale lahko na to prides ...

zober nejaku ledku alebo nieco cez co ti potecie par milikov ... zober merak za zapoj to tak aby si meral prud ..

je dobre mat ledku lebo majj najlahsiu kontrolu ze ti aspom nejaky prud obvodom tecie ... ak sa ti ledka rozsvieti je pravdepodobne ze bocnik je oka ... aspom na oko .. aj ti merak nemeria prud tak je v cudu ampermeter ... a uz to neopravis ... ked tvrdis ze tam je len jeden io zaliaty v plaste priamo na DPS . hold trena si potom kupit nieco ine ..
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 30 Jún 2008, 20:47

Ak ti odíde bočník tak sa to prejavuje že na displeji behá nejaký údaj. Ak by si odpálil "čip" tak by to nemeralo už vôbec nič. Treba nájsť len ten bočník. Je to vlastne normálny odpor len trochu iná trieda presnosti.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok