USB mikroskop

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

USB mikroskop

Príspevok od používateľa breta1 » 03 Mar 2015, 17:05

Má prosím někdo praktické zkušenosti s tímto mikroskopem (v cenové kategorii cca 500.-Kč).
Uvítal bych i foto nějakých detailů pozorování .

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... E&_sacat=0
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa misocko » 03 Mar 2015, 17:58

foto som dal sem http://uloz.to/xepmHYkU/foto-z-mikroskopu-rar
skusenosti? klasika čína. regulacia prisvetlenia funguje v podstate skokom o ziadnej linearite nemoze byt rec. nastavenie zaostrenia sa v jednom bode dost zasekava, chvilu ide tazko, chvilu uplne lahko. ale za tie prachy sa nestazujem a na suciastky je to uplne super.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Mar 2015, 18:02

pekne a pravdivo si to to zhrnul ... ja mám tiež podobné ... veľmi záleží aký USB hub sa používa, teraz mám to zapojené cez kvalitnejší USB3 a ide to omnoho lepšie.
Ešte si zabudol na tvrdý kábel a že sa s tým celkovo na ho*no , najme koli tomu káblu pracuje.

Ale pri troche presviedčania sa občas zadarí vcelku dobrá fotka , ale je to viac menej o náhode.
Prílohy
20150124225443.jpg
0

JanoP

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa JanoP » 03 Mar 2015, 23:56

Hrot gramo prenosky Ortofon OM10 fotený podobným USB mikroskopom:
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa xmilos » 04 Mar 2015, 08:35

Tiez ho mam ( x 250 ) + drziak ,
nemam k nemu ziaden SW, pouzivam nahlad v XP, alebo free WebcamViewer V1.0.
Ked som pod nim opravoval notas, muselo ochranne plexi dole.
Myslienka dobra, cakam na kvalitnejsie prevedenie.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa elmoto » 03 Feb 2017, 15:49

Je niekto kto by mi ho vedel na pár dní požičiať? Skôr poteší verzia s 1000x zväčšením. Potrebujem spojiť drôtik o 0,03mm priemere. :idea:
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa lh » 03 Feb 2017, 19:58

Stačí od stredy do štvrtku? Idem na dva dni do ZA, tak by som ho zobral.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa elmoto » 04 Feb 2017, 20:48

Lh vdaka. Mas ss
0
nie som tu

alois

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa alois » 05 Feb 2017, 05:41

Zdravím.

Nebudem zakladať podobnú tému. Má z vás niekto skusenosti s endoskopom?
Nemám záujem o USB či OTG, ale skôr prepojenie cez WiFi, alebo BT. Najlepším riešením by bolo ukladať videostrem v "rozumnom" formáte. A samozrejme, že možnosť pracovať vo vode cca. do 1 metra.

http://www.ebay.de/itm/1-3-5-5m-6-LED-i ... DvlCo1F9QA

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa dudoo » 08 Máj 2017, 21:13

Dobrý deň,
@Alois: neviem, nepoznám to, ale má to LED ON - OFF. LED bude vadiť pri leskle skúmanom povrchu predmetu, dimmer by mal byť samozrejmosťou.

Hlavne ani ja nechcem zakladať novú tému.
Moje oči po celodennom blikaní monitoru už nestačia zaostriť na SMD súčiastky.
Potreboval by som preto poradiť, ak má niekto skúsenosti s lupou, alebo mikroskopom.
Dočasne používam na zväčšenie web kameru, ale zaostrenie má asi na 15 mm od pozorovaného objektu a pri spájkovaní sa to nedá použiť, ešte malá hĺbka zaostrenia, takže po chvíli z toho bolí hlava.
Potrebujem na súčiastky a ich spájkovanie vidieť a mať priestor na vloženie hrotu spájkovačky, skúsenosti s lupou nemám, ale myslím si, že oproti mikroskopu s výstupom na obrazovku tam bude lupa na tom horšie.
V minulej robote kolegovia používali na RMA mikroskopy takejto kategórie: http://www.somarinky.sk/index.php?route ... uct_id=231, ale bolo to len na vizuálnu kontrolu, nedalo sa dimmovať osvetlenie a zaostrenie na detail bol dosť komplikovaný, takže nebrať.
Minulý rok na Ampéru som si odskúšal pre mňa dostačujúci mikroskop niečo podobného tomuto, ak nie to isté: http://www.spajkovanie.sk/shop/index.ph ... 2448&lang=, ale cena...
Možno kompromis medzi dobrým zväčšením a vzdialenosťou od objektu je toto:https://www.youtube.com/watch?v=HIWUFFlr2I4
S týmto: http://www.ebay.com/itm/HD-Industry-Vid ... 2179144066 má niekto skúsenosť?
0

Používateľov profilový obrázok
caprio
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Senec / vedľa suseda
Vek: 32

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa caprio » 08 Máj 2017, 21:52

alois

Sú to vyhodené peniaze. Obraz je nekvalitný a nepoužiteľný. Pri dennom svetle sa tvári že kvalita a všetko, ale pri reálnom použití je to katastrofa.
Napríklad chceš pozrieť stav piestov, alebo niečo, načo fakt vidíš len s tou kamerou tak ťa sklame... To že, pri menšom osvetlení klesne FPS na 1 alebo 2, to netreba komentovať. Rozlíšenie je tiež malé.
(aká cena taká kvalita... :? )

-Keby si išiel okolo SC, môžem ukázať, čo to je za zázrak...

EDIT:

Teraz som si všimol, že reagujem na trojmesačný príspevok, ale nevadí. Možno niekomu ušetrím pár drobných...
0

marh
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20 Okt 2006, 00:00
Bydlisko: Medzilaborce

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa marh » 24 Feb 2020, 05:57

Zdravím

Používate niekto ochranné sklo/plast a pod. pod šošovkou pri spájkovaní? Alebo odsávač pár?
Predsa výpary(napr. kalafúnia) sú lepkavé a pod.
Nechcem poškriabať šošovku(plast alebo sklo) ak sa tam niečo nahromadí. Je to čínsky mikroskop za cca 90 euro.
Obraz je skvelý akurát nepodporuje záznam na SD kartu.
Ešte nemám nejaké extra skúsenosti s SMD spájkovaním, tak si chcem niečo vyskúšať na nefunkčných tabletoch/telefónoch.

ďakujem


Obrázok
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 556
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa Victorio » 24 Feb 2020, 08:05

mám presne tento mikroskop, a áno presne to som riešil ako ochrániť šošovku pred výparmi z tavidla, zatiaľ to riešim malým PC ventilátorom, ktorý dym odfúkava mimo .
ventilátor som používal aj pri pájkovaní veľkého množstva DPS, kedy som uŽ cítil, že asi to ktovieako dobre nepôsobí na dýchacie cesty .
ale asi by nebolo na škodu mať na objektíve nejaké ochranné sklo, ktoré by sa dalo bezpečne vyčistiť resp. vymeniť.
inak ten mikroskop je dobrý ale zobrazovanie nemá ktovieaké dobré čo sa týka farebného podania, a kontrastu, možno ho mám zle nastavený alebo LED svetlo by bolo lepšie vymeniť za halogénovú žiarovku na prirodzenejšie podanie. Vadí mi odraz od lesklých povrchov, napr. pájkované plôšky.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa jezevec » 24 Feb 2020, 08:16

Mám něco podobného (Andonstar ADSM302), nepoužívám žádné ochranné sklo. Při pájení to požívám málo, jen na některé IO, na pájení běžných SMD součástek (0603, 0808, 1206) používám tu velkou stolní lupu s osvětlením.
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 556
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa Victorio » 24 Feb 2020, 08:24

tu
https://www.ebay.com/itm/3-5-90X-Simul- ... fresh=true

je na obrázku protection glass, iba nemám teraz čas to hľadať či a kde sa dá také ochranné sklo kúpiť, tiež by som si to objednal, skús pohľadať a daj link :)

-- Spojený príspevok 24 Feb 2020, 08:45 --

niečo také som našiel, ale nekontroloval som či to má presne tento závit
https://www.ebay.com/itm/M48-0-75-1X-Au ... SwZMFc4Xzm
0

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa stefanSK » 24 Feb 2020, 08:46

Aký je váš názor, či by bolo toto:
https://www.banggood.com/MUSTOOL-G1200- ... rehouse=CZ

použitelné pri spájkovaní?
0
S.K.

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 556
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa Victorio » 24 Feb 2020, 10:48

Myslím, že určite áno, a ako pozerám, že sa dá vyklápať, to je plus oproti tomu čo mám ja, lebo obruč led osvetlenia ma pri pájkovaní blokuje, zavadzia pre rúčku mikropájky, má to ale menší displej asi 7 alebo 8"
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa jezevec » 24 Feb 2020, 11:57

U těch levných mikroskopů bývá problém se zpožděním obrazu, kde je tak velké, že se absolutně nehodí pro pájení. Jestli to platí i u tohoto nevím, někdo to musí vyzkoušet.
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 556
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa Victorio » 24 Feb 2020, 12:24

tento mikroskop je v pohode, skôr si treba zvyknúť na to pracovať pri pohľade do obrazovky, a odhadnúť kde aktuálne som s hrotom mikropájky alebo s pinzetou. Niečo podobné ako cúvanie s kamerou :) tj. trocha cviku a ide to.
väčšiu voľnosť poskytujú okuliare s prídavnými šošovkami alebo také s mikroskopom, nič nezavadzia v práci, ale zase to viac unavuje oči,
práca pomocou obrazovky je pohodlnejšia.

čo mi ale vadí a ešte som v tom nenašiel ten cvik je napr. pájkovanie konektorov, kedy si treba dosku natočiť do vhodného úhla, ale to je vec otočného držiaka na DPS ktorý zatiaľ nemám, pri veľkých mainboardoch to je už problematické a treba sa pohrať zo správnou výškou od objektívu a zaostrením.

Práve tu by som videl ako výhodu možnosť natočenia mikroskopu do rôznych uhlov ale s tým, aby obrazovka ostala v normálnej polohe.
Možno si to do budúcna nejak prispôsobím, napr. upevnením na guľový čap.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: USB mikroskop

Príspevok od používateľa breta1 » 24 Feb 2020, 13:01

Ale přece jen zkus odhadnout zpoždění
- hrotem pájky se něčeho dotkni, to v ruce ucítíš, a porovnej to s obrazem co vidíš a odhadni zpoždění.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok