Aky je rozdiel medzi SMD rezistormi?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Aky je rozdiel medzi SMD rezistormi?

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Mar 2015, 01:46

Cavte,

zacinam s SMD, lebo otrebujem miniaturizovat. Klasicke R a C su mi uz velke. Na farnell som zistil, ze SMD rezistory (kondenzatory) su okrem tolerancie, velkosti, vykonoveho zatazenia aj s roznym "Resistor Element Type"

Je to dolezite z akeho materialu je ten SMD rezistor. Ja robim len jednoduche veci, kde parazitne kapacity a indukcnosti nehraju velku ulohu. Cislicova technika do 20Mhz

Pytam sa preto lebo cena tych SMD rezistorov s konkretnymi parametrami sa zacina od 0,003€ a ide hore az po 0,048€. A kupit 100ks za 0,3€ alebo 4,8€ je rozdiel.

Aby som zbytocne nekupoval kvalitne SMD, no naopak zase aby som nekupoval "LACNE ŠMEJDY". Aky typ SMD mi odporucate na amaterske zapojenia?

Mam s tym problem lebo keby mi tam vyskocil len jeden typ, tak nemam problem, kupim aky maju. Ale ked mi tam vyskoci 10 druhov tak uz neviem ktory si mam vybrat a pritom maju vsetky rovnaku toleranciu, velkost, vykonove zatazenie.

Diki vopred.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Barny3
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 16:31

Re: Aky je rozdiel medzi SMD rezistormi?

Príspevok od používateľa Barny3 » 16 Mar 2015, 01:57

Ja nakupujem väčšinu súčiastok na eBay a zatiaľ som žiadny problém nemal a už vôbec nie s pasívnymi SMD. Podľa mňa ti budú dobre slúžiť aj tie najlacnejšie rezistory :thumbup:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok