fixka na plosak

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

pally98
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14 Jún 2014, 13:20

fixka na plosak

Príspevok od používateľa pally98 » 10 Nov 2014, 17:27

zdravim chlapi, potrebujem surne pomoc.. v stredu bude v Michalovciach sutaz, myslim ze ZENIT alebo take nieco. Zapisal ma tam triedny a dnes mi povedal ze si mam zohnat fixu na plosak. zohnal som len tuto "edding 400" a chcem sa spytat ci s nou niekto ma skusenost. Nechcem aby sa mi stalo to ze tam pridem a vyleptam aj to pod fixou..
Prílohy
fixa.png
0

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 10 Nov 2014, 17:40

Teraz bude Zenit? Nebyva cca vo februari? Ta fixka sa mi neosvedcila, najlepsia je asi obycajna Centropen alkoholova z papiernictva:
Edit: na skolske kolo som akosi zabudol, uz si pamatam to byva takto, az celostatne byva cca vo februari...

Na normalne spoje:
Obrázok

Na tensie spoje:
Obrázok
0
Naposledy upravil/-a DJ_Edo v 10 Nov 2014, 19:06, upravené celkom 2 krát.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 10 Nov 2014, 17:52

Taktiež mne sa s tou fixou nnajlepšie robilo ale s tou druhou už nie. podleptávala mi stále a pri tom aký máte tam chlorid by som to nechcel zažiť. zožeň si tú čiernu a budeš mať pokoj :)
BTW: tiež som tam chodil na ZENIT takže áno ZENIT je niekedy teraz :D Pozdravuj majstra od Maroša Makšina :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa Samanko » 10 Nov 2014, 17:57

0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa Roy820 » 10 Nov 2014, 18:01

Zenit je začiatkom decembra, idem tam tiež no a ja používam tú druhú -sivú. Je pravda že nie každá je dobrá, mal som jednu keď sme robili praktickú časť a totálne mi ju podleptalo a to bola fungel nová, nepoužitá. Tak som spravil druhý plošák tou istou ale asi 2 mesiace mala zabehané a tá tak pekne tiekla a stou už to šlo dobre, takže lepšie je mať trošku rozbehanú aby tiekla a poto msa do dá aj ňou. Ale čierna je určite lepšia :D
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

pally98
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14 Jún 2014, 13:20

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa pally98 » 10 Nov 2014, 18:06

no na praxi robime s takou cervenou kvapalinou a s nicim inym nemam skusenost :D tak je mi divne ze staci obycajna centrofixka... samanko samozrejme to porovnanie som si pozrel ale dajak nemam cas hladat presne tu ktora obstala najlepsie. einstein tak to asi nepozdravim lebo chodim na partizansku a na mocarianskej nikoho nepoznam :) dik za rady tak ja si niekde pohladam tu ciernu :) a ti co boli na zenite v MI, co ma tam caka? :)
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa hitule » 10 Nov 2014, 18:20

Centropen Permanent Marker cervenej - hrot 1mm - za 8 Kc se mi osvedcil jako nejlepsi. Mnohem lepsi jak fix za 80 Kc na kresleni tistaku.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa enigma » 10 Nov 2014, 18:24

ja používam iba a iba bielu EDDING 750 . má dve hrúbky hrotu ( hrot sa dá vytiahnuť a otočiť )
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: fixka na plosak

Príspevok od používateľa Victorio » 10 Nov 2014, 18:36

lepší by bol špeciálny tuš, niekedy sa dal zohnať leptací tuš na fólie v takých sklených fľaštičkách, a dal sa použiť aj v technických perách aj v lievikových, akurát keď to zaschlo, tak sa to ťažko čistilo.
ale asi to už nieje k zohnaniu, neviem,
ak je doska poškriabaná, pri fixke to ľahko podleptá.
0

Napísať odpoveď